Skoči na vsebino

Peticija za univerzalni temeljni dohodek :


Briella

Priporočene objave

Evropska državljanska pobuda za univerzalni temeljni dohodek

Temeljni dohodek kot človekova pravica

 

Evropska komisija je 14. januarja 2013 sprejela iniciativo za raziskovanje univerzalnega temeljnega dohodka (UTD).

Iniciativa poziva Komisijo Evropske unije, da spodbudi sodelovanje med državami članicami pri raziskovanju možnosti uvedbe Univerzalnega temeljnega dohodka (UTD) kot enega nujnih pogojev spodbujanja vsestranske človeške ustvarjalnosti in izboljšanja obstoječih sistemov socialne varnosti.

Do 14. januarja 2014 moramo organizatorji državljanske pobude, v kateri sodeluje 15 držav članic EU, zbrati najmanj en milijon podpisov državljanov EU iz vsaj sedmih od 27 držav članic. V vsaki od teh sedmih držav članic je treba zbrati vsaj najmanjše potrebno število podpisov (v Sloveniji 6000).

Ko bomo zbrali potrebnih 1.000.000 podpisov, bo Evropska komisija preučila pobudo in jo posredovala v odločanje Evropskemu parlamentu.

 

Peticijo lahko podpišete tukaj: http://basicincome2013.eu/ubi/sl/

 

Več o tem si preberite tule: http://www.aktivnidrzavljan.si/evropska-drzavljanska-pobuda-o-univerzalnem-temeljnem-dohodku/

 

Tukaj je števec podpisov. Slovenija jih potrebuje 6000, trenutno je zbranih 1704 . Števec: http://basicincome2013.eu/ubi/counter/

 

Povej naprej  .)

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Će smem - skromno ................. UTD ............. Utopija Težkih Debilov .................

 

A ni kaj bolj pametnega in produktivtivnega za počet?

 

EU, vsaj večina Velikih članic ma kapitalizem ža olala cajta. Mi "butli" smo se šli en čuden komunizem/socializem, kjer je bilo mal drgač.

 

Pa smo hoteli KAPITALIZEM. In vse kar sodi zraven. In ga imamo.

 

UTD je neumnost. Čista.

 

Moje skromno mnenje in prepričanje.

 

Argumente za to - trenutno ne bom navajal, ker jih je preveč.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma mi ne da mira.

 

Pa kakšen dohodek ? Za koga ?

 

Ista stvar kot postanite starš otrokom sveta. Pa dobro - kaj sem jih jaz naredil ?

 

Dajmo raje pomisliti kot Stalin samo malce drugače. Je človek je profit ni človeka ni profita,

 

Kaj hočem povedati ? En otrok na družino je dovolj. Več kot nas bo več sužnjev bo in več izkoriščanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Će smem - skromno ................. UTD ............. Utopija Težkih Debilov .................

 

A ni kaj bolj pametnega in produktivtivnega za počet?

 

EU, vsaj večina Velikih članic ma kapitalizem ža olala cajta. Mi "butli" smo se šli en čuden komunizem/socializem, kjer je bilo mal drgač.

 

Pa smo hoteli KAPITALIZEM. In vse kar sodi zraven. In ga imamo.

 

UTD je neumnost. Čista.

 

Moje skromno mnenje in prepričanje.

 

Argumente za to - trenutno ne bom navajal, ker jih je preveč.

 

Pa bi me vseeno zanimali. Vsaj nekaj njih.

 

Kakšna peticija? Delat pejte lenuhi rentarski.

 

Ponavadi najbolj glasni nasprotniki večinoma tisti, ki so ali v državni službi ali preko raznih podjetij prisesani na državne seske in še niso nikoli bili prepuščeni pravemu trgu.

 

Zahojenc rovtarski velja zate isto raj delaj kaj manualnega, ker razmišljanje ti ne gre ravno dobro od možgana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom, samo prej grem plačat davek...

Takoj pridem nazaj

lp

bv

Sem davek placal

Zastonj pa podpisu ne bom

Popravljeno . Popravil stuhec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Davek plačal. Šparam za naslednje leto, ko ga bom plačal nekajkrat več. Je pač uspešno leto. :OK:

UTD podpiram, ker je pot k pravičnejši razdelitvi profita, kar je edina pot iz sranja, ki so nam ga naredili bankirsko kapitalistični zafiksani požrtneži.

 

Peticija podpisana!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje je možno predlagati, da se razni BojaniV in SF trajno zase in potomstvo odrečejo morebitnemu prejemanju tega UTD?

Če so toliko proti solidarnosti, jih res ne bi smeli siliti v to!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa bi me vseeno zanimali. Vsaj nekaj njih.

 

 

Ponavadi najbolj glasni nasprotniki večinoma tisti, ki so ali v državni službi ali preko raznih podjetij prisesani na državne seske in še niso nikoli bili prepuščeni pravemu trgu.

 

Zahojenc rovtarski velja zate isto raj delaj kaj manualnega, ker razmišljanje ti ne gre ravno dobro od možgana.

No tud mene res zanima tvoje videnje :glare: sem v državni službi in če je kdo prisesan je to država na moje delo. Ko ti pozimi v metru snega lepo spančkaš jaz gazim po hosti in rešujem defekte da imaš luč ko greš na WC da ne ščiješ mim :P

Za delo v vseh mogočih pogojih(blato,mraz,vročina,24 urna pripravljenost..itd) pa dobim mizerno plačo ,ki mi jo hočejo še znižat in od tega naj še plačujem za debile,ki mi govorijo za 500 € pa jaz že ne bom delal saj več dobim od države :hmm: in otroke ta istih debilov,ki že sami sebe ne morejo preživeti pa naredijo še tri reveže zraven in si mislijo,bomo že,bo država dala. Dokler bodo ljudje imeli takšno mišljenje in razmišljali z glavco namesto glavo ne dam niti centa.

Pa da se razumemo,v mojem postu so izključeni vsi ki so izgubili prihodek zaradi gluposti naše države in lopovov ki jo vodijo,takim bi pomagal z veseljem in sem tudi im že,vsem ostalim pa marš delat in kastracija jajc če ne more preživt otroke,ne pa da jih naštepa 7 in nam jih navleče na hrbet...na pa jih živte!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne podpisujem peticij...  samo če je pa to pot k pravičnejši razdelitvo profita, potem smo pa res zašli.... če ima kdo preveč profita, ga lahko tudi brez tega da tistim ki ga potrebujejo .... ja eni bomo delal drugi pa jedl...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje je možno predlagati, da se razni BojaniV in SF trajno zase in potomstvo odrečejo morebitnemu prejemanju tega UTD?

Če so toliko proti solidarnosti, jih res ne bi smeli siliti v to!

Noben ni proti solidarnosti in pomoči,to je še nekaj človeškega nekaj malega kar nam je ostal,sam ta dodatek bi mogel bit strogo definiran,saj ga bodo drugače prejemali paraziti,ki se popoldne vozijo v raznih marcedesih in zganjajo kriminal,puščajo seme vsepovsod in jim delo smrdi in takih je veliko!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noben ni proti solidarnosti in pomoči,to je še nekaj človeškega nekaj malega kar nam je ostal,sam ta dodatek bi mogel bit strogo definiran,saj ga bodo drugače prejemali paraziti,ki se popoldne vozijo v raznih marcedesih in zganjajo kriminal,puščajo seme vsepovsod in jim delo smrdi in takih je veliko!!!

 

 

Ena izmed prednosti utd je odprava raznoraznih različnih socialnih transferjev in združitev vseh teh transferjev v enega samega. To pomeni veliko večjo transparentnost in preglednost prihodkov posameznika, kar pomeni, da bi lahko eventuelno davčna veliko hitreje ugotovila razliko med dejanskimi in prikazanimi dohodki in ukrepala. Vsekakor veliko hitreje in učinkoviteje kot sedaj ali ob predlogih ki se treutno pojavljajo. Nisem še zasledil predloga, ki bi se bolj učinkovito bojeval proti ravno takšnim anomalijam.  

 

 

Dejstvo je, da v vsaki družbi obstajajo paraziti, tega se ne da spremeniti. Ti se najbolj redijo ravno v okoljih, ki so motna in nepregledna. Utd v tem okviru deluje transparentno in to motnost odpravlja. To ne pomeni da parazitov ne bo, bodo imeli pa veliko manjše možnosti.  

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena izmed prednosti utd je odprava raznoraznih različnih socialnih transferjev in združitev vseh teh transferjev v enega samega. To pomeni veliko večjo transparentnost in preglednost prihodkov posameznika, kar pomeni, da bi lahko eventuelno davčna veliko hitreje ugotovila razliko med dejanskimi in prikazanimi dohodki in ukrepala. Vsekakor veliko hitreje in učinkoviteje kot sedaj ali ob predlogih ki se treutno pojavljajo. Nisem še zasledil predloga, ki bi se bolj učinkovito bojeval proti ravno takšnim anomalijam.  

 

 

Dejstvo je, da v vsaki družbi obstajajo paraziti, tega se ne da spremeniti. Ti se najbolj redijo ravno v okoljih, ki so motna in nepregledna. Utd v tem okviru deluje transparentno in to motnost odpravlja. To ne pomeni da parazitov ne bo, bodo imeli pa veliko manjše možnosti.  

Ja Kec in davčna bo ukrepala kot v primeru Jankovič ,za utajo 2miljonov evrčkov 3000evrčkov kazni,jaz pa pošteno šparal pri modri zavarovalnici 10 let ,našparal 12k€ in 5100 evrčkov dal davčni,lepo Kec ukrepa tale davčna :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dajva .................... par njih.

 

1. Njivo je potrebno preorati, posejati, vzdrževati in šele na to pride "žetev". (posledično imaš zeloooooo star rek - brez dela ni jela)

2. Če je delo kolikor toliko normalno, in človeček vsega ne "popapa" sproti - takemu delu, ko dela ni več, ali ga ne moreš več opravljati, sledi "RENTA".

3. Nekaj potrošiti, prej ko je ustvarjeno, imenujemo - "KREDIT".

 

Povezava:

 

UTD = KREDIT

 

Toliko za start! :smoke:

 

btv, Ne jaz, ne moji predniki nikoli nismo bili "državni uslužbenci", živeli in preživljali smo se in se še vedno z delom svojih rok in glave.

 

:smoke: Posledično, če to zmorem - pa nisem nek "uber" genijalec, potem to lahko tudi ostali!

 

 

p.s. nadaljevanje lahko sledi, ali pa tudi ne :naughty:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Kec in davčna bo ukrepala kot v primeru Jankovič ,za utajo 2miljonov evrčkov 3000evrčkov kazni,jaz pa pošteno šparal pri modri zavarovalnici 10 let ,našparal 12k€ in 5100 evrčkov dal davčni,lepo Kec ukrepa tale davčna :OK:

 

Samo delovanje davčne v tem trenutku nima nobene zveze z utd-jem. Slednji daje podlago za lažje in boljše ukrepanje preostalo je odvisno od tega ali pravna država funkcionira ali ne, to pa je odvisno od političnega in ne ekonomskega sistema, tako da tukaj tvoja izpeljava pade na celi črti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena izmed prednosti utd je odprava raznoraznih različnih socialnih transferjev in združitev vseh teh transferjev v enega samega. To pomeni veliko večjo transparentnost in preglednost prihodkov posameznika, kar pomeni, da bi lahko eventuelno davčna veliko hitreje ugotovila razliko med dejanskimi in prikazanimi dohodki in ukrepala. Vsekakor veliko hitreje in učinkoviteje kot sedaj ali ob predlogih ki se treutno pojavljajo. Nisem še zasledil predloga, ki bi se bolj učinkovito bojeval proti ravno takšnim anomalijam.  

 

 

Dejstvo je, da v vsaki družbi obstajajo paraziti, tega se ne da spremeniti. Ti se najbolj redijo ravno v okoljih, ki so motna in nepregledna. Utd v tem okviru deluje transparentno in to motnost odpravlja. To ne pomeni da parazitov ne bo, bodo imeli pa veliko manjše možnosti.  

 

:smoke:  Za parazite obstajajo različna sredstva za "ZATIRANJE".

 

Socialni transferji - tako imenovani - so največji generator parazitstva.

 

Čista potuha in leglo zlorab in goljufij.

 

Takoj ukiniti vse socialne transferje, pomeni, da ni več plačila za brezdelje in ostale "šlepajoče se".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo delovanje davčne v tem trenutku nima nobene zveze z utd-jem. Slednji daje podlago za lažje in boljše ukrepanje preostalo je odvisno od tega ali pravna država funkcionira ali ne, to pa je odvisno od političnega in ne ekonomskega sistema, tako da tukaj tvoja izpeljava pade na celi črti. 

 

:wallbash: Kaj ma davčna z UTD-jem?

 

Pa bodimo konkretni!

 

Hipotetično .................... imamo UTD!    Ja?

 

Koliko € je to? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj narediti z invalidi, bolnimi, umsko prizadetimi, prejemniki otroških dodatkov, štipendij?  

 

Arbeit macht frei?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:wallbash: Kaj ma davčna z UTD-jem?

 

Pa bodimo konkretni!

 

Hipotetično .................... imamo UTD!    Ja?

 

Koliko € je to? :whistle:

 

In kaj sem napisal v prvem stavku objave ki jo citiraš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj narediti z invalidi, bolnimi, umsko prizadetimi, prejemniki otroških dodatkov, štipendij?  

 

Arbeit macht frei?

 

:smoke: Ne mešaj jabolk in hrušk!

 

Za invaliei, bolne, skratka za delo nezmožne, je bilo in je poskrbljeno. Te kategorije nikoli niso bile vprašljive.

 

Otroški dodatek?  Zakaj in čemu?

V ustavi me drugim jasno piše, katere so dolžnosti staršev. Alora ............... starši smo prvi in edini, kateri smo dolžni poskrbrti za svoje otroke. NE DRŽAVA! :smoke:

 

Štipendija?  Spet zakaj?

V osnovi mora za izobrazbo in šolanje otroka poskrbeti "roditelj" in ne DRŽAVA. Še pomniš termin "kadrovska štipendija"?

Pomeni, da firma, podjetje ali sistem z institutom "štipendije" skrbi in vlaga v lastni razvoj in prihodnost.

 

Torej je vse jasno, enostavno in transparentno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena izmed prednosti utd je odprava raznoraznih različnih socialnih transferjev in združitev vseh teh transferjev v enega samega. To pomeni veliko večjo transparentnost in preglednost prihodkov posameznika, kar pomeni, da bi lahko eventuelno davčna veliko hitreje ugotovila razliko med dejanskimi in prikazanimi dohodki in ukrepala. Vsekakor veliko hitreje in učinkoviteje kot sedaj ali ob predlogih ki se treutno pojavljajo. Nisem še zasledil predloga, ki bi se bolj učinkovito bojeval proti ravno takšnim anomalijam.  

 

 

Dejstvo je, da v vsaki družbi obstajajo paraziti, tega se ne da spremeniti. Ti se najbolj redijo ravno v okoljih, ki so motna in nepregledna. Utd v tem okviru deluje transparentno in to motnost odpravlja. To ne pomeni da parazitov ne bo, bodo imeli pa veliko manjše možnosti.  

Kot sem ti že navedel moj primer,ki res nima veze z temo a ima veliko z ukrepanjem davčne in če bo tako dobro v prid vseh bogih ukrepala bomo samo še bolj bogi :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj narediti z invalidi, bolnimi, umsko prizadetimi, prejemniki otroških dodatkov, štipendij?  

 

Arbeit macht frei?

in kaj se dela z njimi sedaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!