Skoči na vsebino

Vlada naj bi ukinila dva praznična dneva


Kölm

Priporočene objave

se strinjam. relativno ...

z intermezzom: ...

Lej, verjetno nisi bral večine mojih zapisov in zato je potrebno nekaj pojasniti.

Moj pogled - mislim.

Butale so izjema na Planetu Opic, ki misleč, da živijo v demokraciji, dovoljujejo mafiokracijo.

Zato naši politiki še predobro vedo kako delati z Butalci.

Katerekoli volitve v Butalah bodo na oblast pripeljale samo enega od mnogih Cefizljev (če si prebral

Butalce, en najboljših opisov moje domovine, veš, da je bil Cefizelj razbojnik) in volitve v Butalah

bodo vedno podobne temu, da velik kos dreka razrežeš na manjše koščke,

potem se pa volivci odločajo kateri od kosov navidezno manj smrdi.

Ali

bolj kulturno povedano: odločajo se KDO jim bo lupil kožo s hrbtov.

Razlike ni skoraj nobene, le morda pri Jankoviču, ki poleg svojih barabarij

naredi tudi kaj pozitivnega za Ljubljano. Ne vem KDAJ si se zadnjič ustavil pri nas,

vendar, ko se boš .. si jo malo bolj podrobno oglej. RESNIČNO je kaj videti.

Ne oporekam pa njegovim lumparijam.

Ajdi - mej se lepo .. kjerkoli že si.

Jure

:yes:

Popravljeno . Popravil brojedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma koji qrac, naj zraven ukinejo še marijino vnebovzetje, pa vse podpišem. Jebeni 2. januar in 2. maj sta itak fraj samo pri nas, ker se ga folk tolk natouče za praznike, da se morjo pol še treznit.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma koji qrac, naj zraven ukinejo še marijino vnebovzetje, pa vse podpišem. Jebeni 2. januar in 2. maj sta itak fraj samo pri nas, ker se ga folk tolk natouče za praznike, da se morjo pol še treznit.

Tvoj odgovor je le delno pravilen in predvsem nepotrebno popuščanje, ki si ga v vidiku priborjenih pravic ne smemo privoščiti!

Ni fora v tem kdo se ga natouče. Se ga tudi ta faršk za farške praznike nabijejo in mulci sranje po cestah delajo. Tako da to ni merilo.

Bistvo je, da praznik dela pomeni proletarcu enako kot velika noč RKC verniku. In da je podlo, pritlehno, hinavsko in nesprejemljivo iz strani vlade, ki bi morala gledati enako na vse državljane, da skuša vzeti samo enim, drugim pa daje in popušča. še predvsem, ker družbenega proizvoda pri nas ne ustvarja kmečko prebivalstvo, temveč proletariat! In še posebej, ker take podle poteze spodbujajo razredno razklanost, in razredni boj, do katerega bo zagotovo prišlo, če bo šla politika v tej smeri.

Skratka, gre za najbolj nesramno in krvoločno obliko netenja spora, kjer se bodo ravno akterji najbolj hinavsko režali v pest.

Potreben je nov Tolminski punt, kjer bi pomedli z vso neoliberalistično in klerofašistično politično klientelo in postavili dejansko izvoljence ljudstva.

Ja vem, sanjam. :sleep2:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma koji qrac, naj zraven ukinejo še marijino vnebovzetje, pa vse podpišem. Jebeni 2. januar in 2. maj sta itak fraj samo pri nas, ker se ga folk tolk natouče za praznike, da se morjo pol še treznit.

Da se še malo spustim v tvojo objavo z drugega vidika.

Namreč vsi, ki ste izbrali samostojen posel, freelancerji, ste izbrali drugačno pot, kjer ste sami svoje sreče kovači. Tako direktorji in lastniki podjetij, s.p.ji in vsi z individualnimi pogodbami ste se s tem zavezali stalni razpoložljivosti svojemu poslu. Sprejeli ste riziko, ki vam lahko prinese več ali pa tudi vzame več. V to ste šli zavestno, po lastni izbiri ali sili razmer. In imate v okviru tega tudi svobodno izbiro kdaj malo popustiti ali pritisniti v poslu in kdaj si lahko vzamete kak dan prosto. Skratka delovni čas si prilagajate na drug način kot ostali tlačani.

Vsi ostali, ki tlačanimo po prej definiranem turnusu, pa imamo desetletja uveljavljene datume praznikov, ki jih z veseljem pričakujemo in zaslužimo. Ne nazadnje so priborjeni, predvsem praznik dela! Verski prazniki pa so vsiljeni tudi neverujočim in jih s tem celo postavljajo v nek neroden položaj in jih diskriminirajo, saj je predvsem na podeželju delo neverujočega na te dni ocenjeno kot žalitev njihovih verskih čustev. Živim v farško blaznem okolju in mi je to dobro poznano.

Da zaključim, o moji s krvjo mojih predhodnikov priborjeni pravici do praznika dela ne dovolim odločati niti tistim, ki si svoj čas sami razporejajo, niti verski nomenklaturi, še najmanj pa vladi, ki bi morala biti pravična in vse obravnavati enakopravno.

Ja, spet sanjam, a sem že bolj :bum:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@130 z obema postoma se več kot strinjam - čeprav sem celo življenje "svoboden" ampak, ker sem s svojimi delavci vedno skupaj delal, VEM natančno kako so se veselili teh praznikov, načrtovali razne zadeve od zalivanja betonske plate, do izletov.

In

ne .. vladarje bi morali zaradi tega resnično na nek način zajebati, ker s tem (kot sem že omenil) ne bodo prihranili NIČ. Ampak samo lezejo v rit Vatikanu.

Jebemti, če je kaj vredno referenduma - je potem to!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Referendum bi moral biti o ukinitvi REFERENDUMOV in s tem STRAN METANJEM DENARJA

in s tem bi posledicno prisli tut do tega da nebi debatiral o ukinjanju praznikov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in s tem bi posledicno prisli tut do tega da nebi debatiral o ukinjanju praznikov...

manj debatirajte več delajte .. pa vam bo 'dolviselo' za referendume.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se mene tiče naj kar ukinejo ta dva dneva,sam da pirhe in šunko neprepovejo ! ! uživam sadove minulega dela ! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Referendum bi moral biti o ukinitvi REFERENDUMOV in s tem STRAN METANJEM DENARJA

Pametno, ni kaj, dajmo se odreči še zadnjega inštitut s katerim se da zabremzat zbezljano politično oblast...

Kar se mene tiče naj kar ukinejo ta dva dneva,sam da pirhe in šunko neprepovejo ! ! uživam sadove minulega dela ! :hmm:

Pametno drugič...ker tebi, ki si v penziji, za to rahlo dol visi, naj kar zafrknejo vse ostale.

V Jugo-vojski bi rekli: "Svaka čast pojedincima!" :grrr

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pametno, ni kaj, ..V Jugo-vojski bi rekli: "Svaka čast pojedincima!" :grrr

Prvo: "Jugo-vojske" sploh ni bilo ampak je bila JNA oz.

po slovensko JLA. Jugoslovanska ljudska armada.

Drugo: Herr Fritz - a' ne jemljete tega foruma malo preveč resnobno?

Sprostite se. Tale del je tako ali tako namenjen pisanju neumnosti, nebuloz,

šal, zajebavanju, podrkavanju in kar je še podobnih forumskih akcij zaradi

katerih se pametni ne sekirajo z izjemo kolerikov kot sem jaz - pa še jaz

sem se zadnje čase malo "opustia" kot bi rekli Dalmatinci.

No lahko pa, da se motim, pa ne bi rekli tega ampak kaj drugega.

Mogoče: "Goniseupizdumater stari!"

:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jemati ta forum v teh temah preveč resno?

Težko da. Menim, da vse debate o stvareh, ki tako usodno vplivajo na nas jemljemo še premalo resno. Ok, malo zajebancije v debati je vedno dobro za sol, a bistvo je ravno v že citiranem Brecht-ovem izreku in tudi v Fritzevem podpisu.

Drugačen odnos jemljem kot beg pred realnostjo in kapitulacijo. Saj tudi mene dostikrat prime, a si odpočijem in ponovno vzamem kopje v roke ...

Ko bi vsi tako, nas ne bi toliko :l_01:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stari, JNA preveč resno jemlješ ;)

Ampak zaključek posta je pa carski :kva2:

Hočeš reči, da pravzaprav vidim v tvojo črno dušo,

kjer skrivaš do mene sovražne misli in klavske želje?

:mellow:

Jemati ta forum v teh temah preveč resno?

Težko da. Menim, da vse debate o stvareh, ki tako usodno vplivajo na nas jemljemo še premalo resno. Ok, malo zajebancije v debati je vedno dobro za sol, a bistvo je ravno v že citiranem Brecht-ovem izreku in tudi v Fritzevem podpisu.

Drugačen odnos jemljem kot beg pred realnostjo in kapitulacijo. Saj tudi mene dostikrat prime, a si odpočijem in ponovno vzamem kopje v roke ...

Ko bi vsi tako, nas ne bi toliko :l_01:

Lej - tale zajebancija tule ne odgovarja realnosti našega življenja.

To menda ni potrebno preveč poudarjati - ali pač?

Tam, kjer je treba prave akcije je pesem drugačna - morda takale:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marsikomu je vseeno, če ukinejo praznike, ker : jih ne praznujejo, itaq delajo, delajo če hočejo, so v penziji, so brezposelni,.....

Vendar - potrebno je upoštevati tudi soprebivalce. Če bi npr. ukinili porodniški dopust bi torej vsi, ki se ne nameravajo razmnoževati (in vsa moška populacija) rekli : ja kul, saj ga ne rabimo, ker ne bomo noseči.

Praznikov je še premalo in njihovo bistvo je, da so takrat skoraj vsi fraj in lahko skupaj kaj spijejo, spečejo ali spijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgrožena javnost ugiba kdo je očka, kdo je Janši bolj zlezel v rit - preVirant ali Kahl?

Popravljeno . Popravil brojedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Butale so izjema na Planetu Opic, ki misleč, da živijo v demokraciji, dovoljujejo mafiokracijo.

Zato naši politiki še predobro vedo kako delati z Butalci.

Katerekoli volitve v Butalah bodo na oblast pripeljale samo enega od mnogih Cefizljev (če si prebral

Butalce, en najboljših opisov moje domovine, veš, da je bil Cefizelj razbojnik) in volitve v Butalah

bodo vedno podobne temu, da velik kos dreka razrežeš na manjše koščke,

potem se pa volivci odločajo kateri od kosov navidezno manj smrdi.

Jure

:yes:

evo, ena lepa zgodbica o butalah... sem skopirala s KHarlove strani :P

Nekoč so bile Butale občina, ki je tekmovala s sosednjo občino Tepane. Potem sta obe občini postali Evropski državi in ob zadnjih volitvah sta bili v enakem položaju. Uničene in okradene so bile skoraj vse velike firme, banke pod roko politike so bile zavožene, sodstvo neuporabno, vladala je korupcija in razni klani, podjetja so propadala, birokracija se je širila in nastopila je še kriza, kot rezultat pohlepa velikih bank.

Butalci so za predsednika vlade izvolili lepega fanta, ki je stalno govoril o uspešni vladi in reformah, ustanavljal neke agencije, razvojne centre, sklade in direktorate. Zaupal je vsem in stalno nastopal na televiziji Ljudje so mu rekli Lepi. Tepanci so izvolili za predsednika upokojenega vaškega kovača, ki je razmišljal po svoje. Vse kar se je v državi dogajalo je delil na stroške in prihodke ali na pomembno in manj pomembno. Redko se je kazal na televiziji in rekli so mu Kovač.

Lepi je saniral banko in in ji dal 250 mio ?, člane uprave je nagradil in postavil nove ljudi, ki so delali po želji vlade.. Kovač tega ni naredil in banka je morala prodajati stanovanja in cele tovarne. V Tepanah je padla cena stanovanj in celo nekaj butalcev je kupilo stanovanja v Tepanah. Tepane so tožile vse nadzornike , ki so dovolili neumnosti in krajo v državnih podjetjih in obdavčile vse nagrade in odpravnine.

Lepi je klobasal o pokojninski reformi in večtisoč starejših delavcev je pobegnilo v penzijo, večtisoč pa so jih delodajalci naprtili v breme državi. Kovač je spremenil par členov zakona, da se postopno podaljšuje delovna doba in ukine nekaj privilegijev. Starejši Tepanci so se sprijaznili, da bodo delali kako leto več, ker se pač dlje živi. Lepi je trošil za delavce na čakanju in zavodu, in pripravljal reforme. Kovač pa je financiral razvojne skupine in inovatorje, ki so začeli ob avtocestah postavljati protihrupne ograje, kot sončne elektrarne, na mestu, kjer je propadla tekstilna tovarna so začeli z izdelavo električnih mestnih avtomobilov ipd.

Lepi je povišal plače sodnikom in ustanovil posebne službe pri policiji in sodiščih ,Kovač pa je poenostavil postopek izvržbe na sodišču in zaplembo premoženja barabam. Nekaj študentov je podelalo kar 100.000 primerov neplačanih računov- izvržb. Bentili so odvetniki in pokazalo se je, katera podjetja so nepoštena. Posebna Butalska policija je ujela nekega mehanika, ki ju sunil 200?, tepanci pa so zaprli, kar nekaj najmogočnejših direktorjev.

Kovač je zmanjšal število ministerstev in vse državne službe podredil ministrom in servisu vladnih služb. Ukinil je kup direktoratov, zavodov, agencij, uradov, skladov, Ajpes, Japti itd. Proračunskim porabnikom je zmanšal plače za 20% in dodal vsem enako 30% najnižje plače. Najmanjše plače so se povečale najvišje zmanjšale in masa plač se je zmanjšala. Uradniki so štrajkali a se ni dosti poznalo, nekaj Tepanskih zdravnikov in profesorjev se je zaposlilo v Butalah v Tepane pa so prišli Slovaki.

Ko so se dogovarjali o pomoči Grčiji je Lepi takoj priskočil na pomoč in Butale dodatno zadolžil, Tepanjci pa so zahtevali, da Grki naredijo vsaj to , kar so Tepanci. Kovač je celo zahteval, da naj bodo kaznovani bruseljski uradniki, ki so bedeli nad Grčijo. Denarja niso dali.

Butalci so se igrali s semaforjem, sosedko pomočjo, lokalno samoupravo, energetskimi študijami in bedastimi okoljskimi zakoni, Tepanci pa so uvedli obvezne krajevne skupnosti, ki odločajo o cca 15 % dohodnine in s tem zmanjšali število občin za tretjino, V obeh državah so imeli bedasto zakonodajo o referendumu. Lepi se je zelo osmešil s kar tremi, Kovač pa je dosegel, da podpisniki plačajo stroške neuspelega referenduma in v Tepanah ni bilo nobenega.

Lepi je ustavil vse investicije in v Butalah so kar po vrsti crkavale gradbene firme. V Tepanah pa se je kar gradilo. Hitro so gradili kanalizacije in čistilne naprave, vetrne, sončne in vodne elektrarne, večino z evroskimi sredstvi.

Lepi ni zdržal in je šel h Kovaču prosit za denar, saj se je zadolžil že za 3mrd ?. Stari Kovač mu je najprej dal za primer svoj pogled na primeru vaške banke, ki je hotela vsako leto 250mio?.

Butalska rešitev: ustaviš za 250mio? investicij in denar daš banki, ustavitev investicij povzroči zaprtje vsaj 20.000 delovnih mest in novih 20 mio? stroškov na mesec za socialo, ni bruseljskih ?, ni DDVja , stroški naraščajo, prihodki padajo…zmanjka ti vsaj miljarda ? na leto

Tepanjskja rešitev: daš 250mio? kot 15% delež za kanalizacije, Evropa da 70% ali 1.2 mrd?, lokalci 15% ali 250mio? imaš 1,7 mrd?, kar se porabi pol za plače pol za nakupe. Pri plačah dobi država več kot 50% za prispevke in akontacijo dohodnine pri nakupih pa 20% DDV. Država takoj dobi več ko 400mio? nazaj in ko se denar prvič obrne imajo Tepane spet novih več kot 400mio?. Ni odpuščan, ni stroškov, prihodki rastejo. Ostane ti vsaj miljarda ? na leto.

Lepi se je malo zamislil in ker je videl kako slabo Kovač pozna stroške in posledice butalskih rešitev, tudi tepanjskih ni resno vzel. Z butalskim vlakom, ki vozi vsako leto počasneje, se je odpeljal domov.

PS:Vse osebe so izmišljene in Tepane ne obstojajo

iz te zgodbice pa tvojih postov bi lahko eno resnično pravljico sestavli? mater bi šla za med :D:004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne gre samo za fraj dneve, gre za ukinjanje pravic delavcev. Malo tu, malo tam, pa bomo imeli manj pravic kot pred 100 leti.

In mi smo lepo tiho upognjenih hrbtov.

Res si zaslužimo takšno vlado, kajti dokler smo tiho pri vsakem takem rezanju pravic, si drugačne tudi ne zaslužimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Punci sta bo hudo dobro pojasnili zadevo.

Definitivno bi Butale lahko rešile te dame.

Dokler bodo takile manekeni in cigani vodili oblast se nem slabo piše.

Popravljeno . Popravil brojedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Punci sta bo hudo dobro pojasnili zadevo.

Definitivno bi Butale lahko rešile te dame.

Dokler bodo takile manekeni in cigani vodili oblast se nem slabo piše.

sladoled bi :kva2: tut butalski je lohka.... sam da je :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sladoled bi :kva2: tut butalski je lohka.... sam da je :P

Nemaništa ... kaj si boš pa zdaj še izmislila, če smo te predlagali v vlado!?

A ne veš da je kriza?

Lej jo lej ... sladoled.

Svašta.

:slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nemaništa ... kaj si boš pa zdaj še izmislila, če smo te predlagali v vlado!?

A ne veš da je kriza?

Lej jo lej ... sladoled.

Svašta.

:slap:

:blush: men sladoled za izstop iz vlade ? :P

p.s. kak kriza? še zmer so polne ceste avtov, motorjev, pristanišča polna bark....na blagajnah so vrste, na pumpah čakam k budala, k vplačujejo loto na sto načinov.. a to je kriza? :kva1: jaz bi skoz tako krizo.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa nj ukinejo .. če sm preveč frej, se skoz vozm okol ... u službi se vsaj spočijem :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blush: men sladoled za izstop iz vlade ? :P

p.s. kak kriza? še zmer so polne ceste avtov, motorjev, pristanišča polna bark....na blagajnah so vrste, na pumpah čakam k budala, k vplačujejo loto na sto načinov.. a to je kriza? :kva1: jaz bi skoz tako krizo.....

japajade...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!