Skoči na vsebino

AUDI A-6 2.4 2004-2006, Težave in pohvale


SANJIN-MIXON

Priporočene objave

Sem Lastnik Audija A-6 letnik 2004, in me določene stvari zanimajo, pohvale in težave, pa podebatiramo, ker se mi dogajajo določene stvari in bi rad da dobim kakšen pameten nasvet, ker serviserji in pooblaščenci samo na dnar gledajo in vse bi za Novo menjali ;)

post-13787-0-71217300-1335951601_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1) koliko mora obstati temperatura motorja pri normalni vožnji, z klimo in brez

2) kaj je vzrok pri notranji ventilaciji se mi na momente ne vedno, na moji strani in z levestrani zračnika in zadaj iz zračnika prične zelo vroče pihati, na ostalih režah pa normalno kot naštimaš temperaturo

3) ko je hladen motor mi ko je hladno ali toplo na momente pobere gas ampak zelo kratek čas, malo pocuka in gre naprej brez problemov

4) pri prostem teku in ogretem motorju se mi avto na rahlo potresava ampak zelo nežno

Hvala vsem za odgovor ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bi pa tester dal odgovor na kako vprašanje?Pri vsej tej elektroniki,bo na pamet govorit težko,mislim,pa da je eden od uporabnikov (mogoče @israjli)bol vešč audia :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede izpiha notranjega zraka bi na tvojem mestu najprej pogledal filter kabine. Če še ni bil nikol menjan je verjetno fejst zabit in ti lahko automatika serje...

Glede cukanja pa nisi napisal ali je dizel ali bencinar. Pri dizelnih verjetno poznaš težave z tako glasnimi EGR ventili. Podreti zadevo in spucati vse.

Kar pa še ne pomeni da je to to. Lahko je miljavžent stvari. Jaz sam na svojem prejšnem Saabu 9-5 dizl doktorerov ker mi je skos lučko za mašino metal vn.

Sm si kupil tester za 25€ ukradel program na internetu in po mesecu dni porihtal vse!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bi pa tester dal odgovor na kako vprašanje?Pri vsej tej elektroniki,bo na pamet govorit težko,mislim,pa da je eden od uporabnikov (mogoče @israjli)bol vešč audia :smoke:

bil na večih testerjih pa je pokazalo vse OK, saj zato pa sem izbral drugo pot, glede izkušenj samih lastnikov, kako so rešili podoben primer ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede izpiha notranjega zraka bi na tvojem mestu najprej pogledal filter kabine. Če še ni bil nikol menjan je verjetno fejst zabit in ti lahko automatika serje...

Glede cukanja pa nisi napisal ali je dizel ali bencinar. Pri dizelnih verjetno poznaš težave z tako glasnimi EGR ventili. Podreti zadevo in spucati vse.

Kar pa še ne pomeni da je to to. Lahko je miljavžent stvari. Jaz sam na svojem prejšnem Saabu 9-5 dizl doktorerov ker mi je skos lučko za mašino metal vn.

Sm si kupil tester za 25€ ukradel program na internetu in po mesecu dni porihtal vse!

LP

Imam bencinarja, bom pregledal filtre kabine in filtre klime mikrofilter, hvala ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kater motor pa maš notr?

Imaš predelano na plin?

Jaz mal razmišlam da bi dal svojega turbača na plin montirat, čeprov še ni take sile glede porabe ampak vseeno tok da se neki dogaja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

senzor za notranjo temperaturo je hin ! sem mel isto sranje leva stran mi je grela desna pa hladila .

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

senzor za notranjo temperaturo je hin ! sem mel isto sranje leva stran mi je grela desna pa hladila .

Ali pa motor, ki prestavlja lopute.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1) koliko mora obstati temperatura motorja pri normalni vožnji, z klimo in brez

2) kaj je vzrok pri notranji ventilaciji se mi na momente ne vedno, na moji strani in z levestrani zračnika in zadaj iz zračnika prične zelo vroče pihati, na ostalih režah pa normalno kot naštimaš temperaturo

3) ko je hladen motor mi ko je hladno ali toplo na momente pobere gas ampak zelo kratek čas, malo pocuka in gre naprej brez problemov

4) pri prostem teku in ogretem motorju se mi avto na rahlo potresava ampak zelo nežno

Hvala vsem za odgovor ;)

1) 90(+/-5)°C, ni vazno ali s klimo ali brez

2) usmerjevalniki zraka (motorcek lopute), softver klimatronika (kar ne verjamem, a moznost obstaja), senzor notranje temperature

3) kdaj si pa nazadnje delal redni servis (svecke)? IAT, MAP/MAF, ECT in lambda so OK? na PD TDIjih so bili problematicni ECT senzorji, pa so pol pili vec kot obicajno, s tem da so bencinarji veliko bolj obcutljivi na napacne podatke kot dizli..

4) z VCDS-om dvigni prosti tek za 30, 50 rpm.

Popravljeno . Popravil Zok
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

softver klimatronika (kar ne verjamem, a moznost obstaja)

Meni je javljal napako:

Address 08: Auto HVAC

Controller: 8E0 820 043 AB

Component: A4 Klimaautomat 1323

Coding: 00000

Shop #: WSC 63251

1 Fault Found:

01809 - Actuating Motor for Temperature Flap: Left (V158)

41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent

Reset je rešil zadevo, če bi bil motorček, potem pa je samo motorček krepko preko 130€, pa še štirje so. Menda to na nekaterih avtih crkuje serijsko, dela da se zadeva zamenja pa je kr nekaj.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej si kupi VAG-COM, da lahko večino težav sam preveriš. Drugače pa slovenski audi forum.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kater motor pa maš notr?

Imaš predelano na plin?

Jaz mal razmišlam da bi dal svojega turbača na plin montirat, čeprov še ni take sile glede porabe ampak vseeno tok da se neki dogaja :)

imam bencinarja 2.4, plin se mi ne splača ker delam na leto od 15 do 20 tisoč km,

senzor za notranjo temperaturo je hin ! sem mel isto sranje leva stran mi je grela desna pa hladila .

bom preveril hvala,

Vidim pa da je nekaj ljudi ki som pripravljeni pomagati, hvala vsem za nasvete ! pa javim kaj je bilo !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

evo zadeva rešena, očistil injektorje, zamenjal senzor temperature, zamenjal termostat, in vse skupaj je bilo povezano z klimo katera mi je pihala vroče, trese se ne več in laufa U NULO, AJA PA ŠE PORABA JE MALO PADLA, , no sedaj ga pa lahko v miru prodam, če je kak interesent na PM

HVALA VSEM ZA INFORMACIJE ;)))))))) SO POMAGALE, strošek 300€ z materijalom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!