Skoči na vsebino

Parkiranje na potovanjih (v tujini)


Wastelander

Priporočene objave

Če se pretirava se ti lahko zgodi tudi kaj nepredvidenega.

Tudi jaz sem navesil vse disk locke na motor, kao naj se matrajo malo dlje časa. Enega spredaj, enega zadaj pa še zaklenil sem krmilo.

Se vsedem na motor in hočem odpeljati, ja malo morgen. Zadaj ga nisem odklenil. Štala, disk skrivljen. Zaradi takšnih stvari se potovanje tudi lahko konča.

Zato po pameti. 

 

LP Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wastelander Edino pravilo je, da pravil tukaj ni. Če te obkradejo že na prvem potovanju si pač "baksus".  Ti kar veselo na pot in uživaj! Ne pozabi pa poročat ko prideš nazaj. Mirč
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, vse je brez problema, dokler ti ne ukradejo motorja... Ali pa karkoli, kar potrebuješ na poti.

Kot sem že oemenil; Grčija pred leti; Sedem motorjev parkiranih na dvorišču zagrajenega hotela.

Zjutraj treh ni bilo!! (Taboljših - in tamočnih. Pa jih je paznih vahtal!!)

Moj kolega (Nemec) sredi Barcelone. Sredi ulice. Podnevi...

Ko se je čez slabo uro vrnil... :O :o ....  Motorja ni bilo!!

Moj kolega s Transalpko v Portoveccio; - Hotel, zagrajeno dvorišče, "stražar"... Zjutraj motorja ni bilo!! :O:slap:

Nama so velikokrat samovoljno pazili na motor z opremo vret itd... A dragi moji; "To je SREČA!" In odnos!!

Kot sem omenil, če te je strah, boš nehote privabil pizdarije nase.

 

To je ravno tako, kot na cesti.... Kaj potrebuje motorist??

Malo pameti in mnogo sreče!! Pa ostalih udeležencev v prometu se bojmo! In lopovov. A ne preveč!

To je jamstvo, za lagodno motoristično življenje..

Aha... pa v glavi red!!! :yes:

Dobro da te ne poznam; glede na to kaj se vse tvojim znancem zgodi :grim

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni vsi motoristi.

Tudi jaz sem prejšnje leto presedlal med motoriste in letos z mojo drago načrtujem potepanje po Bosni in nato naprej do Žabljaka, dolino reke Tare in Durmitorja. Zanima me , če je od vas že kdo prevozil to pot in kakšne so ceste na tej poti ? 

Za vsak nasvet vam bom hvaležen, hvala. 

lep pozdrav, Takanaka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Velika večina tu nas je že prevozila Bosno in Črno goro. Večkrat.

 

Moj navet:

 

Če pobrskaš po forumu, uporabiš isklanik, boš dobil toliko gradiva, slik,  navetov in izkušenj, da si do konca meseca pečen po 2 uri za kompom.

 

Na kratko...ceste primerljive z našimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro da te ne poznam; glede na to kaj se vse tvojim znancem zgodi :grim

Ja res imaš srečo!!

 

Pa še popravek iz Grčije;

Ne tirje - 4, štirje (z besedo) so izginili!!

Se opravičuijem za napako! :worship:

Pa še pripis;

Čez nekaj mesecev so jih dobili celo nazaj... A so bili olupljeni kot gnil krompir!

Ampak se mi zdi samo zato, ker so bili moji p'rjatli...

 

Dolgo smo na svetu, pa se počasi nabere "pizdarij..."

K sreči, največ lepih!! :010 :010  Opozoriti je pa treba!

Pametno to, da se ne ponavljajo napake.

 

P.S.

Mater ejga... kwa smo zjebal tole temo! - Tudi jaz. Posipam se s pepelom!  :topic: Sorrčy!!

Popravljeno . Popravil semering
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bolj družabno-gostilniški tip in se ponavadi znajdem bolj v denatah in gostilnah. Po jugi tako ali tako ni bilo problemov, po raznih bolj "kradljivih deželah" ala Italija, Francija, Španija pa sem se posluževal 2 tehnik. Prenočišč nisem rezerviral vnaprej zato sem pač to uporabil za iskanje parkinga za nekaj ur ali spanje+parking.

Kot prvo sem kakšnega motorista v mestu ustavil in vprašal kje je varno parkirat motor. Ponavadi me je ta napotil v kakšno garažno hišo, ki ima poseben prostor za motorje varovan z mrežo in z varnostnikom. Tam sem še kakšno prijazno rekel z varnostnikom pa sem bil miren, če sem imel namen še tam parkirat drugi dan pa sem mu z ogleda prinesel še piksno ali dve piva.

Drugače pa te motoristi napotijo do kake biker frendly gostilne ali do kakega kolega ali celo do kakšnega kluba z clubhousom. Na Račun Gibraltar MC sem tako recimo imel pri njih 3 dni zastonj spanja in vodenje zastonj.

Druga opcija pa je da se sparkiraš v kakšno relativno prijazno bufo, naročiš pivo in z kelnarjem ali kelnarco malo pokramljaš, velika šansa je, da boš lahko motor in opremo pustil kar pri njih v bufi dokler si na ogledih, če boš le še kakšno pivo spil in kaj pojedel.

Sploh to drugo opcijo bi ti priporočal na Češkem, gor so gostinci prave face in vredu ljudje ampak moreš pit in hvalit pivo. Ko gostinec vidi s kakšnim užitkom spiješ pivo (po celodnevmen kuhanju v ledru) te od sreče itak posvoji :)

 

Lahko pa se uležeš na bencinski pumpi na travo in daš roko skozi prednjo kolo pa odspiš par ur. Ni panike, samo tovornjakarji te malo čudno gledajo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PERVY

Lahko pa se uležeš na bencinski pumpi na travo in daš roko skozi prednjo kolo pa odspiš par ur. Ni panike, samo tovornjakarji te malo čudno gledajo :)

 

 

Ja, seveda PERVY!

Ko imaš roko skozi špice sprednjega bicikla, motorja pa nikjer... :O:kva2:

Popravljeno . Popravil moto rider
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To z biker friendly kafičem sploh ni tak slaba opcija. V Solunu sem lutal 2ure in mi ni ratal najdet nič spodobnega za spat. V večjih mestih imam vedno nek tak čuden filing. Slučajno nabašem na Bikers cafe Thessaloniki. Grema z punco na eno kokaljoko z dvema kockama mraza in vprašama kje se da prespat. Motor sva lahko pustila pred kafičem, kjer so imeli varnostnika celo noč. Opremo so nama dal lepo v omaro v gostilno. Še kamp opreme nama ni bilo treba snet dol iz motorja... Lastnik naju je pospremil v sosednjo ulico v nek hotelček in zrihtal "special price for my friends". Zjutraj je bil motor še vedno tam, čakala naju je še kava, lastnik je pa na roke skiciral kam naj se na Halkidiki zapeljema.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!