Skoči na vsebino

Mazanje verige - olje


maticcc2000

Priporočene objave

Pozdravljeni,

Sem nov član na forumu. Imam vprašanje na kateregega verjamem, da mi boste znali odgovoriti. Torej zanima me, kakšna je najboljša praksa za mazanje verige. Imam Shell sprej, ki se naredi v belo, ko se posuši. Potem ko verigo ščistim (malo z nafto in malo s sprejem za čiščenje),

nanesem ta sprej.

Vsi pravijo, da se "valčki" od verige ne smejo svetiti, ko je veriga dobro namazana. Po mazanju s tem sprejem pa se valčki še vedno svetijo, čeprav se vidi da je veriga mastna. Ali je mogoče ta sprej takšen ali bi moral res namazati še bolj. (mažem pa nekje na 3 tanke .. okoli 600 km)

Potem imam pa še eno vprašanje. Pri mazanju sem uporabil stojalo. Ko sem vrtel gumo, sem z rokami, ki so bile malo mastne prijel gumo. Hitro sem pobrisal in se počasi peljal par kilometrov. Sedaj se na gumi nič ne vidi, da bi bila mastna, vendar ne vem ali bi bilo pametno gumo sprati s kakim razmaščevalcem (če obstaja).

Hvala za odgovore,

lp,

Matic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super. Hvala za to. Zanima pa me še kako bi bilo pametno "razmastiti" gumo, če je mogoče na njej kaj mastnega.

lp

Če je guma res mastna jo očisti s sprejem za čiščenje zavor ali podobnim razmaščevalcem, če pa si jo samo prijel z nekoliko mastno roko pa ni vredno zganjati panike. Asfalt je sigurno toliko prašen, da bo prah opravil s prstnimi odtisi predno boš začel polagati ovinke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je guma res mastna jo očisti s sprejem za čiščenje zavor ali podobnim razmaščevalcem, če pa si jo samo prijel z nekoliko mastno roko pa ni vredno zganjati panike. Asfalt je sigurno toliko prašen, da bo prah opravil s prstnimi odtisi predno boš začel polagati ovinke.

Super. Pač prijemal sem jo z mastno roko, vendar se sedaj nič več ne sveti, po tem ko sem obrisal in se malo peljal, tako da nisem prepričan o tem koliko je res mastna.

Ali ni sprej za čiščenje zavor preveč agresiven za gumo (nekje sem videl, da guma lahko začne pokati)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super. Pač prijemal sem jo z mastno roko, vendar se sedaj nič več ne sveti, po tem ko sem obrisal in se malo peljal, tako da nisem prepričan o tem koliko je res mastna.

Ali ni sprej za čiščenje zavor preveč agresiven za gumo (nekje sem videl, da guma lahko začne pokati)...

Če bi bil toliko agresiven bi pojedlo tudi gumice okoli zavornih batkov, gumijaste zavorne cevke .....Sicer pa ne boš gume dolgotrajno namakal v spreju?

Običajno so ti spreji zelo hitro hlapljivi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi bil toliko agresiven bi pojedlo tudi gumice okoli zavornih batkov, gumijaste zavorne cevke .....Sicer pa ne boš gume dolgotrajno namakal v spreju?

Običajno so ti spreji zelo hitro hlapljivi.

Bom poskusil (če bo potrebno), drugače pa mislim da bi asfalt moral narediti svoje. Pač počasi kake 100 KM.

Hvala za odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom poskusil (če bo potrebno), drugače pa mislim da bi asfalt moral narediti svoje. Pač počasi kake 100 KM.

Hvala za odgovor.

Že 20 km po vroči cesti (zdaj je poletje) bo dovolj. V ovinke pojdi postopoma, nekaj ovinkov in boš dober (oz. gume nemastne)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že 20 km po vroči cesti (zdaj je poletje) bo dovolj. V ovinke pojdi postopoma, nekaj ovinkov in boš dober (oz. gume nemastne)

Se mi je zdelo da bi vročina in asfalt morala pomagati.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guma je čista že po parih ovinkih. Predno prideš do odprte ceste iz naselja je že čista in ti ostane samo še gasaaaa :grim .

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guma je čista že po parih ovinkih. Predno prideš do odprte ceste iz naselja je že čista in ti ostane samo še gasaaaa :grim .

LP Robert

Hvala. Ker sem še bol na frišno na cestnem motorju (prej sem imel kros, hard enduro), se rajši pozanimam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!