Skoči na vsebino

Domači ljubljenčki (živali) :)


naka

Priporočene objave

Vceraj je mojemu prijatelju vlak povozil Dobermana. Prijatelj zivi nedalec stran od proge in bila sta na sprehodu na domacem travniku. Aris je skakljal naokoli in se ocitno malo prevec oddaljil, ko je prijatelj videl da se vlak pribljizuje je predvideval kaj se lahko zgodi, je zacel teci proti psu, v upanju da se mu cimbolj pribljiza, vzbudi njegovo pozornost ali ga odpoklice, vendar ker njuna obicajna pot v naravo vodi preko zeleznice za Savo, se je pes namenil preko proge. Zaradi hrupa vlaka, pes gospodarja ocitno ni slisal. Vlakovodja tudi ni uporabil sirene. Vlak je psa zadel je v glavo, in v trenutku je bilo vsega konec. Jaz sem se danes pretresen.

post-11-1096908209.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje sožalje Shargo. Škoda dobrega psa. :(

V izogib podobnim situacijam priporočam uporabo visikofrekvenčne piščali za pse. Pihaš vanjo za počit, pa se nič ne sliši. Pes pa jo zelo dobro sliši. Jaz jo uporabljam za odpoklic psice, ko je dlje časa ni v primeru gonje npr. zajca. Ker se čez najkasneje 5 min primaje nazaj k meni, sklepam, da jo sliši izredno daleč. Kupi tisto, kateri se frekvenca nastavlja z vrtenjem vijaka. Le tega obrneš, namažeš s cianokolom, da se ne obrača in imaš svojo osebno nespreminjajočo frekvenco, katere se pes navadi. Malo vaje, take klasične za odpoklic, le da sedaj v spremljavi piščali in pes ve zakaj se gre. Priporočam tudi stalen vzorec piska. Jaz npr. vedno zapiskam dvakrat cca 3 sekunde dolg pisk z približno isto dolgo pavzo. Po cca 10 sec. stvar ponovim. V redkih primerih, ko je še ni nazaj, ponovim vse skupaj čez cca 5 - 10 min. Pa ponavadi je takrat že za prvim grmom. :D

Predvidevam, da bi taka piščal preglasila tudi ropot vlaka. :hmm:

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sožalje tudi v mojem imenu :(

Pes je bil verjetno navajen ropota vlaka in se zaradi tega ni ustrašil oz. sploh ni zazanal prihajajočega vlaka :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In še nekaj v izogib podobnim nezgodam.

Ko hočeš psa, predvsem mladega poklicati k sebi, nikoli, res nikoli ne teči k njemu. Ob klicanju tečeš stran od njega, v nasprotno stran kot je nevarnost oz. kamor ne želiš da gre. Pes bo stekel za odhajajočim gospodarjem, da ga ne "izgubi". Zelo pomaga, če mladega kužka peljemo na neznan teren in se mu potem skrijemo. Začel nas bo iskat ko zmešan, nakar se mu čez nekaj časa čisto "po naklučju" pokažemo, malo zakašljamo, zaropotamo. Kuža bo ves vesel, ker nas je "našel", pritekel in v bodoče zelo pazil, da nas ne izgubi. Vajo na nekaj dni in še kasneje včasih ponovimo in če smo s psom v dobrih odnosih, nas ne bo nikoli več izgubil.

Tek k njemu pa mlad pes razume ali kot napad ali kot povabilo k igri in temu primerno steče pred nami v isto smer. Potem ga pa ujemi če moreš!

Potrebno se je pa tudi zavedati, da pes sliši mnogo, mnogo bolje od nas. Če ga navadimo na tihe ukaze, brez vpitja, mogoče celo šepetajoče, bo ob izjemnih primerih naš glasen klic zagotovo dosegel željeni efekt.

LP HHV

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst mam pa enga hisnga zajca k je zleht k hudic! slika je slaba ker je blo slikan z web camero

post-4468-1097068046.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem povozil eno zmešano kuro. A to šteje? Bi lahko rekel, danes sem si povozil eno kuro, katero sem plačal, torej je (bila) to moja domača žival (če gre denar iz gospodinjskega proračuna)?

Zdaj je nimam več. Je pa ploska. več al manj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V izogib podobnim situacijam priporočam uporabo visikofrekvenčne piščali za pse.

Ali bi ta pišuka prišla v poštev tudi za naglušne, če deluje na frekvence? Naša španjelka je praktično čisto gluha, pa sem pomislila na to možnost. Kaj meniš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dada te pišuke so čist pocen..tko, da probi. Čeprav mislim, da če je pes gluh je gluh za vse frekvence...mogoče bo trznil le zaradi ,,nenavadnosti,, zvoka...ki ga pač do sedaj iz tebe ni slišal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Živjo.Mene nekaj zanima, a ima kdo mačka, mladiča, oranženga, tigrastega, jesensko lego?Full bi ga mela.V glavnem se priporočam.

Lp

Dubi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naš mucek Billy je bil danes na veterinarski..bil pregledan temeljito, preizkava krvi....je dobil infuzijo in pa injekcijo amoksiklava(antibiotika), ker je bil zastrupljen z zdravilom, ki ga je prejemal....

sedaj spi kot top....

držite pesti, da bi preživel.... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dubi.....poleg Ervininega priporočila imaš še v Novicah objavljene mucke in kužke, ki iščejo nov dom, pa zavetišča: Gmajnice npr...dobiš mucke tudi že sterilizirane ali kastrirane (vseh barv in velikosti).....tako, da boš pravgotovo našla prijateljčka kot si ga želiš....pa še veseli te bodo.

lp :004

TC--jest držim pesti za tvojga mačkona, sej se bo zmazal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej mam pa še jest tuki eno vprašanjce....pred dobrima dvema mesecema smo se morali ločiti od domačega okokučnega domobrana, ki je pri hiši preživel nam in njemu prijetnih 14 let..... pa zdej počasi razmišljamo o njegovem nadomestku...nekako je družinski svet sklenil, da bi imeli bokserja (lahko tudi bokserko)...ker nima nihče prav veliko časa za ukvarjanje z razstavami in podobnimi vzrejnimi heci (vem, koliko časa to vzame, ker smo imeli pred skoraj 30 leti rodovniško novofundlanko)....skratka, če kdo ve, kje in kako ter za koliko bi se dobilo enega bokserja, čistokrvnega, nerodovniškega...naj sporoči...mudi se mi ne preveč...ker je pes zunaj in kljub temu, da ima carsko urejen in izoliran pesjak, bi raje videl, da ga kupim, ko bo zima malo manj kazala zobe (torej nekje od konca januarja naprej). Za vsakršen namig in pomoč se zahvaljujem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!