Skoči na vsebino

Slovenska vstaja, Mariborska vstaja, ... itd.


kekec III

Priporočene objave

Bom ostala kr na štajerskem.... če jim uspe 3 vstaja

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsaka čast Maribor! Pokazali ste, da Slovenci vendarle nismo tako pohlevni hlapci. Bravo!

Popravljeno . Popravil vrho1679
  • Všeč mi je 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Komentar s 24(k)ur:

"Dragi someščani, sodržavljani!

Pravkar sem prišel domov, bil sem od 21 ure priprt na policijski postaji

v Vošnjakovi. Ob 20.30 sem se vračal iz službe domov, ker stanujem v

centru mesta. Srečam brata in prijatelja, kramljamo debatiramo o

dogodkih. Nenadoma začne teči množica pred policisti, začnemo teči tudi

mi. Policisti začnejo spuščati solzilec., del nas stisnejo v podhod. S

ščitom policist udari dekle poleg mene in rečem policistu, če se mu to

zdi normalno, da pretepajo ženske. Naenkrat me za ovratnik potegne en

policist, dvignem roke, mu rečem "Ne upiram se". V zahvalo dobim s

pendrekom po hrbtu in nogi, nato me vržejo na tla in vklenejo roke na

hrbtu. Peljejo me do policijskih vozil v bližini, zapišejo moje podatke.

Česa sem obtožen? En policist vpraša drugega: "Čuj, kaj naj totemu

napišem?". Drugi reče: "Pa piši mu 22" (ne vem kaj to pomeni). Nato mene

in še tri fante odpeljejo na policijsko postajo v Vošnjakovi.

Na policijski postaji živi kaos. En policist pravi "odpeljite tote štiri

dol", pride drugi reče "Doli je vse zasedeno", pride tretji, reče "Kaj

delajo toti tu?". Skratka, nihče sploh ni vedel kaj naj z nami. Potem so

nas pustili vklenjene (čeprav nihče se ni upiral ali bil karkoli

nasilen, pobegniti pa tako nimaš kam, če bi že kdo hotel) približno 1

uro, na kar sem prosil naj nam snamejo lisice. Po kaki uri prošenj se

nas en policist usmili in nam snamejo lisice. Potem čakamo še kako uro,

da sploh pridemo na vrsto za zaslišanje.

Na zaslišanju izvem, da sem obtožen prekrška zoper javni red in mir, ker

sem policiste udarjal v ščit (!). S hrbtom obrnjen proti njim?

Spomnite se zadnjih protestov, ko je skupina možakarjev na čelu z

mestnim svetnikom Tomažem Barado prišla na Rotovški trg. Eden od njih je

brcnil v policijski ščit (poglejte video posnetke). In kaj se je

zgodilo? Nič. Odkorakali so domov. Zakaj njih niso vklenili in

odpeljali, kot so mene? Pred zakonom vsi enaki?

Še nekaj dogodkov na policijski postaji:

18 letni fant pravi, da je alergik in da komaj diha zaradi solzilca.

Niti robčka mu niso dali, jaz sem mu dal svoje robčke. Mimo pride

policaj (o njem še kasneje) in se zadere nanj "Vtihni, pa bodi tu pri

miru!"

Pripeljejo 16 letnega.fanta, vklenjenega, z odrgninami na obrazu. Pa kaj

je ta mulc res tak kriminalec, da mora vklenjen čakat na prihod

staršev?

Policist, ki sem ga prej omenjal: ta mentalni pohabljenec se je svojim

kolegom tam hvalil, kako je s pendrekom pretepal ljudi, in to razlagal

tako vehementno in nasmejano... Seveda on je car, saj ima pendrek v

roki. Njemu nihče nič ne more.

Na koncu so nas zaprli v garažno hišo policije, ker očitno niso imeli

dovolj prostora. Sprašujem se, ali sem del naslova tega članka "V

Mariboru prijetih najmanj 25 nasilnežev, poškodovanih pa 15 ljudi". Sem

jaz med tistimi nasilneži? Kako 25? Na postaji nas je bilo vsaj 50.

Vozili pa so ljudi tudi na druge postaje (Tabor).

V kakšni državi mi živimo? Kaj se je zgodilo z našo Slovenijo? Zaradi

skorumpiranega župana protestiramo na ulicah! Pa kam smo prišli?

Policija izvaja nasilje nad državljani! Kam smo prišli? Policiji so

stvari ušle popolnoma izpod nadzora. Slišal sem možakarja, ki je

razlagal kako je 10 policistov pretepalo enega protestnika. Celo njihov

"šef" je vpil "Stoj" in jih komaj pomiril. Pa kaj je s temi policaji?

Niso pred kratkim jokali kako hudo jim gre? Takrat smo jim državljani

stali ob strani, zdaj pa nam vračajo na ta način?

Sem zaposlen, oče dveh otrok. Od danes naprej kriminalec.

Verjemite mi, to kar se dogaja v Mariboru je začetek. Je začetek

osvoboditve naše države, ki so nam jo ugrabili. Ugrabili tisti, ki danes

z milijoni evrov na domačih in tujih računih govorijo, kako je treba

varčevati. Tisti, ki nad nas pošiljajo policijske horde zakompleksanih

policistov. Ampak, naj bo vsem jasno, ne glede ali so levi ali desni,

zeleni ali pisani: GOTOVI SO! "

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štajerska spet pokazala, da se neo noben jebo z njimi

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Tole nima veze z bistvom.

:hmm: Bi se dogajalo, kar se - če kangla ne bi začel z radarji lupiti lastne raje?

:whistle: Tudi prej je "handlal" in "haral" po svoje - pa je bil štajerski heroj! Dokler je podjebaval druge! :wacko:

Ko je začel jebat svoje ............................. :whistle: pa revolucija?

Sej je prav, da se ta gamad pospravi in gre na smetišče, ampak tipa, ki ima xy kazenskih ovadb je treba "at takoj" u čuzo strpat - tako delajo bratje hrvatje - mu zapleniti vse kar ima, potem pa naj se sodstvo, policija in ostali ubadajo z dejstvi.

Pa ne le kanglo - da se razumemo - vse, ki imajo drek na glavi in prste od đema. :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slej ko prej, nekje poči. Narod je brez služb, brez osnovnih sredstev za preživetje in nima več kaj izgubiti. Iz naroda se delajo norca.

Javna uprava se krči (tudi policajem in vojski bodo na veliko odpuščali), državna podjetja so pokradli, privatni sektor se komaj drži pokonci (tisti, ki se še) ... kdo bo še branil pokvarjene politike :?

Edino kakšni plačanci iz tujine.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jasno mi je, da so protesti, normalno je, da pri protestih, ko delajo bedaka iz tebe, pride tudi do nasilja, se potem vsaj govori še nekaj časa in vselej ostane malo strahu kaj šele bo, jasno mi je, da policaji pretepajo, pač zato trenirajo celo življenje in so potem kot podivjani psi ko jih spustiš s ketne...kakega viška inteligenca tukaj itak ni...na kurac mi pa gre, ko se razni Gorenaki in podobni vsajajo, kako to ni prav, da drhal ne bi smela tako delat, da so ljudje zlorabljeni od posameznikov ki hujskajo itd. itd.

Kaj pa pred nekaj več kot dvajsetimi leti ko je folk stal pred Roško (na oknu pa obrazek bled, Janšatov), pa ko so se Mariborčani in ostali uprli takratni JLA, takrat je bilo pa v redu, ko je šlo za naše vrle osamosvojitelje, ki so in imajo od tega samo korist, tega se pa več ne omenja…ja na kurac mi grejo vsi politiki od prvega do zadnjega…samo po moje se bo tole vseeno počasi širilo po naši ljubi Sloveniji.

Popravljeno . Popravil MARE 65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Tole nima veze z bistvom.

:hmm: Bi se dogajalo, kar se - če kangla ne bi začel z radarji lupiti lastne raje?

:whistle: Tudi prej je "handlal" in "haral" po svoje - pa je bil štajerski heroj! Dokler je podjebaval druge! :wacko:

Ko je začel jebat svoje ............................. :whistle: pa revolucija?

Sej je prav, da se ta gamad pospravi in gre na smetišče, ampak tipa, ki ima xy kazenskih ovadb je treba "at takoj" u čuzo strpat - tako delajo bratje hrvatje - mu zapleniti vse kar ima, potem pa naj se sodstvo, policija in ostali ubadajo z dejstvi.

Pa ne le kanglo - da se razumemo - vse, ki imajo drek na glavi in prste od đema. :smoke:

Ej, zadel si bistvo,da bolj ne bi mogel.Na ceste bi bilo treba ža pred leti.Pa vendar,smatram, da je bila to samo kaplja čez rob in mislim da je v življenju dostikrat tako-Nabira se, potem pa nepomembna stvar pripelje do izbruha

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najmanj pol prebivalcev Slovenije živi pod župani,ki so v

preiskavi zaradi korupcije, zlorabe položaja, podkupovanja.

In zelo zanimivo je, Popovič ponoven mandat,Kangler,

Jankovič isto in še bi se našlo.Kaj je z nami narobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam na youtubu 65 klipov, če hoče še kdo malo pogledat :)

Samo ne vem kak bi seznam predvajanje pokazal, ker ima motosvet defektno skripto in pokaže le prvi video.

<--- tak bo zaj delalo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo posnetki delovanja policije:

Sramota!

Ja to je slovenija. :SS

In to policija.ki deli z nami vse to sranje, ki sama tudi štrajka in

katere standard tudi pada in bo z nami delila deset in več letno okrevanje.

Preprećevati bi morala edino vandalizem, saj v ćemu je point da ljudem razsujejo motor,avto,trgovino, ipd. Kanglerju itak ne bojo ali Juretu ki se lepo sonći na Cipru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Preprećevati bi morala edino vandalizem, saj v ćemu je point da ljudem razsujejo motor,avto,trgovino, ipd...

Tkule bom js reku. Tiste avtomobile vrednosti 50.000 in več lahko bolj ali manj mirne vesti sesujejo. Tisti, ki si privoščijo take avte so redko prišli do njih na pošten oz. moralno neoporečen način. Večinoma so to ljudje ki so se "znašli". Pa ne mi sedaj zagovarjat raznih samostoječih podjetnikov, ki 90% posla opravijo brez računa, svojim zaposlenim pa najraje ne bi niti malice plačali. Seveda so izjeme, ampak izjemno izjemno redke.

Js mam poun kurac takih "iznajdljivcev" v naši državi! Pa poun kurac raznih uspešnih menedžerjev, podjetnik, ki uspešno mečejo ljudi na cesto, tistim ki ostanejo pa naložijo še dodatno delo in plačujejo minimum od minimuma. Pa poun kurac neumnih županov in svetnikov. Pa poun kurac vlade, tako leve kot desne, ki se dela iz ljudi norca in kar je še huje, da nas deli. Še najbolj poun kurac pa sem imel nas Slovencev da se temu enkrat ne upremo in naredimo državo z zdravimi temelji tudi za naše zanamce.

Res je da kaki izgredi sprva prinesejo še slabše stanje, ampak če se ne damo je to jasno sporočilo bodočim voditeljem NAJ NAS NE JEBEJO U GLAVO, ČE NE BO POČILO !!!

Gremo Maribor ! Gremo SLOVENIJA !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Piratom je celo v nekem realnem času uspelo priti do skupnega stališča :smoke:

http://piratskastran...tih-v-mariboru/

Tkule bom js reku. Tiste avtomobile vrednosti 50.000 in več lahko bolj ali manj mirne vesti sesujejo. Tisti, ki si privoščijo take avte so redko prišli do njih na pošten oz. moralno neoporečen način. Večinoma so to ljudje ki so se "znašli". Pa ne mi sedaj zagovarjat raznih samostoječih podjetnikov, ki 90% posla opravijo brez računa, svojim zaposlenim pa najraje ne bi niti malice plačali. Seveda so izjeme, ampak izjemno izjemno redke.

In če boš eni izjemi uničil premoženje?

Nasilje ni rešitev, ni nikoli bila in nikoli ne bo. Nasilje je lahko le nuja, potrebna, da se zaščitiš pred drugim nasiljem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štajerci imajo jajca, to je dejstvo, imajo pogum in CILJ, da jim uspe kar so si zastavili!!!

Verjamem da jim bo...in verjamem v MARIBORU bo še luštno.... samo ko pride dan,ko gospod Kangler ne bo več svetil tam nekje iz ozadja..

Preseneti pa me vedno, kako nasilni so policisti.

Zdaj si ne bi upala več poslati policaje u tri krasne (ali pač...), saj je v meni še živ spomin, ko sem pred leti v rožnatem stanju sredi Ljubljane 2 policaja poslala v pi...mat... In čez eno leto plačala 280 eur za kršenje javnega reda in miru...čeprav je šlo bolj zaradi razžalitve uradne osebe... :whistle:

Jaoooo sočustvujem pa s tistimi ki bodo dobili domov kazni iz ministrstva za notranje zadeve...

Čeprav bi jih lahko povzdignili v narodne heroje 21.stoletja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Politična mrgolazen je pripeljala tako daleč, da do nasilja definitivno bo prihajalo.

Policija naj premisli ali je med njimi mesto takim osebkom, ki z veseljem tolčejo po ljudeh. To jim bo prineslo sovraštvo ljudstva in nasilje se bo stopnjevalo. Dokler imamo vlado kakršno imamo je na pozive k modremu ravnanju iz vrha neumno sploh pomisliti.

Kako torej sedaj naprej. Pohlevnost ne bo več sprejeta za pozitivno. In potem pride na plan vse grdo.

Žal.

Hvala, hvala vsa politična golazen, kar vas je v parlamentu, daleč ste nas pripeljali. Vas in tajkunske barabe barabe v rokavicah, narod s pendreki.

MARŠ GOVNA POLITIČNA U TRI PIZDE GOVEJE MATERINE!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pirati so navadne reve

Kopija izjave in enega komentarja - lahko pa bo koment. izbrisan:

_____________________

Izjava Piratov ob ljudskih protestih v Mariboru

27. November, 2012 Kategorija: Dogodki Oznake: Maribor, transparentnost

Župan Mestne občine Maribor Franc Kangler je osumljen vrste zlorab pooblastil z elementi klientelizma in korupcije. O tem so obsežno poročali mediji, saj je pri zadnjem ekscesu z vrsto nepravilnosti vezanih na Pogodbo o javno-zasebnem partnerstvu med MOM in podjetjem Iskra sistemi, povzročil upravičen gnev pri državljanih. Župan je neupravičeno, napihnjeno vrednost projekta, kar je bilo storjeno v nasprotju z vrsto predpisov, nameraval financirati kar neposredno z globami državljanov, v korist netransparentno izbranega zasebnega podjetja, hkrati pa prebivalcem odtegoval bistveno zakonito pravico dostopa do informacij javnega značaja, kar izraža tako želeno transparentnost države.

Glede na zadnje ugotovljene sume o kršitvah in glede na oceno predsednika Komisije za preprečevanje korupcije, ravnanja mariborskega župana predstavljajo “ponavljajočo in sistematično uporabo oziroma zlorabo javne funkcije, pooblastil in drugih pristojnosti”.

Odstop s fukcije mestnega župana bi predstavljal minimalne standarde politične higiene, zato Pirati Slovenije podpiramo zahteve mariborskih protestnikov po njegovem odstopu.

Pirati zavračamo nasilje v kakršnikoli obliki. Nasilje ni rešitev in nasilje ni v interesu protestnikov in državljanov. Z njim se preusmerja pozornost iz neetičnih, nemoralnih in kriminalnih dejanj takoimenovanih političnih elit. Prevečkrat se opravičuje uporabo represivnih ukrepov proti državljanom. Policija ima vlogo, da zagotovi red in varnost vseh državljanov. Zagotavlja varovanje življenja in telesa tudi domnevnim ali pravnomočno obsojenim kriminalcem, varuje javno in zasebno lastnino, ter vzdržuje javni red in mir.Vodstvo Policije pozivamo, naj ob takšnih protestih zagotovlja zakonito in etično ravnanje vseh pripadnikov policije. Pristojne organe pa, da raziščejo vse vidike dogodkov v Mariboru in ustrezno reagirajo.

Vse sodelujoče pozivamo k ohranitvi dostojanstva in nenasilnem delovanju. Zahteve protestnikov po odstopu diskreditiranih javnih funkcionarjev in pregonu kaznivih dejanj se bodo uresničile z aktivnim delovanjem.

Piratska stranka Slovenije

Izjave za javnost





Komentarji

0 komentarjev na objavo „Izjava Piratov ob ljudskih protestih v Mariboru”

Branimir je 27. November, 2012 ob 19:01 napisal:

Napisano sicer velja za kultivirane države – nikakor pa za Butale katere vodi prevarantski, lažnivi psihopat, kateremu je edini cilj popolna oblast nad Butalci.

KDO pa je še psihopata lahko na običajen, kultiviran način prepričal v nekaj kar ne spada v njegov vzorec življenja?

V njegove bolne cilje?

Kdo je psihopata lahko na normalen način ozavestil glede nesreče drugih ljudi?

Nesreče katero povzroča on kot vodja?

Psihopat UŽIVA v nesreči in bolečini drugih – kot to počne Janša! Kar Urško vprašajte!

Vodja, ki je na oblast prišel s prevaro!

Vodja, katerega ne mara velika večina Butalcev!

Vprašajte kogarkoli, ki se malce spozna na psihopatologijo.

Nihče in nikdar ni še spreobrnil psihopata – pa naj je šlo za serijskega morilca, pedofila ali politika.

Punce in punčeki iz tele nove stranke – pišete oslarije, ker vam niti najmanj ni jasno kakšen človek vodi Butale.

Zanj je edino pokojni Drni našel pravo oznako: “Utelešeno zlo!”

VEM, da si niti predstavljati ne morete kaj to pomeni.

To pomeni, da našo državo vodi ZLO, trgovec s smrtjo, ki se je obogatil s tem, da je prodajal orožje norcem, ki so se množično pobijali med seboj.

Obogatel je zaradi tisoče in tisoče trupel – pobitih z orožjem, od katerega denar je naložil v davčne oaze! Človek, ki je naročal uboje in vodil plačane morilce po Balkanu.

Kaj vam je?

In VI revice uboge boste s takim človekom nenasilno opravili?

Lepo vas prosim, no … vam ni nerodno?

Saj vas bo on pohrustal za malo malico .. tako malo, da mu po njej niti rigniti ne bo treba – kar sicer rad počne v domačem okolju.

Namesto, da bi podprli proteste se skrivate za “izjavami”.

Sram vas bodi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!