Skoči na vsebino

Zadnji dogodki - Dolomiti by Climber


Climber

Priporočene objave

Vceraj ob 1:30 sem se odpravil proti Dolomitom - tocno v Canazei, kjer naj bi zvecer pristali tudi Suzuki, Falcor in Alexb. Po telefonu jih sicer nisem dobil, ker jih ocitno niso vzeli sabo, kar pa niti ni bil pogoj za odhod. Enostavno sem mogu nekam it! No ze malo za Trbizem, me je ujela nevihta. Mal sem pocaku pod enim mostom, mal po dezju in kmalu sem bil spet v soncnem raju. Pot razen v nekaterih krajih (Lozo di Cadore, Pieve di Codore in Cortina ) kjer je bilo nekaj guzve dokaj prazna, uzival sem v cudoviti pokrajini, se crtljal cez ovinke in sploh - uzival. Ze v Cortini sem nickaj vesel zijal v cudne obleke nad prelazom Falzarego. Hribi so imeli cisto tanko prevleko snega, brrrr, sam kaj cmo zivljenje ni samo lepo. Nekaj km pred prelazom sem tudi fizicno zaplaval med kapljice in luze. Ko sem preckal prelaz Pordoi me je ze popolnoma namocilo tako da me je lepota pokrajine ze zelo slabo grela, po eni uri in pol iskanja prostega prenocisca (v camp se mi ni slo, ker sem imel samo plahto, camp pa je dobesedno plaval). Canazei je poln Italjanov, iformacijski sistem je preprosto za en K..., saj tabla na kateri so oznacena z zeleno lucko prosta lezisca laze. Receptorji so ob polnih hotelih prijaznost vrgli stran in tako sem lepo romal od vrat do vrat dokler se me niso v garni hotelu z najman zvezdicami usmilili in nasli malo sobico za eno noc. Mimogrede sem se povprasal v campu za one tri pa jih ocitno ni bilo. Verjetno so jo ze popihali domov pred slabim vremenom. Zjutraj me je zbudilo skrebljanje dezja. Pogledam na uro, 6:10. Sej bo nehal, se obrnem in zaspim. Ob 8:30, ko sem se po prijetnem zajtrku usedel na motor je ze scalo ko iz skafa. Prav nobenega veselja nisem imel kroziti po vijugastih prelazih Dolomitov z neprekinjeno zaveso kapljajoce vode pred sabo, a glede na to da je bila napoved zelo slaba, mi ni ostalo drugega, kot da jo pobrisem proti domu. Po 5-ih urah in pol cijazenja (mimogrede - Italjani so tudi bezali, ne sam jaz!) sem malo za Agordom v dolinici Agordo, prvic ta dan uzrl sonce. Takoj sem se razstavil na prvo travnato povrsino, da bi se malo posusil in pomalcal, a me je ze po pol ure dez ujel. Oblacenje mokrote nazaj in gaaaaas. Dokoncno sem se zapeljal v sonce, po preckanju prelaza Osvaldo nad Longaronejem, vendar se nisem ustavil skoraj do Udin. Nikol ne ves, kva je za hrbtom in tokrat sem se klub smradu in nickaj lepemu oklju, hotel posusiti!!!! Da je peklensko vroce, sem pogruntal v parih sekundah. Vse kar je bilo na meni je bilo mokro in me je med potjo lepo hladilo, sedaja pa se je takoj segrelo, uffff. Lepo sem razstavil vse cote okoli motorja kot bi imel privat bolsjaka in se soncil sredi kuruznih njiv in cest. Italjancki so mal hupal, mal zijal s cunj se je pa lepo kadilo in po kaksni uri sem bil suh. Pogruntal sem tudi, da me dez danes ne bo vec ujel in sem jo lepo mahnil v Slovenijo cez Robic, pa potem v Baci na Podbrdo, in domov. In to zadnje je bilo sigurno najlepse na celi turi! (mal zarad dezja, mal pa ker ni blo tolk italjanov!)

Dolzan sem se pojasnilo, zakaj sem bil moker. Ce bi imel dober dezni kombinezon, bi bil verjetno bolj suh, tako pa sem pogruntal pred kratkim, da mi je moj 12 let stari dianeze premajhen, novega pa sem kupoval tko : sej bom, sej bom, .... in koncal se je tko da sem neki zinproviziral, to je pod silnim navalom vode odpovedal, ... Upam, da sem se kaj naucil pa vi?

lp climber

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ziv!

Ja mi smo bli tud v canazei-u oz. malenkost naprej (alba). Iz sobote na nedeljo smo se moral tam ustavt saj nas je ujel dez. V canazeiu ni blo nic prostega, smo pa potem v albi nasli eno majhno sobico v hotelu. Smo mel kar priblizno enako usodo. domov nismo zbezal, le izogibali smo se slabemu vremenu. Guzve v nedeljo ni bilo, v soboto je bilo pa obupno.

alex

--

"When in doubt hit the gas..."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Vceraj ob 1:30 sem se odpravil proti Dolomitom - tocno v Canazei, kjer naj bi zvecer pristali tudi Suzuki, Falcor in Alexb. Po telefonu jih sicer nisem dobil, ker jih ocitno niso vzeli sabo, kar pa niti ni bil pogoj za odhod. ...

lp climber

Hola!

Skoda, ker se nismo srecali, bi bilo prav zanimivo! No, zaradi dezja smo tisto noc prespali v koci tik pod Passom di Gavia, v Canazei pa smo prisli sele en dan kasneje, pa se potem smo morali naprej v Albo, ker je bilo v Canazeiju vse polno... Telefoni pa takole: vsi smo jih imeli s seboj, a med voznjo nismo imeli nikoli prizgane, saj se zvonenja (da ne recem vibre, hehehe) ne slisi, pa tudi polnilcev nismo vzeli s seboj, zato smo jih prizgali v glavnem le zvecer oz na hitro pogledali za SMSe med tankanjem.

Za drugic pa se s "potencialnimi obiskovalci" lahko zmenimo za fiksen datum in uro, ko se slisimo in se dogovorimo za morebitno srecanje (oz da ga ne bo).

LP suzuki

Edited by - suzuki on 21/08/2001 10:16:53

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!