Skoči na vsebino

Sneg in promet


Priporočene objave

Ste meli zarad snega kaj težav v prometu - zastoji, nesreče, neprehodnost, so vas mogli kje ven rivat ali kaj podobnega?

Meni je foter danes prvič dal svoj novi avto, pa sem ga že skoraj zlamal - nikol več ga ne bom vozo :!: :!: :!: Peljem cca. 35km/h pa mi en kreten pride rikverc ven z neprižganimi lučmi in brez smernika, jaz po bremzi, avto pa samo v levo, nič ni pomagalo sukanje volana, samo gledam parkiran avto pred sabo, skoraj ven odtrgam volan, v glavi mi je že donel tisti znani pok, sproti si kalkuliram kolko me bo to spet stalo in kaj vse bom mogo prestat, svoj špic vidim v njegovem in stvar se ustavi - na moje velikooooo presenečenje tiho! Skočim ven in...sledi rahlo olajšanjeeeee in občutek jeze hkrati, zabetoniran sem 5cm pred zadnjim desnim delom Xantie v 30cm globokem snegu!!! Bom kar peš hodo rajši dokler bo sneg, v službo pa z busom! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaenkrat brez problemov, pač počasneje mimo ostalih kot ponavadi.

Samo na to da me avtobusi prehitevajo se ne morem navadit :)

Pa saj bo boljše :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

khm khm, teme kot gobe po dežju

v glavnem užitek z avtom v zimskem veselju, hidravliko na višjo pozicijo in reži sneg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem kaj naj recem na sneg, men je zaenkrat se kar usec ker resnejsih poskodb na avtu zaradi snega nisem dobil, nevem mors pac mal bolj pazljivo vozit in pa kdaj pa kdaj tudi kaksnemu pomagat da se izkoplje iz snega, drugace je pa men v tolk dober ker ce vidim da je neka zakotna ulica prazna ali interspar, ali Eleclerc pol pa mal sprobavam tehniko drsenja, rocne, obracanje itd...kaj morm sem pac tak clovk.....ampak vedno gledam da s tem ne ogrozam druge osebe v prometu....da ne bo kaksnih komentarjov :wink: ....

P.S : Sej vem da vas je se velik takih... :D

Lp, Rock

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V pojasnilo udeležencem v prometu:

-v času padavin(snežnih)je upravljalec cest dolžan le te posipati(sol,mešanica soli in agregata,polivanje s kalijevim kloridom)

-ko debelina snežne odeje doseže 10cm je upravljalec cest dolžan le te plužiti in ponovno posuti.

Torej dragi prijatelji........zimsko opremo na jeklenega konjička in seveda zimskim razmeram primerno obutev!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaenkrat problemov takih ne se :wink:

Je pa res, da samo gledam kolko avtov po grabnih, ko jih vun vlecejo :shock: :shock: :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kdo izkušnje z "verigami v spreju" :?: :shock:

VeRonika

Draga moja JEST......sem jih že 3x gor našprical........problem nastane tisti trenutek,ko jih hočeš odstraniti.......se držijo gume ko hudič križa!!!!! :D :D :D :D :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kdo izkušnje z "verigami v spreju" :?: :shock:

VeRonika

:shock: :shock: :shock: :shock: Madonca, kako jih pa zbašejo not? :shock:

HHV, ti blondinko sprašuješ?! :twisted: :twisted: :twisted:

Sej fejst prste k seb držim, da domišljije ne spustim s ketne :!: :!: :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kdo izkušnje z "verigami v spreju" :?: :shock:

VeRonika

:shock: :shock: :shock: :shock: Madonca, kako jih pa zbašejo not? :shock:

Težko.....ampak moderna tehnologija dela čudeže.......

BTW obstajajo tut take za na čevle.....jager edition!!!!! :D :D :D :D :D :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kdo izkušnje z "verigami v spreju" :?: :shock:

VeRonika

:shock: :shock: :shock: :shock: Madonca, kako jih pa zbašejo not? :shock:

Težko.....ampak moderna tehnologija dela čudeže.......

BTW obstajajo tut take za na čevle.....jager edition!!!!! :D :D :D :D :D :wink:

UAAAUUU! Kje se to kupi? :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kdo izkušnje z "verigami v spreju" :?: :shock:

VeRonika

:shock: :shock: :shock: :shock: Madonca, kako jih pa zbašejo not? :shock:

Težko.....ampak moderna tehnologija dela čudeže.......

BTW obstajajo tut take za na čevle.....jager edition!!!!! :D :D :D :D :D :wink:

UAAAUUU! Kje se to kupi? :shock:

Merkator,najboljši sosed.....obstajajo tut z okusom tune,oliv,...... :D :D :D :D :D :D :D :D :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kdo izkušnje z "verigami v spreju" :?: :shock:

VeRonika

:shock: :shock: :shock: :shock: Madonca, kako jih pa zbašejo not? :shock:

Težko.....ampak moderna tehnologija dela čudeže.......

BTW obstajajo tut take za na čevle.....jager edition!!!!! :D :D :D :D :D :wink:

UAAAUUU! Kje se to kupi? :shock:

Merkator,najboljši sosed.....obstajajo tut z okusom tune,oliv,...... :D :D :D :D :D :D :D :D :wink:

Ooo, hvala za informacije. Že letim gledat če majo take z vonjem po divji pujsi v buku! :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kdo izkušnje z "verigami v spreju" :?: :shock:

VeRonika

Draga moja JEST......sem jih že 3x gor našprical........problem nastane tisti trenutek,ko jih hočeš odstraniti.......se držijo gume ko hudič križa!!!!! :D :D :D :D :twisted:

A pr tem obstaja kaka nevarnost, da tud pleh na avtu posprejam? A morjo bit suhe gume?

VeRonika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kdo izkušnje z "verigami v spreju" :?: :shock:

VeRonika

Draga moja JEST......sem jih že 3x gor našprical........problem nastane tisti trenutek,ko jih hočeš odstraniti.......se držijo gume ko hudič križa!!!!! :D :D :D :D :twisted:

A pr tem obstaja kaka nevarnost, da tud pleh na avtu posprejam? A morjo bit suhe gume?

VeRonika

Najbolje bo,če gume najprej s kakšnim lubrikantom premažeš.......tu sicer obstaja nevarnost,da ti potem kaj zapaše.......sam to so že stvari,ki jih mame naj nebi vedele! :D :D :D :D :D :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ooo, hvala za informacije. Že letim gledat če majo take z vonjem po divji pujsi v buku! :lol: :lol:

Horjo, sam pol ni priporočljivo s takim avtom u hosto, ker ti bodo divje svinje gume pomalcale! :twisted: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ka, zdej :?:

Bom posprejala tud pleh al ne :?: :oops:

Jaz ga nebi.......obstaja nevarnost posipa s sladkorjem!!!! :D :D :D :D :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ooo, hvala za informacije. Že letim gledat če majo take z vonjem po divji pujsi v buku! :lol: :lol:

Horjo, sam pol ni priporočljivo s takim avtom u hosto, ker ti bodo divje svinje gume pomalcale! :twisted: :twisted:

Hi, hi, Roni, falila!! Komu diši pujsa? Koga bi rad ujel Horjo? Ne bi avta šprical, sebe pa zaradi varnosti tudi ne. Se bojim, da bi me pujs za pujso zamenjal, pol sem pa tam! Pa menda ne neha prav kmal, a ne Klimbra? :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ste meli zarad snega kaj težav v prometu - zastoji, nesreče, neprehodnost, so vas mogli kje ven rivat ali kaj podobnega?

Meni je foter danes prvič dal svoj novi avto, pa sem ga že skoraj zlamal - nikol več ga ne bom vozo :!:  :!:  :!: Peljem cca. 35km/h pa mi en kreten pride rikverc ven z neprižganimi lučmi in brez smernika, jaz po bremzi, avto pa samo v levo, nič ni pomagalo sukanje volana, samo gledam parkiran avto pred sabo, skoraj ven odtrgam volan, v glavi mi je že donel tisti znani pok, sproti si kalkuliram kolko me bo to spet stalo in kaj vse bom mogo prestat, svoj špic vidim v njegovem in stvar se ustavi - na moje velikooooo presenečenje tiho! Skočim ven in...sledi rahlo olajšanjeeeee in občutek jeze hkrati, zabetoniran sem 5cm pred zadnjim desnim delom Xantie v 30cm globokem snegu!!! Bom kar peš hodo rajši dokler bo sneg, v službo pa z busom! :P

tudi to bi lahko enostavno resil,pa ce ima avto ABS ali ne. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ste meli zarad snega kaj težav v prometu - zastoji, nesreče, neprehodnost, so vas mogli kje ven rivat ali kaj podobnega?

Meni je foter danes prvič dal svoj novi avto, pa sem ga že skoraj zlamal - nikol več ga ne bom vozo :!:  :!:  :!: Peljem cca. 35km/h pa mi en kreten pride rikverc ven z neprižganimi lučmi in brez smernika, jaz po bremzi, avto pa samo v levo, nič ni pomagalo sukanje volana, samo gledam parkiran avto pred sabo, skoraj ven odtrgam volan, v glavi mi je že donel tisti znani pok, sproti si kalkuliram kolko me bo to spet stalo in kaj vse bom mogo prestat, svoj špic vidim v njegovem in stvar se ustavi - na moje velikooooo presenečenje tiho! Skočim ven in...sledi rahlo olajšanjeeeee in občutek jeze hkrati, zabetoniran sem 5cm pred zadnjim desnim delom Xantie v 30cm globokem snegu!!! Bom kar peš hodo rajši dokler bo sneg, v službo pa z busom! :P

tudi to bi lahko enostavno resil,pa ce ima avto ABS ali ne. :wink:

Razsvetli me, jaz nisem vido nobene možnosti ker avto na motanje volana sploh ni reagiral, sicer pa ABS na ledu, ki je zalit s snežno brozgo...misliš da kaj pomaga? :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj, po bitki, z vsem generalskim znanjem, ti lahko rečem, da si ravnal v redu, ker si se pravočasno ustavil, saj nisi zmečkal očetovega plehovja.

Sicer pa, čim si hop na zavore, kot si zapisal, si avto spremenil v sanke, ki običajno nimajo volana, zato ti tudi sukanje volana ni kaj dosti pomagalo. Po izkušnjah sodeč se da kakšnih 10 cm zavorne poti pridobiti, če odpreš vrata in levo nogo na tla in močno pritiskati na cesto.

Drugače pa po pravoverni teoriji zavirati z nežnim odvzemanjem plina in peresnim dotikanjem na zavoro, pa to zadnje raje niti ne in dokler se kolesa vrtijo, poskusiti obvoziti oviro ali pa zapeljati v kup snega ob ceti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razsvetli me, jaz nisem vido nobene možnosti ker avto na motanje volana sploh ni reagiral, sicer pa ABS na ledu, ki je zalit s snežno brozgo...misliš da kaj pomaga? :roll:

yep,pomaga in ne bos verjel celo ustavis se lahko - sprobano na poligonu 18.12.2002 na A1-ringu v zeltwegu.

avto brez ABS:

- ko zagledas oviro,stisnes sklopko IN JO DRZIS STISNJENO in zavoro pohodis do maximuma (avto drsi)....lahko tudi veckrat sunkovito pohodis bremzo,ce hoce avto pobegniti iz smeri... medtem,ko sprostis zavore se avto samodejno usmeri kamor imas obrnjena sprednja kolesa...

- pogled STRAN od ovire (mimo ovire,nekam kjer je "izhod")....

- spustis zavoro in Z OBCUTKOM obracas volan v zeljeno smer (avto bo ubogal,ce delas narahlo in ne sunkovito)... sklopka se vedno stisnjena!....

- odpeljes mimo ovire (ce je mozno)....sklopka je stisnjena....

- ko je avto spet v smeri lahko,ce situacija zahteva,spet zaviras....

- ponavljaj....

- ko se vse normalizira ali ko stojis lahko spustis sklopko.

avto z ABS:

- ko zagledas oviro,stisnes sklopko in jo drzis stisnjeno in zavoro pohodis do maximuma in jo drzis na maximumu (avto ne drsi)....

- pogled v mozni izhod....

- na rahlo obracas volan v smeri izhoda,sklopka in zavora sta stisnjeni do max....

- ko se vse normalizira ali ko stojis lahko spustis sklopko.

vic je v rahlem obracanju (nobenih sunkovitih premikov!) krmila,v stisnjeni sklopki in doziranju zavor (maximalen pritisk IN spustiti zavoro,ne mevzasto pritiskati cel cas) pri avtu brez ABS ali maximalnem pritisku na zavore pri avti z ABS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!