Skoči na vsebino

Domači ljubljenčki (živali) :)


Priporočene objave

Ampak mam vseeno mojo mrcino najraje na svetu :inlove:

 

Se vidi.  :yes: pa še pašate skupi..  :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena frendica jih ima cel živalski vrt tko da če te kej zanima povej in jo vprašam 

 

 

Dej jo vpraši, če je kdaj k stalnim činčilam dala kako novo... Jst bi to zdej nardila, v kletki mam činčilo in deguja, zdej bo pa ful večja kletka in bi dala še kako činčilo zraven. Pa se bojim da se mi stepejo?

 

Upam da bo znala kej pomagat, kakorkoli pa hvala za pomoč :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pojdi na člani foruma,vpiši Gladiac,ti vrže profil in ga vpraši po ZS in ne ne zajebava se  ^_^

 

 

Vse skupaj je postalo smešno ko sem to nardila. Ker sem ugotovila da je iz istega sela kot jaz.

Sicer nekak ne najdem kakih tem ali podobnega, ma po brskanju sem vidla da ma Yamaho in bejbo Matejo. Glih nekak tko k naš najbližji sosed in bratranec od mojga. Sam jst nič ne vem o tem da bi on kdaj mel činčilo. Mislm, pa itak ni nujn da je on...

Pa že dolgo ni aktiven tuki.

Kokrkol, hvala za pomoč :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je naredila tko že večkrat ja in jo dala zraven pravi da ni mela nikoli problemov je pa vedno možnost da se ne bojo štekale med sabo 

Popravljeno . Popravil ludiluka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je naredila tko že večkrat ja in jo dala zraven pravi da ni mela nikoli problemov je pa vedno možnost da se ne bojo štekale med sabo 

 

Hvala :OK:

 

Bo še ena :D  al pa dve, tri... :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo še ena :D  al pa dve, tri... :oops:

Eni pa res uživate, ko imate živali po kletkah. Pa čimveč njih. A je fajn imet živo dekoracijo?

Tak lajf bi vam kar privoščil.

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse skupaj je postalo smešno ko sem to nardila. Ker sem ugotovila da je iz istega sela kot jaz.

Sicer nekak ne najdem kakih tem ali podobnega, ma po brskanju sem vidla da ma Yamaho in bejbo Matejo. Glih nekak tko k naš najbližji sosed in bratranec od mojga. Sam jst nič ne vem o tem da bi on kdaj mel činčilo. Mislm, pa itak ni nujn da je on...

Pa že dolgo ni aktiven tuki.

Kokrkol, hvala za pomoč :D

 

Je Gladiac pravi in je z vasi v okolici Ljubljane. Ja in ima živalco. Je pa tudi modelar:

 

http://forum.modelarji.com/viewforum.php?f=163

Tu je najbolj aktiven

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a kdo pozna koga, ki goji papagaje?

..najraje Nimfo.

 

Lahko bi jo kupil v kakih zoo centrih... pa bi raje od rejca vzel mlado, da se jo nauči olike že od malega..  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a kdo pozna koga, ki goji papagaje?

..najraje Nimfo.

 

Lahko bi jo kupil v kakih zoo centrih... pa bi raje od rejca vzel mlado, da se jo nauči olike že od malega..  :P

A nimfoman.... ko    bi ti....pa še olike jo bi učil.... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a kdo pozna koga, ki goji papagaje?

..najraje Nimfo.

 

Lahko bi jo kupil v kakih zoo centrih... pa bi raje od rejca vzel mlado, da se jo nauči olike že od malega..  :P

 

http://www.bolha.com/zivali/male-zivali/ptice/papiga-nimfa-rocno-hranjena-1296399682.html?aclct=1421312533&kw=nimfa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  hvala

 

...sej sem že gledal..... in si ravno tega ogledal....   :D

 

... vprašal sem kar tako, če kdo od vas koga pozna....  :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eni pa res uživate, ko imate živali po kletkah. Pa čimveč njih. A je fajn imet živo dekoracijo?

Tak lajf bi vam kar privoščil.

Problem je edino velikost kletke. Ponavadi ljudje mislijo, da je kletka že dovolj velika, če se lahko žival v njej obrne.

Pri nas pokriti del boksa za psa meri 2,5 krat 4 metre, ima podenskana in dvignjena tla in na njih je potem njegova hišica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eni pa res uživate, ko imate živali po kletkah. Pa čimveč njih. A je fajn imet živo dekoracijo?

Tak lajf bi vam kar privoščil.

 

Oooooo, nekaj te muči, zaupaj se mi :lol1:

 

Men moje živalce niso dekoracija. A je tok težko verjet da ti tud taka majhna žival lohk polepša življenje?

Imam poleg činčile še deguja in verjem da ko ga čoham pod gobčkom... In zapre učke od ugodja... Ti da čist isto kot pes.

Sicer sta pa tud vsak dan izpuščena. Če bi hotla dekoracijo bi mela pa ribe :rolleyes:  Tistih pa ni pametno ven spuščat :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tudi ribe so živa bitja, ki potrebujejo določene življenjske pogoje (primerna velikost akvarija, parametri vode za določeno vrsto.. .). Če se lotiš pa še razmnoževanja je pa še toliko več dela z njimi ampak tudi bolj zanimivo.

 

126234581271744321921161.jpg

 

akvarijfeb1.jpg

 

birdy, imela sem vse od hrčkov, kanarčkov, rib, sedaj psa in lahko povem, da vse živali so zanimive, se navežeš nanje ampak pes je nekaj povsem drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tudi ribe so živa bitja, ki potrebujejo določene življenjske pogoje (primerna velikost akvarija, parametri vode za določeno vrsto.. .). Če se lotiš pa še razmnoževanja je pa še toliko več dela z njimi ampak tudi bolj zanimivo.

 

 

birdy, imela sem vse od hrčkov, kanarčkov, rib, sedaj psa in lahko povem, da vse živali so zanimive, se navežeš nanje ampak pes je nekaj povsem drugega.

Pes ima dušo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oooooo, nekaj te muči, zaupaj se mi :lol1:

 

Men moje živalce niso dekoracija. A je tok težko verjet da ti tud taka majhna žival lohk polepša življenje?

Imam poleg činčile še deguja in verjem da ko ga čoham pod gobčkom... In zapre učke od ugodja... Ti da čist isto kot pes.

Sicer sta pa tud vsak dan izpuščena. Če bi hotla dekoracijo bi mela pa ribe :rolleyes:  Tistih pa ni pametno ven spuščat :oops:

Mene muči kvečjemu že mal revma pa kakšna stara poškodba. Tud od živali (auuuu moj kolen).

Ja točno o tem govorim:

" ti tud taka majhna žival lohk polepša življenje",  "Ti da čist isto kot pes".

Obe tvoji navedbi izkazujeta egocentrični pristop. Imeti živali zaradi lastnega ugodja. Ok, saj zato smo jih tisočletja gojili, jih uporabljali. Ampak ne vse teh eksotičnih živali temveč le tiste, ki smo jih potrebovali za preživetje, sodelovanje, torej pse za lov in obrambo, mačke za mišjelovke, konje za vleko, govedo za mleko in meso, pujse za meso, jake za tovorjenje, lame ovce za volno ipd.

In seveda je prav do teh živali imeti čim lepši odnos, skrbeti za njih.

Razne nabirke eksotičnih živali po kletkah, vlačenje iz drugega konca sveta iz drugih okolij zato ker so lepe in so tolk cortkane in podobno sranje je pa res samo sranje za zadoščanje lastnega ega, za povrh pa vleče s seboj še preostale pizdarije z boleznimi, pobegi v naravo, zjebe ekologijo določenega okolja in podobne šmorne. Samo zato ker so fensy in ker se z njimi da trgovati.

Men gre že na qrac, ko v poletnih vročinah vidim polarne pse pri nas. Pa kwa je narod mal fuknen, da ne loči kaj kam spada, kaj je za določeno okolje z evolucijo prilagojeno in kje se le lahko dobro počuti?

Ja seveda je!

 

In ja seveda, tudi pri nas imamo nimfo. Čeprav sem bil proti in opozarjal, da živi 30 let sta jo babnca pa mulc, ko je bil še majhen privlekla k bajti. Saj ji ni slabo, a to ni to. Lajf u kletki in občasni izpusti zaradi želje smrkovca? Čista egocentrika!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem si to izmislil jaz, se je to izmislila tudi moja draga, ki mi je včeraj to povedala in je to videla v poročilih na enem od slovenskih TV programov. Nekje v okolici Novega Mesta, so sosedje obnestili policijo, da je avto z registracijko številko ?? ??? ??  pri sosednji hiši uradel psa - samico bigla in ko so se policisti pripeljali na naslov registrske številke, se je psička, že pokojna in odrta", kuhala v sodu ... :blush:  :blush:  :blush:  :blush:  :blush:  :blush:  :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni se še kuhala, je pa bla namenjena tja,ja.....jaz bi take "ljudi" dal žive k krokodilom!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej ga v oči in jo boš videl, če nisi slepec.

Tudi teliček jo ima. In pujsek. Pa srna z mladičem, ki ju grem ustreliti tudi! Pa se se omejit samo na sesalce. (ok, metlo pozab! ;-) )

Nima samo pes duše! 

In to je tisto, kar manjka objektivnemu pogledu na te zadeve. Da smo mesojedi, da smo izkoriščevalci!

A da kot razumna bitja moramo imeti toliko razumevanja, da to počnemo čim bolj milo (nočem uporabiti izraza humano ker je blesav!) in ne izkoriščamo ostalih bitij za zadovoljevanje egoističnih nagnenj

Kupiti tropsko papigo ali polarnega psa ker je moden je pizdarija!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!