Skoči na vsebino

brojedan

Priporočene objave

Dobimo se pri SIDRU k je po moje najbolj razpoznavna točka tu blizu, spoznali me boste po rdečem nageljnu v laseh

Dobimo se pd maximarketom ob 12h Iz varnostnih razlogov,če bi parlamentarci slučajno začeli metati kocke nazaj.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja koga bi pa ti izvolil kot te bike?Če se kakšen pameten najde mu hitro naprtijo pedofilijo in razna druga Sovina sranja :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi predlagal, da na Motomarsu izvolimo svet "dvanajstih modrecev",

ki bi zamnenjal parlamentarce.

Gotovo bi bili nalogam veliko bolj kos kot sedanj parlament.

Če ne zaradi drugega zaradi poštenosti!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi predlagal, da na Motomarsu izvolimo svet "dvanajstih modrecev",

ki bi zamnenjal parlamentarce.

Gotovo bi bili nalogam veliko bolj kos kot sedanj parlament.

Če ne zaradi drugega zaradi poštenosti!

Parlament te pokvari,oblast je isto ko gnar........zaslepi te :sleep2:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Parlament te pokvari,oblast je isto ko gnar........zaslepi te :sleep2:

Ejga ne ti mene v tvoj koš dajat.

Parlament te ne more pokvart vanj prideš le,če si pokvarjen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2.delavca

2.gospodarstvenika

2.pravnika

2.kmečkega stanu

2 iz sindikata

1.hišnik

1.ekonom

----------------------------

12. posvečenih

:notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Parlament te pokvari,oblast je isto ko gnar........zaslepi te :sleep2:

vprašaj predsednika Urugvaja če je kaj "pokvarjen" ?!

ob plači 9.500 eur jo 90% donira ! je dovolil splav in je za legalizacijo marihuane ! :grim

prelistaj včerajšne Delo !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

i30..malo si sfalil... jaz, pa Gologlavčev malikovalec... bolj se ne bi mogel zmotiti.

Hja, glede na napisano, je čisto tako izgledalo.

... Če je Semolič objavil višino plače, v redu, nisem nikjer zasledil. ...

Se ti zdi fer neke laži ponavljati, brez da preveriš? Glede na to, da si tudi tu na netu, ti je ta informacija tako kot meni na dosegu roke. Jaz sem v trenutku našel demanti nebuloze, ki si jo objavil, oziroma popapagajil za janževci.

... Vsakemu članu sindikata odtegnejo 1% brutto plače, tudi meni. ...

Meni se to ne zdi veliko. Tudi Semoličeva plača se mi ne zdi velika. Sem mnenja, da vsaka stvar nekaj košta, da je za dobro pošteno dobro plačati, za slabo pa je vsak cent vržen stran.

Ravno zato sem v postopku izstopa iz sindikata, ki ga nadzirajo in dirigirajo Janševci in grem v Semoličevega.

Ker za to, da kimajo in podpirajo sedanje vladne trende, pa res ne mislim članarine plačevati! Pravi sindikat je tisti, ki se vedno bori in vedno zahteva nove pravice delavcev in ne dopusti kratenja starih. Zato podpiram te proteste in pluvam na Janševistične sindikate, ki niso nič drugega kot podaljšana roka SDS.

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na vrh plakata predlagam še uvod: "Janša, Pahor, Ljudmila, Karel in vaši podrepniki, "

Posebej je potrebno poudariti prva dva in tako opozoriti na aktualni pakt, ki ga sklepata za lažje upravljanje in nategovanje raje.

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je rekel moj prijatelj Šokac:

"Takšno množično demonstracijo, kot bo ponovno jutri 17. 11. 2012, v Ljubljani, jaz osebno imenujem samo nesmiselni protestni shod, ob katerem bi se naj tresla gora - rodila pa se bo še ena vinska mušica, oziroma muha enodnevnica. Pa še ta bo imela slab dan, če bo mrzlo in bo deževalo.

Ko se bodo sindikalni liderji poenotili in spoznali, da na tej strani Alp, tako res več ne gre in organizirali generalni štrajk slovenskega ljudstva, ki bo za ves dan ohromil državo, vključno z vsemi mejnimi prehodi, in med oblastniki povzročil, da se jim bodo konkretno tresle gate od strahu, se bom rade volje pridružil demokratičnemu generalnemu ljudskemu štrajku. In tako znova in znova, dokler se ne bodo spametovali. Oziroma za večno umaknili iz politike in gospodarstva"

Popravljeno . Popravil GeeSXer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je rekel moj prijatelj Šokac:

"Takšno množično demonstracijo, kot bo ponovno jutri 17. 11. 2012, v Ljubljani, jaz osebno imenujem samo nesmiselni protestni shod, ob katerem bi se naj tresla gora - rodila pa se bo še ena vinska mušica, oziroma muha enodnevnica. Pa še ta bo imela slab dan, če bo mrzlo in bo deževalo.

Ko se bodo sindikalni liderji poenotili in spoznali, da na tej strani Alp, tako res več ne gre in organizirali generalni štrajk slovenskega ljudstva, ki bo za ves dan ohromil državo, vključno z vsemi mejnimi prehodi, in med oblastniki povzročil, da se jim bodo konkretno tresle gate od strahu, se bom rade volje pridružil demokratičnemu generalnemu ljudskemu štrajku. In tako znova in znova, dokler se ne bodo spametovali. Oziroma za večno umaknili iz politike in gospodarstva"

Kr doma bodi, TEB JE LUŠTNO ZA DRUGE TI PA ITAK DOLI MAHA taprav Slovenček

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je rekel moj prijatelj Šokac:

"Takšno množično demonstracijo, kot bo ponovno jutri 17. 11. 2012, v Ljubljani, jaz osebno imenujem samo nesmiselni protestni shod, ob katerem bi se naj tresla gora - rodila pa se bo še ena vinska mušica, oziroma muha enodnevnica. Pa še ta bo imela slab dan, če bo mrzlo in bo deževalo.

Ko se bodo sindikalni liderji poenotili in spoznali, da na tej strani Alp, tako res več ne gre in organizirali generalni štrajk slovenskega ljudstva, ki bo za ves dan ohromil državo, vključno z vsemi mejnimi prehodi, in med oblastniki povzročil, da se jim bodo konkretno tresle gate od strahu, se bom rade volje pridružil demokratičnemu generalnemu ljudskemu štrajku. In tako znova in znova, dokler se ne bodo spametovali. Oziroma za večno umaknili iz politike in gospodarstva"

V bistvu drži .. ampak nekje je treba začeti z zbujanjem folka.

Ljudje se NE ZAVEDAJO, da takle žur ne prinese nikakršnih izboljšanj.

vendar tega ne verjamejo.

Nekajkrat morajo take velike demonstracije miniti, da bodo ljudje prišli na tvoje

in se bodo zedinili v resnem nekajdnevnem štrajku..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolje je pismo g.Korotaja objaviti v celoti..ne pa samo en del le tega..:P

Reprezentativnim slovenskim sindikalnim centralam in vam v vednost spoštovani sodelavci in sodržavljani!

Res je, da množični sindikalni protesti v svetu niso nič posebnega. To še toliko manj v demokratičnih državah, kjer sindikalne centrale za razliko od naših natančno vedo kaj enotno želijo doseči.

Takšno množično demonstracijo, kot bo ponovno jutri 17. 11. 2012, v Ljubljani, jaz osebno imenujem samo nesmiselni protestni shod, ob katerem bi se naj tresla gora - rodila pa se bo še ena vinska mušica, oziroma muha enodnevnica. Pa še ta bo imela slab dan, če bo mrzlo in bo deževalo.

Zaposlen sem v podjetju Paloma d.d.. Naslednje leto bom dopolnil 30 let delovne dobe. Pomeni, da sem že trideseto leto član sindikata in v samostojni Sloveniji sem se vsakič udeležil teh »kao množičnih protestov« v Ljubljani.

Pod tisto modro plastično vrečko in sindikalno kapo na glavi in z žvižgavko v ustih sem kot neki debil s svojimi sodelavci iz podjetja zmrzoval in se znojil. In to vse z namenom, da kolektivno dosežemo naše delavske interese - predvsem, da enotno nastopimo proti našim oblastnikom in delodajalcem. Kateri velikokrat sprejemajo ukrepe, ki še zdaleč niso v interesu delojemalcev in delavstvo vračajo nazaj v mezdni sistem.

Vsakič sem ob sestopu iz avtobusa na zbornem mestu doživel razočaranje ob spoznanju, da sta si dva sindikalna in domišljava liderja na Kongresnem trgu, ki ju je že zdavnaj povozil čas in katera sta se bolj borila za dominantno sindikalno prevlado in članstvo (Semolič, Rebolj in še kdo), bolj nasprotnika kot sindikalna partnerja. Zborna mesta ob odprtih avtobusnih prtljažnikih kjer smo se zbirali in nase oblačili tiste butaste plastične vreče, s katerimi so nas označili, da se je vedelo kam kdo spada in da so se lahko nato ti liderji hvalili katerih je bilo več, so me spominjala na planiške dogodke pod Poncami. Še toliko bolj razočaran sem bil ob poslušanju medsebojnih sindikalnih zbadljivk, da ena sindikalna centrala bolj afne gunca kot druga. Da bi se sindikalno članstvo med seboj pomešalo ko smo »prodirali« po Dunajski in Slovenski ulici najprej do Kongresnega trga, pa ni bilo zaželeno.

Ne glede na vsa dejstva, sem še vedno član sindikata Paloma, ki spada v konfederacijo Pergam. In ko govorim o svojem sindikatu raje rečem in zapišem, da sem član sindikata Paloma.

Da se je konfederacija Pergam odločila, da na tem protestnem shodu ne bo sodelovala, je ob vseh dejstvih in spoznanjih, še en dokaz več, kako neenotni in skregani so naši sindikati. To neenotnost slovenski sindikati kažejo tudi na pogajanjih, ki se nanašajo na pokojninsko reformo in pri pogajanjih novele ZDR.

»Če bi se Pergam odločil sodelovati v jutrišnjem protestnem shodu 2012, se demonstracij ne bi več udeležil. Dokler bodo oblastniki diktature, ki vse hitreje prihaja v vse bolj radikalno diktaturo, na nas streljali s topovi največjega kalibra«, mi pa se bomo na Kongresnem trgu branili z gnilimi sindikalnimi jajci in nekimi zblojenimi floskulami starih sindikalnih »p*dcev«, me na teh sindikalnih protestih ne bo več videti«.

Ko se bodo sindikalni liderji poenotili in spoznali, da na tej strani Alp, tako res več ne gre in organizirali generalni štrajk slovenskega ljudstva, ki bo za ves dan ohromil državo, vključno z vsemi mejnimi prehodi, in med oblastniki povzročil, da se jim bodo konkretno tresle gate od strahu, se bom rade volje pridružil demokratičnemu generalnemu ljudskemu štrajku. In tako znova in znova, dokler se ne bodo spametovali. Oziroma za večno umaknili iz politike in gospodarstva.

Zato bi bilo za naš slovenski ugled v svetu, bolj smiselno in demokratično, da bi jutrišnji protest, če se bodo protestniki že zbrali na ljubljanskih ulicah, namenili našemu nenavadnemu sodstvu, katero iz priporov na ulice izpušča nevarne kriminalce. In zoper predsednika vlade, ki je povezan z dvema velikima aferama in kateri je izgubil volitve in z prevaro prišel na oblast. Ljubljansko okrajno sodišče ga je že trikrat obsodilo, pa nikomur nič! Človek se dobesedno norčuje iz sodstva in ljudstva. Slovenceljni sklonjenih glav, toleriramo takšno početje. Res smo…

A ni ta princ teme, oziroma politični prevratnik, ki je ostal ne samo brez kompasa, temveč tudi brez sekstanta, v bližnji preteklosti nevarno pozival slovensko ljudstvo, naj svoje nezadovoljstvo nad nedemokratičnostjo oblasti, pokaže na ulicah in trgih kot pred dvajsetimi leti - z neko novo republiko? Kakšno novo republiko? Mogoče domobransko? No, sedaj ni pomlad, pa nič ne de. Lahko bi mu izpolnili njegove želje in mu pokazali, da še zdaleč nismo ovce.

»Zato vas sprašujem, kako dolgo bomo še dopuščali, da nam bodo takšni mračni tipi, ki že od rojstva bluzijo v popolni temi, vladali in brili norce iz nas«?

Jože Korotaj

Predsednik sveta delavcev

T: +386(0)2 645 71 24

gsm: +386 (0) 41 610 828

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej takole je ... bil sem na demonstracijah,

potem sem pa šel domov.

Drugega ni povedati o tem dogodku.

Bilo pa je lepo spoznati gusarja ...

post-33605-0-92823300-1353165682_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah... to je vse žalostno... res...

en tak lep planet imamo (no, mogoče je še kje kak lepši) pa smo ga pustil sfukat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!