Skoči na vsebino

Domači ljubljenčki (živali) :)


Priporočene objave

mah ja . .. sanda se tok veseli svojga kužata še pesjakec mu nardi in zanj ful poskrbi kolkr se le da in to zgledno, pol pa takoj par ljudi - jao, bogi kuža, zunaj ... mah, ma vsak po svoje ...

Še zmeri si na tleh! :whistle: .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah ja . .. sanda se tok veseli svojga kužata še pesjakec mu nardi in zanj ful poskrbi kolkr se le da in to zgledno, pol pa takoj par ljudi - jao, bogi kuža, zunaj ... mah, ma vsak po svoje ...

Sym...a bi lahko za začetek prvo imel psa...svojga...od majhnega bi se učila življenja skupaj, bi zanj skrbel čutil odgovornost itd...pa bi pol kakšno rekel...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, ker sem verjetno na nek način začela to temo....... meni je ok in nekako še sprejemljivo biti v pesjaku, če:

- pes ni stalno v pesjaku, ampak je to le ena od lokacij, na kateri se giblje.

- se psa vseeno vozi na sprehode, se z njim ukvarja in ne samo takrat, ko se mu da za jest

- da se pesjak redno čisti in da ima pes toliko svobode, da ne hodi po lastnih drekih znotraj pesjaka

- pri pasmah, kakor je malamut se je treba zavedati, da bo raje pes na mrzlih tleh v kurilnici kot v pesjaku, ker kljub strehi se zna prostor hudičevo zagreti (beton) in pri ostalih pasmah, ki mogoče ne prenašajo tako dobro zime, spi v kurilnici, kjer je lepo toplo

- da ima uto narejeno dvoprostorno, taka kot je po standardih

- da je pesjak dovolj velik, da psu vsaj malo omogočimo gibanja in da se ne vrti samo okoli, da se mu zmeša.

Verjetno je to to... v vseh ostalih primerih sem odločno proti pesjakom in verigam (mogoče sem kak ZA še pozabila).......

Nažalost pa ugotavljam, da se za psa v pesjakih lepo skrbi in redno hodi na sprehode, dokler je nov pri hiši in dokler je še mladič in je zabaven, ko pa pes odraste in ni več tako luštkan, pa se počasi nanj pozabi. Takrat se ga ne vozi več naokoli, vse kar se z njim ukvarja je, da se ga ogovori, ko se gre mimo, da se mu da hrano in na vsake toliko počisti drek...... in zato sem proti pesjakom.

Vseeno si sebe predstavljite, da vas en za naslednjih 15. let (ali manj) zapre v en prostor, pa vam na vsake toliko vrže malo hrane, vodo in vam počisti prostor, da se ne zadušite v lastnem dreku, sicer pa samo opazujete, kako drugi ljudje hodijo naokoli "svobodni" vi ste pa že pozabili, kako diši trava............

In Sande nič ne napadam, sem izrecno še napisala, da gre pač samo za moje mnenje..........

Popravljeno . Popravil pupa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym...a bi lahko za začetek prvo imel psa...svojga...od majhnega bi se učila življenja skupaj, bi zanj skrbel čutil odgovornost itd...pa bi pol kakšno rekel...

Jaoooo, Symru, sedaj si pa že v r..i! Se mi smiliš :cry:

Pupa, saj ne da se ne strinjam!

Imam pa vprašanje. Zakaj je to tako pomembno, le ko gre za pse? Zakaj taisto ne bi veljalo za pujske, teličke, ribice, zajce, papagaje in ostalo kosmato in nekosmato mrgolazen?

Da vidim, koliko boš zadela po glavici...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sanda, čisto prav sta s Sebom naredila. Pesjak je zgleden. Kuža bo imela kaj početi tudi takrat, ko ne bo nikogar doma. Psu je pomemben svet vonjav. In ta je zunaj čisto drug, kot notri v stanovanju. Seveda pa brez ostalega ukvarjanja s psičko ne bo šlo. Čimveč pozitivnih stikov z vse mogočnim okoljem in to čimprej, dokler je mladič!

Kdor pa ima psa v stanovanju, se pač temu prilagodi. Tudi Koni ni hudega, kolikor sem imel priliko videti! :OK:

Je pa res da vlečni polarni psi ne spadajo v stanovanje niti na morje. In poleti morajo obvezno imeti bogato senco in veliko vode. Pasma pač ni najprimernejša za našo poletno klimo. Kot še marsikatera ne, pa jih ljudje vseeno imajo.

Pa en L How! .)

P.S.: Pa na šolo ne pozabit. Se izplača! Preverjeno!

pesjak se je zdel najboljša možna varjanta,glede na naše urnike časa,v bistvu bo Tara v pesjaku preživljala samo noči in pa kakšno urico dopoldne,drugače pa se dopoldne giblje okrog bajte z atom in mamo popoldne pa jo imava mi2 čez tako da lepše ji ne more bit,vedno je odbdana z družbo :grim

kar pa se tiče poletja in sence pa sem prepričana da se bo z nami hladila pod trto in kletnih prostorih hiše :D

ja v šolo sve tudi žezačele hodit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pesjak je potuha...velika...ipak če se ti ne da ven na špancir...pač ne greš in to se z leti čedalje pogosteje dogaja.......pes je najraje s svojim lastnikom pa če sta oba v pesjaku ali pa cel dan ležita na peči. Pes, ki je zunaj smrdi je umazan in ga je res težko pripeljat na kavč, da se pocrkla oz. ko je moker ga je tudi počohat problem...sploh če si v tagmašni obleki. In od Sande pesjak IZGLEDA majhen...če bo notri še hiša...in pes bo zrastel...ne vem..IZGLEDA majhen....

Sicer pa vsak po svoje vse je po zakonu dovoljeno...moj pes v življenju ni videl ne pesjaka ne verige občasno povodec in ga nikoli ne bo, dostikrat sem doma samo zaradi psa...če bi imela pesjak...bi ga pač zaprla tja a ne? Sam potem raje nimam psa kot da ga imam samo, ko imam jaz čas za njega.

Razpredanja kako ima pes hrano in vodo in čist pesjak...je pa bolano.....pes rabi tudi pozornost, ljubezen...v bistvu vse kar potrebuje tudi otrok :devil:

Sanda lepo od tebe da lepo skrbiš za psa in imaš lepe načrte...le upam, da bo tako ostalo...saj veš 10-15 let ni mala doba

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne rabim nikamor ničesar zabijati in dokazovati..... dejstvo je, da je treba za vse živali enako primerno skrbeti. Dejstvo je pa tudi, da glede na okolje, v katerem živimo prevladujejo od domačih živali psi. Seveda pa s tem ne trdim, da za ostale živali pa ni potrebno, da so razmere urejene, spravila sem se trenutno samo na pse v ogradah in na verigah.

Žal pa nimam toliko časa, da ti pišem, za katero žival je potrebna kakšna skrb........ to je na vsakemu posamezniku, kateri se odloči imeti žival. In za vse velja, da neke higienske minimume je potrebno vzdrževati, prav tako civilizacijske - humane.....

Razpredanja kako ima pes hrano in vodo in čist pesjak...je pa bolano.....pes rabi tudi pozornost, ljubezen...v bistvu vse kar potrebuje tudi otrok :devil:

lej, temu jaz pravim higienski minimum..... vsekakor mi je pa predispozicija imeti psa to, da si mu sposoben dajati nesebično ljubezen in da se zavedaš, da je to zadeva, ki je nate vezana celo njegovo življenje, ne samo za par let, ko je pes mladič.

Sicer pa, če imate doma Animal planet vam predlagam, da vsak večer (nekje po 10. ure zvečer) gledate oddaje o ameriški živalski policiji, kjer imate take primere, da vam slabo rata, kaj vse lahko degenerirano okolje naredi tako iz človeka kot iz živali...... pa boste potem mogoče drugače dojemali svet.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lina ne vem če ti 3metre krat 2,20 deluje majhno,večjega pesjaka nisem videla ne v cerkniški občini ne na relaciji RAKEK-lJUBLJANA poleg tega bo pa uta stala ob pesjaku in kot sem že zapisala bo pesjak odprt saj bo imela okrog pesjaka ograjeno še cca 100kvadratnih metrov travnate površine.Da pa je pesjak potuka se pa sploh ne strinjam,no ja mogoče v nekaterih primerih pa res

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....pes rabi tudi pozornost, ljubezen...v bistvu vse kar potrebuje tudi otrok :devil:

Ja mama, seveda mama! In to celo življenje!

Poznamo tudi take sinke, ki so celo življenje odvisni od mam in očitno tudi take pse.

Pes "potrebuje" edino svoje mesto v hierarhiji tropa, katerega mu pri ljudeh pač zamenjujemo lastniki z družino! Od tega kako svojo vlogo lastniki izvajamo, pa je odvisno kako varen in zadovoljen se bo pes počutil. Najboljše zanj in njegovo duševno stanje pa je, ko vodja tropa - lastnik opravlja svoje poslanstvo, pes pa se mu podreja in služi! Zato je človek psa tudi udomačil! Nikakor pa ne za sproščanje materinskih čustev in počlovečenje te živali! Vsem ostalim okoliščinam, predvsem vremenskim neprilikam se pes v okviru pasme uspešno zoperstavi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lina ne vem če ti 3metre krat 2,20 deluje majhno,večjega pesjaka nisem videla ne v cerkniški občini ne na relaciji RAKEK-lJUBLJANA poleg tega bo pa uta stala ob pesjaku in kot sem že zapisala bo pesjak odprt saj bo imela okrog pesjaka ograjeno še cca 100kvadratnih metrov travnate površine.Da pa je pesjak potuka se pa sploh ne strinjam,no ja mogoče v nekaterih primerih pa res

se morm mal umešat,....

dej sanda bodi pametna in pusti deklce pr miru in se ne obremenjuj z njihovimi prepametnimi , s čustvi nabitimi komentarji......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova, izražamo pač svoje mnenje... tako kot si ti ravno svojega. Debata je čisto na nivoju in kulturna. Nihče ne napada Sande, izražamo pač svoja mnenja.......... če pač tega ne moreš sprejemati (očitno Sanda to čisto ok sprejema), potem ti predlagam, da se po nepotrebnem ne udeležuješ debat, ki te razburijo......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja mama, seveda mama! In to celo življenje!

Poznamo tudi take sinke, ki so celo življenje odvisni od mam in očitno tudi take pse.

Pes "potrebuje" edino svoje mesto v hierarhiji tropa, katerega mu pri ljudeh pač zamenjujemo lastniki z družino! Od tega kako svojo vlogo lastniki izvajamo, pa je odvisno kako varen in zadovoljen se bo pes počutil. Najboljše zanj in njegovo duševno stanje pa je, ko vodja tropa - lastnik opravlja svoje poslanstvo, pes pa se mu podreja in služi! Zato je človek psa tudi udomačil! Nikakor pa ne za sproščanje materinskih čustev in počlovečenje te živali! Vsem ostalim okoliščinam, predvsem vremenskim neprilikam se pes v okviru pasme uspešno zoperstavi!

Res moj pes je odvisen od človeka-mene (mami :o )...sam si ne bi ujel nič, po tleh ne sme pobirat...sam kaj ko sem ga ravno jaz tega naučila...in ja pes naj bo po hierhiji zadnji član tropa...ne pa občasni član, ki je v določenm trenutku zaželjen in vsi skačejo okoli potem pa pozabljen nebodigatreba do naslednjega izpada slabe vesti, da se je potrebno malo z njim poigrati..

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova, izražamo pač svoje mnenje... tako kot si ti ravno svojega. Debata je čisto na nivoju......

mejčken višje si HHvju odgovorila da nimaš časa pisat za skrb ostalih živali........očitno ga imaš, ...no dej mal razloži kako je s kravami, pujsi, kanarčki.......itd itd......dejte prosm vas no , ne bit tolk pametne in.....ah

me res zanima kaj delate s psi v stanovanju, da si tudi vaših uric ne krajšate....

Popravljeno . Popravil nova70
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj sanda, ne pust se! Pesjak ni potuha. Če je pesjak potuha, je potuha tudi kot v predsobi ali kurilnica ali bilokateri prostor v stanovanju. Psa lahko kamorkoli "pribijem" in ima da ne mrda če mu ne dovolim in si sprehod ali salamo lahko samo nariše. Pesjak tu nima nobene veze.

Pesjak je VARNOST! Tako za psa kot lastnika. PESJAK IN PREDVSEM UTA STA PASJI OSEBNI PROSTOR, kjer ga ne motimo in kamor posegamo le izjemoma. Uta je brlog, kamor se pes zateče ko si tega zaželi in od koder priteče k nam ko nas pogreša. Pes, ki se zaveda, da smo ga "spravili" v pesjak, je takrat odvezan službe prežati na vse in čuvati vse domače. Pesjak je psu počitek. In ko ga spustimo ven, mu na različne načine pokažemo kaj od njega želimo. Da nam samo dela družbo, da izvaja zahtevane vaje, da greva na sprehod, da čuva motor, puško ali otroka, karkoli pač želimo od njega. In potem bo to tudi z veseljem počel! Pes je "narejen" da služi človeku in to z zadovoljstvom počne.

Kdor pa ima psa samo zato, ker so luštni in si ga takooo želi in ga obenem postavlja na piedestal nad drugimi živalmi, ta je smisel tako človekovega najboljšega prijatelja kot tudi narave krepko falil in samo kompenzira nekaj kar mu manjka. In današnjemu človeku krepko manjka pristen stik z naravo. Pa ga z božanjem domačega ljubljenčka ne bo izravnal. To je le zloraba za osebno zadovoljstvo. Posilstvo takorekoč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bravo HHV zelo lepo napisano.

sicer pa gdor misli da pesjak ni primeren,da je pes umazan zanemarjen in ne vem kaj še vse,je lepo vabljen na obisk se bomo lepo usedil v pesjak in spili skupaj kak drink :grim pa tud kak kos pod kotom bom narezala sploh ni problema

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mejčken višje si HHvju odgovorila da nimaš časa pisat za skrb ostalih živali........očitno ga imaš, ...no dej mal razloži kako je s kravami, pujsi, kanarčki.......itd itd......dejte prosm vas no , ne bit tolk pametne in.....ah

me res zanima kaj delate s psi v stanovanju, da si tudi vaših uric ne krajšate....

kot sem rekla.. če te preveč razubri, potem raje ne hodi v to temo..... ok?? :doze:

HHV, praviš, da je uta prostor, kamor se pes zateče, da se umakne od vsega. Kaj pa če je to edini prostor, kjer lahko je?? In drugega prostora ne pozna?

Kaj je hujše, da pes cel dan gleda zunanji svet, do katerega nima ravno dostopa, ali da je sicer doma, na vsake toliko pa gre vseeno ven in je deležen tega zunanjega sveta?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot sem rekla.. če te preveč razubri, potem raje ne hodi v to temo..... ok?? :doze:

tale OK??? je bil dost ukazovalno rečen......

popolnoma nič nism razburjena.....le na jetra mi gredo vajine pametne pripombe,....in pametovanje.....ampak ne sm tle.....baš v vsaki temi skorej....pa to ni res no.....kolk mate eni časa in kolk ste pametni....zanimivo da se ne znate zaposlit in izrabit vso to znanje za kaj bolj pametnega in produktivnega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot sem rekla.. če te preveč razubri, potem raje ne hodi v to temo..... ok?? :doze:

HHV, praviš, da je uta prostor, kamor se pes zateče, da se umakne od vsega. Kaj pa če je to edini prostor, kjer lahko je?? In drugega prostora ne pozna?

Kaj je hujše, da pes cel dan gleda zunanji svet, do katerega nima ravno dostopa, ali da je sicer doma, na vsake toliko pa gre vseeno ven in je deležen tega zunanjega sveta?

Kaj pa, kaj pa, kaj pa... Teh kaj pa jev je lahko morje.

In v primeru, ki ga navajaš nista uta in pesjak nič kriva! In zato ne moremo obsojati lastnika, ki ima psa v pesjaku in uti in zato ker ga ima tam. Lahko ga obsojamo, ker mu ne nudi tistega kar je psu nuditi treba. In uta in pesjak očitno ne manjkata. Manjka vse drugo. In za tisto drugo, ga pa lahko obsojamo!

....zanimivo da se ne znate zaposlit in izrabit vso to znanje za kaj bolj pametnega in produktivnega...

:eek: Pa menda ja ne misliš reči, da pisanje tu gori ni pametno in produktivno? :cry:

Kako si upaš?! :kva2:

Mislim, da te bo treba kar Hanžku prjavt. .)

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako si upaš?! :kva2:

Mislim, da te bo treba kar Hanžku prjavt. .)

je to vse kar znaš povedat????

zgleda ta ti zmankuje argumentov.......pa mim grede,....čist si mim teme......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je to vse kar znaš povedat????

zgleda ta ti zmankuje argumentov.......pa mim grede,....čist si mim teme......

Basolutn, sem zmeri raj mim teme pa bolj po dnev. V tem se pa ponavad z baterijo bolj znajdem. Je nevarn de psa pohodm, pol bo pa spet šow. :blink:

Kar se pa argumentov tiče, se jih na kmetih zmeri najde. Če ni rajkel, je pa trikl, vaga al pa kar polen. Vse je zelo prepričljivo :grim

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je to vse kar znaš povedat????

zgleda ta ti zmankuje argumentov.......pa mim grede,....čist si mim teme......

koliko si ti punčka stara pravzaprav? Zakaj to sprašujem? Sama se nad nami buniš, da kako opletamo naokoli, sama pa tudi enega pametnega stavka nisi dala ven. Pa povej prosim oz. argumentiraj, zakaj misilš, da smo tako pametni in zakaj HHV, ki načeloma zagovarja Sando mimo strela itd........

Ukazovalno? Če ti tako dojemaš...........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tale OK??? je bil dost ukazovalno rečen......

popolnoma nič nism razburjena.....le na jetra mi gredo vajine pametne pripombe,....in pametovanje.....ampak ne sm tle.....baš v vsaki temi skorej....pa to ni res no.....kolk mate eni časa in kolk ste pametni....zanimivo da se ne znate zaposlit in izrabit vso to znanje za kaj bolj pametnega in produktivnega...

Vajine...? V vsaki temi?

Sicer pa vedno lahko zapreš forum in počneš kaj bolj produktivnega...recimo filatelija je gotovo bolj razburljiva...o produktivnosti tega početja pa kdaj drugič :devil:

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mejčken višje si HHvju odgovorila da nimaš časa pisat za skrb ostalih živali........očitno ga imaš, ...no dej mal razloži kako je s kravami, pujsi, kanarčki.......itd itd......dejte prosm vas no , ne bit tolk pametne in.....ah

me res zanima kaj delate s psi v stanovanju, da si tudi vaših uric ne krajšate....

daj nam kako fotko privošči, sumim, da imaš izkušnje :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sanda, s Sebo sta naredila lep pesjak, primeren za občasno bivanje psa. In kolikor vaju poznam, vem, da bo tudi primerno čist.

In zdi se mi neumno, da nekateri, ki se v drugih temah tako hudujete nad posploševanjem, tukaj mečete Sando v isti koš kot slabe lastnike živali.

In kot je napisal Sym, vsak skrbi za svojo žival na drugačen način. Važno je, da je ta način v mejah normale in se živali ne mučijo.

Pa še to. Koliko ljudi je na svojem delovnem mestu zaprtih v manjši prostor kot je Sandina psička?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!