Skoči na vsebino

Vrtanje v okvir motorja


urkoman

Priporočene objave

Imam vprasanje: Ali vrtanje cez okvir, ali zgolj navoj na eni strani okvirja?

Rad bi, kot je iz slike razvidno, povrtal cez okvir, se pravi M8 vijak cez okvir, kot je na sliki z rdeco oznaceno in na drugi strani matica.

Za vse tiste, ki se boste zgražal nad vrtanjem, "vem ja, tudi men je hudo" :) zato bi najraje odg. od tistih, ki so to ze poceli.

Gre za podobno situacijo z blažilcem, kot je na sliki, samo da bo kontra obrnjen blazilec in vijak ki bi ga želel skozi okvir poslat je očesni vijak M8 in pride iz strani, kot je nasliki.

Hvala,

post-14632-0-01456000-1332930773_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce delas, naredi tako da bo drzalo. Jaz glasujem za matico na drugi strani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar čez in matico na drugo stran, tu pa sloh ni problema ker je železen okvir, bolj je problem na alu kar koli počet ker je precej mehak....pa pocinkane vijake daj gor da jih ne boš menjal po vsakem dežju :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uff čez okvir jst nebi vrtal, lahko začne pokat. naredi nosilec pa ga privij z kakim že obstoječim vijakom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa zvrtaš in uporabiš vtisno matico.

Potrebuješ posebno pištolo...

Drži sigurno bolje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:) to so pa spodbudne novice, res bi mi bilo najlazje in najmocneje ce zavrtam skozi in locktite, vzmetno podložko in matico proti odvijačenju gor. To se res nebi smelo zdrmat.

Hvala zaenkrat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa zvrtaš in uporabiš vtisno matico.

Potrebuješ posebno pištolo...

Drži sigurno bolje...

Aha to bi verjetno šlo. Sej je na Alu okvirjih dostikrat tko narjeno. Drugač mam pa jst te klešče če rabš...

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrtanje vsekakor ODSVETUJEM, kot je že nekdo napisal raje naredi kak nosilec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da je železen okvir pomoje ni nobenega problema, če boš zvrtal eno luknjo vanj :) V aluminijastega pa jaz ne bi vrtal, bi imel slab občutek..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je votla štanga, rabiš nek distančnik vmes ali pa bolj rahlo zategnit, da ne sploščiš oz. vdreš vsega skupi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pismo, jaz tudi nebi vrtal.

Bi naredil ali kupil obkemko in potem nanjo pritrdil stabilizator.

Je pa še druga varijanta, da navariš M8 matico na okvir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, vse opcije, ki sem jih najprej mislil so padle u vodo.

- Objemka, nemogoce, ravno tam se razcepi v ojacitev z nekimi krilci, je majster preveril, in ne bo slo.

- Vrtanje skoz cev ne, ker rabis vecjo luknjo kot M8 in distancnik, da ne stisne cevi.

- Vtisna matica za M8, preeevelika luknja,

Pogledal bom kako izgleda za M6 vtisna matica,

Najraje bi povaril M8 navoj na rob okvirja, evo :)

Peciklmehanik

je ravno to predlagal. Ocitno se da variti,saj so tam ze vari. Je pa to okvir Hornetke 900 letnik 2005, še ne vem h kateremu varilcu se obrnit.

Vsem se enkrat hvala za ideje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo takole imam jaz narejeno: na ploščico cca. 5x10cm sem navaril dolgo matico (približno 3x dolžina navadne, dobiš v merkurju), nato sem ploščico ukrivil po okvirju, da lepo nalega nanj, zvrtal 5 luknjic v okvir in ploščico ter jo prinetal s kovicami...na ta način je sila pri delovanju stabilizatorja prenešena na večjo površino na okvirju, in tako dela že cca. 2 leti brez kakih poškodb, okvir ne poka...sem pa videl pri enem motorju tisto matico, ki je zaprešana v okvir, pa je imela 1mm lufta, ker je alu okvir zelo tenak in sila deluje nanj v eni točki

post-9362-0-28462300-1333148164_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!