Skoči na vsebino

Tečaj varne vožnje - izkušnje, predlogi...


KeC

Priporočene objave

počasi bo debate, ki ni v zvezi z naslovom teme dovolj :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snecer pravi:

po moji telemetriji je bilo vse v redu, tu pa tam so bile druge težave na cesti, ki jih je bilo potrebno rešiti tudi z rahlim prekrškom

 

motorizem je tudi malo ribištva in lovstva, zgodba ne zbledi, ampak pridobiva

Sneci to bi pa lokh s sunkom prehitel po desni ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snec. Dej si ti 20.4. namontiri puško na motor, pa se zapel na varno vožnjo. Pa k se boš vozu, boš lohk vmes ustrelu vsakga k te bo prehitu. Divjake. Evo 2 v 1. Za zadnji grižljaj pa en člen od verige namest smrekove vejce.

Mene ne bo. Kaj bi med stožci treniru, to lohk med avti na cest. 

Aja. Pa eno vprasanje. Kdaj veš, da se začne mototoristična sezona, če se celo leto voziš? Zame se julija, k pridem iz dopusta. Iz 14. Dnevne pavze. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, Snecer said:

Zato pa je po moje tudi prišel na tečaj, ne da bi se kaj naučil (no morda), ampak zato, da bi si dvignil samozavest, kot spovednica,... "aha, imam tečaj, sem nekaj naredil v smeri večje varnosti....lahko še bolj v miru ožemam..." torej znam in lahko to počnem še naprej...

 

Ne morm posplosevat, po kaj so prsli, ti pa tud ne bi smel. Poznal sm samo 4. 3je frendi in ena frendica, so bli na tecaju. Res nimajo TT ambicij. recimo en od teh treh je lani cbr929 menjal za xt660, en je bil lani povratnik, dva sta relativna zacetnika, Sli so izkljucno za to, da se v zadrego spravijo v kontroliranem okolju. Zljafanje v sili so vsi omenli, de niso vedli kako delat z zadnjo, kako sedet itd......a so Kej odnesli? Ne vem.  A jim je skodlo? Ne. To sm sigurn. Se mi zdi, de si prevc kriticn. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Xebec pravi:

za 100% vem da niste 90/50 ropotal dol skoz

To pa jaz nisem bil poleg :hmm:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Xebec pravi:

to je bla kawa banda :)

Kawe rabjo varno vožnjo, ker so nevarno hitri motorji :huh:

pa sunejo :huh: 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Kugelschreiber pravi:

Ne morm posplosevat, po kaj so prsli, ti pa tud ne bi smel. Poznal sm samo 4. 3je frendi in ena frendica, so bli na tecaju. Res nimajo TT ambicij. recimo en od teh treh je lani cbr929 menjal za xt660, en je bil lani povratnik, dva sta relativna zacetnika, Sli so izkljucno za to, da se v zadrego spravijo v kontroliranem okolju. Zljafanje v sili so vsi omenli, de niso vedli kako delat z zadnjo, kako sedet itd......a so Kej odnesli? Ne vem.  A jim je skodlo? Ne. To sm sigurn. Se mi zdi, de si prevc kriticn. 

Ti pravim, da za teh 200 komadov na leto se dela takšen pomp, ostali pa zunaj ograde "trenirajo". Ne vem, če pridobiš kakšne izjemne veščine, če se trikrat med stožci zapelješ z neprimernim motorjem. Škodi najbrž ne, razen če se pridobljene veščine zlorablja v prometu.

Video očitno obstaja, a se ne pokaže, tudi to je zanimivo. Še vsako leto vprašam po njem pa je potem tišina.

Prvo ustavit divjanje in objestno vožnjo, potem pa se lahko izvajajo tečajo, kako pri normalni vožnji izboljšati različne tehnike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro, sedaj pa itak ni več dileme, če je to koristno ali ne, ker morajo vsi, ki so opravili izpit, v roku 2 let opraviti tečaj.

Pa če jim je to še tako brezveze..........ampak zanimivo, noti eden mi do sedaj ni rekel, da mu je bilo brezveze. Prej, da je bilo dobro, poučno in da so se veliko naučili, kar se v avtošolah niso.

Dela pa se tudi na tem, da se inštruktorje v avtošolah izobražuje v tej smeri, pobuda je celo bila podana, da naj bi vsi inštruktorji to znanje redno praktično obnavljali. Ker so menda ugotovili, da jih večina pojma nima :whistle:. ...............

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, Snecer said:

Ti pravim, da za teh 200 komadov na leto se dela takšen pomp, ostali pa zunaj ograde "trenirajo". Ne vem, če pridobiš kakšne izjemne veščine, če se trikrat med stožci zapelješ z neprimernim motorjem. Škodi najbrž ne, razen če se pridobljene veščine zlorablja v prometu.

Video očitno obstaja, a se ne pokaže, tudi to je zanimivo. Še vsako leto vprašam po njem pa je potem tišina.

Prvo ustavit divjanje in objestno vožnjo, potem pa se lahko izvajajo tečajo, kako pri normalni vožnji izboljšati različne tehnike.

http://www.nastirihkolesih.si/trening-varne-voznje-na-avtocestni-bazi-postojna-2019/

V prispevku je tudi video... 

Ps: ob robu je bil tudi pogovor o GPRD... Lopovi so si izmislili način, za prikrivanje svojih lumparij in ga zavili v celofan "varnost"... 

Popravljeno . Popravil C eagle
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Snecer pomoje si res malo preveč kritičen. Kar sem jaz videl na posnetku je bilo ene par gospodov v ~ srednjih++ letih, v povprečju kakih 20 kil preveč/komad in nekaj kr lesenega motoviljenja med stožci. Takim lahko priporočam samo še več treninga, vključno s kondicijskim. Da ni pol težav s koncentracijo in slabim počutjem na daljših vožnjah sploh pri višjih temperaturah.

Pomp je bolj reklama oz prepričevanje, da se kdaj splača spravit v rahlo težaven položaj v kontroliranih okoliščinah. Ker slej ko prej se vsak znajde v situaciji, ko je treba malo bolj odločno reagirati. Fino je če takrat reagiraš vsaj približno pravilno. In svašta situacije se dogajajo tudi pri normalni vožnji. Vsi smo zgolj ljudje, ki delamo napake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Arzen pravi:

Nevarno sunejo :ras:

si moral sam testirat .. nisi verjel @Snecer - ju na besedo :dry:

kdor ne uboga ga tepe nadloga :whistle: 

20 - tega bo spet ... pa se s prijatlom @Borutt zmenta, da se bosta mal lovila bo DARS-ovi bazi kot da bi bla NATO baza :lol1: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga zanima......

Moto Charlie iz Trsta bo podaril airbag Bering, čelado Shark in želvo Soul race.

FB_IMG_1554793561174.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, jskrablin pravi:

@Snecer pomoje si res malo preveč kritičen. Kar sem jaz videl na posnetku je bilo ene par gospodov v ~ srednjih++ letih, v povprečju kakih 20 kil preveč/komad in nekaj kr lesenega motoviljenja med stožci. Takim lahko priporočam samo še več treninga, vključno s kondicijskim. Da ni pol težav s koncentracijo in slabim počutjem na daljših vožnjah sploh pri višjih temperaturah.

Pomp je bolj reklama oz prepričevanje, da se kdaj splača spravit v rahlo težaven položaj v kontroliranih okoliščinah. Ker slej ko prej se vsak znajde v situaciji, ko je treba malo bolj odločno reagirati. Fino je če takrat reagiraš vsaj približno pravilno. In svašta situacije se dogajajo tudi pri normalni vožnji. Vsi smo zgolj ljudje, ki delamo napake.

Sem pogledal video, kar zanimivo. Se pa lepo vidi, da je s širokim BMWjem (rt al kaj je tisti bokser z oklepom) kar težko slalomirat, k sreči je imel kufre višje od stožcev. Zadaj mu sicer en na istem hoče pokazat, da gre, a tudi njegovi kufri so nad stožci :) 

Gospod na Hondi pa dokaj z lahkoto, čeprav ima dimnike na vsaki strani.

Jaz to ne zvozim, so mi preblizu skupaj.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, kako policaji to z lahkoto zvozijo s tistimi svojimi trajekti.............

Pa reševalci tudi..........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, KARMEN1 pravi:

Glede na to, kako policaji to z lahkoto zvozijo s tistimi svojimi trajekti.............

Pa reševalci tudi..........

ni na video posnetku, po drugi strani pa imajo verjetno naštudirano, ker nonstop vadijo, je pa to bolj spretnostna vožnja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Snecer pravi:

ni na video posnetku, po drugi strani pa imajo verjetno naštudirano, ker nonstop vadijo, je pa to bolj spretnostna vožnja

torej misliš da znanje spretnostne vožnje ni slabo?

Leta in leta sem divjal povsod na apn6 in sem se marsičesa naučil. Takrat žal ni bilo nekih poligonov.

Se mi je pa primerilo v lajfu kar ene 3x (imam tudi priče Korzika, Jadranka itd..) ko sem imel na izbiro samo hud sunek motorja in umik oviri, ko so mi prehitevali skozi ovinek v škarje. Tako znanje in da ne zmrzneš je neprecenljivo. Da imaš rutino v krvi reši lahko življenje. Ne bom trdil, da sem expert, sem pa imel hudo srečo, ko je telo samo po sebi rutinirano izvedlo pravi manever. In to se doseže s ponovitvami, vajo, bodisi organizirano ali neorganizirano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sobota Postojna, smo polni a kakšnega še stisnemo v program .

Organizacija je v rokah Belih Angelov (zavod) .

Pomagal vse urediti in dati napotke  @Borutt.

Golaž baje bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Kmet2 pravi:

Sobota Postojna, smo polni a kakšnega še stisnemo v program .

Organizacija je v rokah Belih Angelov (zavod) .

Pomagal vse urediti in dati napotke  @Borutt.

Golaž baje bo.

boš vidu kako cestarji znajo golaž narest :P

a ste se kdaj vprašali, kam gredo uboge povožene žvauce  :huh:

A to soboto ... bo dž :dry: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, maus pravi:

boš vidu kako cestarji znajo golaž narest :P

a ste se kdaj vprašali, kam gredo uboge povožene žvauce  :huh:

A to soboto ... bo dž :dry: 

ablačno, pa ravno prave temperature cca 5C. Ponoči bo pa še mal sneheca. Evo taman podlaga za nadaljevalni trening :D

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri pretiravate z superlativi obiska tečaja varne vožnje, čeprav se strinjam, da komur paše, naj se ga udeleži.

Vsekakor se na tečajih ljudje do dane situacije obnašajo drugače, kot v resnični, saj imajo v podzavesti vseeno občutek "bom poskusil, saj se mi nič ne mora zgodit", pri resničnih situacijah pa ni "popravca" . Tako da, umetno pripravljena situacija ne more biti boljša od resnične. In če se malo pošalim; vprašajte kakšno žensko, kaj je bolje? ?

Dejstvo je, da se človek na cesti marsikaj nauči, in takšnega znanja in izkušenj ni moč pridobit na nobenem tečaju.
Tisti divjaki in projektili, kot jih imenujete, se pa tako ali tako sami slej ko prej izločijo.


POPRAVEK:
To bi še dodal; divjaka ne more izučit nobeden tečaj! Takšne povratnike je treba vdarit po denarnici, na koncu pa jim odvzet vozilo. Kazen mora biti vzgojna, tukaj se pa strinjam.

Popravljeno . Popravil Kričač
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odkar sem tole počel imam že 3 vabila v lokalni kegljaški klub :P

57433579_10212599701340172_2306205195215831040_n.jpg.2f065d509991fbfceae189c76ecd1837.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!