Skoči na vsebino

Domači ljubljenčki (živali) :)


Priporočene objave

ni se še kuhala, je pa bla namenjena tja,ja.....jaz bi take "ljudi" dal žive k krokodilom!!!

Očitno so jo mislili koristno porabiti. Zame je to manjši zločin kot tisti ko pse fukajo ali pretepajo ali spuščajo v pasje borbe!

Po značaju dejanja sklepam, da je šlo za cigane, ki to počno že dolgo. Če bo šlo tako naprej bomo to v sili počeli tudi sami. Najprej sosedove, potem pa naše.  :blush:

Če bi ukradli prašička ali telička, kolikšno bi bilo zgražanje potem? Večje? Manjše? Je pujsek manj kot pes?

Popravljeno . Popravil I30
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

jest se pa zelo strinjam z I30 ko pravi, da eksotične vrste živali niso primerne za hišne ljubljenčke.

Zakaj? Ker nekatere od njih končajo v našem okolju beri naravi v katero pa niti pod razno ne sodijo.

Poglejte primer, ki javnosti ni ravno znan. Koseški bajer sredi Ljubljane je bil poln želv rdečevratk, ki so jih ljudje zmetali v bajer v katerega ne sodijo, ker so alohtone živalske vrste in zasedajo življenski prostor avtohtonim živalskim vrstam, kot so pupki, žabe ,piškurji...., znano je tudi, da v slovenskih vodah plavajo ribe, ki nimajo tu kaj iskat. To so razni krapovci kot naprimer srebrni koreselj ali babuška, ameriški somiči, sončni ostriži, psevdorazbora in še bi lahko našteval. Nekateri vrste rib so v vode zašle z akvaristi, nekatere z nepremišljenimi vložki tujerodnih ribjih vrst v vodotoke namenjene ribolovu, nekaj pa so posledica poizkusov vzreje hitrorastočih rib za konzum v komercialnih ribogojnicah.

Enak primer kot v živalskem svetu je tudi pri botaniki, saj je naša narava že prepredena z rastlinskimi vrstami, ki jih včasih pri nas ni bilo. Mene najbolj moti sicer zelo zdravilna rastlina ( japonski dresnik )ki, je ko se enkrat zarasre skoraj neiztrebljiv zaradi izredno močnih korenin in če malo opazujete je z njim obraščeno kar nekaj slovenskih rek, kot so Sava, Savinj itd.

Pa da se vrnem k ljubljenčkom.

Tudi mi ga imamo in to je mucek, a k nam je prišel zato, ker so ga ljubitelji živali vrgli iz avta saj so se ga hitro naveličali, bil je še skoraj mladič, imel je trakuljo a smo ga poštimali. To ni prvi muc, ki smo ga posvojili saj živimo na obrobju gozda in cesta, ki vodi mimo je kot nalašč za odmetavanje živali, ki so se jih otroci in njihovi starši naveličali.

Moram nehat ker je kosilo na mizi.

Lp, notranc

Popravljeno . Popravil notranc
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

I30... jest se tudi popolnoma s tabo strinjam.....

 

... vsaka žival ima dušo. Samo v oči jo poglej (kot pravi nazo13)

... jest sem mesojedec. Brez mesa ne preživim niti dneva. VENDAR  moram meso na krožniku videti kot hrano... boh ne dej... da se raznežnim in si zamislim nekaj, kar ima oči in gleda in skače in se veseli ali v hosti ali v štali....

... tudi, ko fentamo prašiča.... boh ne dej, da ga pogledam v oči... niti potem.... ko ga že ni....

 

Sem strogo proti kakršnemu mučenju živali....ampak jebat ga... temu se ne da izogniti. To je ogromna industrija, živali trpijo v "štalah" in se jih "odreši" ko se jih fenta za hrano. Vsaj tako si moramo to predstavljat... če ne bomo vsi prešli med vegetarijance....

 

KOt sem rekel, sem mesojedec.... ampak, sem takega načela, da če že spraviš na oni svet žival, da jo poješ... naj bo to ena velika žival, da jo ima na primer cela familija za celo leto....in ne, da fentaš 10 malih živalic, da se lahko pohvališ, da si pojedel nekaj "eksotičnega"... In spraviti na "oni svet" pomeni čimprej... in "neboleče".

... no ja... zdaj sem se malo raznežnil...

 

... kar se pa tiče papagaja mojih staršev (ko iščem novega), ko se je sprožila tale debata o mučenju... je pa takole:

...papagaj (bivši) je res da (bil) v kletki... vendar odprti...in lahko večinoma prosto leta po stanovanju (sicer ne vedno)...in mu (nam) ni bilo dolgčas ob njegovi družbi. :D  .... pa je bil star in je preminil.... zdaj pa je tam praznina.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi teliček jo ima. In pujsek. Pa srna z mladičem, ki ju grem ustreliti tudi! Pa se se omejit samo na sesalce. (ok, metlo pozab! ;-) )

Nima samo pes duše! 

In to je tisto, kar manjka objektivnemu pogledu na te zadeve. Da smo mesojedi, da smo izkoriščevalci!

A da kot razumna bitja moramo imeti toliko razumevanja, da to počnemo čim bolj milo (nočem uporabiti izraza humano ker je blesav!) in ne izkoriščamo ostalih bitij za zadovoljevanje egoističnih nagnenj

Kupiti tropsko papigo ali polarnega psa ker je moden je pizdarija!

No jaz ne grem nikogar ustrelit. Tudi oblek si ne šivam sam. Pač kupim kar potrebujem.

In ja, samo pes ima dušo. Zato ga ne jem. Vse ostalo kar si naštel je samo bodoča hrana.

Izkoriščevalci so vsa živa bitja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... 

In ja, samo pes ima dušo. ...

Imaš srečo, da se ti ni vsaj še kakšen, ki ima konje oglasil. 

Ti bo s kopitom dušo razkazal. 

 

P.S.: Meni je samo koleno in to je blo zelo čustweno, lohk verjameš. :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TUD RASTLINE MAJO ČUSTWA (dušo)!!!! :grim  :grim  :grim

 

8228bf7711a18b6dfd0471ccfc436500_L.jpg

 

...dejmo jest kamnje  O:-)

Popravljeno . Popravil Ferrarist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TUD RASTLINE MAJO ČUSTWA!!!! :grim  :grim  :grim

 

8228bf7711a18b6dfd0471ccfc436500_L.jpg

a slišiš tud travo ko raste :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš srečo, da se ti ni vsaj še kakšen, ki ima konje oglasil. 

Ti bo s kopitom dušo razkazal. 

 

P.S.: Meni je samo koleno in to je blo zelo čustweno, lohk verjameš. :kva2:

Ti verjamem, da je bilo čustveno. Verjetno si pa konju takrat razložil, da je brezdušna baraba.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti verjamem, da je bilo čustveno. Verjetno si pa konju takrat razložil, da je brezdušna baraba.

Niti ne. Sem bil sam kriv.  Zapletena štorija... Pa tudi ni bilo časa, sem zvezde štel pa komaj čakal, da sem do ledu prišel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vi dušobrižci, kaj pa je to duša?

 

 

 

 

 

 

P.S.

A kdo rabi kaj domačih konjskih hrenovk v ovčjem črevu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako velika pa bo pupika?

manjša bo.....mamica je mešanka, nekje 40 cm visoka....ata pa še mal manjši sosedou frajer:)...aja lih dons je 2 meseca stara

Popravljeno . Popravil VS800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!