Skoči na vsebino

Volksvagen Lupo


SiR

Priporočene objave

Kakšne so vaše vozne izkušnje z VW lupom/lupotom/lupejom? :wink:

Nekaj ga šmekamo, za vožnje po mestu, v štacuno, k veterinarju, tu pa tam celo na počasen izlet na Šajersko, morje, še kam...

Vse največ v dvoje+pes+2čeladi...

Predvsem me zanima, kako se stvar pelje, v primerjavi s kakim polotom, cliotom, peugeotom206...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja jest sem se imel enkrat priloznost peljati z lupom, bil je 1.2, vendar je za to kubaturo sel k raketa. Cist prevec za kaksno mokro cesto.

Notri se full v redu sedi, so dost udobni sedezi, armatura pa to je full v redu narejen, edino prtlaznika je zlo zlo mal, tko da psa bi lahko vozu edino ce bi podrl zadnje sedeze. Je pa res za mestni avto zakon. Edino jaz bi na tvojem mestu vzel 1.0 masino, ker je manj stroskov registracije in tud zlo malo pokuri...do 6.5l

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem šel dolgo tega na krajši test, najbolj me je zmotilo da se avto čisto drugače odziva na gas kot drugi kar sem jih vozil ( zakasnitve pri dodajanju, spuščanju ) tako da lahko delas z gasom karkoli pa ne bo avto cukal ampak počasi začel enakomerno pospeševat :) ali upočasnjevat.

Drugač pa avtoček za po mestu ( kot tudi tisti, ki si jih omenil ), oz. za v trgovino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.0 mašino moreš bolj priganjat če hočeš da sploh kam gre, zato se mašina bolj mantra in poraba je na koncu čisto ista. Sicer se mi pa 6.5 za 1.0 zdi kar dosti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SAj mašino 1.0 od VW poznam - vozim trenutno 4 leta starega polota ...

Pri Lupotu me zanima predvsem zato ,ker ima dost kratko medosno razdaljo... Predvsem to - saj, čakam na testno vožnjo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kratka medosna razdalja......potem raje smarta?!

Smart je bistveno dražji...

Slabo sem se izrazil - pri lupotu me zanima, kak ose vozi, ker ima krajšo medosno razdaljo od polota recimo, ki ga imam trenutno v uporabi :)

Smart je všeč, ampak res predrag - lupo pa je zdaj "v akciji" :) - komplet s servom, airbagi, nekja malega električnega luksuza, ... lepe barve... :) pa cena nižja za 300 jurjev :)

Pri smartu akcije ni :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SAj mašino 1.0 od VW poznam - vozim trenutno 4 leta starega polota ...  

Pri Lupotu me zanima predvsem zato ,ker ima dost kratko medosno razdaljo... Predvsem to - saj, čakam na testno vožnjo...

Že Polo ima prekratko medosno razdaljo, Lupo ima še bolj prekratko :)

Če se ne voziš ( ali pa greš počasneje ) po magistralkah in avtocestah je v redu. Po mestu se pa kratke medosne ne "čuti" :)

Je pač mestni avto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In v čem je prednost tako miniaturne medosne razdalje? Manj udobja med vožnjo (bolj se čutijo grbine), manj prostora v kabini, manjši kuferam, slabša lega na cesti, manjša varnostna kletka...kolk je cena z vso to opremo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena z vso opremo je 1,7 milijona prbližno... sicer se da za za 1,65 mio dobiti tudi "renault clio light", vendar tam žal nimam dovolj prostora za volanom :) - hočem pa majhen avto... (da lahko na en parking postavim avto+2motorja hehe )

Smešno je, da imam v Lupotu več prostora za volanom, kot pa v novem polotu :) - Pa ne zaradi vampa (130 kg PRESS), ampak zaradi dolgih stegnenic - tista centralna konzola me takooo svinjsko ovira, pa predalček pred menjalnikom, ... da ne morem normalno sedet ,brez da bi mi plastika tišala v meča in golenico...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Area : pozabil si na (ne)stabilnost pri višjih hitrostih :)

Vem da ko sem mel P206 za nadomestni avto sem se po avtocesti bolj počasi peljal ker je pri normalni potovalni hitrosti avto tako plaval da je bilo že kar groza.

Lupo je verjetno še bolj dovzeten za ta pojav.

Po mestu je pa verjetno zelo praktičen zaradi parkiranja, preglednosti, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hočem pa majhen avto... (da lahko na en parking postavim avto+2motorja hehe )

Misliš v garažo. Po mojem se pred vsakim blokom ali hišo najde kak prostor še za kup pleha ( avto ) , v mestu na plačljivih parkiriščih ni važno koliko je velik avto pa še bolj varno in udobno se voziš.

Samo moje mnenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Misliš v garažo. Po mojem se pred vsakim blokom ali hišo najde kak prostor še za kup pleha ( avto ) , v mestu na plačljivih parkiriščih ni važno koliko je velik avto pa še bolj varno in udobno se voziš.

Samo moje mnenje.

Ja, garaža :) - ko smo meli smarta na probi, je v en boks šel lepo avto, potem pa še dva mopeda zadaj :)

Zdaj moramo imeti nujno dve garaži :( :arrow: kriza...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa more biti avto v garaži ? No ja, pozimi je že lepo da ni treba sneg čistit z avta ampak drugače je pa lahko nekje zunaj pred hišo|blokom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena z vso opremo je 1,7 milijona prbližno... sicer se da za za 1,65 mio dobiti tudi "renault clio light", vendar tam žal nimam dovolj prostora za volanom :) - hočem pa majhen avto... (da lahko na en parking postavim avto+2motorja hehe )

Kot je meni znano, imaš pri Cliu v serijski opremi ABS, servo volan, 4x airbag, električna stekla, daljinsko centralno in atermična stekla. Torej, o tem, kaj je boljši nakup tu ni dvoma. Je pa res, da če ni prostora, je zadeva problematična.

Ali si poiskusil mogoče Punta? Moj brat je približno tvojih dimenzij (no ja, kakšna kilca mu fali, višina pa kar ustrza), in pravi, da ima kar dovolj prostora za noge, vsaj glede na avtomobile, ki jih je imel prej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem mest (Ljubljana):

1) - pred bloki/hišami je premalo prostorov

2) - če si v novejšem bloku, te prisilijo kupiti/najeti še garažo, ker :arrow: 1)

Tko je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je meni znano' date=' imaš pri Cliu v serijski opremi ABS, servo volan, 4x airbag, električna stekla, daljinsko centralno in atermična stekla. Torej, o tem, kaj je boljši nakup tu ni dvoma. Je pa res, da če ni prostora, je zadeva problematična.

Cenejši clioti imajo 2 airbaga, ABS pa se začne pri modelih 2,2 mio :arrow: Pa tudi 8 airbagov mi ne bi prevagalo, če notri nimam placa za sedet :) Fora je v tem, ker je Lupo narejen za mesta in tko, clio pa že mal cilja na "limuzinsko" uporabo na relacije - več udobja za majhne ljudi in manj za velike :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym kaj pa o kakem letu ali dve starem avtu, pri katerem za ta dnar dobiš več kot pri Lupu si že razmišljal al je v igri samo novo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V cliu nimaš dovolj prostora ??? :shock:

Sedež do konca nazaj, pa spustiš ga, pa bi moralo zadostovat!

Jaz ga sploh nimam do konca pa merim v višino 191 pa 100 kil premorem!

Vem pa da je tebe še mal več skupi!

Pa sej si mel 206 pa si se normalno vozu (v cliu je clo mal več placa za noge)?!

P.S. LUPO SE MI DOPADE SAMO JE DEFITIVNO PREMAJHEN (moje skromno mnenje)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym kaj pa o kakem letu ali dve starem avtu, pri katerem za ta dnar dobiš več kot pri Lupu si že razmišljal al je v igri samo novo?

Avtomobili tega razreda praktično ne izgubljajo cene ( vsaj po enem ali dveh letih ) zato se kar splača kupiti novega.

Drugo je to da za ta denar ( 1.7 M ) dobiš nekaj let star avto srednjega razreda ki je praktično nov in po mojem mnenju ponuja mnogo več od manjših novih avtov ampak potem je vzdrževanje dražje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sej si mel 206 pa si se normalno vozu (v cliu je clo mal več placa za noge)?!  

Symru : a nisi imel P206 S16. Kaj je bilo pa s tistim narobe.

Mogoče sem pa zamenjal s kom drugim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel imel S16 - zamenjal za hitrejši_motor + to_be_manjši_avto :)

Konkretno - z tistim je sicer bilo narobe vse. Predimenzioniran motor za tako "ohišje", slaba sklopka, slaba kakovost izdelave, elektronika crkovala generalno prve pol leta, prekratki sedeži za mojo višino, ... No, saj pelal se je okej, :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem pa da je tebe še mal več skupi!

Pa sej si mel 206 pa si se normalno vozu (v cliu je clo mal več placa za noge)?!

Plezal v Cliota - lezel notri, sedež do konca v vse smeri (nazaj, dol..), pa me je motilo vse skupaj.. Aja, pa sedeže je definitivno preozek za mojo rit :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel imel S16 - zamenjal za hitrejši_motor + to_be_manjši_avto :)

KOMPROMISI SO POTREBNI VEDNO IN POVSOD !!!

P.S: BOLŠ HUUUUD BIKE :twisted: PA MAL SLABŠI AVTO (beri: manjši), K VELIK AVTO NA BREZ BIKE-a :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!