Skoči na vsebino

Domači ljubljenčki (živali) :)


naka

Priporočene objave

Aha, saj se mi je zdelo....ampak je bil en stric včeraj tako zelo prepričljiv, da me je začelo že žret.... mal smo govorili in naša Biba okrog njega in bla bla in potem povem, da se je pesjanka spečala z "lesisevračajem" itd... in potem stric izjavi : "Škoda, če bo breja pa rasla ne bo več...pa ji še kar polovica višine manjka!" :unsure: :unsure: :unsure:

tale stlic pomojem nima pojma :grrr ....brejost s tem nima veze :blink: sigurno ne...edin kar je...bi blo možno, da bi/bo imela kakšne posledice z rodili...ker se mi zdi da je še dokaj mlada :hmm: ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je res to, da ko je enkrat psica breja, potem ne raste več? :headbang: :headbang: :headbang:

V kolikor sem od zdaj opazovala živalski svet okoli sebe, moram na žalost še kar potrdit tole trditev. No, saj ne, da ne bo čisto nič več rasla, ampak verjetno bo ostala manjša.

Koliko je pravzaprav stara? Pa menda ni zahaklala kar prve gonitve?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rastla bo še (ker se mi zdi da je še mlada), vendar mogoče bo res kak cm manjša, ampak se cm gor ali dol, ne bo na ničesar vplivali. vsaj mislim

Kot pa je rekla mina, so pa možnosti da ji ostanejo kakšne posledice na rodilih, če je še mlada.

pa veliko sreče ;)

lp Andrej

Popravljeno . Popravil haso
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko je pravzaprav stara? Pa menda ni zahaklala kar prve gonitve?

11. julija je bila stara osem mesecev. In ja, mislim, da je zahaklala , ker je danes (ker poleti kuhamo zunaj, v letni kuhinji) po kosilu skočila na pomivalni pult (kar ni še nikoli oz. je že, pa smo jo odvadli ) in do konca polizala ostanke kumar v solati ( paše ji kislo) :whistle:

Sicer pa, če bo kak cm manjša sepretirano ne bom sekirala, če bo ptemtakem premosorazmerno ve3lik tudi njen želodec. Ker ta pes RES veliko poje. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11. julija je bila stara osem mesecev. In ja, mislim, da je zahaklala , ker ...

In sedaj bo sama kriva... in nezaželjeni mladiči.

Malo več skrbi pri "lastništvu" živali ne škodi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In sedaj bo sama kriva... in nezaželjeni mladiči.

Vprašanje je tudi, če bodo mladički prišli živi na svet.. Glede na to, da še ni čisto "razvita"

Sicer pa kužki rasejo do 1. leta starosti in bo še rasla :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joši ( jošimura )..........->joška ( ženski spol).........-> cicka (narečno).....in končno CICI :P :D

post-11004-1185293633_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi moja mama je vztrajala na setrih dokler nisem pripeljala k hiši Kani. Zdaj je ne bi zamenjala za nič na svetu.

Stafordi pa so lahko zelo popadljivi do drugih psov, če niso v mladosti zelo previdno socializirani (brez slabih izkušenj), kajti v preteklosti (pa tudi včasih še sedaj) so bili ti psi vzgajani za borbene pse in so zato bistveno bolj agresivni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi moja mama je vztrajala na setrih dokler nisem pripeljala k hiši Kani. Zdaj je ne bi zamenjala za nič na svetu.

Stafordi pa so lahko zelo popadljivi do drugih psov, če niso v mladosti zelo previdno socializirani (brez slabih izkušenj), kajti v preteklosti (pa tudi včasih še sedaj) so bili ti psi vzgajani za borbene pse in so zato bistveno bolj agresivni.

men so pa setri res najboljši...sm dobila prvo setrko za 2 rojstni dan....potem pa smo jo sparili in kasnej obdržali še njenega sina....zdej pa nimam nobenga več :cry: :cry: ...in če bi setra,bi uzela brez rodovnika, ker so rodovniški preveč ''občutljivi'' :cry: :wacko: ....

samo zdej ko gledam za tega staforda....sploh ni v sloveniji nobenega vzreditelja :blink: :wacko: ....morm na kinološko zvezo poklicat, da mi povejo...

jz bi rada tazga napadalnega psa, da bi sosedove mačke podiu :evilgrin: ...

kaj pa kakšna drugačna pasma, da je tko nabildana, kratkodlaka? :?.... poleg teh terierjev, boksarjev....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rodovnik ni zagotovilo za zdravje ali zdravstvene hibe psa. Tako rodovniški ali nerodovniški pes lahko ima zdravstvene probleme. Moj prvi seter je bil zdrav ko riba in je dočakal 14,5 let. Drugi ima že od četrtega leta dalje epilepsijo. Zdaj je star 11,5 let in se še vedno krasno drži, vendar redno jemlje tablete.

Pri določenih pasmah so pač določeni zdravstveni problemi, ne glede na rodovnik (npr zlati prinašalci, labradorji, nemški ovčarji, bernski planšarski psi imajo pogosto displazijo kolkov in probleme s sklepi, dobermani imajo pogosto probleme s kožo, rak je vse bolj prisoten pri večini razširjenih pasem, tudi epilepsija je vse bolj pogosta pri setrih, bokserjih in verjetno še kje.....)

Glede stafordov.... v Sloveniji je že kar precej teh psov, ne vem pa kako je z rodovniki. Na razstavi v Zagrebu jih je bilo vse polno, pa tudi v Portorožu na razstavi jih je bilo nekaj.

In ne želi si psa, ki je catkiller. Lahko imaš probleme z lastniki mačk.

Pri naši Kani moramo prekleto pazit, da nam ne zadavi 2 mačk, ki sta pri hiši. Pasja punca pač nikoli ni bila navajena na mačke.

Glede zdravja so pa belgijski ovčarji kar fajn. So še zelo zdrava pasma. Poleg tega, da so precej živahni in učljivi (poslušnost, obramba, agility) so tudi odlični čuvaji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...in če bi setra,bi uzela brez rodovnika, ker so rodovniški preveč ''občutljivi'' :cry: :wacko: ....

samo zdej ko gledam za tega staforda....sploh ni v sloveniji nobenega vzreditelja :blink: :wacko: ....morm na kinološko zvezo poklicat, da mi povejo...

jz bi rada tazga napadalnega psa, da bi sosedove mačke podiu :evilgrin: ...

Govorim na splošno.

Rodovnik je v veliki večini in pri odgovornih vrediteljih garancija za zdravega psa. Odgovoren vzreditelj psico testira tudi za bolezni, ki niso pogoj pri vzrejnem dovoljenju. Prav tako resen vreditelj preveri pri mladiču določene genske bolezni (čeprav jih straši ''nimajo''). Tako obstajajo mladiči, ki se prodajajo samo kot ljubljenčki (in niso za nadaljno vzrejo - pet quality) in mladiči, ki so primerni za razstave in nadaljno vzrejo.

Kar se pa sosedovih mačk tiče... če hodijo po vašem, jih opozori. Lahko jih tudi prijaviš (veterinarska inšpekcija).

Če pa jih bi jih podil po njihovi zemlji ali po ''javni lastnini'' imaš pa lahko probleme.

Popravljeno . Popravil Ervina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rodovnik ni zagotovilo za zdravje ali zdravstvene hibe psa. Tako rodovniški ali nerodovniški pes lahko ima zdravstvene probleme. Moj prvi seter je bil zdrav ko riba in je dočakal 14,5 let. Drugi ima že od četrtega leta dalje epilepsijo. Zdaj je star 11,5 let in se še vedno krasno drži, vendar redno jemlje tablete.

Pri določenih pasmah so pač določeni zdravstveni problemi, ne glede na rodovnik (npr zlati prinašalci, labradorji, nemški ovčarji, bernski planšarski psi imajo pogosto displazijo kolkov in probleme s sklepi, dobermani imajo pogosto probleme s kožo, rak je vse bolj prisoten pri večini razširjenih pasem, tudi epilepsija je vse bolj pogosta pri setrih, bokserjih in verjetno še kje.....)

Glede stafordov.... v Sloveniji je že kar precej teh psov, ne vem pa kako je z rodovniki. Na razstavi v Zagrebu jih je bilo vse polno, pa tudi v Portorožu na razstavi jih je bilo nekaj.

In ne želi si psa, ki je catkiller. Lahko imaš probleme z lastniki mačk.

Pri naši Kani moramo prekleto pazit, da nam ne zadavi 2 mačk, ki sta pri hiši. Pasja punca pač nikoli ni bila navajena na mačke.

Glede zdravja so pa belgijski ovčarji kar fajn. So še zelo zdrava pasma. Poleg tega, da so precej živahni in učljivi (poslušnost, obramba, agility) so tudi odlični čuvaji.

ja,ampak so rodovniški psi mal bolj občutljivi, kot pa nerodovniški.... mi smo imeli obadva setra z rodovnikom, obadva smo vozili na razstave, tako da sta obadva bila pravaka v svoji kategoriji svoj čas....moja psica je dočakala 12 let (potem so ji odpovedale ledvice), njen sin pa samo 6 let :cry: :cry: :cry:, njemu pa je vranica začela krvaveti in mu ni bilo pomoči...

ja seveda, vsaka pasma ima svoje težave...pr setrih je največkrat zasuk želodca in to je tut naša psica imela :BUA:....

pa sej nism tok grozno misnla s tistimi mački .).....no čeprov ugotavljam, da bi mi tut ugajau kratkodlaki pes in da bi biu nabildan mal :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!