Skoči na vsebino

Aprilia SR 50


romans1

Priporočene objave

po moje je zlo qll skuter, aprila zna porihtat, zlo mal pokuri klub dobrim pospeškom(beri ZELO dobrim), da se dobit dost delov, problem je pa če ti neki crkne, ker ne morš nč sam rihtat, ko je čist elektronska stvar :D .

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena zanimivost za vas z DiTechi, ki sem jo poiskal na netu:

Turn full throttle while engine is off (no contact). While holding throttle turn the key on. Then the INJECTION CHECK turns on, and after it goes off let go thorttle. If everything has done right you are now in ?diler - modus?.

After that, if there are any errors in DITech system, the injection check will start to blink. Count the blinks, and then check in table (down n this text) what does a certian number of blinks means. (ex. If it blinks 10x, then there is an error on oil pump).

There are 4 sec deley beetwin blinks. U can run diagnostic 4x, after that it resets it self (its taken in considuration that you fixed the error). If there are any other malfunctions on DiTech, injection will blink again but other error will be reported. If there isnt any blinks, everything is A OK.

WARNIG!!! When you fix the error, run system check 4 times to reset the damn thing, so it woudnt show u something that you already fixed.

1

Engine overheated

- cooler (radiator) damaged

- housing damaged

- not enough water in radiator (cooler)

- check thermostat and cooler

- check damage on housing

- add some more cooling liquid

2

No signal from electronic (CDI) for ignition

- Pick-Up cable connected wrong

- Pick-UP cable damaged

- Check, and replace if needed

- Check, and replace if needed

3, 4, 5

Nothing to do with engine errors, etc..

- water on junctions

- check that cables are connected or damaged

- wait till it drys

- check, check and recheck

6, 7

Error on electronics

- water in electronics

- sensor used up

- cdi died

- dry and isolate

- replace

- replace

8

General error in electronics

- idle throttle higher then it should be

- cdi died

- reprogram

- replace

9

Error in alternator or in sensor for current

- empty battery

- contacts on battery loosen

- injectors relays died

- generator died

- recharge or replace

- clean contacts

- check and replace if needed

- check and replace if needed

10

Error in oil pump

- pump died

- error in electronic

- check

- if so, after reset, the injectio check should also blink 16x

11

Error in air injector

- relays of injector used up

- air injector died

- electronic damaged

- fuses died

- replace

- clean or even replace

- reprogram or replace if needed

- replace

12

Error in fuel injector

- same as above

- same as abve

13

Error on ignition

- cable for sparkplug damaged

- relays in injector damaged

- cdi died

- electronic damaged

- check or replace

- go to official servise or replace

- replace

- check fuses or even replace

14

Error in fuel pump

- weak battery

- electronic died

- pump died

- replace or recharge

- replace

- check and replace if needed

15

Engine done too much RPM's (usually after downhill)

- it means that rpm limitar worked, that it has been turned on

- noting wrong, just restart system 4 times to reset that

16

Error on ECU

- error in program

- reprogram

18,19

Error in temp sensor

-cable damaged

- sensor died

- ECU died

- check or replace

- replace

- reprogram or replace

20

Error in heat indicator

- cable that is connected to instrument is damaged

- ECZ died

- check or replace

- replace or reprogram

Naj še povem svojo izkušnjo.. Mogoče sem narobe razumel tekst, ampak vseeno.. do tega utripanja sem prišel z drugačnim načinom kot piše zgoraj.. Naredil sem tako: obrneš gas, držiš par sekund, daš kontakt, prižge se lučka injection check, ko ugasne še vedno drži gas, ko pa se nazaj prižge, pa spustite gas. Po par sekundah bo začelo utripat (če je kakšna napaka). Če recimo utripne 9x, potem pa ne več, počakajte 4 sekunde, če bo zopet začelo (če je več napak..). No pri meni je bilo nekaj.. in sicer: 20 in 19, 15, ter 4. Pri frendu pa 19,14,9

:)

Naj vas ne zavede, če motor deluje super, vedno se najde kakšna napakica :) Ima kdo kakšne predloge kako naj to vse preverim in popravim?

LP, Nejc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor je bil na servisu predn sm dal oglas in so rekl da vse dela normalno, tud števc za temperaturo dela pa use, tak da.. kaj pa veš:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

namerawam si kupit ta motor zdj me pa zanima kak je z servisom (okolica celja) :?

pa če so dragi deli :?

pa kulk l tank ma( za benz) :?

pa če je fejst pokvarljiv :blush:

hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma ni ravno kvarljiv, sicer nekateri šimfajo, ampak ti povem da kakršno smo mi delali z našimi.. je vse skos delalo :OK: Tanka ma baje 8 litrov, ampak več kot 6 men ni ratal tankat.. Olja kuri minimalno. Deli so pa tk k za vse druge skutere, sam tu je več elektronike, pa predelave mašine so dražje! Js bi ti ga kr priporočal!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ušeč mi je pa ta replica a http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)/2004/motornaKolesa/oglas.asp?ID=1243177#://http://www.(Zbrisano! Za oglaše...asp?ID=1243177#

pa če je to realna cena al zna bit kj narobe z njim

no še druga mnenja

pa brez blokade gre 70-80 ane

Popravljeno . Popravil aljo69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko sem prebral nekaj tem o okvarah problemih ditechov sem se odločil da uzamem skuter na fergazer :OK:

tak da se ne mučit pa pisat odgovorov na moja uprašanja

pa še neki ditech :BUA: :BUA: pa brez zamere

Popravljeno . Popravil aljo69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto z okvarami nebo držalo. So primeri.. ampak so okvare tudi pri tistih z fergiji. Nej te ne zavede tist. Moj je skos skakal gor dol, vozil sem se po vsem mogočem terenu, prvo gumo skuril po enem tednu, čeprav je bila takrat nova, crashnil parkrat, tisto na travi sploh ne štejem ker je tolkrat da brezveze. Težav z mašino ni bilo nikoli! Edino kar je bilo so me zajebavali valjčki, nič drugega. Enako je bilo z fendovo didiko. Uglavnem tisto kar si ti prebral.. ne drži popolnoma, pač majo posamezni nesrečo.. ali pa jih motor ne mara :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto z okvarami nebo držalo. So primeri.. ampak so okvare tudi pri tistih z fergiji. Nej te ne zavede tist. Moj je skos skakal gor dol, vozil sem se po vsem mogočem terenu, prvo gumo skuril po enem tednu, čeprav je bila takrat nova, crashnil parkrat, tisto na travi sploh ne štejem ker je tolkrat da brezveze. Težav z mašino ni bilo nikoli! Edino kar je bilo so me zajebavali valjčki, nič drugega. Enako je bilo z fendovo didiko. Uglavnem tisto kar si ti prebral.. ne drži popolnoma, pač majo posamezni nesrečo.. ali pa jih motor ne mara :blink:

saj to z valčki me moti kr sem bol teški kaliber(90kg) pa d mi ne bo pol 20 vlekl u hrib :blush:

pa še predelave so dražje :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA:

Popravljeno . Popravil aljo69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O ja, verjem da nebo sam 20 vlekl.. vleče k hudič! Tisti moj frend je imel 95kg.. pa je noro vleklo, ker je mel super nastavljenega.. je šel kr bolj kot moj, sam mam pa slabih 75 kil.. 20 bo vlekl v take hude klance če bo zadi še vsaj 100kil.. pa še takrat bo šlo več kot 20 :D

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O ja, verjem da nebo sam 20 vlekl.. vleče k hudič! Tisti moj frend je imel 95kg.. pa je noro vleklo, ker je mel super nastavljenega.. je šel kr bolj kot moj, sam mam pa slabih 75 kil.. 20 bo vlekl v take hude klance če bo zadi še vsaj 100kil.. pa še takrat bo šlo več kot 20 :D

ok recimo d ti verjamem sam predelave so za ditecha :BUA: :BUA: :BUA: drage k pes

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Resno govorim.. kar se pa predelav tiče je pa res da vse pride enkrat dražje zaradi elektronike in potem k so predelani pa naj bi se res bolj kvarili. Glede tega pa nimam izkušenj.. če ne misliš imeti kita, pa se osredotočiš na ostale dele, variomat, izpuh, kuplunga.. pa je na enakem nivoju k ostali pa nimaš kaj za zgubiti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Nisem našel v iskalniku podobne teme zato odpiram temo o tem motorju. Mam pa eno vprašanje moj motor ima števec do 80 kmh zdej pa a kdo od vs ve al je kazalec tako zablokiran da se pri 80 kmh ustavi. Ker dvomim da bi šel brez blokad in z leovincijem ZX samo 80kmh po števcu??? A slučajno kdo ve!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem našel v iskalniku podobne teme zato odpiram temo o tem motorju. Mam pa eno vprašanje moj motor ima števec do 80 kmh zdej pa a kdo od vs ve al je kazalec tako zablokiran da se pri 80 kmh ustavi. Ker dvomim da bi šel brez blokad in z leovincijem ZX samo 80kmh po števcu??? A slučajno kdo ve!

to bos po glasu slisal, zapomni si glas, ki doseze 80 km/h (se isto sekundo ko se prkaze 80 na zaslonu). pejt po hribu dol in poslusej glas ter glej stevc. ce sliss da je hitrejsi (valda tolk tup nisi da nebi opazu razlike) in da kaze sam 80 km/h ..

ce sm prow steku mas analognega (kazalec..) ? kolk cajta pa ze mas to zajlo ? odsraufej jo iz stevca in poglej kasna je. more bit malo mastna ter lepa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

replica sej njemu dela stevc sam zanima ga ce mu gre cez 80km7h lohk na stevcu ja lohk ti gre sam na tistem obmocju ni skale lohk pa to tko nardis da menjas tisti list pod stevcom :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sam se zmeri nemorm vrjet da bi sou brez ush blokad pa z leovincijm sam 80 kmh po stevcu :BUA:

kolko bi ti rad samo z menjavo auspuha ? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Usaj 90-95 po števcu kar je okoli 80-85 realnih :D :D Mogoče pa števc realno kaže :D :D

zdej moznosti da ti gre premal je vec, lahko mas pretezke valcke, ce imas ZX auspuh pa mas se vedno blokade notr, za RR nism sigurn .. odvisno kater auspuh mas. premal podatkov si nam ponudu da ti lahko pomagamo .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!