Skoči na vsebino

Domači ljubljenčki (živali) :)


Priporočene objave

Tud z mano bi bil resnicen dogodek  . . . ccc . . . kwa mislis, da bi jst glumil?   :smoke:

ja :P sam de bi se k psu stiskal :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bi se iz navade . . . tko za predigro   :smoke:

Baričevič ti je v krvi  :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baričevič ti je v krvi  :lol1:

 

Pa se marskej druzga.   :smoke:

 

PS: jest ga nebi prtisku..z razliko Barisevica

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa se marskej druzga.   :smoke:

 

PS: jest ga nebi prtisku..z razliko Barisevica

Ja vrjetn se je na začetku tud on sam mal stisku,počl je pa baje tud prtisku  :P  :lol: .....(joke)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj spustit ga ne smeš? Da nebo revež povodca pregriznil.

 

11. člen

Skrbnik psa mora na javnem mestu zagotoviti fizično varstvo psa tako, da je pes na povodcu.

 

46.a člen

Z globo od 800 do 33.000 eurov se kaznuje pravna oseba ali samostojni podjetnik posameznik, ki:

...

8. kot skrbnik ne zagotovi fizičnega varstva psa v skladu s tretjim odstavkom 11. člena tega zakona;

...

Z globo od 200 do 400 eurov se kaznuje posameznik, ki stori prekršek iz prvega odstavka tega člena.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11. člen

Skrbnik psa mora na javnem mestu zagotoviti fizično varstvo psa tako, da je pes na povodcu.

 

46.a člen

Z globo od 800 do 33.000 eurov se kaznuje pravna oseba ali samostojni podjetnik posameznik, ki:

...

8. kot skrbnik ne zagotovi fizičnega varstva psa v skladu s tretjim odstavkom 11. člena tega zakona;

...

Z globo od 200 do 400 eurov se kaznuje posameznik, ki stori prekršek iz prvega odstavka tega člena.

 

Pa še definicija javnega prostora, prosim ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še definicija javnega prostora, prosim ...

 

Tukaj sem nekaj prilimal, kar sem lahko na hitro našel. Mislim, da bo dovolj. Vendar ne vem, če boš zadovoljna oziroma zadovoljena, ker te ne poznam dovolj. Hec. Ne vse, samo nekaj. 

 

 

 

Z A K O N O VARSTVU JAVNEGA REDA IN MIRU (ZJRM-1)

 

2. člen

(opredelitev izrazov)

 

...

2. javni kraj je vsak prostor, ki je brezpogojno ali pod določenimi pogoji dostopen vsakomur;

3. zasebni prostor je prostor, ki je v zasebni lasti ali posesti in je dostop vanj dovoljen le s soglasjem lastnika ali lastnice (v nadaljnjem besedilu: lastnik), posestnika ali posestnice (v nadaljnjem besedilu: posestnika), ali druge upravičene osebe;

...

 

Z A K O N   O   Z A Š Č I T I   Ž I V A L I

(uradno prečiščeno besedilo)

(ZZZiv-UPB3)

 

I. SPLOŠNE DOLOČBE

 

5. člen

V tem zakonu uporabljeni izrazi pomenijo:

 

...

4. javno mesto je javni kraj, kot je opredeljen v zakonu, ki ureja varstvo javnega reda in miru, razen površin, na katerih ni oziroma ni pričakovati večjega števila ljudi;

...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

5. člen

V tem zakonu uporabljeni izrazi pomenijo:

 

...

4. javno mesto je javni kraj, kot je opredeljen v zakonu, ki ureja varstvo javnega reda in miru, razen površin, na katerih ni oziroma ni pričakovati večjega števila ljudi;

...

 

No, samo tole sem hotela prebrat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje in odgovor od ustrezne inštitucije v zvezi spuščanja psov!

 

"Spoštovani!

Na vaši spletni strani smo prebrali brošuro v zvezi s skrbjo za pse.
V povezavi s tem imamo vprašanje s prošnjo, da nam pojasnite, kakšno je
pravilno ravnanje.

Namreč: imamo dva psa, enega velikega in enega majhnega. Oba vsak dan
vodimo na sprehod. Živimo  na vasi in psa sprehajamo po okoliških
travnikih. Psa imamo običajno na vrvici, včasih pa ju le odvežemo. Z
obema psoma smo obiskovali pasjo šolo in sta vzgojena tako, da ubogata
odpoklic. Po teh travnikih so tudi sprehajalci in tekači.

Glede na predpise, ki smo jih prebrali, travniki verjetno ne sodijo
med javne površine in če je tako, potem psa ni obvezno imeti vedno na
povodcu. Če ni tako, potem psov dejansko ne moremo nikjer spustiti, da
bi se seveda pod nadzorom prosto gibali. In še naprej - konec koncev,
bi morali tudi sprehajalci in tekači na teh nejavnih površinah vzeti v
zakup, da se lahko srečajo s psom. Ob tem se seveda zavedamo, da je
vsa odgovornost naša.

Prosimo vas, če lahko poveste, če ravnamo v nasprotju s predpisi, če
pse na travniku, ki je izven vasi, spustimo s povodca."

 

Odgovor!

"Spoštovani, 

javno mesto je javni kraj, razen površin, kjer ni oziroma ni pričakovati večjega števila ljudi. 
javni kraj pa je vsaka površina, ki je brezpogojno ali pod določenimi pogoji dostopna vsakomur. 

Javno mesto je torej z vidika zagotavljanja fizičnega varstva psov vsaka lokacija, na kateri je možno srečanje večjega števila ljudi s psom. 

Če so torej vaši psi spuščeni na območju, ki ni zelo obljudeno, ali v času, ko nekega javnega kraja ne obiskuje veliko ljudi, je to sicer dopustno, kljub temu pa je pomembno poudariti, da kot lastnik psov nosite vsakršno odgovornost za svoje pse in morebitne napade oziroma poškodbe, ki bi jih psi lahko povzročili. 

Lep pozdrav, 

Uprava RS za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin 
Administration of the Republic of Slovenia for Food Safety, Veterinary Sector and Plant Protection 

Dunajska cesta 22
SI – 1000 Ljubljana, Slovenija

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11. člen

Skrbnik psa mora na javnem mestu zagotoviti fizično varstvo psa tako, da je pes na povodcu.

 

46.a člen

Z globo od 800 do 33.000 eurov se kaznuje pravna oseba ali samostojni podjetnik posameznik, ki:

...

8. kot skrbnik ne zagotovi fizičnega varstva psa v skladu s tretjim odstavkom 11. člena tega zakona;

...

Z globo od 200 do 400 eurov se kaznuje posameznik, ki stori prekršek iz prvega odstavka tega člena.

Sicer dvomim, da si ti pravi naslov, ampak vseeno - glede na xn pritožb čez policijo, da najraje polni blagajno (beri: proračun) z radarji, tam kjer je izplen 100% - zakaj npr. se tega se tega ne počne v Tivoliju (pa ni Tivoli nobena izjema). Čisto tako na primer.

Ker vsaj 90% psov tam leta naokoli odvezanih in Tivoli po moje lahko opredelimo kot javno površino?

In ker vsaj 90% njihovih lastnikov vpije "moj nobenemu nič ne naredi". Japajade... Že videli, doživeli in peljali našega  na kliniko, potem ko ga je obdelalo eno pseto tipa tak-ki-nič-ne-naredi.

Pa nisem še v vseh letih, kar imamo psa, nikdar videl/doživel/slišal, da je nekdo plačal kazen, ker je njegov cucek letal po javni površini (s tem mislim na 100 nedvoumno javno površino!).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11. člen

Skrbnik psa mora na javnem mestu zagotoviti fizično varstvo psa tako, da je pes na povodcu.

 

46.a člen

Z globo od 800 do 33.000 eurov se kaznuje pravna oseba ali samostojni podjetnik posameznik, ki:

...

8. kot skrbnik ne zagotovi fizičnega varstva psa v skladu s tretjim odstavkom 11. člena tega zakona;

...

Z globo od 200 do 400 eurov se kaznuje posameznik, ki stori prekršek iz prvega odstavka tega člena.

 

A veš kaj mi je pri tebi všeč.

Ko me ustaviš mi boš na pamet povedu kok me staneš za isto ceno dobim pa še vse vse člene........ :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič se sprehajam po tivoliju in naletim na prizor zaradi katerega preziram večino mož v plavem!!! Gospe stari okrog 70-80 let je možak v plavem pogumno pisal kazen ker ni imela privezanega svojega ne štirinožnega temveč 3 nožnega prijatelja,...

Čak mal, kje si ti zdej stacioniran? Med medvedi al med žabami?

 

Sicer je pa zanimivo, da zakon ločuje nadzor nad psi na javnem in nejavnem prostoru. Pa ni bistvo v tem, temveč v vzgoji in socializaciji psov in predvsem lastnikov. V naravnem okolju recimo mora biti pes "pod nadzorom". To pa ne pomeni, da mora biti navezan. Dobro izšolan pes bo tudi v stresni situaciji hodil ob nogi in ne bo reagiral na moteče impulze. 

 

Po mojem mnenju bi moralo to spuščanje psov biti bolj prosto, sankcije za pse in lastnike, ki se ne znajo obnašati pa bolj stroge. Agresiven pes itak brez povodca in nagobčnika ne sme več nikamor.

 

Pa še nekaj bistvenega za socializacijo in sproščanje psov nam manjka. Površine namenjene posebej za sprehode in igro psov. Pasji parki. Ograjeni, z dvojnim vhodom in potrebno minimalno infrastrukturo klopc za vodnike, košev in vrečk za kakce, vodo pa še kakšna mealenkost. In seveda zadostne velikosti. Tivoli je dovolj velik, da bi se kaj takšnega lahko imelo. Mogoče obstaja?

 

To bi bil tudi primeren prostor za kakšne delavnice, ki bi jih vodili kinološki strokovnjaki. Mesto bi vse to lahko in moralo podpirati. 

Res pa ne bi šlo toliko v levi žep kot pri kakšnih Stožicah.

 

Kar se pa tistega policaja tiče, brez besed, jih je škoda!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

200-400€ pa pravjo, da mu nemorš svobode kupit! :grim :OK:

 

J*biga jzt ga odpnem skoraj vsak sprehod da se revež malce pretegne in nadiha!

Popravljeno . Popravil KilleRBee
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

I30   sem še vedno Medved a v Žabjem marostu zadnjih 10 let.....

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

I30   sem še vedno Medved a v Žabjem marostu zadnjih 10 let.....

O buh pomagi, medved med žabami. :kva1:  A ti že kej kožca med krempli raste? :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lansko leto spomladi je men ribiški paznik Tone na jezeru na Rakitni hotu zaračunat 200 € k je naš ps k se drgač boji vode, pil iz jezera, kreten

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čak mal, kje si ti zdej stacioniran? Med medvedi al med žabami?

 

Sicer je pa zanimivo, da zakon ločuje nadzor nad psi na javnem in nejavnem prostoru. Pa ni bistvo v tem, temveč v vzgoji in socializaciji psov in predvsem lastnikov. V naravnem okolju recimo mora biti pes "pod nadzorom". To pa ne pomeni, da mora biti navezan. Dobro izšolan pes bo tudi v stresni situaciji hodil ob nogi in ne bo reagiral na moteče impulze. 

 

Po mojem mnenju bi moralo to spuščanje psov biti bolj prosto, sankcije za pse in lastnike, ki se ne znajo obnašati pa bolj stroge. Agresiven pes itak brez povodca in nagobčnika ne sme več nikamor.

 

Pa še nekaj bistvenega za socializacijo in sproščanje psov nam manjka. Površine namenjene posebej za sprehode in igro psov. Pasji parki. Ograjeni, z dvojnim vhodom in potrebno minimalno infrastrukturo klopc za vodnike, košev in vrečk za kakce, vodo pa še kakšna mealenkost. In seveda zadostne velikosti. Tivoli je dovolj velik, da bi se kaj takšnega lahko imelo. Mogoče obstaja?

 

To bi bil tudi primeren prostor za kakšne delavnice, ki bi jih vodili kinološki strokovnjaki. Mesto bi vse to lahko in moralo podpirati. 

Res pa ne bi šlo toliko v levi žep kot pri kakšnih Stožicah.

 

Kar se pa tistega policaja tiče, brez besed, jih je škoda!

 

Bo Zoki de...naredu en tak parkec za pse de...pa bo spet lahk kasiru de...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čak mal, kje si ti zdej stacioniran? Med medvedi al med žabami?

 

Sicer je pa zanimivo, da zakon ločuje nadzor nad psi na javnem in nejavnem prostoru. Pa ni bistvo v tem, temveč v vzgoji in socializaciji psov in predvsem lastnikov. V naravnem okolju recimo mora biti pes "pod nadzorom". To pa ne pomeni, da mora biti navezan. Dobro izšolan pes bo tudi v stresni situaciji hodil ob nogi in ne bo reagiral na moteče impulze. 

 

Po mojem mnenju bi moralo to spuščanje psov biti bolj prosto, sankcije za pse in lastnike, ki se ne znajo obnašati pa bolj stroge. Agresiven pes itak brez povodca in nagobčnika ne sme več nikamor.

 

Pa še nekaj bistvenega za socializacijo in sproščanje psov nam manjka. Površine namenjene posebej za sprehode in igro psov. Pasji parki. Ograjeni, z dvojnim vhodom in potrebno minimalno infrastrukturo klopc za vodnike, košev in vrečk za kakce, vodo pa še kakšna mealenkost. In seveda zadostne velikosti. Tivoli je dovolj velik, da bi se kaj takšnega lahko imelo. Mogoče obstaja?

 

To bi bil tudi primeren prostor za kakšne delavnice, ki bi jih vodili kinološki strokovnjaki. Mesto bi vse to lahko in moralo podpirati. 

Res pa ne bi šlo toliko v levi žep kot pri kakšnih Stožicah.

 

Kar se pa tistega policaja tiče, brez besed, jih je škoda!

 

Mislite, da v ograjenih pasjih parkih ne bi prišlo do težav, če bi recimo psi, ki bi tja zahajali redno imeli to za nek svoj teritorij? Ne bi nastal problem, ko bi med take pse prišel nek novi?

Motijo me psi, ki so spuščeni tam kjer se sprehaja več ljudi s psi. 14 dni nazaj se mi je zgodilo na obrobju našega naselja sprehajamo psa na povodcu, priteče odpet škotski ovčar in ugrizne mojega psa v hrbet. To se zgodi tako na hitro, da enostavno ne moreš takšnega napada ubraniti. Škot je nato skočil še proti mojemu ampak ga je nekako zadržal. Lastnica tistega psa je samo vpila primite ga, ga nato jaz primem za ovratnico, sploh nisem vidla kdaj je psa pripela na povedec in hitro odšla vmes pa govorila saj je cepljen, nikoli še ni tega naredil... Največja napaka, ki jo obžalujem je, da dogodka nisem prijavila, mislim, da takšne napake nikoli več ne naredim, če do česa podobnega pride. :BUA: Res te taka zadeva preseneti in takrat mi je bilo najpomembnejše, da se pregleda kakšne posledice so na psu od ugriza.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!