Skoči na vsebino

Domači ljubljenčki (živali) :)


naka

Priporočene objave

Zlo lustna psicka Blaz :wub: , ja sej ravno to moras pri Dobrmanu pazit, da ti ga ne sprovocirajo in ne naredijo popadljivega, to pa ravno otroci znajo, potem mas pa cel cas sranje. Z mojim Sharkom je pa tko, da gre ravno tko k vsakemu, psu in cloveku ker smo ga tko navadli in sploh ni hinavski ali popadljiv. To ga naredis pri ene dveh letih, ko je ze odrastel in ima oblikovan karakter. To je ze moj cetrti doberman in pri vsakemu smo bolj pazljivi in odpravljamo vzgojne napake, ki so jih zagresili drugi, ali mi sami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam tud bokserja in pije samo iz pipe na bideju, ki si jo odpira sam zapiram pa jest. Kadar pa kam greva pa samo voda iz plastične flaše--une, ki ma ,,cucelj,,.

Kok ti je pa kej škode naredu, ko je bil mlad in sam doma?

Aha, torej veliko več psov pije iz bideja kot sem mislu :hmm: Naš je še bolj izbirčn in take vode, ki stoji 3 ure sploh povoha ne več B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22.6. okoli 15. ure je izpred vikenda na Drganjih Selah- Straža pri Novem mestu, neznano kam odšel mlad tibetanski mastif. Star je 6 mesecev, je črn z ožigi in ima v levem ušesu tetovirno številko 029. Sliši na ime Halas. Je zelo simpatičen in prijazen.

Prečesali smo že vso oklico, vendar brez uspeha. Tudi videl ga ni nihče.

Če bi karkoli izvedeli o kakem podobnem psu, lepo prosim, pokličite na tel. št. 031-768-020 Urša ali 031-339-884 Andreja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej men je kul k se za nobenga v gmajn recimo,ko je spuscena ne zmen. Do otrok je pa taksna ratala zato, k se skoz mim nase bajte vozjo s tistim plasticnimi avtomobili k ropotajo poj se pa se derejo zraven. Se men gre na zivce kva poj ne bo slo psu.

Poj pa se k je bla majhna so bli mulci hinavski pa so ji cez ogrado metal kamenjcke poj pa za moje pojme ni cudn da jih ne mara. Poj pa ksnga ugrizne pa vsi "kasnga psa mate, napadalnga, kr brez razloga napade" :BUA:

Poj je pa se problem k zna vsa vrata odpret pa pride ven za salo ce ni zakljenjeno.

Drgac k so vsi tko pametni glede vzgoje, pa humanega nacina brez vsakega nasilja.

Ce sem jest naso sam lepo pogledal pa mal prevec pohvalu mi je ze usla, k je bla se majhna. V pasji soli so eni nad svojimi psi samo mal glas povzdignil pa je bil pes ze ves bogi. Nasa pa k zagleda macka jo lohk brcas, pa ne vem kaj ji se vse delas, pa bo se zmeri vsa trda pa nepremicno gledala macka. To so take velikanske razlike med pasmami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sem pametna ja.... boš vzgojil psa ja tud z nehumano metodo, ampak na podlagi strahu....če pa ti misliš da boš psa streniral v parih mesecih do 100% poslušnosti si se pa orng zmotu. Psa učiš celo življenje. Ok sej se hitr obvlada sedi, lezi, prostor, dej tačko, ampak odpoklic pa ni šans da ti bo ratal po parih mescih.

Naš tud ne mara tujcev, pa ga imamo vedno pod kontrolo, ker si pač ne morem privoščit da bo koga napadel. Pa tudi vrata zna odpirat (po moje majo to v genskem zapisu). Nikoli ni brez nadzora spuščen, z otroki se normalno razume, ko mu dojadijo se umakne. Samo enkrat se je nardilo da je dal otroku vzgojno, ker mu je težil, kljub temu da se mu je pes umikal.

Bla sva tud v pasji šoli, in tam sem šele ugotovila kake napake delam... z tem psom se ne dela na trdo, vsaj z mojim ne, ker če sem to naredila se je skoraj dal v dve gube in je bil čist prestrašen, on je rabil samo veliko potrjevanja in pohvale. In se je videlo kako z veseljem naredi ukazano. Poznam tudi primere ko so dobermane učili da ne jemljejo hrane iz rok tujcev, na tak način da so jim naštimali elektriko in ko je hotel vzet ga je ruknilo. To je meni mem :wacko:

Itak je pa tvoja psica, delal boš z njo kar misliš da je najboljše zanjo.... :)

Psi nas 24 ur na dan študirajo, kako nas bodo okrog prinesli :)

Popravljeno . Popravil Kaiser
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prečesali smo že vso oklico, vendar brez uspeha. Tudi videl ga ni nihče.

Ervina, dej kaksno slikco gor, in ce ga kdo vidi, tudi kasneje, se lazje psa najde.

Nam je pred leti kuzlca kar zginla in smo jo po pol leta najdli 40 km od doma. Tip je ustavil za cesto, odprl vrata in ona je sla not. To smo zvedli od doticnega, ko smo psa vidli pri njemu, ga ogovorili "o, kak lustkan kuza, kje si ga pa dobil" pa je sam vse povedal. ;) No rekel je, da je mislil, da se je pes izgubil, vsaj tko mu je deloval. To pa je blo pod hiso, na cesti, samo 15 m od bajte!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blazs...

Ja doberman ma krasen karakter, samo prisluhnit mu moras. Priporocam ti pa, da gres v kaksno solo z njim, vsaj za kak mesec reskiraj in dobil bos goro napotkov izkusenj in mogoce bos popravil kar se popraviti da. Lahko pa ti z gotovostjo trdim, da ce se bos stvari prav lotil, se bos lahko na psa resnicno zanesel!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pr moji je pa tko da bolj ko sem jo hvalu slabse je blo. Enkrat sem reku v soli da bom probal. Hvalu sem jo za vsako stvar k jo je nardila prov. In kaj je blo poj. Nic ni ubogala. Cist razpuscena je bla.

Ce sem jo pa pohvalu samo na kratko, brez bozanja in vsega je blo pa boljs.

Da bi pa ratala prestrasena pa skor ni moznosti. Jo mors fejst nagont. V sol sem imel zmerej probleme s tem ,da mi je usla, k sem jo odvezal s povodca. K smo jih ucil da naj dajo prostor, mi pa naj gremo stran, mi je zmerej usla. Enkrat sem se pa naredu kot da sem jo odvezal, zraven sem pa stal na povodcu. Ko je hotla pobegnt, jih je ene par ujela in od takrat naprej nisem imel vec tega problema. Sklep->pri moji psicki nic ne dosezes z lepo besedo.

Tud k sem jo prostor ucil. Vsi so svoje pse lepo dal na sedi, pa jim spodmaknil prve noge pa so bli na prostoru.

Pr moji seveda to ni bilo mogoce. Problem sem resil tako, da sem stopil na povodec pri njenem vratu in cakal dokler se ni ulegla, zraven sem pa govoril "prostor". Ene trikrat sem to naredil in problem je bil resen. Od takrat naprej da prostor bp.

Sklep->pri moji psicki nic ne dosezes z lepo besedo ali dejanjem.

Strinjam se pa s tem:

"Psi nas 24 ur na dan študirajo, kako nas bodo okrog prinesli"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja doberman ma krasen karakter, samo prisluhnit mu moras. Priporocam ti pa, da gres v kaksno solo z njim, vsaj za kak mesec reskiraj in dobil bos goro napotkov izkusenj in mogoce bos popravil kar se popraviti da. Lahko pa ti z gotovostjo trdim, da ce se bos stvari prav lotil, se bos lahko na psa resnicno zanesel!

Sej jest sem ga vozu v solo. Pa tud uboga me. Pa super se razumem. Sam popuscat ne smem. Ko popustim, ze zacne bedarije delat.

Glede metod, ki sem jih uporabil.

Vse to mi je rekel ucitelj. Nic nisem delal po svoje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blazs!

Pes mora v prvi fazi zelo dobro locit dve stvari! Pohvalo in grajo. Oboje pa moras izkazati odlocno, vedno z enakim tonom in barvo glasu. Ponavadi (odvisno od metode) je graja povezana z bolecino, odlocnim, potegom za povodec. To psu ni vsec in podredil se bo. Vendar psa ne smes vsepovprek cukat za povodec, ce ne reagira. Najprej mu moras vajo prijazno pokazat in razlozit. Ko vidis, da je vajo postekal to od njega v bodoce tudi zahtevas. To je osnova. Ko ves, da pes razume, kaj od njega zahtevas, moras to ponavljati, sprva zunaj na samem, brez motecih dejavnikov, scasoma pa tudi med ljudmi. Sprva naj bodo vaje kot so prostor itd. kratke, ne casovno predolge cca 30 sek nakar cas podaljsujes. tu je se vec dejavnikov, ki jih moras upostevat! s psom vadis in ga ucis dokler je pes skoncentriran, ko mu koncentracija pade, mu daj prosto, da malo polaufa, se poigra itd, nakar spet nadaljuj z vajami. Pes bo to vzel kot igro in bo hitro postekal, da je za pravilno reakcijo nagrajen in za nepravilno grajan. Ob tebi se bo pocutil dobro in rad bo izpolnjeval tvoje ukaze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kake hude teorije, če bi imeli enkrat Kraškega ovčarja bi videl boga pa še partijo. :cry: :cry: :cry: :xx:

Je bil kot pravi član družine, len trmast, nič se mu ni dal dopovedat, ubogal je samo, ko je hotel če si ga pa razp... (veterinar O:-) ) je pa znorel in odtrgal vse kar se je dalo (cegel iz ograje, žleb, najlosko vrv za barko in kovinsko lato iz stopnic). Pa smo probali vse, kar se je dalo, bi ga še v šolo dali, pa ni hotel, na koncu se je navadil edino tega, da je hodil poleg, ostalo pa samo, če je bil pravi dan. :yea2: :yea2:

Sam vgojen al pa ne, zame je bil to najboljši pes na svetu. :OK:

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Halas je doma. Hvala vsem, ki ste imeli oči na pecljih. :)

Shargo, zgodba o izgubljenem kužku je menda dosti podobna tvoji. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Prijateljeva boxerka je nocoj skotila sedem malih tigrastih zverc. Ce zeli kdo kaksnega, (okoli 15 avgusta bodo dovolj veliki, takoj po dopustih .) ) Naj mi poslje PM

Slikco malih zverc pa napopam zvecer!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kuzlica od mojega fotra! Torej naša! Ime ji je Živa, čistokrvna Rotvajlerka (brez dokumentacije). Skotila je 4 korenjake (18.06.2004).

LP Bajsi

post-11-1089305275.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NO pa še Živa! Oče mladičkov je pa kar precej renomiran kuža.

LP Bajsi

post-11-1089305392.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi skupaj!

LP Bajsi

post-11-1089306095.jpg

Popravljeno . Popravil bajsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oče mladičkov je pa kar precej renomiran kuža.

Matr je zalit, a to nc ne terate po travnikih bajsi :hmm: .)

Tamajhi so pa cartkani!

Jutri bom jaz od svojga rotija, tistga pred shargotom, slikco gor nalimal, bos ti vidu kak dipan je bil :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Desno spodaj je ata, levo zgoraj pa mama. Ata je malo obilen, za razstave mu skine kaki dve kili, psica ma pa 42 kg, seveda ko ni breja oz. ne doji. Garantirano ni debela ( se ni nič po meni vrgla :( ) Fotra mladičkov je v 20 minutah vun zlaufala.

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, k smo že ravno pri "rotijih".... Takle Roti pa okrog naših nog skače :) Star je eno leto.

post-11-1089386305.jpg

Popravljeno . Popravil Kr1a
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!