Skoči na vsebino

Za kakšne motorje se odločate ženske in zakaj?


BREITNER

Priporočene objave

Glih zdej, ko sm vidla Elota tuki. V - max mi je šel po glavi. Ampak je čist preveč brutalen in premalo grd. :ninja:

BelaStrela, koliko si ti visoka ?

171 cm, dosežem do tal tudi na 1200 GS in še kar slabo na GS Adventure z znižanim sedežem. Na R1200R sedim skoraj kot na skretu. Je pa res, da ni vse v višini. Moj tast je večji od mene pa z R-a samo s prsti praska po tleh. Nekaj je tudi v konstrukciji... žene, namreč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je tudi zelo uporaben trik, sam takole vsakič obračam v garaži na zelo majhnem prostoru in se super obnese - ni potrebe, da bi parkiral ritensko. Ne rabiš biti zelo močan, le dovolj se je potrebno nagniti nazaj, da težišče prestaviš do nogice. Če nimaš ravno 45kg je to povsem izvedljivo.

[media=]

Moj motor ima okoli 200kg pa ga obračam s silo mogoče 20kg, če si spreten pa gre kot perešček. :) Le fino je najprej dvigniti zadnje kolo potem pa še prednje, tako gre veliko lažje kakor obe kolesi na enkrat.

Zdaj pa damam prepuščam temo glede izbire, da ne zaidemo predaleč ... :blush:

ž

pa bonnevilla tako obračaj ...no go .. še dottore je skor drisko spustil pa sva samo hotela malce ketno namazat ..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja boneville ima precej nizko pritrjeno tačko, zato zna biti to malce problem, sem siguren da to ni edini takšen primer. Ampak OK, izjeme potrjujejo pravilo! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S.

@ Rosse20 ->Ja, tisto sem pa malo zameril, da hočeš kupiti motor in ne kakega skuterja ali čoperja ;-)

... se pravi, da čoper ni motor - Hvala, prodajam 1450 ccm in 320 kg suhe teže.

Nic taksnega ne upam na glas povedat :P

ob merjenju ne more biti 4cm razlike, halo?!?

prej bi rekel, da je odvisno od tega, kako kvalitetno te je tisti dan kdo nategnil...

pa brez zamere prosim :) :)

O pa je mozno. In to v istem dnevu ;)

Mogoce mas pa prav :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

madonca...tole se je pa razvila debata :grrr

kukrkol že...jst sm frišna motoristka od lanskega leta (nikol prej vozila motorja-kar pomeni totalno neizkušena :blush: ) in sm kupvala motor glede na mojo višino...seveda sm mejčkn mejhna...in glede višine in zunanjosti sm se zalubla u XJ6 :wub: nimam celih stopal na tleh, ampak dovolj, da se ne prevrnem, pa tut na eni nogi se loh stoji, če je treba :grim seveda mi pa letos pomaga glede tega moj dragi (kot sopotnik) in SPLOH NI problemov z doseganjem do tal :OK: kar se pa obračanja tiče,se pa osebno še zmer najbl varno počutm, če stojim ob njej, jo naslonm na bok in porinem...najlažje in najhitreje...

najbl sm bla pa razočarana nad zvokom...čist preveč tih... :BUA: tko da sm ji prvoščla, da se jo mau bl sliši...je šou Mass gor...ČIST drug motor :worship:

uglavnm...glede na to, da nimam neki velik izkušenj z motorji in je to en in edini, k sm ga vozila (razn v AŠ eno malo 125ccm - groza), sm totalno navdušena nad njo in bo ostala pr men do nadaljnega :grim ne dam :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glih zdej, ko sm vidla Elota tuki. V - max mi je šel po glavi. Ampak je čist preveč brutalen in premalo grd. :ninja:

171 cm, dosežem do tal tudi na 1200 GS in še kar slabo na GS Adventure z znižanim sedežem. Na R1200R sedim skoraj kot na skretu. Je pa res, da ni vse v višini. Moj tast je večji od mene pa z R-a samo s prsti praska po tleh. Nekaj je tudi v konstrukciji... žene, namreč.

Se strinjam.

Precejšnjo vlogo igra tudi širina sedeža in pa kilaža dotične dame. :)

(Npr. jaz sem prišla na Yamahi z več kot 990 mm višine sedeža s celimi stopali na tla. V višino merim cca. 171-172 cm, me je že "vkup potegnlo") :D

Zato mi je moj Kwak totalno prenizek, po daljših vožnjah me kolena bolijo. Strom mi mnogo bolj ustreza, ampak ni pa takšna eksplozivna igračka, kot ER6. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

No, pa da začnem še jaz malo bolj slediti kakšni temi in da se še ena ženska oglasi :P

Jaz še nisem vozila motorja, razen tomosa, ene 4ke pač, sem se pa vozila že z Yamaho YZF R125 in pa Kawasakijem ZZR 250. Aja no in nekje daleč nazaj z enim čoperjem, yamaha je bila :) In morem rečt, da mi je yamaha bolj všeč, tako po izgledu in lalala, da mi je blo res fajn zadaj sedet, je pa res, da je kawasaki dosti bolj udoben, če malo več časa sediš zadaj :P Ampak trenutno mi je vseeno, na katerem sedim, samo da se pelem :D Izpit bom dočakala upam, da drugo leto proti jeseni, če bom le dovolj zaslužila čez poletje, bo pa narejen na skrivaj :D Ker doma ne marajo motorjev, mami mi je rekla, da ga ne bom vozila dokler živim tukaj -_- Ampak itak bom stara 18, plačala bom sama, klinc, ne more mi prepovedat tega, kar imam najraje ^_^ Saj itak pravijo, prepovedano je najslajše :D Ja, res je :D Upam, da bo to leto hitro minilo in da bom en dva tri tudi jaz imela izpit v denarnici :)

Kar se pa motorjev tiče, mam pa tak mali nabor motorjev, ki bi jih imela :P Sicer gledam bolj kot ne izgled, pa kar mi prijatelji povedu, sicer pa kar se višine tiče in če bom lahko imela noge na tleh nimam pojma, ker pač še na nobenem nisem sedela. Na žalost. Ampak jaz pravim vse ob svojem času :) Najbolj me ''privlači'' Honda CBR 250 (za začetek) :D Sem pa (ko preberam raznorazne teme tukaj) zmeraj bolj navdušena tudi nad enduroti :) Drugače sem bolj za cestne motorčke :P Ampak zadela me je Honda varadero. Ta bo sigurno v moji garaži, ko jo bom lahko vozila .) Luškan mi je tudi BMW F 800 ST :D Ampak nekako sem pa najbolj mahnjena na honde :wub: ^_^ Za enkrat B)

Ima kdo kakršne koli izkušnje s katerim od teh motorjev?

Nekoč nekoč, nekoooč pa se bom lepo vozila na Hondi GoldWing :D To pa sigurno... Potovanje, jaz na zadnjem sedežu.... Huh, to so sanje... ^_^ Ampak jih itak mislem uresničiti. Ko bodo pogoji za to :P

Sigurno bodo pa moji motorji vsaj malo v oranženm odtenku. Ne vem zakaj, nekako so mi ful simpatični B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sewwieq: Varadero ti je lep motor?

Zanimivo, za mene osebno je daleč najgrši od vseh. Saj vem, okusi so različni.

CBR 250 se mi zdi pa odlična izbira za začetnika, če se le lahko zbašeš nanj (majhen motorček pač).

Popravljeno . Popravil nsignific
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva2:.

Jaz ne vem, kaj tipom ni jasno.

A veš kaj "tipom"(pa večini žensk tudi) ni jasno. pazite nežne dušce, zdej bom mal vulgaren: Ni nam jasno, kaj pr pizdi materni boš to rabla?!?

To ni nič nenavadnega. sam mislim, da je to vprašanje na mestu za cca 80% lastnikov supersport strojev. Poleg tega, da so te zadeve za civilno uporabo bol tako tako, se moškemu čudno zdi, zakaj punce nočejo več bit punce, in počet puncastih stvari.

pa ni to nujno, da so predsodki, morda je čist simpl pra nagon. strah de se vam kej zgodi.

Časi ko je bil (športni) motor statement, so mimo. Od vsega kar je motor predstavlal po tistem, ko je nehal bit poceni alternativa avtomobilom, je danes ostal samo še strah pred poškodbami.

motor ni več lifestyle, ni prestiž, motor v večini primerov ni nič. Nadloga. Enako kot cigareti. Če kadijo punce je to grše videt kot tipe, a ne?

Nič ni čudno, da si kupite stvari ki jih ne potrebujete, in nič ni čudno, da nekaterim bol racionalnim ljudem ni jasno zakaj to počnete.

Evo, konc moraliziranja. grem mal ropotat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cartman vse to velja za vse motoriste neglede na sploh. sicer pa ce je taka nadloga se ga pac resis in vsi problemi izginejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne glede na posrečenost cartmanovega komentarja, se prosim držite teme - kakšne motorje izibrajo ženske in zakaj.

Razen, če bi cartman rad še kako vulgarno prilimal. Mu bom pogledala skozi prste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BelaStrela... no da povem "do konca" :closedeyes:.

... Potem je šel fant kupit tega R6. Mi2 s fantom sva se po telefonu zmenla, da on vzame dovolj denarja s sabo, da ga kar kupi. Pa naj avto tam pusti, pa bova šla mi2 popoldan po avto. Nisem pa mogla zraven, ker sem bila v službi, fant pa je prišel že prej domov. Potem se ona 2 vse zmenita, gresta naredit prepis (smo ga dali pisat na fanta, ker je bil FZ6n na frišno registriran na mene, pa da nismo zavarovanja brezveze "stran metal"), ko odhajata ven, pa tip vpraša: ka štela pa nič ne boma? Pa reče fant, seveda, v avtu, menda ne kar na cesti. Tip je mislil, da more zdaj moj fant še na banko po denar in potem fant potegne ven kuverto in tip reče: A denar imaš pa kr s sabo. Pa moj fant nazaj: Sej veš kake so babe :grim. Tipu ni bilo nič jasno. Potem pa se je zgodilo, da mu je ta tip pozabil dati zraven original nosilec tablice. In fant pride domov, jaz pa hitro na telefon in pokličem tipa, če se lahko oglasim po nosilec, zdaj ko je itak fant kupil motor zame. Tip je ostal brez besed! Je rekel: no, potem pa pridi, zdaj itak imaš motor :kva2:.

Jaz ne vem, kaj tipom ni jasno.

ja, sam če ne bi blo deca na drugi strani (in spuščene tačke), bi ga ziher kipnala na drugo stran :grim.

Mogoče bi pa poizkusila tole:

http://www.louis.de/_10ae5e271f9e46c988b31264f75ca0577a/index.php?topic=search&searchterm=10026288&cmd.x=0&cmd.y=0

Men se obnese, pa še spredne vilce mal spustiš (2 min dela) pa boš stala na križišču kot se stoji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A veš kaj "tipom"(pa večini žensk tudi) ni jasno. pazite nežne dušce, zdej bom mal vulgaren: Ni nam jasno, kaj pr pizdi materni boš to rabla?!?

To ni nič nenavadnega. sam mislim, da je to vprašanje na mestu za cca 80% lastnikov supersport strojev. Poleg tega, da so te zadeve za civilno uporabo bol tako tako, se moškemu čudno zdi, zakaj punce nočejo več bit punce, in počet puncastih stvari.

pa ni to nujno, da so predsodki, morda je čist simpl pra nagon. strah de se vam kej zgodi.

Časi ko je bil (športni) motor statement, so mimo. Od vsega kar je motor predstavlal po tistem, ko je nehal bit poceni alternativa avtomobilom, je danes ostal samo še strah pred poškodbami.

motor ni več lifestyle, ni prestiž, motor v večini primerov ni nič. Nadloga. Enako kot cigareti. Če kadijo punce je to grše videt kot tipe, a ne?

Nič ni čudno, da si kupite stvari ki jih ne potrebujete, in nič ni čudno, da nekaterim bol racionalnim ljudem ni jasno zakaj to počnete.

Evo, konc moraliziranja. grem mal ropotat.

no, malo sem se pa vseeno nasmejala :grim.

Pa gremo lepo po vrsti. Saj nisem rekla, da bom to rabila. Sploh ne. Sama se zelo dobro zavedam, da bi mi bil motor, kot je Kawasaki er6n več kot dovolj. Ampak zakaj bi si ga kupila, če bom potem še vedno sanjala o R6? Bila je prilika prodati FZ6n, hkrati pa si lahko kupila R6 o katerem sem sanjala dolgih 5 let! Meni je recimo K. er6n zelo všečen motor, prav tako gsx-r, ampak kaj bi naredila s tem, če bi kupila kaj od tega? Nič! Verjetno bi se že prodajal in bi iskala R6, tako pa sem "preskočila" korak 3 in kupila direktno korak 4 :kva2:. In nikakor mi ni žal! Motorja ne izkoristim niti 60%, tega se dobro zavedam. Ne vozim "po kolenih", pa kaj zdaj? Vozim pa se "na sanjah" in to dandanes veliko pomeni!

Nikoli nisem bila "tip" punce, ki se je mazal, šminkal, česal,... Jaz sem bila vedno tista, ki sem raje zabijala žeblje, šraufala šraufe, popravljala ketne, ko so dol padle in se mazala s šmirom, kot pa da bi kuhala, pa pospravljala, pa se mazala (razen s šmirom :blush:),... In tudi, ko sva se s fantom spoznala, je to vse vedel! In vedno pravi, da je tako bolje (čeprav mu včasih "spodžiram" del :blush:). Vedno sem imela raje, da mi brni in ropota pod ritjo, kot pa črke v knjigah. Mene ne boš videl v roza oblekah, v kiklicah, oblekicah, z visokimi petami... SEM PAČ TAKŠNA, KOT SEM! :grim

Mogoče bi pa poizkusila tole:

http://www.louis.de/...cmd.x=0&cmd.y=0

Men se obnese, pa še spredne vilce mal spustiš (2 min dela) pa boš stala na križišču kot se stoji.

Sem se zanimala tudi za to, ampak nikoli ni prišlo do realizicije, potem pa se človek s časom navadi :OK:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sewwieq: Varadero ti je lep motor?

Zanimivo, za mene osebno je daleč najgrši od vseh. Saj vem, okusi so različni.

CBR 250 se mi zdi pa odlična izbira za začetnika, če se le lahko zbašeš nanj (majhen motorček pač).

Ja, Varadero mi je res lep motor, ampak more bit ''taprave'' barve :D Okusi pa itak še dobro da so različni, drugače bi se vsi z istimi motorji vozili, kar bi blo pa precej dolgočasno :lol:

No, hvala za mnenje, mislem, da bo potem kar CBRka moja prva ^_^ In komaj čakam :) Pa mislim, da pri meni ne bo problem se zbasat gor, ker imam 170cm, pa taka bol ''švoh'' sem, čeprav meni se ne zdi :P sicer pa, če nadaljujem s fitnesom me bo mogoče za malenskot več, ko bo začela posedat po motorju :D Bojim se samo, da me pri 130km/h ne odpihne :O:D

rosse20, navdušena sem, da obstajajo še take, podobne meni :D Nisem čisto taka kot ti, še vedno se včasih rada ''ušmekam'', ko mi pač zapaše, so pa moške hlače udobnejše in lepše :P No, razen sedaj, ko imam fanta, se pa malo potrudim...Ni lih navdušen, če sem skos v moških cujnah :P So pa teme o motorjih in avtih vedno bolj zanimive kot pa o kakšnih modnih rečeh ipd. :lol: In tvoj skos na 4. korak je biu super :OK: Da bi le čim več ljudi prebralo to :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Moja je rekla, da ni važno kakšen in kateri je motor, sam da je ČRN!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Bom napisal v imenu svoje partnerke.

Ducati monster 696.

Zakaj:

-162 kg suhe teže

- 77 cm visina sedeža

- motor z dolgo tradicijo, dobro stilistiko in za žensko dovolj moči. No, vsaj za mojo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Hahaha .... zanimiva debata, ki je zašla.

Moja pa vozi predvsem Gorenje na 4 plošče in Q7.

Ta mašina je pa tud men všeč!!! Sploh pa če ni indukcijski!! Crkneš!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No,pa nej še sama svoje začetke opišem!!!

Motor..Hm ,sanje že od malih nog,ki niso bile nikjer pozitivno sprejete..A moja trma in želja nista zakrknili ob še tako nemogočih prepovedih in ultimatih..In leta 2010 sem si sanje tud uresničla..Najprej eno leto ni nihče od bližnjih vedel,da ga mam,vozim,uživam in od veselja vriskam....ko se je pa novica razširila,..hja,oh in sploh..hudič,vik in krik,pa da nisem več normalna...no,po dveh letih so se le nekak sprjaznli,..In kako mašino med stegni stiskam?? Že na začetku sem vedela,da me bolj kt ceste zanimajo offroad tereni,mir,tišina in višina..Ceste so se mi in se mi še zdijo pregužvaste,koncentracija je še za 100% večja in hkrati utrujenost tudi..Barva in lepota motorja mi nista bili tako pomembni kot pa njegove terenske zmogljivosti,poraba goriva,cene rezervnih delov,razširjenost servisov,vtisi posameznih voznikov,..No,pa je na začetku,kot štartno mašino k hiši pripeljal partner in sicer BMW F 650 cs..Za začetnico,ki prej res na motorju ni nikol sedela ,je bil to res kt bicikel,ki mi je dal enih lepih štartnih osnov,,Lahek na vseh terenih,poraba smešna, dostop do njegovega drobovja pa tko preprost,da ga še baba lohka pošraufa...Pa je kar hitr šel od hiše,ker sem ga (v bistvu sva ga oba s partnerjem prerasla),motiti so naju začele tudi vibracije enega cilindra in stalno preklaplanje v nižje prestave pri nizkih obratih,ki jih je na makadamskih terenih kr velik..Ampak je blo kr hudo ko je od bajte šel..Pa si moj omisli Yamaho XJ6 Diversion. Hm,ja pa ne... in že po nekaj furah mi je blo jasno,da mava čist različne okuse in zahteve pri dvokolesnikih..... '' svojga hočem in mela ga bom!!'' je padla odločitev in tko sem po vseh listanjih po netu,revijah in forumih dam pripeljala F650 GS,z 800 kubičnim motorjem.. ..Tega Loverja še zdej furam in moram priznat,da mi ustreže vsaki moji želji,po 700 km odpeljane poti,bi jo lohka nardila še enkrat tolk,dolge destinacije so z užitkom odpeljane,poraba spet majhna,,makadam in podobne poti so pa užitki zase in vedno več jih bo..Hm,pa kljub temu me nekje žgečka še en lepotec...1200GS..Zakaj JA ; ker računam na to,da bodo z leti destinacije vedno daljše,zahtevnejše..Zakaj NE ; šibkost nežnejšega spola...Kljub temu,da me rešuje višina ,moram priznat,da sem za tak stroj v rokah in včasih tudi v nogah prešibka,ko je treba na mestu z njim manevrirat..

Če zaključim na kratko...Motorizem postane užitek,ko je vsak voznik v čisto vseh pogledih sinhroniziran s svojim vozilom..

Pa naj bo takšnih motoristk čimveč..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Samo da ni pretežek in zelo previsok, pa da je vsaj malo športen, a še vseeno ne prenaporen in super tudi da daljše vožnje.

Zato zdaj vozim CBR 600 f, kar ustreza mojim pogojem :) Imam pa še vseeno vedno probleme z višino sedeža in težo motorja,

glede na mojih 160 cm višine :) Sem pa začela z Suzukijem GS 500 kar se mi pa zdi idealen motorček za začetek in za nežnejši spol :) Sem ga vozila eno sezono in je bilo kar dovolj, da sem se navadila in kupila pravo mašinco zame :)

Pa lep pozdrav iz Prlekije :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!