Skoči na vsebino

ODVETNIKI ZA DELAVNO PRAVO


klimbra

Priporočene objave

Glede na stanje, ki se je razpaslo v tej mali deželici.....

kjer manyžerji, tajkuni, lopovi in prevranti......delajo z ljudmi, kot s komunalnimi ostanki, ki jih ni mogoče reciklirat.....

bi bilo edino prav.....in pošteno......da če kdo pozna kakega takega odvetnika, ki bi bil pripravljen svetovati prevaranim.....o njem pusti sled na tem forumu.

Prepričan sem, da nam bo......VSEM......še kako prišlo prav

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na stanje, ki se je razpaslo v tej mali deželici.....

kjer manyžerji, tajkuni, lopovi in prevranti......delajo z ljudmi, kot s komunalnimi ostanki, ki jih ni mogoče reciklirat.....

bi bilo edino prav.....in pošteno......da če kdo pozna kakega takega odvetnika, ki bi bil pripravljen svetovati prevaranim.....o njem pusti sled na tem forumu.

Prepričan sem, da nam bo......VSEM......še kako prišlo prav

Po moje-tkole na pamet-da takega advokata ni in ga ne bo, ker je zgoraj omenjena smetana (naše) družbe tako briljantno spisala tiste zakone, da jim živ ku*ac ne more do živega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje-tkole na pamet-da takega advokata ni in ga ne bo, ker je zgoraj omenjena smetana (naše) družbe tako briljantno spisala tiste zakone, da jim živ ku*ac ne more do živega.

Tako nekako je ja, na žalost :closedeyes:

Gre se predvsem za vprašanje moralne odgovornosti in sočutja do sočloveka, ki ga naši nastavljeni meneđerji niso nikoli imeli, ker so prišli na vodstvene položaje po vezah, ne s svojim trudom in sposobnostmi. Pizda, kakšen človek moraš biti, da nabaviš Mercedeza za 170k€ in se z nijim prpeleš pred delavce, svojega propadlega podjetja in jim govoriš da ni denarja....

Seveda so v teh dejanjih tudi znaki kazenske in civilne odgovornosti, ampak glede na naše sodstvo, bi blo bolje, da bi delavci vzel pravico v svoje roke (dobesedno) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako nekako je ja, na žalost :closedeyes:

Gre se predvsem za vprašanje moralne odgovornosti in sočutja do sočloveka, ki ga naši nastavljeni meneđerji niso nikoli imeli, ker so prišli na vodstvene položaje po vezah, ne s svojim trudom in sposobnostmi. Pizda, kakšen človek moraš biti, da nabaviš Mercedeza za 170k€ in se z nijim prpeleš pred delavce, svojega propadlega podjetja in jim govoriš da ni denarja....

Seveda so v teh dejanjih tudi znaki kazenske in civilne odgovornosti, ampak glede na naše sodstvo, bi blo bolje, da bi delavci vzel pravico v svoje roke (dobesedno) :)

Kmalu bo treba spet uvesti "streljački vod".

Vse pravne kvačke opustiti in začeti streljati te lopove brez izgubljanja besed - le na osnovi:

'tvoje premožnje v.s. povprečno premoženje delavca v tvojem podjetju'.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam odvetnika, imam papir na katerem piše Sodba v imenu ljudstva, pa mi to čisto nič ne pomaga, težko zasluženega denarja še vedno nimam!! :jezen Gospod dolžnik pa še vedno uživa v mojem denarju. Toliko o pravni državi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam odvetnika, imam papir na katerem piše Sodba v imenu ljudstva, pa mi to čisto nič ne pomaga, težko zasluženega denarja še vedno nimam!! :jezen Gospod dolžnik pa še vedno uživa v mojem denarju. Toliko o pravni državi.

Lahk daš izvršbo? Pri legalnih ali onih drugih izvršiteljih recimo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@JustinBieber je že nekaj mesecev, ne pomaga, blokirani računi, podjetje brez premoženja, d.o.o., ja itak če so pa vsi prilivi šli direkt v žep direktorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MiDge: včasih pomaga grožnja z kazensko ovadbo zaradi goljufije, da je kdo bolj pripravljen plačat. Drugače vložiš sam ovadbo, policija jo more po dolžnosti preverit in ti ne plačaš nič. Če se dokaže, da je tak "poslovnež" šel v posle že z namenom da ne plača je velika možnost da mu dokažejo namen goljufije in potem odgovarja tudi z privat premoženjem.

Saj ni nujno da dobiš kaj, ampak vsaj nekaj zadovoljstva boš imel ko bo švical in pojasnjeval, včasih se priključi še davčna, ko ga bodo sosedi gledali postrani ko mu bodo kriminalisti hodili domov itd.

klimbra: Odvetnika, ki bi delavce zastopal ZASTONJ menda ni, sam pa si težko privoščič več let sodnih bitk. Za zaščito delavcev in tožbe proti delodajalcem bi moral poskrbet sindikat ampak o tem rajše nebi, a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahk daš izvršbo? Pri legalnih ali onih drugih izvršiteljih recimo?

Jap dragi moj.....nekoč je bila v parlamentu neka stranka, ki je zelo obsojala......a naredila NIČ......in posledično pristala na smetišu zgodovine........in.......MNOGO prevarantov in goljufov, se je hranilo tudi z njeno pomočjo.......a ......tudi DANES......ko je vse izropano in pokradeno........ko smo v fazi, da gredo v zgodovino podjetja, ki po zdravi logiki SPLOH nebi smela propasti ( koncesije in mesečni prilivi denarja )......zaradi nezainteresiranosti politike, da bi KONČNO ustavila gusarstvo.......in spremenila zakonodajo ( ki še vedno omogoča najemanje tajkunskih kreditov ).....vse ostaja isto........le število prevaranih, razjarjenih in obubožanih se veča. Toliko.....o ZARES novi politiki.......ali kakšni drugi, ki obljublja med in mleko..........

SMRT TAJKUNOM IN POLITIKI..........SVOBODA IN PLAČE DELAVCEM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smrt le konča agonijo, reši pa ne kaj dosti.... (boste vidl ko bom jest umru press)

P.S. : če bi politiki kdaj poslušali predloge, bi morda naletel na kakšna ušesa

.

Popravljeno . Popravil lasagna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap dragi moj.....nekoč je bila v parlamentu neka stranka, ki je zelo obsojala......a naredila NIČ......Toliko.....o ZARES novi politiki.......ali kakšni drugi, ki obljublja med in mleko..........

Se ti zdi, da nič? (Zares je ustavil netransparentno kreditiranje tajkunov, Zares je vpival tudi še na kaj drugega - žal pa Zares ni zares mogel ustanoviti finančne policije in še česa, saj zares ni bila najmočnejša stranka v koaliciji). Skratka - ja, tudi jaz sem razočaran, ker Zares zares ni naredil zares vsega, kar bi bilo treba. Ampak - tudi nihče drug od nas tukaj na forumu ni naredil nič kaj več, kajne?

Ampak, pojejmo, kar smo si skuhali. Tokrat okusna SDS-čorba z začinko Zokija in Pahorja, pa Virantov list zraven namesto lovorja ... Naj nam tekne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@JustinBieber je že nekaj mesecev, ne pomaga, blokirani računi, podjetje brez premoženja, d.o.o., ja itak če so pa vsi prilivi šli direkt v žep direktorju.

Kaj pa nek pravni spregled ali kaj je že, ko se premoženjska odgovornost prestavi še na lastnike, ne le na d.o.o.?

Kakorkoli - maš izterjevalce in "izterjevalce". Jebiga ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Ampak, pojejmo, kar smo si skuhali. Tokrat okusna SDS-čorba z začinko Zokija in Pahorja, pa Virantov list zraven namesto lovorja ... Naj nam tekne!

Čak, čak, čak, zakaj pa naj bi jaz žrl to smrdljivo prismojenko, ki so jo drugi skuhali?!

Kar naj jo žro tisti, ki so jo zakuhali(volili), jaz jo zlivam v kanal in po svojih močeh kuham sebi juho po mojem okusu!

In tudi ostalim, ki jim ta smrdljiva godlja ni po okusu, priporočam isto. Potrebno je že sedaj pripravljati surovine in pripravljati okusno jed, ne šele in samo na volitvah, pa še takrat le če je slabo vreme in se nam ne zdi iti furat!

Saj poznamo ljudi iz opozicije, ki so bolj socialno usmerjeni od te golazni, ki se sedaj valja po parlamentu. Pomagajmo in spodbujajmo jih že sedaj in jim dajmo vedeti kakšno bodočnost želimo. Bodočnost za vse in ne le za 1% in njihove ritoliznike!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej stari!! Pr tvojih letih bi loh vedu da vsaka politična župa smrdi in jo je jabe zlivat u kanal k itak skoz frišn smrad kuhajo!

Surovine pa le prpravljej de boš pr naslednji vladi loh TI v tistem procentu RITOLIZNIKOV. Dej povej.... ti bo Đankovič rešil življenje al gojiš prazne upe??

Tale javni sektor je treba dat na pol pa če ti je všeč al pa ne! Ampak .... dohtarji so pa res face! Oni ne štrajkajo k so itak frej k grejo sestrce na ulice heh! Drgač... 2 dni nazaj bil na UKC-ju in tam zgleda da vsak dan stavkajo tud kadar ne :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej stari!! Pr tvojih letih bi loh vedu da vsaka politična župa smrdi in jo je jabe zlivat u kanal k itak skoz frišn smrad kuhajo! ...

Lej mulo!!

Ko boš znal pogledati gozd v celoti in ne se zapletal v robidovje med drevesci, ki ti ga nastavljajo, da se budale med seboj preklajo, oblastniki pa rešijo v pest, se bova o tej temi lahko pogovarjala. In če tebi Zokl ni pogodu, ga ne pripisuj meni. S 5 dek soli bi iz mojega pisanja lahko razbral, da se mi gnusi vse, kar je usmerjeno neoliberalistično, ergo kapitalistično, fašistično in klerikalno. Podpiram samo in zgolj socialno poanto politike, pravičnost in enakost.

Zato neumnosti trositi meni na glavo nikar, če hočeš spodoben odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ti zdi, da nič? (Zares je ustavil netransparentno kreditiranje tajkunov, Zares je vpival tudi še na kaj drugega - žal pa Zares ni zares mogel ustanoviti finančne policije in še česa, saj zares ni bila najmočnejša stranka v koaliciji). Skratka - ja, tudi jaz sem razočaran, ker Zares zares ni naredil zares vsega, kar bi bilo treba. Ampak - tudi nihče drug od nas tukaj na forumu ni naredil nič kaj več, kajne?

A ti to resno ?

Ustavili so kreditiranje prevzetih firm in jih s tem efektivno uničili.

"Tajkunom" se ni še nič zgodilo in ker so izvajali prevzeme po zakonodaji, ki so jo politki sprejeli se jim skoraj sigurno tudi kaj dosti ne bo.

Zakaj nihče ne pove, kam je šla kupnina in kdo jo je zapravil.

Ne nazadnje so "tajkuni" prevzemali podjetja po zelo napihnjenih in precenjenih vrednostih, ker so verjeli uradnim napovedim (UMAR, keri je bil že v tistih letih direktor tega državnega organa ?) o kontinuirani 8-9% letni gospodarski rasti ...

In glavnina kupnine se je stekla v SOD in KAD, ki ga posredno ali neposredno kontrolira politika ...

Nekako se mi zdi, da si bomo Zares in še posebej Lahovnika dolgoročno zapomnili predvsem po tem, da je naredil približno enako škodo gospodarstvu, kot je bila izguba trga po osamosvojitivi.

Po drugi strani pa krivca za stanje lahko iščemo: 50% v pohlepu in njegovih posledicah in 50% v favšiji in njenih posledicah.

Zgodbice o "tajkunih" in neverjetnih bogastvih, ki so si jih nakopičili posamezniki so po mojem predvsem pesek v oči raji, da nam niso rabili povedati resnice: da potrošimo pač bistveno več kot ustvarimo in da bomo prej ali slej to morali plačati.

Sedaj je pač prišel slej ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, neoliberalizem je qrba.

V tem se pa povsem strinjam s tabo.

Še večja pa izgleda, ko ga predavajo akademiki, ki se celo življenje prekomerno napajajo na državnih jaslih in niti približno niso sposobni na trgu pokazati, ali njihova teorija drži tudi v praksi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej Gody, tudi tebi lahko napišem isto kot Jurju. Da ne ločiš gozda zaradi dreves. Res je nekaj dreves precej gnilih in bodo padla. A ne sedaj valiti krivdo na njih, če je cel gozd narobe obrnjen. Treba je preflancat vse!

Tudi slučajno ne potrošimo več kot ustvarimo. Potrošimo pa več, kot nam sistem pusti drobtinic. Človeštvo ustvari dovolj za dobrobit vseh prebivalcev, le dobrine se zadržuje samo za peščico. Svet je postal globalen samo za prelivanje dobička, za solidarnost pa je postal še bolj zaprt. Nobena železna zavesa ni bila tako zaprta kot je sedaj ločnica med bogatimi in revnimi. Pa so ravno revni, njihove dežele, njihova naravna bogastva, delovna sila njih in njihovih prednikov zaslužna za dobrobit najbogatejših. Vračamo se nazaj v fevdalizem, zapira se nas v novodobne kletke in ubija svobodomiselnost. Zastruplja se nas z miselnostjo, da smo sami krivi svojih nesreč in nesposobnosti in to se je pri tebi očitno zelo dobro prijelo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, neoliberalizem je qrba.

V tem se pa povsem strinjam s tabo.

Še večja pa izgleda, ko ga predavajo akademiki, ki se celo življenje prekomerno napajajo na državnih jaslih in niti približno niso sposobni na trgu pokazati, ali njihova teorija drži tudi v praksi.

Ne vem, če sem dobro razumel post vendar se mi zdi, da je neoliberalizem v praksi že pokazal, da od tako opevane 'nevidne roke trga' ne ostane niti 'n', saj je trg popolnoma izkrivljen z monopoli, oligopoli, mešetarjenjem z notranjimi informacijami itn. skratka rigged game all the way. Ni naključje, da so neoliberalizem predavali predvsem ljudje, ki so poleg državnih jasli zelo uživali tudi v korporacijskih jaslih.

Pa pri tem sploh nismo omenjali neoliberalizem kot sistem, ki zagovarja naravni red ali preživetje najmočnejšega, najbolj pregnanega, najbolj pokvarjenega...sploh ne vem, zakaj se potem čudimo izginjanju vrednot, kriminalu in vsemu ostalemu. Še manj pa mi je jasno, zakaj vlečemo tako na dolgo, najbolje je potalat orožje in bomo potem videli kdo bo preživel...tisti, ki ne bodo so itaq bili 'premalo učinkoviti'.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!