Skoči na vsebino

Zgodbica za lepši dan


Priporočene objave

Oče je prišel, utrujen in razdražljiv pozno domov iz svoje službe in že pri vhodu naletel na svojega petletnega sina, ki ga je čakal pred vrati.

"Ati, te lahko nekaj vprašam?"

"Ja. Kaj je?" je odgovoril oče.

"Ati, koliko denarja zaslužiš na uro?"

"To se pa tebe nič ne tiče. Zakaj sploh sprašuješ?" je oče odgovoril jezljivo.

"Samo rad bi vedel. Prosim povej mi, koliko dobiš na uro?" je prosil mali deček.

"Če že moraš vedeti, zaslužim dva tisoč tolarjev na uro."

"Oh," je sinček zavzdihnil in povesil glavo.

Znova je pogledal gor in dejal, "Ati, mi lahko posodiš tisoč tolarjev?"

Oče je postal zelo nejevoljen.

"Če si me o moji plači spraševal samo zato, da ti lahko posodim nekaj denarja, da si kupiš trapasto igračo ali kakšno drugo neumnost, potem odkorakaj naravnost v svojo sobo in se spravi v posteljo. Razmisli o tem, kako si bil sebičen. Vsak dan delam dolgo in trdo in nimam časa za take otroške igrice."

Mali deček je tiho odšel v sobo in zaprl vrata za seboj. Oče se je usedel na kavč in postajal še bolj jezen, ko je razmišljal o sinovem poizvedovanju. Le kako si drzne spraševati takšna vprašanja le zato, da bi dobil nekaj

denarja.

Po eni uri se je mož umiril in začel razmišljati, da je bil morda nekoliko pretrd do svojega sina. Mogoče pa je nekaj zares potreboval za tistih tisoč tolarjev, konec koncev me zelo redko vpraša za kaj takega, je razmišljal. Oče je vstal, odšel do vrat dečkove sobe in vstopil.

"Ali že spiš, sine?"

"Ne ati, zbujen sem," je odgovoril deček.

"Malo sem razmišljal, mogoče sem bil preveč strog do tebe," je dejal oče. "Dolg in naporen dan je za mano in me je malo zaneslo. Tukaj imaš tisoč tolarjev, ki si jih želel."

Deček se je postavil pokonci in se srečno zasmejal. "O, hvala ati" je zaklical.

Potem je segel pod blazino in vzel izpod nje še nekaj zmečkanih bankovcev.

Oče, ki je videl, da fantek že ima nekaj denarja, je znova postal jezen.

Deček je počasi preštel denar, nato pa pogledal očeta.

"Zakaj si pa želel še več denarja, če ga pa že imaš ?" je ostro vprašal oče.

"Ker ga nisem imel dovolj, sedaj pa ga imam," je vedro odvrnil deček. "Ati, sedaj imam dva tisoč tolarjev. Ali lahko kupim eno uro tvojega časa?"

Podelite dva tisoč tolarjev vreden čas nekomu, ki ga imate radi...Samo kratko opozorilo vsem nam, ki tako trdo delamo za preživetje. Ne smemo dopustiti, da nam čas spolzi med prsti, brez da bi ga namenili tistim, ki nam resnično nekaj pomenijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Babi, je bil ze cas za kaksen tvoj prispevek... 8)

Na zalost se nimam otroka, a ce si bom lahko kdaj pricaral to sreco, se bom trudil, da bo moja ura zastonj zanj/o/u/ih, a draga za sluzbo... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šmrk, šmrk :cry: , res je tko, jest zadnje štiri leta niti na dopust nisem šel (no sej ostala familja je šla, samo brez mene), ampak zdej sta otroka že tolk velika, da največ, kar lahko še nardim, kdaj katerga na motor s sabo vzamem. Pa smo spet tam - že tko mam bolj malo časa, pa dostikrat se rad sam peljem, pa žena gre tud rada zraven... :( , upajmo da bo bolje - sej upanje umre zadnje, ane :) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podelite dva tisoč tolarjev vreden čas nekomu, ki ga imate radi...Samo kratko opozorilo vsem nam, ki tako trdo delamo za preživetje. Ne smemo dopustiti, da nam čas spolzi med prsti, brez da bi ga namenili tistim, ki nam resnično nekaj pomenijo.

Zelo lepo povedano, samo trenutno mal tezje izvedljivo :cry: :?: :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne smemo dopustiti, da nam čas spolzi med prsti, brez da bi ga namenili tistim, ki nam resnično nekaj pomenijo.

Mogoce cez nekaj let, ko bom siv in osamljen.... :? :shock: :evil:

Sej vem, da je ravno to poanta zgodbice :roll: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ostale stvari se morda še da nekako nadomestiti, ampak trenutki, ki jih izpustiš v življenju svojih otrok..... Ne, tega pa ne moreš nikoli nadomestiti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj vam ne bodo na misel samo otroci, ampak vsi bližnji za katere smatrate da jim posvečate premalo pozornosti! Lahko so to tudi starši ki so v domovih upokojencev in podobne zadeve, ki vas ne morejo prosit za tistega jurja oziroma vam bi lahko vam dali celo 10 jurjev samo če bi se kaj pogovorili pa čeprav mogoče samo po telefonu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dandanes ni denar najdragocenejse,kar imamo.....temvec cas,katerega lahko z nekom prezivis.zapravljenega se ne da povrniti,tako kot denarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lušno poučna zgodbica.

V kolikor pač gre se skušam tega kar držat, da delo ne more imeti vedno prednosti. Pa naj gre za partnerja, otroka ali koga drugega, ki mi je blizu.

Pa ena lušna zgodbica od včeraj pri nas doma:

Moja tri letna deklica mi reče: "Mama, zdaj se pa tukaj vsedi in me poslušaj. Jaz ti bom čitala." Odpre knjigico in začne: "Nekoč je živel hudoben lev s hudobno glavo, ki je bil zelo prijazen."

In s takimi malimi se vsak dan dogaja kaj zanimivega, smešnega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Babi-za direktorico vseh CSD v naši deželi....

p.s: CSD=center za socialno (ne)delo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kej tazga pa se ne,vsaj na motosvetu ne...zalostno a resnicno :twisted:

:cry:

Babi just go on

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lightning, nekoč je na Motosvetu delil z nami svoje pozitivne misli, umetniške vzgibe in razpoloženja dvojček z imenom PEPE. Veliko Motosvetovcev nas je rado prebiralo njegove misli in v pisanju tudi sodelovalo. Žal mu nismo mogli nuditi dovolj hrane za njegovo tankočutno umetniško dušo in nas je zapustil. No, zapustil nas ni, ker še vedno pride kaj prebrat na MS forum, vendar izpod njegovih prstov napisanih misli več ni. Žal je tako, ne zaslužimo si ga.

Klikni njegov profil in poglej njegove objave. Če te prime, dodaj kakšno lepo misel v kakšno izmed tistih tem, da bo tema zopet oživela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Babi, Hanzi in Ice 8)

Čas je resnično sovražnik št.1 današnjega časa.  :(

..čas mineva - a je edini,ki ostane.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Babi, Hanzi in Ice 8)

Čas je resnično sovražnik št.1 današnjega časa.  :(

Leon, cas ni sovraznik danasnjega casa. Mi sami smo, ce si casa ne vemo vzet, oziroma ga izkoristit. Dan se je zmeraj dolg 24 ur in vec kot smo nekdaj lahko pozrli, tudi danes ne moremo.

Pa saj vem, da nekako isto misliva.

lp DTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Nekoč je živel hudoben lev s hudobno glavo, ki je bil zelo prijazen."

Tole je pa nekaj najbolj simpatičnega kar sem kdaj slišala :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To prijetno pismo mi je poslal moj prijatelj.

Mogoče je kriva luna, ali razpored planetov, toda želim ga podariti vsem tistim prijateljem, ki sem jih spoznal tukaj in na cesti, vsem SR in seveda vsem Motosvetovcem. Pa seveda lep pozdrav in prijeten dan želim pošiljatelju in vsem tistim, ki jih vedno manj vidimo na tem forumu. Že vedo, kdo so to.

Ime mu je bilo Fleming, bil je reven skotski kmet. Nekega dne, ko je garal

za prezivetje druzine, je zaslisal klic na pomoč iz bliznjega mocvirja.

Odvrgel je orodje in stekel do močvirja. Tam je, pogreznjen do pasu v crnem blatu, prestrasen deček kričal in se boril, da bi zlezel iz mocvirja.

Kmet Flemnig je resil fanta iz gotove, grozljive smrti. Naslednji dan je na kmetovo dvorisče pripeljala bogata kocija. Elagantno oblecen plemic je izstopil in se predstavil kot oce decka, ki ga je kmet resil.

"Hocem vam poplacati," je rekel plemic. "Resili ste sinovo zivljenje!"

"Ne, ne morem sprejeti placila za to kar sem storil," je skotski kmet odvrnil ponudbo.

Takrat je prisel skozi vrata kmecke koce prisel kmetov sin.

"Je to vas sin?" je vprasal plemic. "Da!" je kmet odvrnil ponosno.

"Skleniva kupčijo. Dovolite mi, da mu zagotovim izobrazbo kakrsno uziva moj lastni sin. Če je mladenic kolickaj podoben ocetu, bo brez dvoma zrastel v moza, na katerega bova oba ponosna." In tako je tudi bilo. Sin kmeta Fleminga je obiskoval najboljse sole, in cez cas je koncal Bolnisnicno medicinsko šolo sv. Marije v Londonu, in postal znan po vsem svetu, kot Sir Alexander Fleming, odkritelj penicilina. Cez leta je plemenitasev sin, ki je bil resen iz mocvirja, zbolel za pljucnico. In kaj ga je rešilo tokrat? Penicilin! In kako je bilo ime plemiCu? Lord Randolph Churchill. In ime njegovega sina? Sir Winston Churchill.

Nekoč je nekdo rekel:

Kar daš, to imaš.

Delajte, kot da ne potrebujete denarja.

Ljubite, kot da niste bili nikoli prizadeti.

Plesite, kot da vas nihce ne gleda.

Pojte, kakor na nihce ne poslusa.

Zivite, kakor da so nebesa na zemlji. Ker tudi so...

Pismo je bilo poslano ob Tednu Prijateljstva. Poslji ga vsem, ki jih smatras za prijatelje. Poslji ga naprej, in polepsaj nekomu dan.Nic se ne bo zgodilo, če pismo obdrzis zase. Edino, kar pa se bo zgodilo, če posljes naprej je, da se bo nekdo nasmehnil zaradi tebe. Lep, nasmejan dan vam

zelim!! .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

"Utihni, moški!"

Prometna varnost in etika

(pj) "Nehaj težiti ali pa pojdi vozit sam!", je vzklik, ki ga ženske vpijemo skoraj vsakič, ko se na desni sedež usede naš dragi. Pri meni je bilo tako, vem pa, da moj primer ni osamljen.

Končno sem opravila vozniški izpit in bila vsa ponosna, takrat pa se je začelo. Bil je najin prvi izlet , ko sem jaz vozila avto. Moj Dragi se je najprej ves v strahu oklepal ročke na vratih in panično kričal, da vozim preblizu roba, da naju bom oba ubila. Skoraj sem ga že nagnala ven iz avta, ko se je njegov strah počasi umiril, takrat pa je prešel v pokroviteljsko fazo. "Ne drži tako volana!", "Daj že enkrat gas!", "Prehiti tega počasneža!", so bili "prijazni" nasveti, ki sem jih potem poslušala celo pot. Domov sva komaj prišla živa in zdrava, vendar ne zaradi moje vožnje, ampak zaradi njegove panike.

Žal se ta primer vztrajno ponavlja. Zato je SiOLov nasvet tokrat tak: "Dragi naši fantje. Rade bi vam sporočile, da vožnja ni vaša domena in smo tudi same dobre voznice. Verjemite, da lahko več nesreč povzroči vaše vpitje in nerganje v avtu, kot pa naše neznanje.

Zato potrpite z nami, naše napake nam povejte na miren način in skupaj bomo prevozili še mnogo srečnih in lepih kilometrov." :) :) :)

Voznica

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

babi ni to da ženske neznajo vozit, poznam prekleto veliko dobrih voznic, ampak poanta je drugje, jemljete nam naš ponos, vse kar nam je na tem svetu sveto-motorno vozilo, naše sanje itd....

ni problem če se ženska sama kam odpelje problem nastane ko moram biti na sovoznikovem sedežu takrat pa je moj ego ranjen in takrat pričnemo z nasveti.... sam imam najhujše probleme zjutraj, ko sede žena za volan in me pelje v službo-ves mrk sedim na desni strani in jo komandiram kako naj vozi in kje naj prehiteva, popoldan kko pa se peljeva domov pa vozi ona je pa čisto drugače, prepustim se njeni vožnji in uživam, saj vem tudi ona je utrujena ampak če želi voziti naj vozi. :oops: :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!