Skoči na vsebino

ODVETNIKI ZA DELAVNO PRAVO


klimbra

Priporočene objave

... Še manj pa mi je jasno, zakaj vlečemo tako na dolgo, najbolje je potalat orožje in bomo potem videli kdo bo preživel...tisti, ki ne bodo so itaq bili 'premalo učinkoviti'.

Meni je pa to čisto jasno.

Ker so tisti, ki z vsemi temi goljufijami vrtijo svet v naravnih okoliščinah najmanj sposobni preživetja. Rockefeler se userje, če ga slučajno na sprehodu iz hotela do avta ogovori smrkavec, kaj šele, da bi se moral sprehoditi čez mesto.

To so enostavno pokvarjene pičke, katerim edino moč daje v preteklosti s strani njihovih dinastij naropano bogastvo.

In ker je denar mamljiv za vse orangutane z mentalnim primakljajem, jih je vedno dovolj, ki svojo fizično moč in znanje obvladovanja množic dajo tem pijavkam na razpolago. Isto velja za vse prisklednike na katerem koli nivoju upravljanja sveta z denarjem.

Zakaj pa misliš, da se golazen, ki vodi NLB tako oholo nastavlja kameram. Ker se zavedajo, da jim nihče nič ne more, ker so obkroženi s celo vrsto obramb in mehanizmov s katerimi te slečejo do gat in ti vzamejo vse kar imaš.

A nekaj nevarnosti za njih še obstaja. Ker se še najdejo posamezniki, ki se trudijo tudi drugim zbuditi zavest, ker se še najdejo posamezniki, katerim svoboda pomeni več kot zlata kletka. Ker se še najdejo posamezniki, ki so sposobni preživeti primarno borbo in so se za svoje ideale pripravljeni boriti. Zato se preko denarnih institucij v zakonodaje držav sveta vriva zakonodaja, po kateri boš lahko takorekoč brez krivde zaprt, celo likvidiran. Orangutanski Grmičkar je podpisal niz zakonov v to smer, naše Barbike in JaJčeglavci ubogljivo sledijo. Države vedno bolj izpopolnjujejo orožja in znanja za obvladovanja množic.

Zato Fritz, se ne razdeli orožja in na ta način ne zmanjša populacije, ker se bojijo, da se bo reduciralo njih, ki so sposobni preživeti le v steklenih kletkah visoko nad običajnimi ljudmi!

Ali veš, da se je začelo prepovedovati IPSC v državah Evrope? Ljudje sposobni samoobrabnega ravnanja so za diktatorske države nevarni. Začelo se je! Ukinja se vsakršna oblika svobodoljubnih dejavnosti. Dovoljeno vam bo samo še pitje umetno slajenih pijač, grickanje kokic in gledanje big brotherjev in poneumljajočih reklam.

Fajn, a ne!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako preprosto.......pa da kdo ne bo mislil, da danes to ni mogoče, samo v SDS moraš biti......je bilo in je dobiti kredite enormnih zneskov........in zastaviti nekaj, kar sploh še nimaš!!!!!

Mi je pa nerazumljivo.......da NIHČE.......ne pozna nobenega odvetnika, ki bi........za DOBLJENO tožbo......zastopal svojo stranko......in svoje delo zaračunal tistemu, ki je tožbo povzročil. NERAZUMLJIVO!!!!!!!!!!!!!!!!!!

SMRT TAJKUNOM IN POLITIKI.........SVOBODA IN PLAČE DELAVCEM!!!!!!!!!!!!!!!!

Popravljeno . Popravil klimbra
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ I30

Vprašanje je, seveda, bilo retorično. Popolnoma se strinjam z vsem kar si napisal s to razliko, da jaz vseeno predvidevam možnost, da bo orožje pelo ampak tako, kot v dveh velikih morijah industrijske dobe, ko so se ovce nadzorovano in masovno pobijale med seboj.

Danes na Delu.si by A. Žerdin

Opazka o finančni oligarhiji in varčevanju

Naj bo to moj prispevek k imperativu, da je treba šparati tudi v znanosti.

Ker je danes stavka, bi nekaj vrstic napisal o tem, kaj vidimo in česa ob tem ne opazimo. Zelo konkreten primer imam v mislih. Zgodba je v resnici stara več kot sto let. V mislih imam pojav finančne oligarhije. Ko človek prebere besedno zvezo finančna oligarhija, danes zamahne z roko in reče kakšno pikro misel o Leninu. In o dunajskem marksistu Hilferdingu. Ta dva veljata za avtorja skovanke finančna oligarhija. Vendar zadeve niso tako zelo preproste.

O finančni oligarhiji je prvi pisal Wall Street Journal. Imel je urednika, Sereno Pratt se je pisal, ki je udrihal po finančni oligarhiji. Pratt je pojav videl in razumel. Torej ga je opazil. Sledilo je nekaj, kar ni splošno znano. V ZDA se je po letu 1905 začel proces reforme kapitalizma. V letih, ko se je Lenin ukvarjal z revolucijo, so v ZDA reformirali kapitalizem. In to tako globoko, da se nam niti sanja ne, do kam so segle reforme. Koketiranje z revolucijo v ZAD ni bilo nikdar uspešno, ker je ameriški kapitalizem pred stoletjem vgradil mehanizme, ki so sistem naredili za splošno sprejemljiv, pa je ta hkrati še vedno ostajal učinkovit.

Finančna oligarhija in Slovenija? Nekaj wannabe oligarhov smo imeli. Da te tendence obstajajo, je bilo jasno že ob koncu devetdesetih let. Očitno je postalo okrog leta 2007. Ko so se z oligarhi soočili v ZDA, so v kongresu nastale fenomenalne študije o tem, za kakšen pojav gre. Gre za resne znanstvene analize, ki so nastajale pod okriljem zakonodajne veje oblasti. Naša razprava je bila površna. Del javnosti je trditve o finančni oligarhiji razumel kot sovražno propagandno, drugi del pa kot samoumevno dejstvo, ki ga niti ni treba osvetliti. Kaj šele regulirati.

Je nenavadno, če je projekt klecnil? Verjetnost za katastrofo je občutno večja, če pojavov ne razumemo.

Naj bo to moj prispevek k imperativu, da je treba šparati tudi v znanosti. Zlasti naj bi bilo treba šparati v tistih delih znanosti, ki ne servisira neposredne proizvodnje.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej Gody, tudi tebi lahko napišem isto kot Jurju. Da ne ločiš gozda zaradi dreves. Res je nekaj dreves precej gnilih in bodo padla. A ne sedaj valiti krivdo na njih, če je cel gozd narobe obrnjen. Treba je preflancat vse!

Tudi slučajno ne potrošimo več kot ustvarimo. Potrošimo pa več, kot nam sistem pusti drobtinic. Človeštvo ustvari dovolj za dobrobit vseh prebivalcev, le dobrine se zadržuje samo za peščico. Svet je postal globalen samo za prelivanje dobička, za solidarnost pa je postal še bolj zaprt. Nobena železna zavesa ni bila tako zaprta kot je sedaj ločnica med bogatimi in revnimi. Pa so ravno revni, njihove dežele, njihova naravna bogastva, delovna sila njih in njihovih prednikov zaslužna za dobrobit najbogatejših. Vračamo se nazaj v fevdalizem, zapira se nas v novodobne kletke in ubija svobodomiselnost. Zastruplja se nas z miselnostjo, da smo sami krivi svojih nesreč in nesposobnosti in to se je pri tebi očitno zelo dobro prijelo.

A tukajle si pa ti malce brcnil v temo :)

Po nekaj (tudi burnih) debatah na to temo z godijem dobro vem, da kar dobro vidi gozd :) Opozarja pa na tiste dele, ki jih večina spregleda. Seveda nas mediji in predvsem politika filata z zgodbicami o raznoraznih tajkunih in podobnih bavbavih. Ker v nasprotnem primeru bi mogoče ljudje celo opazili, da so tako zvani tajkuni samo kanček v gnojnici, ki se je v naši družbi oblikovala v zadnjih 20 letih in trenutno služijo samo za "zavarivanje neprijatelja". Kaj je z vodji bank, ki so odobrili takšne kredite, kaj je s politiki ki so sprejemali zakonodajo in vodili politiko, ki je brez pomisleka financirala takšne naložbe? Kaj je z vodilnimi zaposlenimi v kad-u, sod-u in kar je še drugih paradržavnih organizacijah, ki jih je v celoti vodila politika?

Predvsem pa bo potrebno del te krivde pripisati tudi sebi. Jebat ga, tale "srednja generacija" je pokurila tisto, kar so njihovi starši s prostovoljnim delom ustvarili v jugi in se zakreditirala še za velik del tistega kar bodo delali njihovi otroci. In tisto kar je Fric napisal se v tole prav lepo vklopi. Poveličevanje gospodarske rasti je nateg, s katerim so nas filali finančni lobiji in je na dolgi rok absolutno nevzdržno. In večina ljudi si tega ni želela priznati, in si tega še vedno ne želi.

Sicer pa sem mnenja, da bi itak morala biti večina finančnih transakcij in produktov tretiranih kot igre na srečo, voditi bi se morale v posebej za to ustanovljenih organizacijah, bile temu primerno visoko obdavčene in se ne bi smele mešati z osnovnim poslanstvom bank, le te pa bi svoje storitve zaračunavale po fiksnih tarifah in ne z obrestmi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej mulo!!

Ko boš znal pogledati gozd v celoti in ne se zapletal v robidovje med drevesci, ki ti ga nastavljajo, da se budale med seboj preklajo, oblastniki pa rešijo v pest, se bova o tej temi lahko pogovarjala. In če tebi Zokl ni pogodu, ga ne pripisuj meni. S 5 dek soli bi iz mojega pisanja lahko razbral, da se mi gnusi vse, kar je usmerjeno neoliberalistično, ergo kapitalistično, fašistično in klerikalno. Podpiram samo in zgolj socialno poanto politike, pravičnost in enakost.

Zato neumnosti trositi meni na glavo nikar, če hočeš spodoben odgovor.

Ma ne ubadaj se s tistimi, ki niti preko lastnih plank ne vidijo in ves svet ocenjujejo skozi oči lastne nesposobnosti.Tipični slovenceljn, ki verjame, da če njemu ni uspelo potem tudi drugi niso sposobni in jim je treba vse pobrat. Jebat ga, kot kaže je nekaterim lažje drugim jemat, kot pa sebe pripravit do tega, da bi se potrudil in postal boljši človek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej Gody, tudi tebi lahko napišem isto kot Jurju. Da ne ločiš gozda zaradi dreves. Res je nekaj dreves precej gnilih in bodo padla. A ne sedaj valiti krivdo na njih, če je cel gozd narobe obrnjen. Treba je preflancat vse!

Tudi slučajno ne potrošimo več kot ustvarimo. Potrošimo pa več, kot nam sistem pusti drobtinic. Človeštvo ustvari dovolj za dobrobit vseh prebivalcev, le dobrine se zadržuje samo za peščico. Svet je postal globalen samo za prelivanje dobička, za solidarnost pa je postal še bolj zaprt. Nobena železna zavesa ni bila tako zaprta kot je sedaj ločnica med bogatimi in revnimi. Pa so ravno revni, njihove dežele, njihova naravna bogastva, delovna sila njih in njihovih prednikov zaslužna za dobrobit najbogatejših. Vračamo se nazaj v fevdalizem, zapira se nas v novodobne kletke in ubija svobodomiselnost. Zastruplja se nas z miselnostjo, da smo sami krivi svojih nesreč in nesposobnosti in to se je pri tebi očitno zelo dobro prijelo.

Ne v fevdalizem, tam je fevdalec vsaj tolk pazil na to, da so ljudje preživeli, da so mu lahko delali, pri nas jih pa kmalu tud to ne bo več briga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tukajle si pa ti malce brcnil v temo :)

...

Ne vem če. Saj v bistvu zelo podobno razmišljamo.

S tem da grem jaz še malo dlje, sem bolj radikalen.

Ne spuščam pa se v detalje kako kaj finančno in politično peljati. Za to "tehniko" so drugi bolj usposobljeni.

Prepričan pa sem, da je današnji tehnološki razvoj dovolj visoko, da bi v primeru, da bi se znanje jemalo kot splošna dobrina, naravna bogastva pa kot splošna last in nekaj kar je treba čuvati, lahko človeštvo zagotovilo prijetno in zdravo sobivanje vseh prebivalcev planeta.In zato zavračam poveličevanje potrošniške miselnosti in "konkurenčnosti" v gospodarstvu.

In prepričan sem, da so za to, da temu ni tako krivi v največji meri Vatikan in Kapital, ki vedno bolj usmerjata človeške možgane!

Napredek, znanost, gospodarstvo in vse storitve morajo biti v službi ljudi in ne obratno.

Delamo da živimo in ne smemo dopustiti, da bi nas prisilili živeti samo za to da bomo delali!

Zato vidiš. se v tisti objavi nisem posvetil bankirjem&badco. ampak sem bil bolj splošen.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

ravno zdaj pri nas pripravljamo eno zelo lepo kazensko ovadbo za nekaj posameznikov, ki se igrajo bogove in mislijo, da jim nihče ne more blizu... me zanima kaj bo sodišče reklo na to :evilgrin:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo kakšen nasvet, moja žena je po pol leta ko je zapustila prejšnjo firmo zvedela, da ji niso eno leto plačevali prispevkov v Pekarni Blatnik ko jo je prevzel Robert Ferko, kaj je za storit ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ravno zdaj pri nas pripravljamo eno zelo lepo kazensko ovadbo za nekaj posameznikov, ki se igrajo bogove in mislijo, da jim nihče ne more blizu... me zanima kaj bo sodišče reklo na to :evilgrin:

Vse je odvisno kako boste vaše delo (dobro) opravili... :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo kakšen nasvet, moja žena je po pol leta ko je zapustila prejšnjo firmo zvedela, da ji niso eno leto plačevali prispevkov v Pekarni Blatnik ko jo je prevzel Robert Ferko, kaj je za storit ?

lahko se obrne na inšpektorja, ampak glede na to, da ji je delovno razmerje prenehalo, mislim, da je tožba na delovnem sodišču edino preostalo efektivno sredstvo.

Vse je odvisno kako boste vaše delo (dobro) opravili... :krneki:

mi vse kar počnemo, počnemo dobro ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro ni dovolj dobro!

pa daj ti bolje, če znaš.

Popravljeno . Popravil domina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo kakšen nasvet, moja žena je po pol leta ko je zapustila prejšnjo firmo zvedela, da ji niso eno leto plačevali prispevkov v Pekarni Blatnik ko jo je prevzel Robert Ferko, kaj je za storit ?

Če boš rabil naslov dobrega pravnika za to področje javi, ni drag.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo kakšen nasvet, moja žena je po pol leta ko je zapustila prejšnjo firmo zvedela, da ji niso eno leto plačevali prispevkov v Pekarni Blatnik ko jo je prevzel Robert Ferko, kaj je za storit ?

žal ne moreš popolnoma nič storiti, davke pobira država ne pa posamezniki, toži državo v strasburu ker ni učinkovita za 1.000.000 eur + psihične težave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje nič ne moreš, ker do dejanskega oškodovanja pride šele, ko bo žena hotela koristiti penzijo, to pa je verjetno čez desetletje, dve ali tri ... In dokler ni oškodovanja, baje ni pravne osnove za tožbo. Vsaj tako so bile interpretirane podobne zadeve v primeru tiste steklarne pred dvema letoma. Lahko, da se je vmes že kaj spremenilo. No, vedno pa lahko sproži kazenski postopek proti odgovorni osebi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje nič ne moreš, ker do dejanskega oškodovanja pride šele, ko bo žena hotela koristiti penzijo, to pa je verjetno čez desetletje, dve ali tri ... In dokler ni oškodovanja, baje ni pravne osnove za tožbo. Vsaj tako so bile interpretirane podobne zadeve v primeru tiste steklarne pred dvema letoma. Lahko, da se je vmes že kaj spremenilo. No, vedno pa lahko sproži kazenski postopek proti odgovorni osebi ...

ne bom sicer kej dost pomagal ampak....... men v 25letih kolkr sm kokr 'privat' še ni ratal izplačat plače brez, da bi poravnal vse kar sodi zravn. tete takoj pokličejo (no u glavnm so tete)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne bom sicer kej dost pomagal ampak....... men v 25letih kolkr sm kokr 'privat' še ni ratal izplačat plače brez, da bi poravnal vse kar sodi zravn. tete takoj pokličejo (no u glavnm so tete)

pri nas veljajo dvojna pravila. če si privatnik in ne plačaš za sebe ali 2-3 delavce si takoj blokiran po novem pa te celo klicarijo. če ne plačaš za 100 ljudi pa se baje "da zmenit".

enako kot banke, če si dolžen 10.000€ te gnjavijo na smrt in rubijo, če si dolžen mio € ali več, si gospod in se lepo pogajajo s tabo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje nič ne moreš, ker do dejanskega oškodovanja pride šele, ko bo žena hotela koristiti penzijo, to pa je verjetno čez desetletje, dve ali tri ... In dokler ni oškodovanja, baje ni pravne osnove za tožbo. Vsaj tako so bile interpretirane podobne zadeve v primeru tiste steklarne pred dvema letoma. Lahko, da se je vmes že kaj spremenilo. No, vedno pa lahko sproži kazenski postopek proti odgovorni osebi ...

Mislim, da sem tole argumentacijo prvič slišal, ko je šla ena izmed steklarn v stečaj. Za kozlat!

Od tega je minilo že ... hm vsaj ene par let. Bi si človek mislil, da bodo naši veleumi v tem času videli, da tu nekaj ne štima in spremenili zakonodajo. Pa nič od tega ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!