Skoči na vsebino

Nakup prek interneta


Priporočene objave

Za knjige se ne plačuje carina.

Se pa zato plačuje DDV na knjige in nato ti nabijejo še DDV na poštnino, kar ne bi smeli storiti.

Pač balkanska država.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naročiš "poštno ležeče". V SLO je to ful preprosto. V naslov napišeš: ime in priimek, "poštno ležeče" in recimo 4000 Kranj. Ekrat sem si za foro nekaj tako poslal, da bi videl kako stvar deluje v praksi. Nobenih problemov: grem na pošto, pokažem osebni dokumen in vprašam če me kaj čaka. Taka pošilj te baje čaka 1 mesec.

quote]

Pa lahko naročiš kamorkoli v Slo ali samo na pošto, kjer pač prebivaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pa zato plačuje DDV na knjige in nato ti nabijejo še DDV na poštnino, kar ne bi smeli storiti.

Pač balkanska država.

Pozabil si še na takso, ki je fiksna: 850 SIT. :shock: :shock: :shock: :shock:

Jaz sem nazadnje za knjigo vredno preračunano 9301 SIT plačal 791 SIT DDV (8.5%) in 850 SIT takse. Čista kozlarija. :evil: :evil: :evil:

Drugače pa poštno ležeče velikokrat nočejo pošiljat, ker bi bilo preveč primerno za zlorabe kartic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tiste, ki stanujemo blizu I ali AUT meje (to je pa itak 3/4 slovenije) se mi zdi smiselno naročanje (sploh če gre za robo iz EU) v sosednjo državo. Izognješ se vsem carinsko-davčnim komplikacijam, poštnina je nižja in še dostava hitrejša. Če gor nimaš kakšnih kolegov, ti preostane samo da naročiš "poštno ležeče". V SLO je to ful preprosto. V naslov napišeš: ime in priimek, "poštno ležeče" in recimo 4000 Kranj. Ekrat sem si za foro nekaj tako poslal, da bi videl kako stvar deluje v praksi. Nobenih problemov: grem na pošto, pokažem osebni dokumen in vprašam če me kaj čaka. Taka pošilj te baje čaka 1 mesec.

Zdaj pa me zanima če tudi v Avstriji obstaja ta možnost. Je kdo že poskusil? So kakšne posebnosti? Kako se reče "poštno ležeče"? Mogoče "post anliegend"?

Ice, mogoče ti kaj več veš?

dodatno:

sem se poznimal.oroginalen odgovor (v nemscini):

"Guten Tag werter Postkunde,

danke für Ihre Anfrage.

Postsendungen können Sie an ein Postamt postlagernd schicken. Der Empfänger kann die Sendung mit amtlichen Lichtbilderausweis beim Postamt abholen.

Anschriftenmuster

Vor- und Zuname des Empfängers

postlagernd beim Postamt PLZ

PLZ Ortsbezeichnung

Für weitere Fragen stehe ich gern zur Verfügung.

Mit freundlichen Grüßen

Maria Jindra

Österreichische Post AG

Zentrale Postauskunft

Telnr.: 0043 (0) 1 515 51/30034

Faxnr.: 0043 (0) 1 512 23 40

Zentrale.Postauskunft@post.at "

povzetek:

vsak lahko poslje/da poslati posto (pismo/paket) na naslov poste kot poste restante.naslovljenec lahko prevzame posto z veljavnim osebnim dokumentom (vozniska,osebna,pasos itd.).

kar je zgoraj modro & debelo napisano mora biti na pismu/paketu (ime & priimek),postlagernd pri _posti_,naslov poste (postna stevilka & ime kraja).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kej se ne da narest, da ti pošlejo paket sam kot paket in da ne piše vrednosti gor, da je sam tvoj naslov na paketu??? (da si robo kupu kao iz druge roke al pa da ti je kdo poslau darilce ali paket kr tko...

Nočejo... vedno vtaknejo tisti prekleti račun zraven. Vsaj dosedaj so povsod, kjer sem naročal (četudi sem prosil drugače).

V temi LUIS.DE al nekaj takega sem tudi opisal kako so naju z Gregsom naši vrli cariniki nategnili ko sva kupila nekaj drobne opreme pri Luisu...

:snipersmile: :2gunfire: :snipersmile: :2gunfire: Slo carina = ZAF**ANA BANDA. DIE MF, DIEEEEEE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marijan, brez zamere, a izkušnje so več kot slabe :oops: :oops: :oops:

Kar se tiče postlagernd naročanja sem sam že dostikrat naročil na pošto poštno ležeče v avstrijo. Zadeva deluje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi sam sem našel "strička" v avstriji za take stvari :D

ne rabis nobenega "stricka".enostavno das nasloviti na posto,kjer bi rad pobral zadevo,se tam oglasis in po predlogi osebne ali drugega dokumenta placas,poberes in gres.samo ne vem koliko casa drzijo posto,mislim da en mesec.dogovor bi moral biti mozen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

V Ameriki so organizacije, ki zasledujejo boniteto spletnih firm.

Če se firma s katero želiš poslovati sklicuje na takšno bonitetno firmo, kjer omenjeno lahko to tudi preveriš, je riziko goljufije precej manjši.

Opravil sem kakšnih deset nakupov preko spleta, pa nisem imel slabih izkušenj.

En nakup je bil tudi večji cca. 4000 $. (zame večji :D )

Če so spletne strani firme zelo profesionalno narejene, je riziko tudi manjši.

Barabe se na hitro pojavijo in tudi hitro izginejo. Ponavadi ne vlagajo ne vem kako velika sredstva v spletne strani.

8)

Če imaš večji nakup, izvrši plačilo raje preko banke ne zgolj s kartico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

A kdo kupuje prek amazona?

No, če je kdo pripravljen zame vzeti dve knjigi mu plačam za knjige in pošiljanje oz. se lahko kakorkoli dogovoriva.

Upam, da mi je kdo pripravljen pomagat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

al pa rešitev je tud, da prosš starše, da ti oni "kupjo" pa daš pol ti sam njim dnar, pa je stvar rešena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

al pa rešitev je tud, da prosš starše, da ti oni "kupjo" pa daš pol ti sam njim dnar, pa je stvar rešena.

Gre se zato, da bi rad pomoč od koga, ki prek interneta redno kupuje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre se zato, da bi rad pomoč od koga, ki prek interneta redno kupuje!

Ni problema, povej kaj rabiš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

fantje rabil bi pomoč...

zanima me če ima kdo izkušnje oz. je že naročal preko spletne strani BIKE TEILE? gre pa konkretno za tole stvar: http://www.bike-teile.de/index.php?seite=e...p;teilid=384381

ne vem kako bi se zadeve sploh lotil ker nisem še nikoli naročal preko interneta.. kolikor razumem iz te strani lahko obkljukam možnost da plačam po povzetju( NACHNAHME)? (kot vidim ne gre za privat prodajalca), v tem primeru pač plačam 11,9€ poštnine + cena artikla?

in ko potem naročim dobim na mail link s katerim potrdim naročilo in potem pač počakam dokler po pošti ne dobim tega motorčka, plačam in je to to.. ali so morda kakšne druge komplikacije?

hvala LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

strani ne poznam ampak pri načinu plačilo obvezno izberi VORKASSE ,se pravi plačilo po predračunu ker zna bit po povzetju zelo drago pa še naj ti javijo za poštnino ker nekateri po 20 ali več € računajo za dostavo v SLO

fantje rabil bi pomoč...

zanima me če ima kdo izkušnje oz. je že naročal preko spletne strani BIKE TEILE? gre pa konkretno za tole stvar: http://www.bike-teile.de/index.php?seite=e...p;teilid=384381

ne vem kako bi se zadeve sploh lotil ker nisem še nikoli naročal preko interneta.. kolikor razumem iz te strani lahko obkljukam možnost da plačam po povzetju( NACHNAHME)? (kot vidim ne gre za privat prodajalca), v tem primeru pač plačam 11,9€ poštnine + cena artikla?

in ko potem naročim dobim na mail link s katerim potrdim naročilo in potem pač počakam dokler po pošti ne dobim tega motorčka, plačam in je to to.. ali so morda kakšne druge komplikacije?

hvala LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!