Skoči na vsebino

Domači ljubljenčki (živali) :)


naka

Priporočene objave

Naša Karma vas lepo pozdravlja s svojih počitnic na otoku Lošinju v kampu Čikat, brez mene ...

Zajetaslika.JPG.7663bebe5b3cf3f2f4eb90f5934c5d07.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, RobiRoberto said:

Naša Karma vas lepo pozdravlja s svojih počitnic na otoku Lošinju v kampu Čikat, brez mene ...

Zajetaslika.JPG.7663bebe5b3cf3f2f4eb90f5934c5d07.JPG

Ampak..zakaj pa? Brez tebe mislim. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo rad bi bil z njima po precej leteih zopet na Lošinju v kampu Čikat, toda z zlomljeno ključnico in rebrom, bi bil zaradi "mojih posebnih potreb" primeren samo hotel ...   :blush:

  • Žalosten 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno zadnji pozdrav moje ljubice Karme, tokrat iz notranjosti počitniške prikolice v kampu Čikat na otoku Lošinj, ker se bo v ponedeljek končno vrnila nazaj k meni.   :inlove:

karma.jpg.aa1d8b9020444bf28de00ae7f020b5db.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 8. 2024 ob 21:24, Akito pravi:

...moja najstarejša 14 letna 🥰...

IMG-039f9dbdb3856a073985a0d0f067fc7a-V.jpg

Mi naj bi ta teden prevzeli mladiča Britanske kratkodlake mačke za tamalo. To je cel projekt, v bajti je že kup paketov naročene opreme pa hrane. Za mačka je blo teba potpisat pogodbo, da te na rit vrže. Popiz.. bom, če bo tako kot pri psu, ko mularija po enem tednu zgubi interes in je pol vsa skrb na ženi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
pred 8 urami, Frenk 67 pravi:

Mi naj bi ta teden prevzeli mladiča Britanske kratkodlake mačke za tamalo. To je cel projekt, v bajti je že kup paketov naročene opreme pa hrane. Za mačka je blo teba potpisat pogodbo, da te na rit vrže. Popiz.. bom, če bo tako kot pri psu, ko mularija po enem tednu zgubi interes in je pol vsa skrb na ženi.

Zato...pa brez zamere, ali pa z zamero😉, se živali ne kupuje otrokom, ker najmanj naslednjih 10 - 15 let, lahko tudi več,  je to odgovornost za živo, čuteče bitje.

Tale moja 14 letnica ni pasemska ...je kmečka deklina😇...verjetno pa je nekaj žlahtnih genov vmes 😁.

Popravljeno . Popravil Akito
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Akito pravi:

Popiz.. bom, če bo tako kot pri psu, ko mularija po enem tednu zgubi interes

Kolega je bil pred enako dilemo...

Šel v trgovino za hišne ljubljenčke in kupil povodec za psa. Povodec dal v veliko škatlo in ko sta prišla mulca iz šole jima je predstavil novega "psička".

Tako sedaj pa vsako jutro na "lulanje" in popoldan na sprehod. Napraviti sta si morala si urnik, kdaj bo kdo z njim. Že po treh dneh je bilo želje po psičku konec...

Še vedno ga nimajo, pa je že par let od takrat.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lastništvo katerekoli živali zahteva udeležbo celotne familije.

Jasno je, da otrok sam ni sposoben sam skrbet za žival, še mnogo odraslih ni, zato polaganje odgovornosti za žival samo na otroka ni nikoli dobra poteza.  Nakup domače živali, pa naj bo to pes, mačka, hrček, papiga ali pa še kaj drugega, mora biti vedno dobro premišljen, s samim nakupom živali pa se mora strinjati vsaj večina družinskih članov če ne že vsi.

Vsekakor prisotnost živali v družini prinese ogromno koristi za otrokov razvoj (razvijanje empatije, odgovornosti, živali so nemalokrat tolažniki, itd).

Namesto škatle na vrvici (čisto iskreno, tudi jaz ne bo hotela "sprehajat" škatle) se mi zdi bolj pametno, da se pred nakupom katerekoli živali podrobno poučite kaj le ta zahteva za srečno bivanje.

Predvsem pri nabavi psa se je treba temeljito podučiti kaj katera pasma zahteva in biti iskren do samega sebe, če lahko to tudi nudimo. Namreč lovski psi, delovni psi, družinski psi, ... imajo zelo različne karakterje in zahteve za izpolnjeno življenje - tako svoje, kot tudi posledično celotne družine.

Vsekakor se je pametno pred nakupom psa pogovoriti s kom, ki se na to spozna (razne pasje šole so vam za ta vprašanja vedno na voljo, vzreditelji pa niti ne vedno, ker se jim gre bolj za prodajo psa, kot pa da bi dejansko ocenili ali je nekdo primeren za neko pasmo ali ne)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
pred 17 urami, Akito pravi:

Zato...pa brez zamere, ali pa z zamero😉, se živali ne kupuje otrokom, ker najmanj naslednjih 10 - 15 let, lahko tudi več,  je to odgovornost za živo, čuteče bitje.

Tale moja 14 letnica ni pasemska ...je kmečka deklina😇...verjetno pa je nekaj žlahtnih genov vmes 😁.

Tamala ma 15 let. Žena je pogruntala, da bo maček koristen, ker jo bo zamotil, jo potolažil itd. Tamala je kronično bolna in je to kar šit. Men se pa zdi, da bo to kmalu samo še ena obveznost za ženo, tako kot je pes večino časa. 

Kar se tiče pasme pa sem samo dosegel, da smo šli z dolgodlake na kratkodlako. Že pasje dlake po celi bajti imam zadost. Pa vem, da tudi kratkodlaka pušča dlako, a upam, da malo manj kot dolgodlaka. 

Popravljeno . Popravil Frenk 67
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Alla pravi:

Lastništvo katerekoli živali zahteva udeležbo celotne familije.

Jasno je, da otrok sam ni sposoben sam skrbet za žival, še mnogo odraslih ni, zato polaganje odgovornosti za žival samo na otroka ni nikoli dobra poteza.  Nakup domače živali, pa naj bo to pes, mačka, hrček, papiga ali pa še kaj drugega, mora biti vedno dobro premišljen, s samim nakupom živali pa se mora strinjati vsaj večina družinskih članov če ne že vsi.

Vsekakor prisotnost živali v družini prinese ogromno koristi za otrokov razvoj (razvijanje empatije, odgovornosti, živali so nemalokrat tolažniki, itd).

Namesto škatle na vrvici (čisto iskreno, tudi jaz ne bo hotela "sprehajat" škatle) se mi zdi bolj pametno, da se pred nakupom katerekoli živali podrobno poučite kaj le ta zahteva za srečno bivanje.

Predvsem pri nabavi psa se je treba temeljito podučiti kaj katera pasma zahteva in biti iskren do samega sebe, če lahko to tudi nudimo. Namreč lovski psi, delovni psi, družinski psi, ... imajo zelo različne karakterje in zahteve za izpolnjeno življenje - tako svoje, kot tudi posledično celotne družine.

Vsekakor se je pametno pred nakupom psa pogovoriti s kom, ki se na to spozna (razne pasje šole so vam za ta vprašanja vedno na voljo, vzreditelji pa niti ne vedno, ker se jim gre bolj za prodajo psa, kot pa da bi dejansko ocenili ali je nekdo primeren za neko pasmo ali ne)

 

Tako je. Sicer glede škatle ni bilo verjetno mišljeno, da vlečeta škatlo s seboj, je pa prijatelj naredil enako, povodec naj bi vzela s seboj samo na sprehod in se je hitro nehalo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

:inlove:   :inlove:   :inlove:   :inlove:   :inlove:   :inlove:   :inlove:   :inlove:   :inlove:  

IMG_7384.JPG.2583134dcb25bc49a3dc1a97ce7f7c1d.JPG

IMG_7386.JPG.286351823522c1413fe25f566c8a5276.JPG

:inlove:   :inlove:   :inlove:   :inlove:   :inlove:   :inlove:   :inlove:   :inlove:   :inlove:  

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dva v dnevni sobi poleg televizorja (danes Moto GP) in dva nad mizo v kuhinji (družba pri jutranjem :kava: ).   :D

IMG_7393.JPG.5496b743e3f37970932d498a2c89acf6.JPG

IMG_7395.JPG.69e8cbac3f1e8134ba2cfeef4e198c02.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zataknjen...

image.jpeg.54ab54e5676ac74b1902af0f9f3aa0f2.jpeg

... dobesedno. Eno uro je bil pod avtom (gledal varnostno kamero). Kaj ga je zvabilo tja, ne vem, je pa trebalo vzvratno zapeljat, da smo ga spravili ven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Andrejcer pravi:

Zataknjen...

image.jpeg.54ab54e5676ac74b1902af0f9f3aa0f2.jpeg

... dobesedno. Eno uro je bil pod avtom (gledal varnostno kamero). Kaj ga je zvabilo tja, ne vem, je pa trebalo vzvratno zapeljat, da smo ga spravili ven.

...je vse ok z njim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Akito pravi:

...je vse ok z njim?

Je, ja. Hvala za skrb. Nič mu ne manjka, pač ena izkušnja več. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tapru sm zanemaru motorizem zarad sihta, zdej sm si pa se psa umislu mi pa motor u garaz prah nabira 

Diablo von Aisneren 9 mesecev taprau hudic 🤣

457037276_10233193422235525_8931949977350780060_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!