Skoči na vsebino

Mazda 6 - Slovenski avto leta 2003


ar

Priporočene objave

decaf, bom zarad tebe izdal, da vozim A4. Razumem, tut jst bi popi**u, če bi mi do 100 000 crknal vse to, al pa tut pol manj. ampak prid si pogledat mojga A4 pri 112 000 kilometrih. Klima brez napake, kar se airbagov tiče upam, da bodo ostali tam, kjer so, kar se pa kontrolnih lampic za airbage tiče pa je vse OK, bremze skoz OK, vžiga kot treba tud pri -22, kar se tiče lučk na armaturki jih je po moejm mnenju kar mal preveč (zvečer je ko Las vegas v rdečem), delajo pa vse, usnje na volanu in ročici praktično ne kaže znakov obrabe, sedeži ko novi, niti pikice nikjer, pa že nekajkrat prestali globinsko čiščenje, če bi mi armaturka kej odstopala bi pa tut znoru ja... lesa pa nimam. Tako, tole je blo za decaf-a.

Ostalim pa povem, da če bi se dal dobit mazdo6 ene 3 leta staro bi jo takoj kupu. Mi je bomba avto to. sploh dizel 136km. huh. Sam teoretično ni možno. Sem že mel tut japonce in so fajn avti, zdej so pa še lepi ratal in tihi od znotraj. Res, bravo Mazda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam vozim Mazdo 323 in po petih letih in 150 000 kilometrih nisem imel nobene večje okvare, edino mehanizem za brisalce je crknil. Mazda ima že dolgo sistem garancije 3 leta ali 100 000 km. Tudi moj naslednji avto bo Mazda in to šestica. Sem jo sprobal in sem enostavno navdušen.

Kar se pa nemških avtomobilov tiče pa tako. Oče ima Golfa 4. In pri 60 000 kilometrih je zamenjal že 6 žarnic pa še nekaj manjših stvari. Kar pa je najbolj moteče je to, da za noben servis ni dal manj kot 50 000 tolarjev. Pri Mazdi povprečni servis stane 30 - 35 jurjev.

Že pred časom je bilo ugotovljeno, da pri proizvodnji avtomobilov največ napak najdejo pri ameriških avtomobilih, potem sledijo nemški, potem ostala evropa in na koncu japonski. Daleč najboljša je Toyota, saj so njihovi avtomobili skoraj oz. večinoma brez napak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale mazda6 je full lep avto,sam bom jst rajš kar na AX-u ustala,poraba,reg,skratka majhen avto majhni stroški.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale mazda6 je full lep avto,sam bom jst rajš kar na AX-u ustala,poraba,reg,skratka majhen avto majhni stroški.

Malo dnarja malo muzike :wink: :oops: :D 8) :idea: :arrow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa sploh ne drži v mojem avtu je dost muzike mam en kup kaset pa še večji kup CD-jev,pa škatlo za 6 cdjev.Ima da svira noč i danu. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa sploh ne drži v mojem avtu je dost muzike mam en kup kaset pa še večji kup CD-jev,pa škatlo za 6 cdjev.Ima da svira noč i danu. :wink:

He, he, he... :D

Svetla izjema, ki potrjuje pravilo :wink: :twisted:

Ceprav Sandica7, resnici na ljubo sem to napisal na splosno in ni letelo nate :D :roll: :idea: :D :wink:

Ampak vseeno zdajle pa zgleda, da je tale tvoja glasbena svirka vrednejsa od pleha z masino in tekstilom vkup, al se motim :?: :roll: :oops: 8) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda da je Ax zelo podoben Golfu 2 sam mu najbrž še malo manjka da ga ujame! :oops: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce mene vprasate, pride ta avto takoj na drugem mestu kot potencialen nakup cez nekaj let (prvi je seveda Alfa 166 8) ). Ko bodo cene malo padle.... pa ene 3 leta staro Mazdico 6 kupim... 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Zadnjič sem spet peljal testno Mazdo, tokrat 6-ko, ki me je (spet) prevzela. Edini resen avto, ki zna enkrat stati v naši garaži. Peljal sem Sport Combi, 2.0 diesel s 310Nm navora :kva2: Z menjalnikom sem se zelo malokrat srečal, čeprav sem vajen pretikanja iz bencinarjev. Vožnja je precej lagodna, ovinkov se pošteno drži, agregat se mi je zdel precej poskočen (čeprav manj kot pri 3-ki - ampak je 6-ka tudi težji avto)... Notranjost je EU standard (ali še malo več), saj je prostora v izobilju tako na sprednjih kot zadnjih sedežih, pritljažnik je ogromen, sploh če se podre tudi deljiva zadnja klop... skratka, čisto sem navdušen B) Samo cena je pa spet precej zasoljena (okoli 6 milijonov za dotični model z vso možno opremo) vsaj za moj žep (oziroma družinski).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozim dve mazdi 6....120CDI sport in 2.0 bencin.....dokaj zadovoljen razen velika poraba bencinarja pa tudi diesel nima nič kaj majhne glede na druge diesle....

Pooblaščen servis ter deli nič cenejši kot za BMWja E46 katerega imam...primerjave v legi itd...pa tako nima smisla delat...saj je krepko dražji!!!

Drugače pa načeloma zadovoljen....

Decaf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Občasno vozim mazdo 626 2.0 16V(od dragega) in me avto v vseh pogledih preseneča; majhna poraba(8l/100km, če kdo ne verjame je njegov problem), odlična mašinca (samo redni servisi) in še boljše vozne lastnosti (uh, kak gume cviljo), pa še bi lohk naštevala... Napram mojmu cliotu je to amerika (seveda avta ne morš primerjat...)! Ampak, če pride nov clio dizel s 100 konji 3mio mazda6 pa tam okol 4,5 sploh ne študiram!

Najpomembnejše za oči pa je (seveda), da je avto lep in tu je mazda6 definitvo 1A med vsemi!!

I LOVE MAZDA!! :wub: :004

Popravljeno . Popravil jozicag
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!