Skoči na vsebino

Dobiš ob izpitu avta še zmeraj izpit za 50cc?


nejcr

Priporočene objave

Jst sm ga pred tremi leti še dobil, zdaj pa če pogledaš v ta pravilnik na 12 to stran ti piše samo da B velja tudi za ocenjevanje na vozniškem izpitu kategorije B1, F in G tak da očitno ne, ti bo pa lahk kdo drug ko je pred kratkim naredu znau več povedat :)http://www.mzip.gov.si/fileadmin/mzip.gov.si/pageuploads/DPR/Predlogi_predpisov_DPR/11_03_03_P_o_vozniskem_izpitu.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP!

Danes sem slišal,da ob izpitu avta ne dobiš več izpita za 50cc oziroma B kategorijo.Ali je to res????

Zakon o voznikih (ZVoz - http://www.uradni-list.si/1/content?id=101703) pravi v 56. členu - 7.alineja tole:

V kategorijo B spadajo motorna vozila, razen vozil kategorije A1, A2, A, F in G, katerih največja dovoljena masa ne presega 3.500 kg in poleg sedeža za voznika nimajo več kot osem sedežev. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorij AM, B1 in G.

Torej tudi AM, kar je načelno izpit za 50ccm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

B kategorija je avto, tako da si malo čudno napisal da zraven izpita za avta ne dobiš B kategorije, lol.

Sicer bi pa jaz to ukinil, veliko 50ccjašev ne zna vozit - kako bi, če jim nihče nikdar ni ničesar pokazal in jih naučil.

Včeraj je en skuterist izgubil glavo ker ga je vozil kot da je kolesar - 1 m od roba cestišča in ga je tovornjak zbil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

B kategorija je avto, tako da si malo čudno napisal da zraven izpita za avta ne dobiš B kategorije, lol.

Sicer bi pa jaz to ukinil, veliko 50ccjašev ne zna vozit - kako bi, če jim nihče nikdar ni ničesar pokazal in jih naučil.

Včeraj je en skuterist izgubil glavo ker ga je vozil kot da je kolesar - 1 m od roba cestišča in ga je tovornjak zbil.

B kategorija sigurno zadostuje,da voziš enosledno vozilo do 50 ccm,po novem bo kot v ostali Evropi,da boš lahko vozil z B kategorijo enosledno vozilo do 125 ccm !

Tovornjakar bi z tako "neprevidno" vožnjo ravno tako ali še prej (zaradi manjše hitrosti,slabše osvetlitve)zbil kolesarja pa saj pravilo pravi,če voziš po cesti enosledno vozilo moraš vozit 1 - 1,5 m od roba cestišča ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZVCP je leta 1998 kolesa z motorjem postavil s kolesarskih stez na cesto in s tem odprl novo poglavje strojništva na Fužinah. Mopede so začeli divje frizirat, ker je vožnja 45 km/h po ljubljanskih cestah smrtno nevarna. Seveda na bremze in podvozje vsi pozabljajo. Zame je snovalec tega člena osebno odgovoren za to nesrečo in vse podobne. 45 km/h zmore vsako kolo z malce bolj poskočnim brcalcem.

Seveda je vožnja, kot jo je prakticiral pokojni gospod povsem v skladu z zakonom in prakso iz avtošole. Tovornjak, ki ga skušal prehiteti in pri tem ni zapeljal na sosednji pas (Kajuhova je na danem mestu namreč 4 pasovna), je kršil zakon. Koliko pa se takšna defenzivna vožnja mopedistov (in motoristov!) obnese v praksi, pa najbrž sami veste. Jaz sem pred leti komaj ušla iz take situacije (sem imela srečo, ker zraven ni bilo škarpe ampak obsežna bankina) - ugotovitev: 50 ccm ni za na slovenske ceste. Prodala skuter, naredila izpit in sedaj se vozim s 300 kubičnim skuterjem vsak dan v službo, tudi po Kajuhovi. Pa se mi take reči dogajajo kljub temu da se vozim po sredini pasu s predpisano ali celo nekoliko višjo hitrostjo. Slovenskemu vozniku pač ni pomoči.

Naj da gospodu Bog spokoja.

Popravljeno . Popravil BelaStrela
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem imel tako izkušnjo, kako leto nazaj sva šla s kolegom mal za foro z mopedi na morje (50 ccm tomos 6ka) in bi skoraj ostal pod kolesi nekega ukrajinskega kamionarja, ki se me je spravil prehitevati medtem ko je šel osebni avtomobil nasproti. Šel je cca 10 cm od balance, jst pa bled v aco ratau ko me je presenetu ker moj moped nima ogledal :)

Če takle pomislim, bi bilo bolj če bi se vozil po sredini ceste se me vsaj nebi spravil prehitevat z avtom nasproti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

B kategorija sigurno zadostuje,da voziš enosledno vozilo do 50 ccm,po novem bo kot v ostali Evropi,da boš lahko vozil z B kategorijo enosledno vozilo do 125 ccm !

Ali veš mogoče, kdaj bo ta zakon prešel v veljavo, in ali bo sploh prišel?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!