Skoči na vsebino

Parkiranje na potovanjih (v tujini)


Wastelander

Priporočene objave

Letos planiram prvo večdnevno potovanje z motorjem po tujini. Na potovanjih si rad ogledam večja mesta, sem pa pri rezervaciji nočitev vedno v skrbeh kako bo s parkiranjem. Pri potovanjih z avtomobilom parkiranje v mestih praviloma ni problem oz. ni takšne skrbi  - avto, ki ga imam je dovolj star da vlomilcev ali tatov ne zanima. Z motorjem pa je povečini druga pesem, mimogrede lahko kdo otrga/odstrani del opreme ali motor pobaše v kombi. Tudi če imaš na motorju alarm in debelo verigo ni nujno da tatu ustaviš oz. nimaš garancije, da bo alarm koga ustavil. Tudi vandalizem je lahko problem...

 

Zanima me, kako nekateri bolj izkušeni poskrbite za varno parkiranje oz. kaj svetujete. 

 

Letos imam željo po nekajdnevni turi po Češki - nekaj dni bi ostal tudi v mestih (Pardubice in Praga). Pozna kdo kaki hostel ali ugoden hotel (po ceni primerljiv z ostalimi nižjecenovnimi) kjer se da spati brez skrbi za motor? 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos planiram prvo večdnevno potovanje z motorjem po tujini. Na potovanjih si rad ogledam večja mesta, sem pa pri rezervaciji nočitev vedno v skrbeh kako bo s parkiranjem. Pri potovanjih z avtomobilom parkiranje v mestih praviloma ni problem oz. ni takšne skrbi  - avto, ki ga imam je dovolj star da vlomilcev ali tatov ne zanima. Z motorjem pa je povečini druga pesem, mimogrede lahko kdo otrga/odstrani del opreme ali motor pobaše v kombi. Tudi če imaš na motorju alarm in debelo verigo ni nujno da tatu ustaviš oz. nimaš garancije, da bo alarm koga ustavil. Tudi vandalizem je lahko problem...

 

Zanima me, kako nekateri bolj izkušeni poskrbite za varno parkiranje oz. kaj svetujete. 

 

Letos imam željo po nekajdnevni turi po Češki - nekaj dni bi ostal tudi v mestih (Pardubice in Praga). Pozna kdo kaki hostel ali ugoden hotel (po ceni primerljiv z ostalimi nižjecenovnimi) kjer se da spati brez skrbi za motor? 

 

Ahoj Wastelander!

 

Moto-rider ti je že v glavnem povedal...dodam lahko svoje izkušnje in poglede.

Jaz se za prenočevanje izogibam mestom, nasploh v svojih potovanjih. Imam raje naravo, majhne vasice, podeželje, kjer je stik z deželo, ljudmi bolj pristen.

Če rezerviraš vnaprej....oglej si slike namestitve (ali je to ob glavni cest, odmaknjeno, ograjeno...), nekateri napišejo v ponudbi, da imajo garažo... Jaz bi navezal kontakt in se pozanimal. 

Do sedaj nisem imel problemov in kot ti je napisal moto-rider, vprašati, prositi nič ne "košta", dober gostitelj ti bo pomagal.

 

Jaz drugače največkrat izbiram prenočišča sproti, okvirno pa določim kraje, ko planiram pot. Skratka dobro se pozanimaj pri rezervacijah, mesta si lahko ogledaš tudi, če se nastaniš nekje na obrobju...

 

V vsakem primeru, pa rabiš tudi srečo....sestavni del potepanj, a ne.  :)

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no taglavno si že zvedel...bom opisala eno zanimivi izkušnjo letos hehe...na novga leta dan smo bili v enem večjih mest v Tuniziji najdemo komaj en prost hotel za solidno ceno in glej ga zlomka ni placa za parkirat motor razen ob robu voznega pasa oz zravn pločnika,u kar nismo bili prepričani,glede na to da je novo leto in  nimamo pojma kaj se pri njih dogaja na ulicah se odločimo, da ne raskiramo te varjante,..potem pa jaz kot jaz ,vidim 30m stran dva policista, ki varujeta zgradbo nakar ugotovim da je policijska postaja,.nahecam kolega da se gre zment če lahko parkiramo motorja pri njih,...kar traja cele pol ure da se kolega zmeni najprej s policistom potem nekim uradnikom nazadnje je bilo okrog njega 20policistov,ki so nas najprej popisal nato pa smo parkiral motorje v garažo,..blo je pa prov smešno k je bilo videt tko kot da bi se eni druge bal hehe...pol smo študiral da če bi imel v kufrih kakšno ekspolozivo bi lohk u luft vrgl celo postajo hehe

 

predvsem pa moje mišljenje je tako...če si preveč črnogled in skoz razmišljaš da ti bojo kaj ukradli potem ti bojo res,.

Moja potovanja po zda,afriki,evropi,..so se vedno končala v redu u 20letni karjeri oziroma v 17letih potovanja mi ni še nikoli sfalila nobena stvar,..na srečo..mogoče sem celo preveč sproščena kar se tiče tega puščam na motorju čelado katero privežem le s paščkom,rokavice in ostalo robo,.res pa je da imam že dotrajano opremo tko da če mi gdo pajsne čelado mu bom skor hvaležna, da bom končno si privoščila novo:)malo za šalo malo za res...

 

drugače pa kar se tiče evrope nisem tako sproščena kot po afriki oz zda,...

sicer večinoma spimo po šotorih tko da je motor na dosegu ušes,.kadar pa so situacije takšne da je treba pustit motror na ulici me je tega najbolj strah v evropi tako da če se le da najdemo spanje z garažo,..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podpišem. Lepa beseda lepo parkirno mesto najde. Velikokrat tudi takole.

 

 

dscn0356.jpg

Popravljeno . Popravil jakATV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še nekaj fotk parkiranja:)letos

 

prva Italija' brescia pred vhodom v hotel

 

druga Tunis garaža hotela Charelton

 

na dvorišču nekega hotela

 

dvakrat smo mogli spodkladat da smo prišli not

 

pa v obzidju hotela v matmati

 

 

post-265-0-18438300-1361108743_thumb.jpg

post-265-0-67568300-1361108820_thumb.jpg

post-265-0-73923600-1361109011_thumb.jpg

post-265-0-49624800-1361109072_thumb.jpg

post-265-0-14516100-1361109169_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj mojih razmišljanj.

Vsako obremenjevanje, da ti bodo kaj okradli uničuje užitek potovanja. Nimaš pa večjega vpliva ali ti bodo kaj sunili.

Če boš v nepravem trenutku na pravem mestu pač pobašejo stvari.

Moj moto je ne izstopaj po opremi in motorju pa boš imel mir, saj vem da čisto ne drži. Pomaga pa, da si bolj miren.  :yes:

Če boš kje parkiral svojega versisa, ga parkiraj zravem dražjih in zopet imaš varovalko.

Ne obremenjuj se in uživaj na potovanju.

Meni še niso nič pokradli in upam, da bo tako tudi ostalo. Če pogledaš koliko ljudi potuje je kraj relativno malo.

Ti pa priporočam, dodatno zavarovanje - pomoč na cesti AXA plus, če ga nimaš, je potem malo lažje.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če že moraš zadevo kje pustiti zunaj čez noč, je dobra ideja tudi pokrivalo, ga vedno vozim s seboj, je majhne pakunge, motor tako ni takoj na očeh, zjutraj pa je še suh.

 

Najraje pa seveda kampiram, tam pa je ziher, ker se lahko "zvežeš" nanj :)

 

Za velika mesta pa nasveta nimam, ker se jih izogibam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še tole;

Če te je strah, avtomatsko nase vlečeš pizdarije!

Bolj kot si sproščen, naraven in brez strahu (predvsem do soljudi,) a kljub temu previden, lepše se ti vračajo vrline domačinov!!

Verjemi vase in v pozitivno naravnanost! To je garant za lepo in brezskrbno potovanje.

 

Pa še tole, kar je enkrat rekel modrec?

"Verjemi v ljudi, ker so dobri, pošteni, kakor srčni... Avto pa le zakleni, ko izstopiš!"

To je več ali manj umetnost sreče, ki te spremlja! :OK:

 

In kot je rekel ForU2!

Kampiraj na deželi - kjer so ljudje še bolj natur!!

Milijonsla mesta so polna prepožrešnih "ust"...

Popravljeno . Popravil semering
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz v dvajsetih letih na potovanjih nisem imel večjih težav. Nazadnje me je rešila prvič uporabljena ključavnica xena (z alarmom). V južni franciji so tatiči hoteli nahitro odnesti dve zaklenjeni čelad pa se je sprožil alarem... in so pobegnili.

Večja težavo mi predstavlja domače mesto Ljubljana......poškodbe ključavnice v približno treh letih nazorno kažejo stanje v prestolnici...http://www.motosvet.com/tabla/topic/7165-zascita-kljucavnice-alarm-zavarovanje/?p=1898843

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še tole;

Če te je strah, avtomatsko nase vlečeš pizdarije!

Bolj kot si sproščen, naraven in brez strahu (predvsem do soljudi,) a kljub temu previden, lepše se ti vračajo vrline domačinov!!

Verjemi vase in v pozitivno naravnanost! To je garant za lepo in brezskrbno potovanje.

 

Pa še tole, kar je enkrat rekel modrec?

"Verjemi v ljudi, ker so dobri, pošteni, kakor srčni... Avto pa le zakleni, ko izstopiš!"

To je več ali manj umetnost sreče, ki te spremlja! :OK:

Super napisano. Drži kot pribito.

 

Scarabeo

Popravljeno . Popravil Scarabeo 500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem na potovanju iskal prenočišča po privat penzijonih,je bil vedno glavni  pogoj motor pod ključem.Običajno so mi razlagali da je motor siguren pod lučjo pred hišo,da imajo kamero bla,bla...ko sem se hotel poslovit ,so pa svoj avto iz garaže potegnili,mi dovolili z motorjem v stanovanje ali pa smo se zmenili za sosedovo garažo.V srbskih planinah je motorček spal tudi med alkoholom pod devetimi ključi,v Bosni v recepciji ambulante itd.S prijaznostjo (in denarjem)se da vse zmenit.In sem siguren da je motor bolj varen v planinskem hlevu kot na parkirišču pred petzvezdastim hotelom.Raje bi izbral tudi kak stealth kamping z motorjem privezanim za nogo kot pa da ga pustim na prostem v kakem velemestu.

post-1419-0-41571400-1361126099_thumb.jpg

post-1419-0-48157700-1361126129_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raje bi izbral tudi kak stealth kamping z motorjem privezanim za nogo kot pa da ga pustim na prostem v kakem velemestu.

 

No ja tudi po večjih mestih sem ga že brez skrbi pustil stati na ulici pa nikoli ni bilo panike. Je pa res precej odvisno kje se to ''velemesto'' nahaja.  Precej bolj breskrbno sem ga pustil v Damasku kot bi ga recimo na domačem dvorišču.

 

Prevelike znanosti ni za zganjat, ko prideš v mesto in najdeš možno prenočišče povprašaš kam bi lahko svoja jajca parkiral...pa se vedno najde neka rešitev če že imaš željo po garaži. Težave je vedno najbolje reševati sproti :)

Popravljeno . Popravil Leteči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delim filozofijo @Fly-a in ko sem v mestih, izberem vedno prenočišče, ki ima poleg ali garažo ali kak drug prostor pod ključem. Običajno je dovolj ponudbe, da takšno varianto tudi najdem. Drugače se obrnem in iščem dalje. Na podeželju je običajno lažje dobiti varovan prostor, v vsakem primeru pa je obvezna oprema ključavnica z alarmom.

 

Lani sem teden dni prevozil po Češki in sem v mestih vedno dobil penzion, s prostorom za motor (garaža ali pa ograjeno dvorišče) in to v prvo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Synth,

Kaj pa če slučajno tega ni...?? - Tudi to se kdaj zgodi.....

 

Nama je npr v Krasnoyarskem tip, ki sem ga plačal, da pazi na motor, ukradel ročno uro, (ki je bila prilepljena na armatudo) - In?

Ja nič, ne...

Svoj motor poznam kot lasten žep, in ko sem se približal, sem ga na šus direktno vprašal in ga pogledal naravnost v oči:

Ej, Šef!! Kje je moja ura??"

Veš da je zafarbal kot fazan! ..... Pa sem mu jo vseeno pustil. In to predvsem zato, ker sva mela še cel mesec časa.... Dal pa sem mu vedeti, da ima opravka s Slovenci! (k' smo tudi včasih škrt!)

 

Cajt 'mam, pa n'mal' pisarim...

Uu pi.... mejčken sem :topic:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naravno da ne treba prepustiti slučaju jer uvek postoji prvi put i svi misle neće meni to da se desi , ja imam ABUS  lanac ili ketno sa veoma jakim alkama i dosta jak katanac tako da i kad je motor na sigurnom on je zaključan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem jaz nekje prebral navodila in zdaj na potovanjih VEDNO:

- motor zakljenjem najprej z ketno in klučavnico, po pa še z disklokom in alarmom

- za zadnje kolo ga potegnem na drevo, alpa vejo , alpa kandelaber

- tam kjer visi, spodaj skoplejm luknjo 2krat2 metra, pa z vejami pokrijem.

- še posebej na štajerskem

Ziher je ziher

CB

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem jaz nekje prebral navodila in zdaj na potovanjih VEDNO:

- motor zakljenjem najprej z ketno in klučavnico, po pa še z disklokom in alarmom

- za zadnje kolo ga potegnem na drevo, alpa vejo , alpa kandelaber

- tam kjer visi, spodaj skoplejm luknjo 2krat2 metra, pa z vejami pokrijem.

- še posebej na štajerskem

Ziher je ziher

CB

Jaz pa sobo stalno v četrtem štoku vzamem in motor gor nesem!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovanja za primer kraje so pri nas vsaj po mojem mnenju preveč draga. Lani sem malo spraševal kako je z zavarovanjem proti kraji za krajši čas. Opcija sploh ni mogoča :BUA: Za ceno dvo letnega polnega zavarovanja že dobiš staro kljuse tipa Honda Dominator in jo imaš za v bolj "čudne" konce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je toliko izkušen kolikor motoristov.Glede juge pa lahko rečem,da še pomislu nise na kaj slabega Bosna Drvar hotel sredi mesta motorji vsem na očeh.Užice ,Srbija Hotel v centru parkiral na pločniku brez problemov,kakor tudi v Skopju.Seveda smo motorje zaklepali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, vse je brez problema, dokler ti ne ukradejo motorja... Ali pa karkoli, kar potrebuješ na poti.

Kot sem že oemenil; Grčija pred leti; Sedem motorjev parkiranih na dvorišču zagrajenega hotela.

Zjutraj treh ni bilo!! (Taboljših - in tamočnih. Pa jih je paznih vahtal!!)

Moj kolega (Nemec) sredi Barcelone. Sredi ulice. Podnevi...

Ko se je čez slabo uro vrnil... :O :o ....  Motorja ni bilo!!

Moj kolega s Transalpko v Portoveccio; - Hotel, zagrajeno dvorišče, "stražar"... Zjutraj motorja ni bilo!! :O:slap:

Nama so velikokrat samovoljno pazili na motor z opremo vret itd... A dragi moji; "To je SREČA!" In odnos!!

Kot sem omenil, če te je strah, boš nehote privabil pizdarije nase.

 

To je ravno tako, kot na cesti.... Kaj potrebuje motorist??

Malo pameti in mnogo sreče!! Pa ostalih udeležencev v prometu se bojmo! In lopovov. A ne preveč!

To je jamstvo, za lagodno motoristično življenje..

Aha... pa v glavi red!!! :yes:

Popravljeno . Popravil semering
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor so že ukradli sredi Tromostovja v Ljubljani, kjer je bilo parkiranih več kot 100 motorjev .... sredi lepega popldneva v sredo, kjer smo se včasih zbirali.

 

Ni pravila. Včasih je še slabše, če ti nekdo reče, da mu ga daj v garažo, saj ima celo noč priložnost da marsikaj dol pošraufa, pa še skrit je pred pogledi.

 

Mi, na potovanjih, poskušamo najdti prenočišče z varovanim parkiriščem, če ga ni, se pa odločamo, ali ostanemo tam ali gremo kam drugam. Odločamo po občutku.

 

V veliki večini primerov, so lastniki prenočišč zelo prijazni in poskrbijo, da so njihovi gosti in njihovo premoženje na varnem.

 

Če naletiš na smolo, pa lahko, preko noči, ostaenš tudi brez ledvice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene so pa ravno lani v Srbiji kregali, da naj neham puščat stvari kar tako na motorju...ampak zaenkrat star in obtolčen motor, smrdljiva čelada in splajhana jakna očitno ni dovolj privlačna.

Zanimivo...na zahodu pa navadno res uporabim ono kolesarsko ključavnico, da gor navesim cote in čelado. Sicer želve ne morem gor pripet, ampak pretiravat pa menda ni treba. Raje pridem domov brez nje, kot pa da sploh ne bi nikamor šel.

Je pa res tako kot pravijo predhodniki...mal zdrave pameti uporabit pri teh zaklepanjih, pa bo. Če ti je namenjeno, ti pač je. Ampak v večini se mamo na izletih prav fajn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!