Skoči na vsebino

Slovenska vstaja, Mariborska vstaja, ... itd.


kekec III

Priporočene objave

Morda ni neumno se držati tega

Zlatko Halilovič

NUJNO ! NUJNO ! NUJNO!

VSEM, KI SE UDELEŽUJETE MANIFESTACIJ LJUDSTVA V RAZLIČNIH SLOVENSKIH MESTIH:

V petek in na vseh ostalih zbiranjih vsi ohranite mirno kri, policistom prinesite vodo in rože. Desničarji že alarmantno zbirajo sile, da bodo povzročali zmedo, med njimi bodo tudi t.im. obritoglavci - neo nacisti (k

i se imajo za domoljube), le ti bodo tja prišli zgolj z enim namenom - pretepaškim. Po vse vejretnosti bodo tudi rahlo oboroženi z bokserji in teleskopskimi kovinskimi palicami. Ne približujte se tem skupinam, marveč na njih opozorite policiste. Naj pamet prevlada, cel svet je z vami!

Tisti, ki ste opremljeni s fotoaparati in pametnimi telefoni, fotografirajte in snemajte tovrstne provokatorje in odstopajte posnetke medijem in organom pregona. Naj ti oblastniki prepoznajo, da so manifestacije poštenega slovenskega ljudstva usmerjeno proti njim in ne ustvarjanju izrednih razmer v državi.

POGUM in PAMET v glavo ljudje....pa bodo prišli lepši in prijaznejši časi...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti se mal norca delaš. Še najbolj pa iz sebe!

Norca se delam iz sebe? Mogoče. Mogoče pa tudi ne... Rad pa se ukvarjam s čim oprijemljivim in ne maram govorjenja na pamet.

Še nekaj vprašanj.

1. Kako lahko človek, ki vplača 8,5 % plače v pokojninsko blagajno, dobi pokojnino v višini 60 % plače, če se čas vplačevanja in prejemanja izenačujeta? Od povprečne delovne dobe odštej čas brezposelnosti, pa zapore, pa benificirane staže, pa še kaj ko ti pokojninsko plačuje država. Kdo plačuje razliko?

2. Kako lahko 160.000 ljudi v državni upravi ob padcu GDP za cca 15 % zahteva, da se njihovo število še povečuje in plače rastejo (plačna nesorazmerja,.. .)?

3. Kako je možno, da vodja sindikata s 5.000 EUR plače vodi člane? Kakšen zastopnik je to?

4. Kako je lahko nekdo sindikalni vodja 25 let brez da ga kdo zemenja? Daljši staž ima samo še Kocjančič na Olimpijskem komiteju.

5. kako je možno, da ob takem številu javnih uslužbencev čakaš na gradbeno 7 let, vsi sodni procesi padejo zaradi "pravne države", pri zdravniku čakaš na pregled najmanj pol leta, ko si naročen čakaš najmanj dve uri,...

6. kako se lahko dogaja to, kar se dogaja z našimi župani, politiki,... Človek lahko zmanipulira ljudi, ne moremo pa se sklicevati na manipuliranje 20 let... Takrat te "manipuliranim" reče drugače. Včasih se v knjigah za to najde izraz "razredna korupcija". Pri nas je že pozabljen...

7. kako lahko v celi Evropi gre študirat 30 % srednješolcev in ga konča 20 %, pri nas pa gre študirat 70 % srednješolcev in ga konča 20 % ob tem, da je pri nas povprečni čas študija skoraj dvakrat daljši kot v Evropi? Ob tem, da je študija OECD ugotovila, da je cca 70 % slovenskega aktivnega prebivalstva funkcionalno nepismenega? Torej ni mogoče drugače kot da gredo na faks tudi funkcionalno nepismeni?

8. Kako je možno, da država tajkunov in ostalih ni ustavila pravi čas?

9. Kako to, da so nas v razvoju prehitele že skoraj vse države bivšega vzhoda?

10. Zakaj ko daš razpis za sodelavca se ti prijavi 50 ljudi, ko jih povabiš na razgovor ustreznih (po kvalifikacijah) 20, jih 15 na razgovor brez razloga niti ne pride, od ostalih 5 pa ti 4 povedo, da jih delo ne zanima (osebne izkušnje - pravniki in ekonomisti)?

itd itd...

No, ko si postaviš ta pa še katero drugo vprašanje, pa se res utemeljeno vprašaš, kdo se dela norca iz koga...

lp

bv

Popravljeno . Popravil Bojanv
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej s tem se vsi strinjamo. Ampak kaj od tega so v 20 letih naredili? Enkrat je pač dovolj!

Več kot očitno je, da so ti protesti nastali, ker imajo ljudje dovolj korupcije, klientelizma, nepotizma!

P.s. Takšnih in drugačnih vprašanj je malo morje, ve se kdo je bil odgovoren za vodenje države (ne vladanje ampak vodenje), vse po vrsti lepo na zagovor poklicat pa bo.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ta človek nima hudih mentalnih težav.........

Ta tvoja ocena je pa prav presneto prijazno medla in popustljiva!

Mislim, da ima psihiatrija za tak tip človeka kar konkretno oceno in oblačilo!

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... No, ko si postaviš ta pa še katero drugo vprašanje, pa se res utemeljeno vprašaš, kdo se dela norca iz koga...

Na nekaj vprašanj, ki sem jih bežno preletel si si podal odgovore kakršne si sam hotel in ne objektivne in resnične.

Nisi dovolj prepričal, pa niti ni to tema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi to sporočilo policista je v medijih:

POZIV POLICISTOM

AKCIJA: POLICIJA SMO LJUDJE – SPUSTIMO ŠČITE

Bom udaril lačnega soseda? Hvala - jaz ne!

Spoštovani policisti – sodelavci, prijatelji, očetje in matere slovenskih otrok, otroci slovenskih staršev…

Bila je vojna. Bilo je nasilje. Stopili smo v bran novi Sloveniji in jo uspešno ubranili, saj smo želeli samostojnost in lepše neodvisno življenje. Enotni smo bili takrat in verjam

em, da bomo enotni sedaj, ko smo ujeti v zaporu slovenske politike, levih in desnih, ujeti v diktaturi Janeza Janše, disocialno motene osebe, ki nas vodi in ki je vpregel tudi Vinka Gorenaka, našega izdajalca, ki nam je uredil tudi to, da dobivamo v nekaterih primerih varstvene dodatke, da dosežemo minimalno plačo. In tistega Gorenaka, ki je kot izdajalec svojih sodelavcev napisal za skoraj cel rednik uradnih zaznamkov, s katerimi je izdajal sodelavce, jih »tožaril«. Ta isti nam govori, katera smer je prava… Ta isti zatiralec demokracije je to, spoštovani.

In postali smo del vstaje. Vseslovenske vstaje, ki ima dva pola. En pol je narod, ki hoče izkoreniniti totalitarno diktaturo vlade, in drugi pol, ki ga predstavlja peščica nenasitnih lahko vodljivih sprijenih materialistov, ki pozablja, da smo Slovenija ljudje. Tisti preprosti, tisti za trakom, čistilke, šoferji, kuharji, učitelji, vojaki, policisti… tisti z lopatami v rokah, mehaniki. Skratka ljudje, naši sosedje, naši starši, naši otroci… To smo mi. Kri in srce Slovenije. Slovenija niso in ne bodo politične elite. Ne leve, ne desne. Ampak ta prave. Mi! Ne morem se načuditi, ne morem verjeti, ne bom se sprijaznil, da policisti vedno pogosteje obravnavamo kazniva dejanja, pri katerih ljudje v trgovinah ukradejo žemlje in paštete, ko ukradejo gorivo na bencinskih servisih in še sto življensko pomembnih stvari. Dragi moji, ti niso kriminalci, samo lačni so. To delajo, da živijo, da preživijo. Da preživijo v Sloveniji, ki naj bi postala druga Švica. Ne da se več živeti. In ti so obsojeni… pravnomočno. Tajkuni, vladajoči in župani pa nikoli.

Zato samo sporočilo vladi: še vedno sem človek, še vedno vem, kaj je prav, tudi ko nadanem čelado, neprebojni jopič, gumijevko ali tomfo. Gorenak in Janša ter vsi ostali levi in desni: NE BOM več NIKOLI udaril po tistem, ki demonstrira. NE BOM udarjal po lačnih ljudeh, katerih trpljenje je posledica vaše prepotentne nesposobnosti in sprijenosti! NE BOM udarjal po ljudeh, ki imajo prav. NE BOM udarjal po lačnem sosedu, sinu, očetu materi sestri… Nikoli nisem in ne bom pretepal lačnih!!! NE BOM! In to na ukaz? Jaz ne. Hvala, nisem tako vzgojen.

Kaj pa ti, spoštovani sotrpin, sodelavec, prijatelj?

Politično nisem bil nikoli opredeljen. Nikoli komunist. Moje pisanje je nastalo zato, ker moj 5-letni sin čez 3 mesec praznuje rojstni dan. Da ne more povabiti sošolcev, sem mu že povedal. Nimamo denarja, čeprav sva oba z ženo izobražena. Obsedel je brez besed, le debele solze so bile. Obljubil sem, da bo drugo leto imel veliko zabavo. Pa še to sem najbrž lagal. In prav zato, zaradi solz, ker sem pošten in sem moral lagati lastnemu otroku, zaradi nesposobne diktatorske politike s krdelom marionet, brez občutka za delavce javnem in zasebnem sektorju, sem spisal to pismo. Spisal sem pismo in spustil bom ščit, odložil čelado, opustil ukaz. Jaz sem del vas, Spoštovani ljudje.

Na vas se lahko obrnem samo še s prošnjo:

Glede na maščevalno politiko Vinka Gorenaka vas prosim, če ima sploh še kdo kako službo kje, da mi jo rezervira. Gorenak me bo našel in odpustil zaradi krivdnih razlogov. Zaradi tega pisanja. On to zna – preverjeno. Hvala vam. Svoje mišljenje vam podajam zastonj. Moje plačilo bodo vaši všečki! Hvala.

Za vlado, leve IN desne, pa le

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Milošević, 02.03.1988, pred Skupščino SFRJ v Beogradu:

"Uskoro će biti objavljena sva imena i želim da vam kažem da će oni koji su se poslužili ljudima da manipulišu, radi ostvarenja političkih ciljeva protiv Jugoslavije, biti kažnjeni i biti uhapšeni.

Gorenak, 26.11.2012, Trg svobode v Mariboru:

"Ugotavljamo, da je peščica ljudi izrabila situacijo. In storili bomo vse, da se te ljudi izsledi, da se te ljudi najde in da se jih pripelje pred roko pravice."

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Del članka Frankla v Financah.

Demonstracije so res depresivne. In nevarne. Večina protestnikov izraža svoje nezadovoljstvo in bes iz srca - kdo ju ne bi zaradi mariborskega župana Kanglerja - ter kruto in nesprejemljivo je, da policija preseže svoja pooblastila. A realistično je treba domnevati naslednje: v precejšnjem delu so demonstracije politično organizirane ne samo zato, da se upravičeno vrže s prestola Franca Kanglerja, temveč tudi zato, da se pred nedeljskimi predsedniškimi volitvami tehtnica nagne v prid Danilu Türku in da se zamaje vlada Janeza Janše ter na čelo nove vlade postavi Zorana Jankovića. Kdor meni, da gre samo za upravičeni srd razžaljenega ljudstva, je »naivčina non plus ultra«. Srd je instrumentaliziran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Milošević, 02.03.1988, pred Skupščino SFRJ v Beogradu:

"Uskoro će biti objavljena sva imena i želim da vam kažem da će oni koji su se poslužili ljudima da manipulišu, radi ostvarenja političkih ciljeva protiv Jugoslavije, biti kažnjeni i biti uhapšeni.

Milošević je rekel tudi "NIKO VAS NEĆE TUČI"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Del članka Frankla v Financah.

Demonstracije so res depresivne. In nevarne. Večina protestnikov izraža svoje nezadovoljstvo in bes iz srca - kdo ju ne bi zaradi mariborskega župana Kanglerja - ter kruto in nesprejemljivo je, da policija preseže svoja pooblastila. A realistično je treba domnevati naslednje: v precejšnjem delu so demonstracije politično organizirane ne samo zato, da se upravičeno vrže s prestola Franca Kanglerja, temveč tudi zato, da se pred nedeljskimi predsedniškimi volitvami tehtnica nagne v prid Danilu Türku in da se zamaje vlada Janeza Janše ter na čelo nove vlade postavi Zorana Jankovića. Kdor meni, da gre samo za upravičeni srd razžaljenega ljudstva, je »naivčina non plus ultra«. Srd je instrumentaliziran.

Jaz ne maram ne TURČINA ne BORATA še najmanj pa JJ, ki so vsi isti, eni so LOPOVI drugi so pa OMOGOČILI in NEKAZNOVALI LOPOVŠČINE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

očitno je, da so izgubili kompas. Na kaj se bodo sklicevali po predsedniških volitvah ? ... me prav zanima, mogoće preslan burek

najbolj podlo je, da je kar naenkrat denar za policaje, prej jim je pa rezal vse živo .... sj ne moreš verjet .. pejte tepst ljudi in dobili boste 20 % dodatka ... res bolano.

nimam več besed

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Del članka Frankla v Financah.

Demonstracije so bla, bla, bla ....

able bable

dable bable

bla bla čvek čvek...

Srd je instrumentaliziran.

Ve se čigave so finance, ve se kdo je naštelan da razmišlja tako kot tale plačanec, ve se kakšen je interes kapitala in bank.

Naj jemlje ta cajteng kot verodostojen kdor hoče, jaz ga že dolgo ne več.

Že sam naslov dobro pove proti komu je usmerjeno razmišljanje in delovanje plačancev v tem kvazi cajtngu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo v osvežitev spomina. Iskra je dobila na razpisu posel za 5 mio eurov za obnovo semaforjev v MB. Predlagali so Kanglerju zanje dober biznis in znesek elegantno dvignili na 30 mio s pogodbo, ki ne potrebuje javnega razpisa, saj ISKRA investira... Postavijo radarje in KASIRAJO, za stroške pa dajo mariborskemu redarstvu 8 % "rabata". ...

Za bando biznismensko v ISKRI je to DOBER posel, za Kanglo verjetno kak %, raja pa naj debilno najebe...

So se pa zavarovali in bo občina in raja v primeru odpovedi pogodbe ponovno nategnjena zaradi odškodnine. Zdaj sem pa res srečen, ko gre kak semafor v luft, ker dvomim, da bo zavarovalnica v nedogled plačevala škodo.

Zraven tabl GOTOF JE, bi morala biti tudi kaka ISKRA SPIZDI VUN.

Res je banda pokvarjena. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. bo kar bo. Fantje, akcija se je začela in sedaj ni več poti levodesno - samo naprej.

jasno je, da bodo psihopati nakladali vsemogoče, da bi ubranili svoj status in privilegije.

Saj bi bilo čudno, če ne bi ...

ps.: beybam priporočam, da ostanejo doma in prižgejo sveče ...

Popravljeno . Popravil brojedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pa bo res?

Po tem kar sem prebral ni še nič rečenega.

Ni še nič rečenega a KPK se, med ostalim, opira na mnenje Ministrstva za finance, kjer so spisali za štiri strani nepravilnosti, ki si jih je mestna oblast v Mariboru privoščila pri tem Javno-zasebnem partnerstvu. Seveda so kršili vrsto predpisov, katerih namen je preprečevanje korupcije, negospodarnosti in zlorabe položaja. Stoji tudi vse kar je zapisal ataIBA in upam, da ko se bo kepa začela valiti, da bodo padle tudi kazenske ovadbe zaradi suma zlorabe oblasti ter prejemanja in dajanja podkupnine.

Potrebno je pa vztrajati na tem, da bo to veljalo za vse osumljene, tudi tiste v Ljubljani.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So se pa zavarovali in bo občina in raja v primeru odpovedi pogodbe ponovno nategnjena zaradi odškodnine.

Upam, da 'odpoved' pogodbe ni isto kot 'ničnost' pogodbe...

Jaz bi reku, da bo v primeru ničnosti tudi njihov 'varovalni' člen ničen.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, da se ne teh demonstracijah meče dol prav vse...Torej bo manjkal kadra na koncu.

Evo, pozimi mi posel zaradi podnebnih razmer tod okoli ravno ne cveti... Se javim za kakšno službo v parlamentu za en cajt. Nisem zbirčen sam da je gnar...

Do moto sezone, pa boste nekateri tako ali tako spet na nogah in me boste lahko zamenjali. Obljubim, da bom odšel takoj (z nadomestilom bom prav lepo shajal :grim )....

Popravljeno . Popravil bladzo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!