Skoči na vsebino

Tečaj varne vožnje - izkušnje, predlogi...


KeC

Priporočene objave

pred 7 urami, Borutt pravi:

Sami nakladači :ras:.

Ja ma res.......:whistle:

Haaaaaaaaa :lol1:.

No, meni je bilo ok, škoda, ker sem morala prej domov. Zamudila sem vožnjo........

Ampak vožnjo lahko še ponovimo?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tem primeru uporabiš vajo zaviranja v sili in vajo izogibanja oviri. Oboje smo obdelali.

Snecer, kdaj si ti naredil izpit :whistle:?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, Snecer said:

Kako pomaga vožnja med stožci pri 10-20 na uro, ko srečaš oviro pri 90kmh?

Osvežitev prve pomoči pa je ok. Ampak tisto vijugcanje pa je eno samo preser....

 

Pomaga k boljšemu obvladovanju motorja? Tista povezava krmilo možgani in splošna fizika? Pri 90km/h ni nič drugače če maš razpucano v glavi in je fizično izvedljivo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pač tega danes ne razumem.

Danes so motorji napram leta nazaj odlično vodljivi (razen če si kupiš preveliko in pretežko zadevo), imajo polno pomagal.

Folk pa še vedno vadi po poligonih "spretnostno" vožnjo.

Kaj se je motorika v 20. letih tak hudo spremenila? al se folk brez vsake podlage in udeležbe v prometu vključuje v motorizem?

Borutt bi jih raje "peljal" na daljši pohod, da bi delali na fizični kondiciji, nakar bi jim "pral" psiho, tako pa se zadeve loteva na povsem napačnem koncu.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Snecer pravi:

1991 za 125ccm.

To je vse.

Z ABSom si vadila zaviranje v sili? :) ja bravo.

Če še kdo ne ve, da se Snecerju zdi to brezveze nej dvigne roko! :eek:

Noben??? OK, lohk nehaš!! :kva2:

Popravljeno . Popravil Frenk 67
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Snecer pravi:

Jaz pač tega danes ne razumem.

Danes so motorji napram leta nazaj odlično vodljivi (razen če si kupiš preveliko in pretežko zadevo), imajo polno pomagal.

Folk pa še vedno vadi po poligonih "spretnostno" vožnjo.

Kaj se je motorika v 20. letih tak hudo spremenila? al se folk brez vsake podlage in udeležbe v prometu vključuje v motorizem?

Borutt bi jih raje "peljal" na daljši pohod, da bi delali na fizični kondiciji, nakar bi jim "pral" psiho, tako pa se zadeve loteva na povsem napačnem koncu.

 

najtežje je motor obvladovat pri malih hitrostih (ok tut pri prevelkih :D) Step by step gre učenje, najprej se naučiš da znaš voziti pri malih brzinah, potem to znanje postopno prenašaš na večje hitrosti in dopolnjuješ. Seveda pa ti poligon ne more dati, kar ti da cesta, predvidevanje, razumevanje prometa itd, lahko pa ti da osnovne motorične sposobnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če dobiš v roke izpit, pomeni, da motor "obvladaš", sicer nazaj v avto šolo in na poligon.

Zato ti pa pravim, da jih je začel "učiti" na napačnem koncu, razen za prvo pomoč pohvalno.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

najtežje je motor obvladovat pri malih hitrostih (ok tut pri prevelkih :D) Step by step gre učenje, najprej se naučiš da znaš voziti pri malih brzinah, potem to znanje postopno prenašaš na večje hitrosti in dopolnjuješ. Seveda pa ti poligon ne more dati, kar ti da cesta, predvidevanje, razumevanje prometa itd, lahko pa ti da osnovne motorične sposobnosti.

Ti bi mogu prvi na tečaj  k si se valjal po Bjelašnici , pa čist počas si šel .....ne obvladaš čist počasne vožnje , me je kar strah kaj vse se lahko stori pri večjih brzinah :cool:

To ni smetenje, resno me skrbi za Damija 34 .....

Borutt prosim posebej samo za Miškota , tečaj na tečaj pa čist počas mu razlagej :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 1 minuto, KARMEN1 pravi:

Snecer, nisi bil zraven, zate se raje preseli v temo Nabijanje in tam nadaljuj po mili volji, nihče ti ne bo oporekal :lol1:

No potem pa kaj napiši o samem tečaju, sicer to spada v temo "vtisi iz dnevnih voženj", "druženj" itd...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kmet2 pravi:

Ti bi mogu prvi na tečaj  k si se valjal po Bjelašnici , pa čist počas si šel .....ne obvladaš čist počasne vožnje , me je kar strah kaj vse se lahko stori pri večjih brzinah :cool:

To ni smetenje, resno me skrbi za Damija 34 .....

Borutt prosim posebej samo za Miškota , tečaj na tečaj pa čist počas mu razlagej :lol1:

če boš dal tvoj moped, se z veseljem valam po tleh :P

sam jaz ne bom vozil okol stožcev, ker je že previsoka hitrost, jaz bom stal na mestu pa poskušal "ne padet"

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Snecer pravi:

 

No potem pa kaj napiši o samem tečaju, sicer to spada v temo "vtisi iz dnevnih voženj", "druženj" itd...

pri tvoji domišljiji bi naj bile slikce dovolj...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pizzo smo jedli, pa piškote, pa čokolatine, pa kavo pili...........

Slikali smo se, zabavali, Boruttu parali živce in se imeli skrajno fino :cool:.

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako jih je zacel uciti na napacnem koncu,ce so bili pa na poligonu? Pa saj tam se zacne izpit delat? :)

Vec k premetavas motor,boljsi obcutek imas pri voznji kasneje....sigurno koristi zadeva. Za po ravnem Ala snecer stil,pa verjamem,da ne razumes :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snecer pravi:

Jaz pač tega danes ne razumem.

Danes so motorji napram leta nazaj odlično vodljivi (razen če si kupiš preveliko in pretežko zadevo), imajo polno pomagal.

Folk pa še vedno vadi po poligonih "spretnostno" vožnjo.

Kaj se je motorika v 20. letih tak hudo spremenila? al se folk brez vsake podlage in udeležbe v prometu vključuje v motorizem?

Borutt bi jih raje "peljal" na daljši pohod, da bi delali na fizični kondiciji, nakar bi jim "pral" psiho, tako pa se zadeve loteva na povsem napačnem koncu.

 

Sicer te ne poznam, nisem nikoli videl tvoje vožnje, itd...

Da te ne bodo samo polna usta nakladanja, pridi naslednjič na kako organizirano varno vožnjo in nam, "butlom levim nesposobnim" pokaži, kako se motor obvlada v počasni vožnji...

Da bomo z odprtimi usti gledali majstra na dveh kolesih!

Res, to je moja želja. Jo letos pošljem Božičku. Ker vem, da sem bil priden, mi pa mogoče izpolni to skromno željo...

Lp, C eagle

Ps: Jaz osebno sem odnesel veliko!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti kar piši Božičku, je garant, da izpolni vse želje :)

Obvladovanje počase vožnje: kje maš to pri nas? tu nimamo lane splittinga, npr. na serpentinah so druge posebnosti (Vransko ima menda na poligonu breg) itd.

Skratka kaj ste to vadli? zaviranje z ABSom? spretnostno vožnjo med stožci? (za cirkus)

Pa spet neka "povabila", daj nam pokaži, kako se pelje itd...

E, vidiš, prav zaradi tega si bil na tečaju...

Ker ti "gostilna" pravi, da si prepočasen, da zližeš gume do roba, da nimaš podrsanih tačk itd...

Zdaj iz tečaja pa si prišel jaći, samozavesten, boš lažje sledil čredi in vozil hitreje...

V bistvu v smeri varnosti šel en velik korak nazaj, saj boš povečal tveganje.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe dobr si to natrolal :D

ps. baje ga Karmen že žge in brusi po kalu :D

 

 

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

28 minutes ago, Snecer said:

Skratka kaj ste to vadli? zaviranje z ABSom? spretnostno vožnjo med stožci? (za cirkus)

U bistvu ustanavljamo moto-mažuretke :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Snecer said:

Si zmagal z versačem? :) 

Dejva na tem mestu zaključit s versys-elitizmom :P Drugače pa sej veš, eni se peljejo boljše eni slabše, vsi smo pa tam, da se učimo.

Še najmanj se mi zdi, da se je imel za naučit @ALEŠ M. Tisto kravo je kar lepo prelagal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Versače je bil dober :cool:.

pred 21 minutami, DAMI34 pravi:

 

ps. baje ga Karmen že žge in brusi po kalu :D

 

 

Veš, da sem res podrsala na 30. navzgor, z mojo prduljo?

Pomotoma...........

In sem se tako ustrašila, da ne bom nikoli več, obljubim :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!