Skoči na vsebino

Kako čistite zadnjo feltno?


SurferD

Priporočene objave

Jaz jo imam po vseki furi umazano od spreja za verigo.

Za enkrat kar pošpricam s sprejom za čiščenje verige ampak se bojim da je agresiven in bo sčasoma kaj razžrlo.

Vaše izkušnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali z Wd40 ali pa z olje za svetilke, ki se dobi po vseh Obi, Bauhaus itd..

Husch Lampenöl (s tem tudi ketno čistim).

Bi bla nafta ok za čiščenje verige??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz jo imam po vseki furi umazano od spreja za verigo.

Za enkrat kar pošpricam s sprejom za čiščenje verige ampak se bojim da je agresiven in bo sčasoma kaj razžrlo.

Vaše izkušnje?

Ja poznam to, ampak ni po vsaki furi umazana, ampak načeloma na prvi po mazanju ketne/verige.

Sam uporabljam POWER RAINIGER 750ml (razmaščevalec) cena za šprico je 1,5€ !

Kupi se v Hofer-ju in sicer je šprica prozorna, vsebina pa je rumene barve.

Moram reči, da še kaj takšnega nisem videl ... resnično deluje! Tudi mene je motilo, ker je bila feltna takšna .... potem je pa kot nova!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi bla nafta ok za čiščenje verige??

Jap, nafta je ok, vendar je še bolje svetilni petrolej=kerozin, ki je bolj "čist". Olje za svetilko pa je tudi "petrolej".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam uporabljam POWER RAINIGER 750ml (razmaščevalec)

Sem si vzel čas in ti poslikal zadevo, da boš videl, kaj iskat v trgovini v kolikor se boš za to odločil.

19879140.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz jo imam po vseki furi umazano od spreja za verigo.

Za enkrat kar pošpricam s sprejom za čiščenje verige ampak se bojim da je agresiven in bo sčasoma kaj razžrlo.

Vaše izkušnje?

Pozabil sem omeniti, da poglej v podforum Oprema, kjer najdeš temo o verigah in mazivu in boš našel tudi mnenja o izdelku, ki paca več platišča in okolice, tako da čiščenje ne bo več potrebno.

Priporočam :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

večinoma z WD40... včasih pa tudi z sprejom za čiščenje verige (redko in čist mal našpricam, potem pa sperem z vodo ali prečistim z navadnom čistilom od motula - shine and go )

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz jo imam po vseki furi umazano od spreja za verigo.

Za enkrat kar pošpricam s sprejom za čiščenje verige ampak se bojim da je agresiven in bo sčasoma kaj razžrlo.

Vaše izkušnje?

Bencin. 95 al 100tka. Odvisno od tega kaj je tisti moment v tanku :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta mi je simpatična varianta probam ob priliki in javim rezultate. :)

Sem si vzel čas in ti poslikal zadevo, da boš videl, kaj iskat v trgovini v kolikor se boš za to odločil.

19879140.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz jo imam po vseki furi umazano od spreja za verigo.

Za enkrat kar pošpricam s sprejom za čiščenje verige ampak se bojim da je agresiven in bo sčasoma kaj razžrlo.

Vaše izkušnje?

Surfer a si ti siguren, da voziš K1200S kot imaš zapisano v profilu? K ima namreč kardan!
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nafta pa krpica. Nafta je mastna in ne poškoduje niti barve niti platišča in odstrani vso maščobo. Potem pa še s suho krpico obrišem, da ne ostane mastno od nafte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja feltna je črna in se ta umazanija niti ne vidi kaj preveč. Jo pa očistim vsake toliko s petrolejem ali tistim gospodinjskim razmaščevalcem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js založim za ketno krton,tako da pazljivo našpricam ketno.Felgo ponavadi nimam umazane,mogoče malo od spreja.Če se mi že naredi mešanica ketn spreja in šudra.....jo pa z razmahčevalcem za ketne spucam.Sm to je itak redko.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do sedaj sprobal kar nekaj Meglio-ov in podobnih Hi-tech čistil. Po mojih izkušnjah, ga čez nafto ni.

Po mojih izkušnjah ga pa čez WD40 ni. Sicer pa je z dobrim sprejem tudi feltna minimalno črna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verigo lo opereš z vsako rečjo ki raztaplja masti. Na servisu mi pravijo da nafta res da pere odlično, ampak škodi semeringom. Tud iz lastnih izkušenj vem da nata, derivati in gumice niso za skupaj.Ma te lepljivi ketenspreji so živo sranje!! Če si zamislim pot po pesku, prahu :slap: Valjda se ves drek nalovi nanjo kt na muholovc!!. Kolega je kupil suhi teflonski sprej.... se mi zdi ful dobr!! Nič lepljiv in veriga pride čisto suha in bela. :hooray:

Popravljeno . Popravil Robertjur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, če lahko ravno pereš z vsem, ker je problem v semeringih. Kot sem že napisal feltno, verigo in druge zameščene zadeve čistim izključno s čistilnim bencinom, ker ni agresiven. Ne škoduje plastiki, gumi, barve, tekstilu... Kar se tiče raznih razmaščevalcev se raje izogibam, ker sem videl za par primerov ko so poškodovali barvo, lak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, WD-40 je zakon za čiščenje platišč, sploh zadnje, ko se nabare mešanica verižnega spreja in prahu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!