Skoči na vsebino

Priporočene objave

Evo, isto vprašanje se men skoz zastavlja.

In sem šu prvič pogledat, pa nisem šteku, pol sem šu drugič pogledat, še zmeri nism šteku, tretjič sem celo prespal v kupu snega pri -10...

Še zmer ne štekam! Nč, bom probu spet!

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rilčkanje aaa,mislim,da mene ne bo,saj sem še jumfer :P in tud nameravam ostat :lol:

a ne upaš rilčkat ?? ja no - prou zarad rilčkanja je treba tud prespat gor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rilčkanje, me gusta, alkohol.... ups.. tole se mi zdi sumljivo :ninja::P

Če pridem, pridem z železnimi gatami :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rilčkanje, me gusta, alkohol.... ups.. tole se mi zdi sumljivo :ninja::P

Če pridem, pridem z železnimi gatami :D

bravo sedi 5 pa mama nej hčero na mamute pošle de te bo pazla ... no sej na konc si prišel do približno točnega zaključka - rilčkanje je snifanje mamutovca ...zato je treba gor prespat...

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj če bi vi tole preimenovali v Mamutivanje. V tej besedi vsaj nekaj smisla vidim, v obstoječi pač ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yo!

A mate gor organiziran tut kak snežni poligon ala spretnostne igre?

Might be time consuming enough and fun!

Pa sneg je mehak in se lahk prevračamo brez škode :P

Pa še eno vprašanje iz prakse....

Kako se kej oblečete za tole zimsko vožnjo do lokacije nad Vitanjem?

Letos je blo kar mrzlo in me zanimajo izkušnje iz prakse tistih, k ste se mal bolj od daleč prpelal.

Kaj ste navlekli nase ter ali je blo znosno?

Js se sicer tut vozim po terenu, ko je okol nule al pa tut kdaj mal pod nulo.

Ampak to je terenska vožnja po slabih poteh, kjer je fizično več dela in nižje hitrosti in zato ne zebe tolk. Pot do Mamutovanja pa je zame cca 100-150 km asfalta, kar pomeni cca 2 ure sedenja na motorju pri višjih hitrostih, kar pa precej windchilla doprinese in mraz seže bolj do kosti.

En primer, ki je povsem nepretiran:

Temperatura bo -1, hitrost vožnje 80 km/h-to pomeni windchill občutek kot da si zunaj na -18 stopinjah.

Prilagam kalkulator, pa si lahko vsak sam zračuna.

Kaj pa npr: pri vožnji 100 km/h, ko bo zunaj -7??

http://www.ottawarun.com/windchill.htm

No sej Slovenija je mejhna in nam ne bo hudega, samo veselim se že tega dogodka, pa mal maštam :D

Drugače so pa tut priprave prijetna stvar in lušn je bit dobro pripravljen.

Drugače pa js pravim, da slabega vremena ni!

Ampak le slaba/neustrezna oprema!

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti kar povem, kaj mam jaz na zimskih vožnjah na sebi:

Spodnje gate, v kufru spodnji del trenirke za vsak slučaj, termo smučarki štumfi- dokolenke, podloženi filc gumijasti škornji, kratka majica, navaden bombažni puli, debel termoflis pulover s kapuco, bombažna podkapa, Thermo cordura complet, želva, zimske moto rokavice... to bi bilo to

moped je pa fino opremit s kakimi ogrevanimi ročkami in pa dodatno Oxford Supa Muffs, dobiš jih v BS centru, natakneš preko balance in si zmagu.

Aja, skrajno pomembno: S seboj vzemi neke natikače, ker cel dan v gumijastih škornjih.. to lih ni fajn za noge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

. . .

Pa še eno vprašanje iz prakse....

Kako se kej oblečete za tole zimsko vožnjo do lokacije nad Vitanjem?

Letos je blo kar mrzlo in me zanimajo izkušnje iz prakse tistih, k ste se mal bolj od daleč prpelal.

Kaj ste navlekli nase ter ali je blo znosno?

. . .

Moja praksa je sledeča:

Za boljšo vidlivost uporabim domače "antifog" sredstvo - "cet" za ročno pomivanje posode (kapljico ali dve ga nanesem na krpo in z notranje strani razmažem po vizirju).

Oblečem se po sistemu "čebula" (čim več tanjših oblačil pod kombinezon, preko pa še "dežnjaka", da manj prepiha)

Podobno velje za najobčutljivejše dele pri zimski vožnji - prste na rokah in stopala.

Roke zaščitim z dodatnimi tankimi rokavicami - tudi dvojne uporabim pri "tavelkih" zimskih furah ter domačo "vrečo" - zaščita okrog ročk na krmilu - Elefantentreffen)

Namesto klasičnih motorističnih skornjev sam uporabljam dovolj velike gumijaste škornje s filcem v katerih lahko uporabim več parov tankih nogavic(čebulapress).

:yea1:

p.s. kot je že Jaka omenil - na natikače ne pozabit !!!!

post-18055-0-93625600-1350549658_thumb.jpg

:whistle:

p.s.p.s. pa ne razmišljaj preveč o mrazu, ker te bo potem začelo res zebsti . . . . :hmm:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

medlo se spomnim ene igre. met zavornega diska. v sneg. 5s met, 2 uri iskanja. kar dobro, za popestriti čas.

oblečen sem pa jaz bil takole:

-volnene nogavice in podloženi gumijasti škornji.

-spodnje hlače, windstoper, FXR sankaške hlače.

-spodnja majica, t majica, puli, obični pulover in FXR sankaška bunda.

-kapa

-windstoper rokavice, čez njih pa obične zimske rokavice.

-podkapa in okovratni buff, čelada.

evo, med vožnjo me ni zeblo nič, na lokaciji sami pa tudi ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma jz sem bil oblečen enako kot zmeraj :D ok edin dvojne rokavice sem imel, ker letos ni blo glih kakšnga hudga mraza v času Mamutovanja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni pa treba pretiravat, itak je vmes par postankov (beri: med Trojanami in Pr'cenc' je veliko oštarij in jih je treba sprobat)

Torej letos je bilo takole:

-Trojane kava strojan

-Celje čava, kaj

-Vitanje čava, pir

-Pavza sred snežne ceste -prijatlu roko podat pa mal šnopca za pogum

-Pr'Cenc' ... UFF, ne bom našteval.

Ja, ELO je prav povedal. Met diska je bil popoln uspeh. Obe ekipi sta ga iskali ko nori.

ČE (tale ČE je ogromen.) se nam bo dalo, imamo na zalogi še par zanimivih iger, ampak ... tale ČE je res ogromen.

Glede na to, da bi rad nekaj migal, lahko dobiš pa extra zadolžitev v smislu Vožnje shuttle servisa, Dostave bal, Dostave drvecof, Kidanja snega, Pretepanja maksiskuteristov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

letos je blo toplo ...hitrost vožnje ob vožnji je bila 50km/h .. za snemalca na rondoju je blo še to prehitr ( sej ne da bi bil natričetrtzmrznen k nas je čakal) .. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imamo na zalogi še par zanimivih iger, ampak ...

stepel se bomo sigurno ..

evo, pa imamo dodatni predlog za rekreacijo.

seveda poleg tiste, katere bomo deležni v šotoru... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NOOOOOO!!! Spet en naš !!!

Bratje, minuto tišine.

.

.

.

.

.

.

Na kerem motorju pa je bil?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa da ne bo kdo mislil da smo bale kar tako nametali. prav lepo smo jih zlozili...

530822_515301295147564_1667117999_n.jpg

ELO, skoraj me je pobralo od smeha ..... ta je pa res dobra. Pa nič utrujeno ne zgledaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NOOOOOO!!! Spet en naš !!!

Bratje, minuto tišine.

.

.

.

.

.

.

Na kerem motorju pa je bil?

Slava mu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!