Skoči na vsebino

Štajersko - Primorski dan, Grobnik 10.(sobota), november 2012


ssmiran

Priporočene objave

V soboto 10. novembra vabljeni vsi motoristi in motoristke štajerske, primorske, gorenjske in ostalih regij, ki se želite preizkusiti v vožnji po dirkališču Grobnik.

Vozi se od 10 h -16 h. Vozniki se razdelijo v tri skupine, ki se menjujejo na vsakih 20 minut. Po želji bomo organizirali tudi dirke.

Cena za cel dan 70 €, prijavite se čim prej zaradi omejenega števila voznikov. Plača se na dan prireditve.V primeru slabega vremena prireditev odpade.

Zadnje obvestilo bo 8.11.2012 na Motosvetu.

Prijave na tel.041/364-154 Frenk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz grem jutri na drugi obisk grobnika v moji karieri in me zanima katero zmes dunlopk (KR/GP) predlagate za temperature ozračja med 13-16 stopinj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz grem jutri na drugi obisk grobnika v moji karieri in me zanima katero zmes dunlopk (KR/GP) predlagate za temperature ozračja med 13-16 stopinj.

Črna in okrogla bo super, če bo imela pa še malo profila bo pa najboljša!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Črna in okrogla bo super, če bo imela pa še malo profila bo pa najboljša!

Kaj pa sivokodrlajsasta? A tista ne bi bla uredu? Mam glih eno za ponucat, ma še dost profila :P

Jaz grem jutri na drugi obisk grobnika v moji karieri in me zanima katero zmes dunlopk (KR/GP) predlagate za temperature ozračja med 13-16 stopinj.

Imaš zelo lepo spisano tabelo (hvala RVT) v temi Grobnik, samo mal je treba prebrskat: http://www.motosvet..../page__st__4065 (IMHO je samo tlak prve gume previsok: Dunlop predpisuje 2.2-2.3)

Dunlop D211 N TEC za grobnik

Asvalt (°C):

do 10 stopinj

6136 medium sprednja

7603 medium-hard zadnja

do 20 stopinj

6136 medium sprednja

7680 medium zadnja

do 40 stopinj

6136 medium sprednja

7704 medium-soft zadnja

nad 40 stopinj

6178 soft sprednja

7614 soft zadnja

kvalifikacijska

6178 soft sprednja

6681Q ali 7126Q zadnja

Tlak v pnevmatikah sprednja :

hladna 1.9 – 2.0 bar in topla cca 2.5 bar

Tlak v pnevmatikah zadaj :

hladna 1.0 – 1.2 bar in topla (80°C) 1.4 – 1.5 bar

To je tabela, ki jo uporabljajo in se je držijo vsi dirkači ( tut rekorder Marko Jerman). Štirimestna številka pa je oznaka za zmes gume, ki je pa pr tem Dunlopu vsak let druga številka za isto trdoto. In te oznake trdot k so napisane tukaj so za gume letnik 2009.

Popravljeno . Popravil svobodnaptica01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz grem jutri na drugi obisk grobnika v moji karieri in me zanima katero zmes dunlopk (KR/GP) predlagate za temperature ozračja med 13-16 stopinj.

Kaj se jutri dogaja dol?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to da gre človek drugič na grobnik se bo v najboljšem primeru peljal 1:40 in pri tem času je roko na srce trdota gum zadnja stvar na katero je treba misliti...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa za l.2012?

mal smetimo tole temo, verjetno ni za tukaj ampak vseeno evo tole so za 2012:

"trdote za določeno temp. obdržiš.......cifre pa so nove"

195/65R17 KR108 8863 NEW Q 1 - 2 Laps KR108 8827 NEW Soft KR108 4902 NEW Medium-soft KR108 4886 NEW Medium KR108 8854 NEW Medium -Strong KR108 8838 NEW Strong 200/70R420 KR108 8827 NEW Soft KR108 4902 NEW Medium-soft KR108 4886 NEW Medium KR108 8854 NEW Medium -Strong KR108 8838 NEW Strong 120/70ZR17 D212F GP 8743 NEW Soft D212F GP 8813 New Medium-soft D212F GP 8854 NEW Medium D212F GP 8838 NEW Strong 190/55ZR17 D212 GP 8863 NEW Q 1 - 2 Laps D212 GP 8827 NEW Soft D212 GP 8948 New Medium-soft D212 GP 8757 NEW Medium D212 GP 8854 NEW Medium -Strong D212 GP 8838 NEW Strong 200/55ZR17 D212 GP 8827 NEW Soft D212 GP TBA New Medium-soft D212 GP 8757 NEW Medium D212 GP 8854 NEW Medium -Strong D212 GP 8838 NEW Strong

Popravljeno . Popravil crusty
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej velja za soboto ali zopet odpade?

ZA SOBOTO VELJA.

VREME BO.

noć 2sn.gifC0.gif 4 6

prijepodne 2s.gifE1.gif 5 12

poslijepodne 2s.gifNE1.gif 9 12

SE VIDIMO !

Popravljeno . Popravil ssmiran
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko sta le še dva ali en dan do dirke glej tole:

http://prognoza.hr/t...nska&code=Cavle

tale je pa že čist zraven od sosedov - letališča:

http://www.meteo-info.hr/grad/grobnik

ne bo dežja!

:surrender:

Je pa bil en problem to sredo (7.11) in sicer v zagrebškem! moker asfalt!

Vozili smo le po zunanji polovici steze! :headbang: Zakaj? :hmm:

Vode okoli dirkališča in v lukni, okoli katere se zagrebški ovije, je v izobilju. Padavine.

Zaradi razpokanega asfalta voda pronica skozi asfalt in se razliva po njem. :headbang:

Je bilo mokro ves dan kljub soncu in blagemu vetru. :angry:

Precejšnja verjetnost je, da bo v soboto enako.

Več na Grobniku samem.

Upam, da ne bo in vas bo videt letet na polno! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pridem na turistično vožnjo, beri "lagano sportski". Tako, da prehitevajte me na daleč.

Že leta nisem vozil dol, pa da vidim ali je zdaj asfalt res tako u k. da se bom lahko zgovarjal nanj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....blo je luštn mal je manjkal ta hitrih je blo pa dost placa med treningi.......pa važn da smo šli vsi dam tko k smo pršli noben s "ta belimi" :))

Še moj posnetek dirke open:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep posnetek, drugič snemaj raje nazaj, bo bolj zanimivo, da še koga drugega vidimo. Lahko se tudi zmeniva, da naslednjič peljem še jaz in ti dam dela, ker me boš moral dvakrat na krog prehiteti.

Daj povej hitrosti v ovinkih in na ciljni ravnini. Pa v kateri prestavi voziš kateri ovinek. Saj vem, lahko bi štel, pa sem prekomot, ker ti sigurno streseš odgovore iz rokava. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj povej hitrosti v ovinkih in na ciljni ravnini. Pa v kateri prestavi voziš kateri ovinek. Saj vem, lahko bi štel, pa sem prekomot, ker ti sigurno streseš odgovore iz rokava. :yes:

Ej pojma nimam kolk gre kje, nekje sm enkrat bral po moje na motori.hr za kakšnen čas je kolk brzine v ovinkih, nimam cajta gledat tolk drugega dela :D.......vem le da smo ga lani merli na gps pa je pokazal 284 max speed po ciljni :)

Ma s tem šaltanjem je cela znanost :D čist odvisn kolk maš prenose, jest sm ga najprej vozu k 600 pa se je obnašal k uni na rodeu z Vegasa :D :D....kaj vem velik v 3. z luknje ven že v 5. .......sredi zagrebškega v 4......pa tko naprej zelo drugače kot prej na R6 ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej pojma nimam kolk gre kje, nekje sm enkrat bral po moje na motori.hr za kakšnen čas je kolk brzine v ovinkih, nimam cajta gledat tolk drugega dela :D.......vem le da smo ga lani merli na gps pa je pokazal 284 max speed po ciljni :)

Ma s tem šaltanjem je cela znanost :D čist odvisn kolk maš prenose, jest sm ga najprej vozu k 600 pa se je obnašal k uni na rodeu z Vegasa :D :D....kaj vem velik v 3. z luknje ven že v 5. .......sredi zagrebškega v 4......pa tko naprej zelo drugače kot prej na R6 ;)

dodal bi še da je treba imeti veeelika jajca v 5 iz luknje z bavarcem...in Crusty jih ima:)))

ps. verjetno imaš 16-44 ali se motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!