Skoči na vsebino

Zakaj imam Hondo?


moto rider

Priporočene objave

In kako zgleda tvoja TOP lestvica (če seveda ni skrivnost)?

 

Ni skrivnost!

  1. S hondami nikakršnih problemov!! Razen trije ležaji (Africa) na osi zadnjega kolesa za 5 EUR, ki sem (razen enega) sam zajebal s štrajfiksom). (Je pa nekaj res, da smo odkrili in odpravili napako!)  So mi pa ti motorji všeč, ker mi noben ni rabil olja. Za daljše fure pa je to blagor!! - P.S. (23 let vozim tudi (v glavnem stare) avte honda, in prav toliko let brez vsakršne napake!!! NIČ!
  2. Kawa (endure) - skratka, nič resnejših težav.
  3. Suzuki - (naked) ni bilo težav, če odmislim porabo olja, ki sem ga dolival v litrih
  4. Yamaha - (naked in endure.) Nepotrebne težave v marsičem... Nezanesljiv, a fajn motor.
  5. BMW (oba nova - pred leti) crkovalo je vse, kar je lahko. Odpadali so vijaki, prelivali frgazerji, crkavale črpalke, semeringi, elektronika, števci, puščali so olje... Saj se niti več ne spomnim. Je pa nekaj res; BMW pusti v človeku svoj pečat!
  6. (Izven konkurence!) O angležih pa da sploh ne govorim - toda; To so bili "odsluženi" povojni stari motorji, prešraufani, stolčeni, nekvalitetno popravljeni... Skratka, te nebi dajal na seznam o nepokvarljivosti ker vem, kakšni so to motorji danes!! - Odlični!!!
  7. Z italijani pa nisem imel opravka. To pa veste sami.

Sedaj se pa še nekaj zmenimo; To so moje izkušnje, v številu kakšnih 20 motociklov! Lahko, da so vaše izkušnje popolnoma drugačne. Je pa nekaj res; Ko bom spet menjaval, bo to honda! Razen, če ne bodo zapolnili vrzeli, ki zeva v segmentu uporabnih motociklov za cesto in teren. Uporabno vozilo z univerzalnimi amortizerji, ne pretežko, ne premočno, kakor preveliko itd... Tisto pravo! In kdor to išče, ve, kaj imam v mislih....  :hmm:  :yes:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda k Honda ki je znana po svoji pregovorni "nepokvarljivosti" ne naredi kakšen zanimiv moped, ki bo pritegnil ljudi tako kot pri BMW, KTM in YAMAHI, Honda pa daje na trg kar nekakšna nezanimiva skropucala, če bi sedaj bil pr gnarju sigurno neb kupu Honde ker me tud eden njihov model ne pritegne

Sayo, ti kr kup neki od Honde, pa nam prpel, jo bomo predelal da bo čist neki posebnega. Kot tvoja BČS-ka recimo. Ma da te prtegne!

 

 

Motorider, to je ocena! Bravo!

 

Je pa res kar pravi Sayo, zadnje čase nimajo nič všečnega. Ta velka CBjka recimo se mi super vozi, je pa pusta da bolj ne more biti. Pa je še edina, ki je podobna klasiki kar meni paše. Se že dolgo pripravljam za kakšno estetsko predelavo, pa bo to zgleda kasneje v penziji ko bo čas. Sam kaj ko takrat pa gnara ne bo.

Popravljeno . Popravil I30
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sayo, ti kr kup neki od Honde, pa nam prpel, jo bomo predelal da bo čist neki posebnega. Kot tvoja BČS-ka recimo. Ma da te prtegne!

 

Pa saj ti pravim da ni gnarja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato ker imam stresno življenje, Stara Transalpka pa po mojih prevoženih 30.000 km ni zahtevala ničesar razen rednega servisa in goriva. Na Yamahi med vožnjo zdrobilo ležaj, na Kawasakiju nagajal menjalnik  (motor star dve leti, s servisno knjigo :kva1: ), Jap, res je kar govorijo, Honda je dolgočasna :grim.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj ti pravim da ni gnarja

Kdo v teh časih nima dnarja je revež :kva2: jaz pa druga ne kupim, pa naj še bo tako nezanimivo samo, da ne rabim šraufat :grim  :grim posebaj kje "middle of nowhere"

 

moto rider......nimam kaj dodat, izkušnje podobne v 32 letih motopohajkovanja :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razumem da so nekaterim Honde dolgočasne (prijetno dolgočasne), pa vendar to ne bo držalo za vse modele. V zadnjih desetih letih sem imel dve VTR-ki, CB 500, xr 600 in xr 400. VTR je prav lušten motorček tako za pogledat in še posebej za vozit. Enako sem občuti tudi pri endurci, med dolgočasne bi pa res spadala CB 500. Res je tudi, da ostalo od Honde spada bolj med dolgočasne, zato nikoli nisem niti pomislil da bi imel kako CB ....

Najboljše od vsega pa je, da VTR sploh ni bilo treba vozit na servis (kontrola ventilov šele na 42000 km), olje pa filtre, ketne pa zavore pa tak znamo sami porihtat a ne, v zimskem času je to celo prijetna popestritev.

In zadevo sem stopnjeval še bolj na komot, zato imam sedaj kardan Hondo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razumem da so nekaterim Honde dolgočasne (prijetno dolgočasne), pa vendar to ne bo držalo za vse modele. V zadnjih desetih letih sem imel dve VTR-ki, CB 500, xr 600 in xr 400. VTR je prav lušten motorček tako za pogledat in še posebej za vozit. Enako sem občuti tudi pri endurci, med dolgočasne bi pa res spadala CB 500. Res je tudi, da ostalo od Honde spada bolj med dolgočasne, zato nikoli nisem niti pomislil da bi imel kako CB ....

Najboljše od vsega pa je, da VTR sploh ni bilo treba vozit na servis (kontrola ventilov šele na 42000 km), olje pa filtre, ketne pa zavore pa tak znamo sami porihtat a ne, v zimskem času je to celo prijetna popestritev.

In zadevo sem stopnjeval še bolj na komot, zato imam sedaj kardan Hondo.

No vidiš zakaj na vari nimamo kaj šraufat samo vozit...imam avto. mazalec verige in je skoraj tako komot kot kardan :grim  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Tole je odgovor na vprašanje te teme:

Motorist iz Špitala v Avstriji je z Varaderko prevozil 400.000 km v 12 letih. Zamenjal je samo en alternator, 3 bencin pumpe in sklopko. Vse s prvo mašino. Načrtuje pa še vsaj 100.000 do 200.000 ali več. Honda je letnik 99, torej še s fergazerji, staro zanesljivo tehniko. Link -  http://www.1000ps.at/testbericht-2358758-400000km_Varadero

Lastniki teh Hond z manj kot 100.000 km se lahko veselite dolge svetle prihodnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa da me ne bo kdo narobe razumel; rad imam motorje, tudi Honde, ... sicer mi nobena ni posebej za dol past, ampak ajde.. MENTALITETA je tista, ki me moti. Tu pa vozniki Hond in BMWja (ornk prednjačijo Honde) razmišljajo veliko preveč hladno in racionalno. (če to zate ne velja, super, hvalabogu, aleluja).. drugače se pa malo zamislite. Resno, nič hudega vam nočem. Samo malooooo odprite svoja obzorja in probajte druge reči, probajte nekaj nenavadnega, drugačnega, vznemirljivega, mogoče norega. Boste presenečeni.

Jaz sem svoj motor preklel vsaj 100x, garantiram. Pa se vedno vračam, ker je to TO. ZAME!

ferek, probaj Guzzija, ne bo ti žal. Norge je zakon.

Jaz imam rdečo CBF1000..prej sem mel eno sezono 600 in prej še iz srednje šole čoperja 125. Na vsakega od teh se grem pozimi vsest, ga pogledat. Jaz sem hondo kupil na prvem mestu, ker mi zgleda dinamično, sploh v tej rdeči barvi, ko se sveti na soncu, meni je motor všeč. Pelje se super! Pa sem probal marsikaj, tudi eno aprilio, pa BMWja, pa yamaho.. Ketno mažem sam, gume pumpam sam. Z njo se peljem, ko se januarja prvič segreje na +5 in se posuši cesta. Menim, da si motor vsakdo kupi iz strasti in vsakdo ima svoj način strasti. Če meni srce zaigra ob tehnični odličnosti, ni z mano nič narobe. Mene dober inženiring navduši! Narobe je, če ljudem, ki imamo veselje s svojimi hondami, BMWji, ducatiji, harleyi..začneš pravit, da smo neumni in brez čustev, ker nas ne poženejo iste lepote tega hobija, kot tebe. Vsak pač najde svoje veselje z motorjem, tudi ata z išjasom in 700km na sezono, jaz ko ob 6 zjutraj montiram stranske kufre na mojo hondo in pičim nekam za par dni, en ko s krosom frči po zraku..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni skrivnost!

  1. S hondami nikakršnih problemov!! Razen trije ležaji (Africa) na osi zadnjega kolesa za 5 EUR, ki sem (razen enega) sam zajebal s štrajfiksom). (Je pa nekaj res, da smo odkrili in odpravili napako!)  So mi pa ti motorji všeč, ker mi noben ni rabil olja. Za daljše fure pa je to blagor!! - P.S. (23 let vozim tudi (v glavnem stare) avte honda, in prav toliko let brez vsakršne napake!!! NIČ!
  2. Kawa (endure) - skratka, nič resnejših težav.
  3. Suzuki - (naked) ni bilo težav, če odmislim porabo olja, ki sem ga dolival v litrih
  4. Yamaha - (naked in endure.) Nepotrebne težave v marsičem... Nezanesljiv, a fajn motor.
  5. BMW (oba nova - pred leti) crkovalo je vse, kar je lahko. Odpadali so vijaki, prelivali frgazerji, crkavale črpalke, semeringi, elektronika, števci, puščali so olje... Saj se niti več ne spomnim. Je pa nekaj res; BMW pusti v človeku svoj pečat!
  6. (Izven konkurence!) O angležih pa da sploh ne govorim - toda; To so bili "odsluženi" povojni stari motorji, prešraufani, stolčeni, nekvalitetno popravljeni... Skratka, te nebi dajal na seznam o nepokvarljivosti ker vem, kakšni so to motorji danes!! - Odlični!!!
  7. Z italijani pa nisem imel opravka. To pa veste sami.

Sedaj se pa še nekaj zmenimo; To so moje izkušnje, v številu kakšnih 20 motociklov! Lahko, da so vaše izkušnje popolnoma drugačne. Je pa nekaj res; Ko bom spet menjaval, bo to honda! Razen, če ne bodo zapolnili vrzeli, ki zeva v segmentu uporabnih motociklov za cesto in teren. Uporabno vozilo z univerzalnimi amortizerji, ne pretežko, ne premočno, kakor preveliko itd... Tisto pravo! In kdor to išče, ve, kaj imam v mislih....  :hmm:  :yes:

mal OT, upam da bom čez par elt ttu jst lahko pisau take komentarje o motorjih  :yes:

 

Sm pa na hondi naredu izpit pa ttu ta nove cb500f so lepe tako da s ene bom nič prtoževau nad hondami.

(sam kot zgoraj napisnao tut s kawasakiji ni nič narobe)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebite se posrani japonci. :grim

Nam jih vsaj skup ne potegne tako kot vaše kitajce!

Mini_Moto_1.jpg

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem svojemu neznanju, ampak, a ne potrebuje motor za normalno delovanje tudi zraka??? Kaj pa tu skozi zračni filter v motor pride? :?  :?

še enkrat poglej video, gori pri šipci se vidi cevka za zrak

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

I30 mi nimamo kitajcev.

Makaroni so tud kitajski. Kar Polotovga Marka praš, če ne verjameš! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Makaroni so tud kitajski. Kar Polotovga Marka praš, če ne verjameš! :grim

Ne bo šlo. Lahko ti pa povem, da je več kitajske robe na tistem tvojem jacu od V-maxa, kot na mojem Poliniju... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bo šlo. Lahko ti pa povem, da je več kitajske robe na tistem tvojem jacu od V-maxa, kot na mojem Poliniju... :naughty:

Matr si trmast! ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!