Skoči na vsebino

brojedan

Priporočene objave

Rajši se dela primi lenuh sindikalni... :grim

Lahko tebi, ker ti Janša plačuje pretipkavanje takih komentarjev.

Pa lep 5ek ti želim.

:BUA:

Zdaj ... mi ne boš več žrl živcev s svojimi neumnostmi.

:OK:

Sinidkalist ... jaz ... :lol1: ti pa si res :wacko: .

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zakaj si vi2 začela zabijat take neumnosti :SS sej zato pa je tako pr nas,ki si MED SAMO mečemo kamenje pod noge :smoke: ne pa tistim ki bi treba :surrender:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zakaj si vi2 začela zabijat take neumnosti :SS

Lepo prosim, gospa - razložite mi, kaj mislite s to definicijo: "vi2 začela .."?

Menda je jasno iz prejšnjih komentarjev, kateri modeli so začeli ... razen, če tega morda ne vidite.

Namreč jaz tudi ne vidim več kaj se dogaja, ker praviloma takim cenenim bednikom

odgovorim, potem pa sledi blokada vseh možnih komunikacij.

Zanimivo, da od tistih nekaj blokiranih črna barva kar curlja iz ekrana.

To so običajno ljudje brez sočutja za soljudi, brez empatije.

Invalidi, katerim ta del možganpov ne deluje in so prepričani, da so vsi nezaposleni in lačni nesrečniki

lenuhi, barabe, delomrzneži, kar seveda niti pod razno ni res.

Tako na to lahko gleda le

popolnoma deformiran človek, prežet s hudobijo in sovraštvom do zadnje pore svojega razuma.

In s TAKIMI jaz nimam kaj debatirati, ker nisem strokovnjak katerega pomoč tak človek urgentno potrebuje!

Popravljeno . Popravil brojedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 let sem delal v tujini,z zaluženim denarjem sem si v domovini naredil hišo z delavnico si "sam" zagotovil delovno mesto in pridno delal 32 let ! ,da danes uživam sadove minulega dela ! Kaj hočem povedat, v tujini nikoli nisem sploh vedel za sindikate, kaj šele da bi za te ku..e plačeval, dober delavec ima vedno delo "če hoče delat" v teh 32 letih niti en-X ni prišel NOBEN vprašat za delo.Imam soseda starega 37 let še NIKOLI delal,razen 3 fakultete pa nič dokončal ! ! vse kar ima je končana gimnazija.Včasih ko je bilo dela dovolj plače in standart slabši, so se npr.popoldan zbirali dela želni v Nm pri bivšem Pionirju in če si rabil delavca si ga tam vedno našel,danes pa se vsi vozijo po štarijah z luksuznimi prevelikimi avti in jih je sram delet raje čakajo od oblasti socialne podpore in povrh še pljuvajo po državi !

Ps: če je kak brezposelen željan delat v Nm naj se takoj, ko bo lepo vreme javi na gsm je v avtarju ,imam dela za par dni ; štihanje vrta,pograbit zelenico,pomest dvorišče,nekaj lesa za pobarvat itd.itd.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 let sem delal v tujini,z zaluženim denarjem sem si v domovini naredil hišo z delavnico si "sam" zagotovil delovno mesto in pridno delal 32 let ! ,da danes uživam sadove minulega dela ! Kaj hočem povedat, v tujini nikoli nisem sploh vedel za sindikate, kaj šele da bi za te ku..e plačeval, dober delavec ima vedno delo "če hoče delat" v teh 32 letih niti en-X ni prišel NOBEN vprašat za delo.Imam soseda starega 37 let še NIKOLI delal,razen 3 fakultete pa nič dokončal ! ! vse kar ima je končana gimnazija.Včasih ko je bilo dela dovolj plače in standart slabši, so se npr.popoldan zbirali dela želni v Nm pri bivšem Pionirju in če si rabil delavca si ga tam vedno našel,danes pa se vsi vozijo po štarijah z luksuznimi prevelikimi avti in jih je sram delet raje čakajo od oblasti socialne podpore in povrh še pljuvajo po državi !

Ps: če je kak brezposelen željan delat v Nm naj se takoj, ko bo lepo vreme javi na gsm je v avtarju ,imam dela za par dni ; štihanje vrta,pograbit zelenico,pomest dvorišče,nekaj lesa za pobarvat itd.itd.

Se strinjam, samo brojedan te še zmeraj čaka z beležnico :book: pa ne ve :hmm: ali naj te vpiše al ne, da bo vedu koliko golaža skuhat :drunk: in klobas :beer2: , pa vse da bo pofotkou :photo: . :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ps: če je kak brezposelen željan delat v Nm naj se takoj, ko bo lepo vreme javi na gsm je v avtarju ,imam dela za par dni ; štihanje vrta,pograbit zelenico,pomest dvorišče,nekaj lesa za pobarvat itd.itd.

Kolk daš na uro?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk daš na uro?

Nič ne plača - le delo da .. tako kot vsi "tapravi janševiki" v Butalah,

ko je treba nakladat o lenuhih-brezposelnih. No - morda le ni tako zajeban, pa bo

poplačal s kozarcem vode, morda celo pogostil s kosom kruha.

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 let sem delal v tujini,z zaluženim denarjem sem si v domovini naredil hišo z delavnico si "sam" zagotovil delovno mesto in pridno delal 32 let ! ,da danes uživam sadove minulega dela ! Kaj hočem povedat, v tujini nikoli nisem sploh vedel za sindikate, kaj šele da bi za te ku..e plačeval, dober delavec ima vedno delo "če hoče delat" v teh 32 letih niti en-X ni prišel NOBEN vprašat za delo.Imam soseda starega 37 let še NIKOLI delal,razen 3 fakultete pa nič dokončal ! ! vse kar ima je končana gimnazija.Včasih ko je bilo dela dovolj plače in standart slabši, so se npr.popoldan zbirali dela želni v Nm pri bivšem Pionirju in če si rabil delavca si ga tam vedno našel,danes pa se vsi vozijo po štarijah z luksuznimi prevelikimi avti in jih je sram delet raje čakajo od oblasti socialne podpore in povrh še pljuvajo po državi !

Ps: če je kak brezposelen željan delat v Nm naj se takoj, ko bo lepo vreme javi na gsm je v avtarju ,imam dela za par dni ; štihanje vrta,pograbit zelenico,pomest dvorišče,nekaj lesa za pobarvat itd.itd.

Bravo in delal si v tujini tud po tem, ko ti delodajalec ni dal plače tri mesece ali več, ko si po dveh letu ugotovil, da ti ni plačal prispevkov (od tvoje zaslužene plače) ker do tedaj nisi niti vedel, ker pač nisi simulant in nisi za vsak drek šel na bolniško, ko ti je delodajalec plačeval minimalca itd.

Zakaj vedno gledat lenuhe in vse istovetit po njih. Se strinjam, da bi bilo treba tudi borzo dela že zdavnaj razhajkat, čeprav je žalostno nekaj, da so ljudje dobivali na borzi več kot če vi delali, pa ni problem, da so dobili na borzi preveč za delo so dobili premalo. Koliko si bil ti plačan v tujini?

Še dobro, da si nehal s svojo firmo pravi cajt (odvisno s čim si se ukvarjal), ker imam kar nekaj kolegov, ki so si "sami" zagotovili delo (gradbeništvo), delali cele dneve danes so pa v p...i, ker so jih zjebale firme, ki jih danes ni več in katerih "lastniki" se danes še vedno kopljejo v denarju in veselo razlagajo okoli, da če hočeš preživet moraš delat.

Pa ne bom več nakladal, ker mi gre že vse skupaj na k...c zatiskanje oči pred realnostjo dokler nismo sami v težavah, pol se pa začne jok.

A davek si vsa leta pošteno odvajal v državno blagajno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A davek si vsa leta pošteno odvajal v državno blagajno?

Lahko ti zagotovim,da sem pošteno plačeval,ko smo imeli še majhni Sp-eji pavšalno obdavčitev.Z novo državo in novim načinom kompliciranega računalniško podprtega knjigovodstva nam S.p-ejem večino poberejo knjigovodske storitve,socialne dajatve(plačaš 2X-no 1X kot delodajalec in drugič ko delojemalec)od bruto dohodka ca 32% 50DM na mesec 32let OZS,za brezoslene, stanovanjski sklad itd. bremenijo te še razni zakoni kot so;varstvo pri delu,požarni red,periodični pregledi strojev in opreme(na 2 leti ca 750€),ekologija ; oljni jaški,mastne krpe,akumulatorji,odpadna olja,oljni filtri,katalizatorji,odpadno železo itd.itd. za vse moraš imeti razna soglasja pogodbe,enostavno povedano vse to precej stane poleg tega vsega te stane še samo delovno mesto;komunala,elektrika,gretje,potrošno mat.izobraževanje,razne testirne naprave in njihovo posodabljanje (letno).itd. Ko si to vse skarkuliraš lahko si hitro sam izračunaš koliko boš v svoji(tvoji) stroki kot S.p-jevec še po tvoje prigoljufal vsak mesec boš vesel.če si za vse delo,ki ga moraš sam narediti sploh še plačo lahko izplačal ! !

Še tole če imaš svoj S.p. in si samozaposlen si;

1.)direktor-za vse odgovarjaš z kompletnim privatnim premoženjem !

2.)tajnica-pišeš račune, dviguješ telefon,plačuješ položnice,odpiraš in pošiljaš pošto,vse pripraviš za računovodjo,skrbiš za izobraževanje in vse pogodbe !

3.)skladišnik- naročaš rezervne dele,knjižiš prodajo,vse razpakiraš,sortiraš v skladišče,urejaš cene itd.

4.)moraš biti ZELO dober strokovnjak-delavec na svojem področju, sicer si že vnaprej obsojen na propad ! !

5.)pozno popoldne-zvečer,ko si je velika večina že odpočila gleda televizijo in pljuva vse povprek jaz pospravljam delovno mesto- delavnico,urejam skladišče,pisarno, na vrtu še kaj naredim in pokosim travo.Tako da za motor,če je lepo vreme,ki me res sprosti ostane samo vikend.Ne pretiravam,če bi vsi tako delali bi v teh 21-tih letih samostojne Slovenije imeli 1/2 Švicarskega standarda, Avstrijo bi sigurno že dohiteli ampak z našimi politiki nikoli ne z desnimi še manj pa z levimi !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Mare

Občudujem te, da znaš takim cepcem napisati vljudno razlago.

:notworthy:

Jebemjimmater .. jaz sem se že tako "preqril", da me ob takih zapisih popade aqtni mega-popzditis in samo še pljuvam in zmerjam kretene. To NI res, kaki naci-debili serjejo svojo bebologijo povsod kjer morejo.

:fredy: :fredy: :fredy: :fredy: :fredy: :fredy: :fredy: :fredy: :fredy: :fredy:

Mater, saj sem jaz tudi imel firrmo o kateri marsikdo med podjetniki lahko samo sanja - s kraljevsko plačanimi delavci (in tudi današnja dejavnost - hvala Bogu - kar dobro teče proti vsem pričakovanjem), pa mi na kraj pameti ne pade, da bi pisal takele skrajno zlobne kretenije.

:yes:

Popravljeno . Popravil brojedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Ne pretiravam,če bi vsi tako delali bi v teh 21-tih letih samostojne Slovenije imeli 1/2 Švicarskega standarda,

Avstrijo bi sigurno že dohiteli ampak z našimi politiki nikoli ne z desnimi še manj pa z levimi !

A ni smešno, takisto sem jaz doživel že v SFRJ - ampak TAKRAT so Butale mirno parirale

jodlarjem po standardu - pa mene so tudi vsi postrani gledali, oblast preganjala, ker so me videli le

v mojem Volvu in na vikendu, nihče pa ni prebil niti ene noči z menoj v delavnici,

ko sem dremal ob brnečih strojih do jutra, da je bila pogodba izpolnjena.

Se mi pa zdi, da ti malce zdravega razuma manjka glede količine dela

ki je na razpolago. Kot da ne bi videl, da je šlo celo gospodarstvo v franže,

tumasto navijaš: "..če bi vsi tako delali .."

Človek mora biti fukjen v glavo,

da brezposelne, ki so brez dela ostali zaradi lopovske države (ki BTW tudi tebe

ožema na vsh koncih) krivi ljudi, ki

BI RADI DELALI, PA DELA NE DOBE - krivi za lastno bedo!

Menda bo tole presegalo tvoj domet vsaj za 130X:

delovna mesta so na celem svetu pravzaprav v upadanju, izginjanju

zaradi prehoda v robotizirano družbo. Bankirji, ki cele države držijo v šahu pa

trmasto vztrajajo na ortodoxni ekonomiji, ki je praktičnoi zgodovina.

Otorodoxna ekonomija lahko deluje le, če ima trg kupce.

Če qpci izginejo, ni več trga in kapitalist si lahko svoje delnice zatakne v rit

ali jih pa poje. In to se dogaja - ljudi mečejo na cesto, delo prevzemajo roboti,

imamo hiper-produkciojo vsega (tuidi hrane!), cene sicer padajo - ljudje so pa brez

denarja. Iz qpcev so se spremenili v varčevalce. In gospodarstvo bo posledično crknilo.

Spomnim se posnetka pivovarne Zlatorog iz konca 80-ih - polnilnica.

Tam je vrvelo ljudi, ki so urejali steklenice, jih dajali v gajbe, gajbe na palete.

DANES tam ni niti enega človeka več - in tako je v celi ind. Textilna je preseljena v Azijo,

vse ostalo pa - vključno z avto ind. skoraj v celoti delajo robotizirane linije.

Veš, cepko - če si še tako priden in delaven je dandanes težko dobiti ali pa nemogoče

delo od katerega bi človek spodobno živel, da pa bi kaj prihranil .. da ne govorim o nakupu stanovanja,

je pa povsem nemogoče.

TI seveda tega nisi spopsoben opaziti.

Ker si preveč nadut zato, ker ti je sekira v med padla in imaš delo. Zanima me le kaj boš pisal, ko bo tudi

tvoja firma crknila po tem, ko boš naletel na tako ali drugačno mino.

Janša s "tujimi investitorji" nateguje folk, ki je tako neumen, da misli, da koga brigajo investicije v Butalah

z 2 Mio revežev, kjer je qpna moč 21,5% avstrijske. Saj nihče ni tako bedast, da bi v tej

balkanski podalpski norišnici šel investirat.

Veš, da gredo raje v države kjer je vsaj 20X več istega folka.

Edino, kar bi ta trenutek olajšalo prehod v robotizirano družbo, ki bo zelo blizu pravemu komunizmu

(upam, da veš kaj to je in nisi tak hud cepko, da to enačiš z Golim otokom)

bi bilo

- skrajšanje delovnega časa na 3 dnevni delavni teden (vsi dobe delo)

- s polno plačo (spet imamo qpce in trg oživi)

- skrajšamo delovno dobo na 55 let (mladi dobe delo)

vse ostalo je pa stvar dogovora brez odvečnega filozofiranja "Kdo bo pa plačal?"

ker vsi vemo, da je denar samo papir, ki se uporablja po dogovorih.

Boš videl, da imam prav.

Veš - težava ni v lenuhih. Težava je v tem, da imamo vsega dovolj in preveč,

vendar posameznikom nikoli ni dovolj premoženja.

Sedaj pa beri pozorno

:eek:

Gotovo ti ni znan podatek, da 10% ljudi poseduje 85% svetovnega bogastva,

1% ljudi pa si lasti 40% vsega kar je na tem planetu kaj vrednega.

TEBI to seveda ne pomeni NIČ - in to pove vse o tebi!

:fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprostite k motim, a, na demonstracije gremo :?

Lohk če gremo z motorji :grim
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajte kake ideje za TRANSPARENTE v soboto, pa KLOPOTCE prneste sabo

Kere klopotce a une z vinograda al kakušje ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!