Skoči na vsebino

Domači ljubljenčki (živali) :)


Priporočene objave

pred 13 minutami, Akito pravi:

....molimo ....

...sem mislil, da umira.  :huh:

Nedolgo nazaj sem bil pri enem kmetu v hribih, je povedal, koliko mačkov je moral uničit v tem letu, doma ima, zdi se mi, da tri mačke ali je kakšen mačkon zraven...številka je bila kar visoka. Včasih je bilo normalno, da se je mačke pobijalo, danes je kao sterilizacija bolj humana...Pa je res, ko ljubljeni živali odvzameš naravno danost? :?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, vandrovec pravi:

..Pa je res, ko ljubljeni živali odvzameš naravno danost? :?

...vandrovec...o tem bi se dalo fejst in veliko debatirat...

...ko vidim koliko mačkov je po kmetijah in predvsem  v kakšnem stanju so...sem absolutno za odvzem te naravne danosti...ki bi bila, pa bom izpadla nehumana, primerna tudi za kake države tretjega sveta ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi pri nas je zelo veliko potrebnih! 

Doma sem ob gozdu. Imam psa in mačko, a vsakih nekaj dni se mi pojavi kak nov mačor. Ravno sedaj imam novega na hrani. Spi v pasji uti, katero je le občasno uporabljal prejšnji pes. Ne pusti se prijeti. Poizkušam z hrano a je nezaupanje preveliko. Folk prinese legla (v kartonskih škatlah) ali breje mačke, ter jih odloži v bližini.  Vsak teden vidim nekaj novega. Na trenutke je že nadležno, ker je tega preveč okrog hiše a potem tudi izginejo, grejo...  Nastavim hrano, vodo a več ne morem.

Pred nekaj časa se odpeljem na izlet in ustavim na počivališču Polskava. Čas dopustov, jutranja ura in me je skoraj kap! Sto muc in med njimi tudi prave pasemske: Perzijke, Maine coon, Sijamke...  ni, da ni. Razlaga? Enostavna! Folk ne ve kaj bi z mačko in gre na dopust, ustavi na počivališču, odpre vrata in ššccccc! 

Takemu folku je treba odrezat jajca in po pomoti še kaj zraven☠️

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, The Lakl pravi:

Doma

Ja žival ni na baterijo, da bi jo izključil. Mislim, da bi lahko tudi mediji malce več ozaveščali bralce, gledalce na to temo. Ko smo se poleti vozili po jugi, je bilo prav hudo gledati trope zapuščenih psov, kako so prepuščeni na milost in nemilost svoji iznajdljivosti za preživetje.

 

  • Všeč mi je 1
  • Žalosten 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Spelca123 pravi:

Zelo lepo razmisljas Alla  ❤️ Sama imam včasih veliko raje psa, kakor pa nekatere ljudi. 

Osebno imam živali raje oz se vedno in z vsemi zastopim...v vasi poznam vse pse po imenih in oni mene...

Živalce so mi taka nepokvarjena bitja....Omejena žival...sigurno je lastnik zelo,zelo omejen...

Ja vem obseden sem z živalcami,če so pa taka fajna bitja...Jz se z mojimi mačkami vse zmenim..."povedo" kaj hočejo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, sesir said:

Osebno imam živali raje oz se vedno in z vsemi zastopim...v vasi poznam vse pse po imenih in oni mene...

Živalce so mi taka nepokvarjena bitja....Omejena žival...sigurno je lastnik zelo,zelo omejen...

Ja vem obseden sem z živalcami,če so pa taka fajna bitja...Jz se z mojimi mačkami vse zmenim..."povedo" kaj hočejo...

Moja crna mrcina me potiska naprej, ljudje nas pa prepogosto potiskajo nazaj... :) V takem svetu zivimo, verjetno rojeni nepripravljeni na to. Lepo si povedal in vesel praznik ti zelim, pa tudi veliko veselja v druzbi tvojih kosmatink :) 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Spelca123 pravi:

 in vesel praznik ti zelim, pa tudi veliko veselja v druzbi tvojih kosmatink :) 

Tudi jaz tebi in tvoji družini...

 

received_596099017485327.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Albanske kozice na SH20 čakajo...boh ve kaj :). Definitivno pa se lepše obnašajo na cesti, kot naši pešci. Toliko zavzeto sem jih občudovala, da bi me kmalu kap, ko me je z leve napadel pes. No ni me dobesedno napadel, zalajal je pa konkretno. Maus bi rekel, da je naredil črtico :)kozice.thumb.jpg.cdf03ae0a969eccc83e0156a99dc5921.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, maxxa pravi:

Albanske kozice na SH20 čakajo...boh ve kaj :). Definitivno pa se lepše obnašajo na cesti, kot naši pešci. Toliko zavzeto sem jih občudovala, da bi me kmalu kap, ko me je z leve napadel pes. No ni me dobesedno napadel, zalajal je pa konkretno. Maus bi rekel, da je naredil črtico :)kozice.thumb.jpg.cdf03ae0a969eccc83e0156a99dc5921.jpg

...zdaj mi je  šele jasno zakaj se ti je pol tako mudilo ?:P...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!