Skoči na vsebino

Renault 307sw, Citroen C5 sw ali Fiat Stilo sw


summerhill

Priporočene objave

Pozdravljeni.

Odlocila sem se za menjavo avtomobila (do sedaj sem vozila Clio-ta) in ker se nam duzina povecuje bomo doma potrebovali kaksno vecje vozilo (karavan). Ker sva oba s partnerjem laika na tem podrocju sva dobila nekaj nasvetov od prijateljev.

Sedaj sem zblojena glede nakupa. Odlocam se med Renault 307sw, Fiat Stilo sw...tudi Citroen c5 karavan mi je vsec. Gledam letnike 04 do 06...dizle. Smo na budzetu...cca 4000eurov.

Lp vsem in v naprej hvala za pomoc.

M

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GROZEN izbor... daj še kako Alfo zraven, da bo ja "paket najbolj pokvarljivih" popoln! Pa še cene servisov tamle okrog 100000 km... Očitno imaš še prevelik budžet!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest bi iz tega izbora izloču C5..se mi zdi da je vzdrževanje mal bl komplicirano kot pri ostalih dveh..

bi pa vključil kako octavio (magari kako leto starejšo), megane in laguno karavan..

na koncu je pa tako: lahko imaš srečo in ne rabiš praktično nič šraufat, lahko pa ne in zmečeš na avto še enkrat toliko kot si zanjga dal..

no ja, pol maš še focuse karavane, pa astre in vectre karavane, lahko pa tudi kak ljudski avto pogledaš, sam tisti so dražji in nikjer ne piše da so boljši..

če bi jaz kupoval, bi pogledal pri trgovcu kjer dobiš enoletno garancijo na vse..lahko ti ga tudi na ZS priporočim če želiš..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bi pa vključil xsaro picasso ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tak denar bi jaz pogledal širši spekter vozil, kot so ga nekateri že omenili...

P307Sw, Fiat StiloSW, Xsara Picasso, Xsara karavan, Octavia, Škoda Fabia...

Marsikje se dobi več mesečna ali celo letna garancija..., tako, da nakup ne bi smel biti pretežak...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest bi iz tega izbora izloču C5..se mi zdi da je vzdrževanje mal bl komplicirano kot pri ostalih dveh..

bi pa vključil kako octavio (magari kako leto starejšo), megane in laguno karavan..

na koncu je pa tako: lahko imaš srečo in ne rabiš praktično nič šraufat, lahko pa ne in zmečeš na avto še enkrat toliko kot si zanjga dal..

no ja, pol maš še focuse karavane, pa astre in vectre karavane, lahko pa tudi kak ljudski avto pogledaš, sam tisti so dražji in nikjer ne piše da so boljši..

če bi jaz kupoval, bi pogledal pri trgovcu kjer dobiš enoletno garancijo na vse..lahko ti ga tudi na ZS priporočim če želiš..

Biker...prosim za priporocilo.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest bi iz tega izbora izloču C5..se mi zdi da je vzdrževanje mal bl komplicirano kot pri ostalih dveh..

Kaj to misliš zaradi vzmetenja?

Mislim, da nimajo vsi hidroaktivnega vzmetenja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj to misliš zaradi vzmetenja?

Mislim, da nimajo vsi hidroaktivnega vzmetenja...

ne zarad vzmetenja..tisto niti ni tak problem..

ampak ti večji avti imajo več stvari ki se lahko pokvarijo. glede na to da je budget 4.000 evrov potem tudi za same servise ne ostane nekaj ekstra. in servis lahko hitro preseže vrednost 1000 evrov...

mislim tudi da je pri C5 treba za menjavo leve žarnice vzet ven akumulator kar pomeni avto spet na računalnik, kar pomeni da morajo žarnico menjat na servisu ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim tudi da je pri C5 treba za menjavo leve žarnice vzet ven akumulator kar pomeni avto spet na računalnik,...

Veš mogoče zakaj bi bilo to potrebno? :eek: Jaz še nobenega vozila nisem peljal na servis po zamenjavi(odklopu) akumulatorja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš mogoče zakaj bi bilo to potrebno? :eek: Jaz še nobenega vozila nisem peljal na servis po zamenjavi(odklopu) akumulatorja...

ne vem..vem da je bilo to pri letnikih tam okoli 2003..to pa zato ker sem jumperja peljal na servis ker mi ni blo jasno kako se menja žarnico (podret pol avta skor da se dobi luč ven) potem mi je pa serviser povedal štorijo z odklopom akumulatorja in računalnikom pri c5

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 4K boš največ dobila, če najdeš "dobrega" Japonca : Toyoto,Nisana,Mazdo

Sam sem pred dvema letoma kupil Toyoto-Yaris od enga strica za 3,4K€ z veliko dodatne opreme in vsemi dokumenti:potrjeno servisno knjižico vsemi računi servisov,materijala,popravil in gum.Avto je imel 67K kil. zdaj jih imam ca 90K do sedaj razen menjave olja in filtrov nič popravljal.Veselo upam, da bo tako tudi vnaprej ne kaže nikakršnih simptomov: nima porabe olja,opravil tehnični pred parimi meseci brez problemov,povprečna celoletna poraba benzina 7lit.na 100Km., je pa res,da se avto kot drugi uporablja pretežno samo v mestnem in primestnem prometu prej sem imel Cliota 1,4 pov. letna poraba goriva benzina 9 l +

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred bajto sta c5 in 307sw. c5 je hdi, in ko dela je super kocija. ima pa vsake tolko kaksne debiloze po 200-300evrov. pezo je 1.6 bencinar. ce je nalozen je mal podhranjen ampak takrat itak ne vozis razgrajasko. meni je bol vsec kot c5. stiflo...mam 2 frenda, 1 tezav nikoli konca, drugi nobene. Focusa pa imam jaz sicer 1 generacije, pa se pelje bol cvrsto kot peugeot. je pa obcutno manjsi. 307 sw je zelo prostoren in z stekleno streho zelo prijetn zracen voz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veste kaj pravijo Nemci za Forde !

Če jih nebi delal, nebi imeli Turki kaj vozit,v tem stavku je precej resnice !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel stilota sw: 0 (nula) problemov, nad-zadovoljen s čisto vsem. :OK: Eden tistih avtov, ki bi ga imel še.

Je pa res, da ko kupuješ rabljen avto, je to VEDNO loterija.

Glej na primer takole - kupuješ letnik 04, sedaj pa smo 12 (vsak čas bo 13). To pomeni, da kupuješ avto, ki je dal skozi (na okroglo) 8 do 9 zim, pomladi, poletij, jeseni... z vsem, kar paše zraven, od vročine do mraza (in vsega ostalega, kar se čez leto dogaja) in je v tem času prevozil nekje od 130.000 do 180.000 km. In material gre po svoje, tudi če ga redno vzdržuješ. Ker pač tako je. In zato se ti lahko zgodi, da dobiš avto, ki bo "ko metek", ali pa bo tvoj serviser postal tvoj zelo dober znanec.

Meni se je na primer zgodilo, da se je kupcu mojega rabljenega avtomobila (ki je bil, kot se reče, za kušnit, kot nov, redno servisiran, skoraj za postavit v dnevno sobo, itd itd), kmalu po nakupu začela prižigat lučka, ki - no ja, bi bilo bolje, da se ne bi (sva se namreč srečala cca 1 mesec po nakupu in mi je to povedal). Ampak - pač, se zgodi. In na srečo se je tega zavedal in to vzel v zakup.

Kakorkoli že, srečno pri nakupu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse omenjene avte sem vozil in me noben ni niti približno navdušil. Prost Peugeotu imam nek odpor ker poznam preveč ljudi, ki so imeli z njimi probleme. Stilo je pač Fiat, eni kolegi so se vozili z njimi brez težav, eni so zgubljali živce. C5 je velik in udoben, sem pa slišal da je lahko drag za servisirat pa ne zaradi vzmetenja. Ne vem kaj točno je imel kolega ampak vem da je bilo dobro par let potem pa so se začeli servisi in ga je prodal za drobiž.

definitivno poglej Xsaro Picasso, jih je največ za najbolj normalne cene in preverjeno nimajo nekih problemov.

V naši familiji sta 2, polovica mojih kolegov jih ima itd. največ avta za tak denar pa še prostora ima več kot dovolj za družino. Praktično vsi imajo avtomatsko klimo, tempomat in vse kar se pričakuje od avta.

Moj 2003 2.0 HDi se približuje 200.000 km samo z rednimi servisi (pri nepooblaščenem mehaniku jasno), fotrov 1,6 Hdi bo počasi na 120.000,....

Edino eni bencinarji so dosti žrli, mislim da 1.6 mašina. Najboljša opcija je novejši 1.6 Hdi (80 kW, 109 KM), ki so ga delali mislim da od 2004 ali 2005 dalje. Jaz imam 2.0 Hdi (66 kW) pa je malo lena mašina ampak OK, itak ne divjaš z familijo notri.

Jaz mojega ne menjam dokler ne bo res tako zjahan da bi potreboval kakšno dražje popravilo.

Evo nekaj takega je moj (po km in letniku) pa je še krepko pod tvojim budgetom, torej si lahko privoščiš še boljšega http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6157096&show=1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Subaru Legacy - kolko se da več za bencin, se prišpara pri servisih. ;)

D.

7 LAKJOV :D

Danci, to razumemo le redki skor verski fanatiki. Žal spomladi ni blo primernega za moj budget :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!