Skoči na vsebino

skuter ne užge!


motoristka24

Priporočene objave

lp.

Pred 2 dnevoma sem doma tankala skuterja. Po možnosti se namesto bencina nalila nafto. Kako naj to preverim??? Po nalitju je motor še užgal in se peljal normalno, vmes je malo štekal ampak je šlo. Peljala sem se okoli 3 km. Ko sem prišla domov in hotela še nadaljevati vožnjo motor ni več užgal. Nalila sem tudi olje, ta katerega vem da je pravi. Najboolj me zanima kako naj preverim da v rezervaju ni nafta ampak upam da bencin?! Pa prosim brez neprimernih komentarje, samo pomagajte mi.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

˝šlavf˝ pa mal vn potegni v en kozarc, potem pa primerjaj z bencinom. kakšne barve pa je bila zadeva?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

˝šlavf˝ pa mal vn potegni v en kozarc, potem pa primerjaj z bencinom. kakšne barve pa je bila zadeva?

Zadeva je bila rumene barve. Bom probala z šlafuom. Hvala

Zanima me kakšna škoda je to, če se zamenjala?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva je bila rumene barve. Bom probala z šlafuom. Hvala

Zanima me kakšna škoda je to, če se zamenjala?

Nobene škode nebo samo vse sprazni in očisti vplinjač,kajti sicer bo zelo teško vžgal! Če ti je med vožnjo prekomirno kadil,ko je še laufal je laufal na NAFTO !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni,

meni tudi skuter več ne vžge. Vžiga se lahko samo na električni vžig, ker je prejšnji lastnik stran vrgel pedal za nožni vžig. Sploh se ne začne zaganjat, samo klik naredi nekajkrat...akumulator je nov, bencina je dovolj, motorno olje je menjano, svečka nova...kakšne ideje?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

meni tudi skuter več ne vžge. Vžiga se lahko samo na električni vžig, ker je prejšnji lastnik stran vrgel pedal za nožni vžig. Sploh se ne začne zaganjat, samo klik naredi nekajkrat...akumulator je nov, bencina je dovolj, motorno olje je menjano, svečka nova...kakšne ideje?

LP

Slab zaganjač? Probaj dobiti nožni zaganjač in probaj s tistim, da sploh vidiš če bo vžgal..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

meni tudi skuter več ne vžge. Vžiga se lahko samo na električni vžig, ker je prejšnji lastnik stran vrgel pedal za nožni vžig. Sploh se ne začne zaganjat, samo klik naredi nekajkrat...akumulator je nov, bencina je dovolj, motorno olje je menjano, svečka nova...kakšne ideje?

LP

Če naredi Klik in kontakt ostane !

1.) preveri maso na mašino

2.) preveri.(z probirno lučko) ali V- metrom,če je + tok(12V) na releyu

3.) preveri,ko naredi Klik,če imaš na obeh debelajših žicah + tok,če je samo na eni je reley defekten

Lahko probaš tudi tako, da na tem releju, ki škloca brikaš(med seboj zvežeš) oba debelejša kabla in če je masa iz akumulatorja na mašino vredu in akumulator izpraven mora verglat ! Če ne vergla, ko zvežeš ta dva kabla in se malo kreše je potrebno demontirat in popravit zaganjač, predpogoj je da je masa 100%vredu in akumulator ! !

Ps:če takrat, ko naredi Klik kontakta zmanjka potem je: prazen, zanič (prekinjen)akumulator,mašina zablokirane(se ne vrti),ali zanič štarter (zaganjač)

Lp probaj izmeri -poročaj !

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!