Skoči na vsebino

Domači ljubljenčki (živali) :)


naka

Priporočene objave

Lojzi...jaz imam bokserja...je čudovit pes je najboljši pes kar sem jih kdaj imela (vsi so bili enkratni vendar ta ima eno posebno ,,toplino,,), res je izreden karakter in izredno čuten pes...vendar...bokser je dokaj izrojena pasma, podvrženi so marsikateri bolezni (rak, srce, dihala... ) in življensko dobo imajo kratko (10 let). Mogoče boš imel srečo in dobil zdravega. Res, da s svojo prisotnostjo naredi življenje lepše in nikoli mu ne zmanjka energije.

Nočem te odvrniti od bokserja--samo prav je da veš, da boš bolj pozoren, marsikaj se da rešit če je pravočasno opažena zadeva. S tem, da kopuješ ,,nerodovniškega,, je tveganje za pojav ene od teh bolezni večje, kupi ga v sloveniji, poglej starše, govori z rejcem...pa magari še kaj vprašaj kaj se dogaja z ,,žlahto,,.

Na temu linku boš našel vse potrebno

http://www.mojpes.net/forum/index.php

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lojzi.....včeraj sem ti pozabu povedat eno stvar.....namreč:

Imel čistokrvno prinašalko,brez rodovnika

Po 8 mesecih katastrofalno zdravstveno stanje.....sledilo je ve se kaj.

Nikol več čistokrvnega psa.....

Raje mešančka,nekatere kombinacije so sila simpatične,bolj so zdravi,mnogi bistveno bolj inteligentni.......zabavni.......WE.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lojzi...jaz imam bokserja...je čudovit pes je najboljši pes kar sem jih kdaj imela (vsi so bili enkratni vendar ta ima eno posebno ,,toplino,,), res je izreden karakter in izredno čuten pes...vendar...bokser je dokaj izrojena pasma, podvrženi so marsikateri bolezni (rak, srce, dihala... ) in življensko dobo imajo kratko (10 let). Mogoče boš imel srečo in dobil zdravega.

Hmmm, Lina, sej ti povem....izrojeno je danes že skoraj vse, novofundlanci s svojimi kolki, prinašalci z različnimi boleznimi.... (se je začelo že pred 15 leti), podobne fore so z večjimi psi (bernci recimo) ipd...imam pa kolega, ki že 5 let zdravi svojega bokserja za boleznijo ledvic in je vanj investiral več kot jest v teh letih v 2 avta in motor, dokler sem ga še imel....skratka, vem, da tko je....mislim pa, da pomaga, da pes urejeno živi, da mu omogočiš veliko gibanja 8kar pričakujem tudi od mallce bolj živahnih bokserjev, da me bo dodatno malo stimuliral k mojemu večjemu gibanju)....in, kar se tega tiče, je pri nas pes itaq car...vsak dan ima skuhano, očiščeno, počesan in urejen je...Šmarno goro mam pa tud pred nosom, da mi ne bi slučajno od negibanja zasmrdel....skratka, hotel sem reč, da je tko, kot z otroci...trudiš se, da mu daš šimveč, da ti to vrača, in upaš, da boš pri vsem tem imel še kanček sreč...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, me veseli, da si z vsem na jasnem....in da se zavedaš odgovornosti, lepo od tebe.

Link za forum o psih sem ti pripopala...bom pa tudi jaz pozorna in te obvestim če slišim kje za kakšno leglo.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lojzi, glede na tvoje dejavnosti v zadnjem času, ti priporočam čistokrvnega hribovskega dolgonogega goniča.

To je tak pes z dolgimi nogami, ki ga boš lahko vsak dan na Š. Goro gonil. Če bi bil kaj s prinašalcem križan, bi ti pa še pir nosil. :D

(NajeboGaJeKužaPriLojzijuPress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej mam pa še jest tuki eno vprašanjce....pred dobrima dvema mesecema smo se morali ločiti od domačega okokučnega domobrana, ki je pri hiši preživel nam in njemu prijetnih 14 let..... pa zdej počasi razmišljamo o njegovem nadomestku...nekako je družinski svet sklenil, da bi imeli bokserja (lahko tudi bokserko)...ker nima nihče prav veliko časa za ukvarjanje z razstavami in podobnimi vzrejnimi heci (vem, koliko časa to vzame, ker smo imeli pred skoraj 30 leti rodovniško novofundlanko)....skratka, če kdo ve, kje in kako ter za koliko bi se dobilo enega bokserja, čistokrvnega, nerodovniškega...naj sporoči...mudi se mi ne preveč...ker je pes zunaj in kljub temu, da ima carsko urejen in izoliran pesjak, bi raje videl, da ga kupim, ko bo zima malo manj kazala zobe (torej nekje od konca januarja naprej). Za vsakršen namig in pomoč se zahvaljujem

Halo :devil: bokserja ne moreš imeti v pesjaku :xx: ti bo zmrznil. Saj psi s kratko dlako niso primerni za pesjak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lojzi...jaz imam bokserja...je čudovit pes je najboljši pes kar sem jih kdaj imela (vsi so bili enkratni vendar ta ima eno posebno ,,toplino,,), res je izreden karakter in izredno čuten pes...vendar...bokser je dokaj izrojena pasma, podvrženi so marsikateri bolezni (rak, srce, dihala... ) in življensko dobo imajo kratko (10 let). Mogoče boš imel srečo in dobil zdravega. Res, da s svojo prisotnostjo naredi življenje lepše in nikoli mu ne zmanjka energije.

Nočem te odvrniti od bokserja--samo prav je da veš, da boš bolj pozoren, marsikaj se da rešit če je pravočasno opažena zadeva. S tem, da kopuješ ,,nerodovniškega,, je tveganje za pojav ene od teh bolezni večje, kupi ga v sloveniji, poglej starše, govori z rejcem...pa magari še kaj vprašaj kaj se dogaja z ,,žlahto,,.

Na temu linku boš našel vse potrebno

http://www.mojpes.net/forum/index.php

Lina, imaš tudi ti psa zunaj? :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, jest ne...poznam pa vsaj dva, ki sta zunaj...če je ekstremno mraz...ju dajo v garažo. Če je pes celo leto zunaj in če ima kočo izolirano in vse tako kot se šika ni panike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lojzi, glede na tvoje dejavnosti v zadnjem času, ti priporočam čistokrvnega hribovskega dolgonogega goniča.

To je tak pes z dolgimi nogami,

(NajeboGaJeKužaPriLojzijuPress)

Kar se dolgih nog tiče, mam rajš dve, pa še tiste najboljš, če niso do tal :lol1:

Drgač, pa ne hvala, a si videl dolgonoge pošasti od Polonce? Nein danke!!! Sej ne veš, km je bolj grdo za pogledat :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, jest ne...poznam pa vsaj dva, ki sta zunaj...če je ekstremno mraz...ju dajo v garažo. Če je pes celo leto zunaj in če ima kočo izolirano in vse tako kot se šika ni panike.

Tako je! Kučica mora biti primerne velikosti! Ne prevelika, brlog je vedno le tolikšen, da se žival udobno zvije in pogreje v njem! Uta mora imeti predprostor in pozimi v mrazu je dobro vhod zagrniti s kakšno deko. Stene, dno in strop morajo biti dvojni in dovolj izolirani. Okoli ute pa ograjeno dvorišče ali prostoren pesjak.

Psu s takim bivališčem se ni bati nobene zime. Jasno je pozimi ob mrazu potrebno povečati obrok, po možnosti dodajati več maščob, ki jih pes pokuri v "ogrevanje".

Občasno crkljanje psov v kurilnicah ali nasploh v stanovanju, potem pa nazaj ven, pa mu lahko edino pljučnico nakoplje! Bolje mu je v takem primeru še kakšno toplo deko več dati v uto!

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.., a si videl dolgonoge pošasti od Polonce? Nein danke!!! Sej ne veš, km je bolj grdo za pogledat  :yea2:

Borzoj je ena od najbolj elegantnih pasjih pasem! Seveda pa sploh ne paše v naše okolje.

Beli Borzoji, osedlani vranec, prostrana zasnežena stepa in puškica ter potem lov na volkove so moje sanje. Žal se verjetno ne bodo nikoli uresničile.

P.S.: Odvadil sem se kogarkoli in karkoli deliti na grde in lepe po zunanjosti.

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, jest ne...poznam pa vsaj dva, ki sta zunaj...če je ekstremno mraz...ju dajo v garažo. Če je pes celo leto zunaj in če ima kočo izolirano in vse tako kot se šika ni panike.

Jaz ne bi dal ven pasem: Bokser, Dalmatinec, Doberman in še bi jih naštel. Včasih si od doma in kar naenkrat pade temperatura in ti ne moreš dati psa noter. Pri hudi zimi sem jaz deval v garažo (delavnico) dolgodlakega nemškega ovčarja.

In vse kar jih jaz poznam, ki imajo Bokserje, jih imajo notri, tudi moj sosed.

Ona dva revčka se mi pa kar smilita :cry: Lp Motoristek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa račko tut.

:)

Pa sej jo maš....sem jo zanč pr teb vidu....če se ne motim celo dve.

WC namreč :naughty:

Še vedno trdim,da je odločitev za kakšnega mešančka BOLJŠA!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S.: Odvadil sem se kogarkoli in karkoli deliti na grde in lepe po zunanjosti.

Tudi jaz, že davno...sem že večkrat napisou tle gor, da jih delim na urejene in zanemarjene (ženske, živali, ljudi)...vsak je po svoje lep...potem je stvar urejenosti, kako zna to pokazat.... drugače pa off topic :topic: še ena iz mojih dijaških let, kako smo takrat delili punce v LJ? Ne veš? Na lepe in grde (mulci neizkušeni pač .) ) In kako smo delili grde?

Na Vegovo in Aškerčevo :lol1:

Popravljeno . Popravil lojzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kul lojzi...

členonožci, ploski črvi in možje <_<

:004

Zakaj sem vedu, da bom s tem nekoga direktno izzval, in da mi ne bo ostal dolžen :OK: :yea2:

Lupčka pa kupm, vseen .)

Popravljeno . Popravil lojzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj sem vedu, da bom s tem nekoga direktno izzval, in da mi ne bo ostal dolžen  :OK:  :yea2:

Lupčka pa kupm, vseen  .)

Grozno.....jaz jo "jagam".....ti pa lupčke kasiraš.....

Zgleda d sem že mal zarostal....bo treba kak WD40 uporabt :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, domače živalce, jesen ni čas parjenja! pecajte se v hormoncu  ;)

Alla  B)

Jesen je naljepš.....sicer za rasne živalce lih ne.......tko pa tisti tazmešani na svoj račun pridemo :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, domače živalce, jesen ni čas parjenja! pecajte se v hormoncu  ;)

Alla  B)

Alla dej kej preber, pa ne use po živalcah sodit, čeprou smo u živalski temi...jesenski (psi, mački ipd) se menda res slabši od pomladanskih, ampak ljudje pa v jeseni iščejo toploto, domačnost ipd.... v toplih cajtih pa sam sex :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alla dej kej preber, pa ne use po živalcah sodit, čeprou smo u živalski temi...jesenski (psi, mački ipd) se menda res slabši od pomladanskih, ampak ljudje pa v jeseni iščejo toploto, domačnost ipd.... v toplih cajtih pa sam sex  :lol1:

Hudo TOČNA ugotovitev..... :OK: :OK: :OK: :OK:

Sam neki mi pa nikol nau jasn.....v današnjih časih,ko se večinoma žvauce kotijo v toplih stanovanjih,k so hranjene s takimi in drugačnimi briketi.........le kako je sploh še lahko kakšna razlika med pomladanci in jesenci??????'

Za mene bi veljal ravno obratno......čas brejosti je važn.........

To velja tut za ljudi......januarci pa eventuelno še februarci smo ITAQ najbolš,ker so bile mame v nosečnosti deležne bolj raznolike in vitaminsko polne prehrane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za mene bi veljal ravno obratno......čas brejosti je važn.........

To velja tut za ljudi......januarci pa eventuelno še februarci smo ITAQ najbolš,ker

...you wish... :grrr :xx:

,,Kaj bi mi brez domišljija....,, :doze:

:004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...you wish...  :grrr  :xx:

,,Kaj bi mi brez domišljija....,, :doze:

:004

No pol mi pa razlož zakaj ne.....jest zase trdim,da sem alfa in omega.......rasu gor pozim,k je blo zadost ozimnice,vozil so me po primerno vlažnem ozračju......itd

In zakaj nej bi blo za cucke kej drgač???????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

,vozil so me po primerno vlažnem ozračju......itd

In zakaj nej bi blo za cucke kej drgač???????

Lej, Klimbra, kužki tut lulajo zunaj, tebe so pa not na toplem na kahlco dal....

.....zato veš.... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!