Skoči na vsebino

Motorno olje - SAE ???


Dry

Priporočene objave

Mi lahko prosim kdo razloži, kako je z gradacijo motornih olj?

V navodilih za avto piše, da naj se uporabi olje SAE 10W 40. V opombah nižje spodaj piše, da če se uporabi olje 5W 40, da zmogljivosti motorja morda ne bodo optimalne.

Ko kupujem olje, mi prodajalec (ne samo eden) priporoča, da naj raje kupim 5W 40, ker da je boljše, da ima boljše mazalne lastnosti pri nizkih temperaturah.

Se kdo spozna na to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja olje 10w40 je ponavad za cist navadne bencinarje al pa ksne staree dizle....je pa 5w40 malo boljse olje najvec se ta vizkoznost uporablja za bencinarje z turbopolnilnikom ce je priporocljiva vizkoznost za tvoj avto 10w40 pa daj pac to skodovalo mu ze nebo pa se ceneje bos placal.... itQ da prodajalci bojo ponujal boljse...saj ubistvu je boljse ampak tud drazje...kar pa mislim da je brez potrebe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zakaj potem opomba v priročniku, da z 5W 40 zmogljivosti motorja morda ne bodo optimalne?!

To ni res ! saj če je olje redkejše je zmogljivost motorja kvečemu večja in pozimi mašina lažje vžiga !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zakaj potem opomba v priročniku, da z 5W 40 zmogljivosti motorja morda ne bodo optimalne?!

Da zapolnijo prostor... ;)

Sicer pa oznaka 5W-40 oz. 10W-40 nima nobene veze s 'kvaliteto' olja. Prodajalci, ki so ti priporočali 5W-40, imajo prav - oznaka 5W pomeni, da je to olje pri nizkih temperaturah nekoliko redkejše od olja z oznako 10W. To pa pomeni, da bo olje prez zaokrožilo po motorju in začelo opravljati svojo mazalno funkcijo.

Drugi del oznake '40' pa pomeni viskoznost olja pri visoki temperaturi (mislim, da se meri pri 100°C) - pri tej temperaturi ima 5W-40 olje enako viskoznost kot 10W-40.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ker ste sami znalci tukaj. Moj focus 03 tdci ima velike probleme pri vžiganju, ko temperature padejo pod 4 st.C (ko se pelješ kakšen kilometer pa ga spet vžgeš ni več problema).

Ali bi kaj pomagalo, če bi dal not 0W30? Sedaj ima 5W30. Sem že eno sezono menjal in svečke in akumulator pa je še vedno bilo isto sranje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker ste sami znalci tukaj. Moj focus 03 tdci ima velike probleme pri vžiganju, ko temperature padejo pod 4 st.C (ko se pelješ kakšen kilometer pa ga spet vžgeš ni več problema).

Ali bi kaj pomagalo, če bi dal not 0W30? Sedaj ima 5W30. Sem že eno sezono menjal in svečke in akumulator pa je še vedno bilo isto sranje.

Jest sem 2.0 HDI-ju od PSA preventivno dodal dodatek olju za diesel motor.

Na bencinskem motorju se je poznalo. Zadeva izgleda gosta/viskozna kot med,

ki ostaja na mestih potrebnih "mazanja že na hladno".

Bo zima pokazala rezultat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker ste sami znalci tukaj. Moj focus 03 tdci ima velike probleme pri vžiganju, ko temperature padejo pod 4 st.C (ko se pelješ kakšen kilometer pa ga spet vžgeš ni več problema).

Ali bi kaj pomagalo, če bi dal not 0W30? Sedaj ima 5W30. Sem že eno sezono menjal in svečke in akumulator pa je še vedno bilo isto sranje.

Dvomim, da bo med 0W in 5W velika in opazna razlika...

Verjetno bo več pomagala obnova / zamenjava zaganjača.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom probal najprej dodatek, če pa to ne bo zadostovala pa naprej.

Hvala za nasvet.

LP,

Jaz bi ti svetoval obnovi zaganjač:malo se podreja rotor,zamenja vse puše in ležaje.Nevem točno kateriri zaganjač je gor eni imajo celo nek zobnik vmes med Bendixom in vztrajnokom in če imaš še dvomasni vztrajnik je vedno vse suho in polno smeti !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko prosim kdo razloži, kako je z gradacijo motornih olj?

V navodilih za avto piše, da naj se uporabi olje SAE 10W 40. V opombah nižje spodaj piše, da če se uporabi olje 5W 40, da zmogljivosti motorja morda ne bodo optimalne.

Ko kupujem olje, mi prodajalec (ne samo eden) priporoča, da naj raje kupim 5W 40, ker da je boljše, da ima boljše mazalne lastnosti pri nizkih temperaturah.

Se kdo spozna na to?

http://www.upmpg.com/tech_articles/motoroil_viscosity/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

maj za hec ... kaj pomeni SAE ? Sam dA jE ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

legenda

če je pa res... v mojem balenotu se je zvrstilo olj od 0/30 za avte do 15/50 za motorje .... dokler je blo frišno doma... od totala do bardahla... zadnji dolitek je pa bil 5 dl olja k je šel ven iz plinskega priusa pri 10,000km .... takoj po tistem se mi je blokada dvignila iz 6800 na 6900 obr/min .. 29,000km brez menjave olja in filtra... res da ga spušča trikrat več kot ga skuri pa je potem motorni prostor fulll zaščiten pred korozijo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz zadnje čase olja samo še v leclercu kupujem, ker imajo pogosto kake akcije in ugodne cene na kvalitetna olja priznanih znamk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, se en leklerkovc tle :OK: njihov extralube 10/40 je bil edini po katerem je oplov 1.6 16V zgubil apetit :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, se en leklerkovc tle :OK: njihov extralube 10/40 je bil edini po katerem je oplov 1.6 16V zgubil apetit :D

Apetit je izgubil - zato ker je ceneno nič vredno olje brez kakršnih koli aditivov(primesi) in ti zamaši predvsem vtore izza batnih obročkov, posledično slabše mazanje in zato manjša poraba olja ! !Ko pa boš tak avto,ki je bil vožen z slabim(poceni)oljem nekomu"uturil" prodal in bo mašini privoščil spet kvalitetno (dražje) ole se bo poraba bistveno povečala kajti dobro olje z aditivom za spiranje ta garež spet odstrani in takrat bo poraba olja narasla in potem je vik in krik koliko je "slabše" kvalitetno dražje olje.Noben se ne vpraša koliko bi avto sploh naredil Km,če bi od samega začetka vozil z zanič"poceni"oljem,kajti večina vas,ki pristajate na ceneno olje vozi stare avte, takrat pa je res vseno kaj naliješ v mašino !

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!