Skoči na vsebino

Gasperr

Priporočene objave

Zanimam se za nakup kabrioleta; bolj natančno Renault Megane Cabrio. Zanima me predvsem kakšne so slabosti kabrioletov. Kako je z njimi primeru hujših nalivov? Pozimi?

Bil bi moj prvi in edini avto, poleg motorja.

Že vnaprej, hvala za odgovore.

L.p.

Gasperr

Popravljeno . Popravil Gasperr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

khmmm . vprašaj wix-a kaj meni o takem nakupu ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimam se za nakup kabrioleta; bolj natančno Renault Megane Cabrio. Zanima me predvsem kakšne so slabosti kabrioletov. Kako je z njimi primeru hujših nalivov? Pozimi?

Bil bi moj prvi in edini avto, poleg motorja.

Že vnaprej, hvala za odgovore.

L.p.

Gasperr

Moje mnenje je, da kabrio ni ravno avto za naše vremenske razmere:

- ko je vroče moraš streho zapreti, drugače ti sonce nabija v glavo,

- večino leta boš imel streho zaprto, ker je prekratko obdobje, ko je vreme primerno za kabrio, pa še takrat greš na motor

- a si predstavljaš vožnjo po naših cestah, ko stojiš v kolonah, ti pa se cvreš na soncu, hitro zapreš streho in prižgeš klimo

- streha se zlaga v prtljažnik, kar pomeni, da je zelo majhen in neuporaben

- kabrio je lahko edino drugi avto, ker z Meganom ob odprti strehi tudi gajbe pira ne moreš pripeljati

- malo prostora na zadnjih sedežih

.........

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- malo prostora na zadnjih sedežih

.........

Glede na tvoja leta Gasperr je tole največji minus!!!! :grim

Kupi raje kakšnega hothatch-a. Bo malce veselja v vožnji pa še uporaben je.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimam se za nakup kabrioleta; bolj natančno Renault Megane Cabrio. Zanima me predvsem kakšne so slabosti kabrioletov. Kako je z njimi primeru hujših nalivov? Pozimi?

Bil bi moj prvi in edini avto, poleg motorja.

Že vnaprej, hvala za odgovore.

L.p.

Gasperr

Če že kupuješ kabrioleta si vsaj omisli pravega, ne pa nek slab nadomestek. Predlagam, ali Mazdo MX-5, Toyoto MR2, al pa Hondo S2000. Z katerimkoli od teh avtov ne boš falil :yes:

Sam sem si lastil MX-5, letnika 2002, vozil sem jo 3 leta kot edini avto. Prostora v prtljažniku ima dost za vikend na morju za 2 osebi, ker se platnena streha zloži direkt za sedeže. Avto kot kabrio je uporaben spomladi in jeseni, poleti je več ali manj streha gor in prižgana klima. Če se boš vozil v kakšnem hudem soncu z odprto streho, priporočam vsaj kakšno kapo na glavo, če ne boš opečen :grim

Z nalivi ni bilo problemov, streha je dihtala, za pozimi sem imel dodatno hardtop streho z ogrevanim zadnjim steklom. Platnene strehe tega nimajo.

Tud pozimi ni blo panike, vsekakor sem se zelo rad vozil tudi pozimi, saj ima MX-5 pogon na zadnja kolesa :OK: tko kot tudi ostala dva zgoraj omenjena modela, zabava z drifti zagotovljena. Tud na Krim sem z njo prišel v snegu, tko da ni panike tudi pozimi.

Obvezno glej da bo imel avto klimo (kabrioleti se rosijo ko svinja, tko da brez klime si gotov) pa glej da ne boš na kakšne usnjene sedeže padel. Brez veze v kabrioletu.

Mal poglej po avto pika netu , takole Mazdico dobiš že za 3 jurčke, tja za 5 jurčkov pa lohka že prov fino ujameš. Pa jasno fejst pregledat avto, mogoče zapeljat na pooblaščeni servis na pregled pa tko..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od Megana me je že wix, še predno sem prebral to temo, čisto odvrnil :D

Hvala vam za komentarje, bo verjetno kaj drugega prišlo na listo ogledov, kot ti kabrioleti. MX5, MR2 and S2000 so vsi bol kot ne izven mojega cenovnega razreda, če si imam namen še malo boljši motor kupit, poleg (malo slabšega :P ) avta. Za avto bom težko dal kaj več kot 1500€, če štejem še potem vse stroške, ki jih potegne s sabo.

Pa še to je, da bi avto bil verjetno bol kot ne v slabšem vremenu in pozimi, ko motor odpade...bo treba nekaj z streho :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!