Skoči na vsebino

Peticija za univerzalni temeljni dohodek :


Briella

Priporočene objave

Ob 1. 1. 2016 at 16:46, KeC pravi:

Švica in Finska, torej dve izmed najbolj razvitih kapitalističnih držav, resno razmišljata o uvedbi UTD še letos. 

http://www.vecer.com/clanek/201601016173066

 

Pr nas to ne bo šlo čez, k bi sosed tud dobu, to pa ne gre! :stupid:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, pajkica pravi:

.... ampak zaradi bedastega zakona :) 

v tvoj zakon se pa že ne bomo vtikali (vsaj dokler bo na upravi sončno):cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, pajkica pravi:

in takoj ko bo to pri nas, grem jaz na sončno :D 

Reakcija marsikoga je enaka tvoji.
Moje razmišljanje je pa bolj v smeri, da bi države nehale ožemati državljane za reševanje barabij bank in multikorporacij.
Da najrevnejše, oziroma tiste, ki bi bili zadovoljni s skromnim življenjem neha ožemati z davki v celoti
in da jim s UTD jem to skromno življenje omogoči.
S tem se reši gora socialnih problemov, odstrani gora nepotrebnega aparata, ki se sedaj s tem ukvarja in daje osnovo, na kateri se bi marsikdo odločil poskusiti doseči več.
Nismo vsi enaki. Nekateri od nas bi bili najbolj zadovoljni s skromnim recimo pastirskim življenjem, ukvarjanjem z domačo obrtjo, umetniškim življenjem itd., drugi med vami pa bi posegali po novih izzivih v znanju in sposobnostih in bili za to tudi nagrajevani.
Oboji skupaj pa bi tvorili zanimivo umirjeno družbo.
UTD je ena od prvih stezic k poti družbe brez pohlepa, ki uničuje naše medsebojne odnose in s tem tudi povzroča vojne in lakote na svetu.
S tehnološkim razvojem, ki ga je človeštvo doseglo, bi brez pohlepa lahko bil svet mnogo lepši.
In ko pohlep in prevare ne dobijo več socialne potrditve, za večino ne postanejo več zanimivi. Dokler pa velja da je car tisti, "ki se znajde", bomo pa še naprej globoko v dreku. In soslovenec nas bo vanj še bolj potlačil.

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsak razmišlja v svojo smer. s tem UTD-jem pristanem na lestvici "pod pragom revščline" - čeprav dejansko te definicije nisem nikjer našla, kdaj in kje se začne ta prag - predvidevam da sem lahko upravičena do dodatne pomoči - rdeči križ., karitas... ali pač ne?

torej UTD + vsi ostali priboljški..... jaaaaa..... noge u luft

preveč časa - razmišljam--- kako kozlarijo lohka ušpičim? dolgčas mi je.

vojne? revščina? bogati?

bogati še vedno ostanejo, spremeni se samo nek prag neke lestvice, po kateri bodo zdaj nekateri upravičeni še do večjih socialnih podpor in ostalih tako imenovanih kvazi socialnih ne vem česa.

tudi meni zadošča 300 eurov in vsi ostali socialni dodatki, hrana free, obleka free.... ne rabim več.

v čem je poanta? kaj hočete doseči s tem? manj vojn? haha.. kake vojne? in še vedno se bodo nekateri znajdli, ker želijo več.

mogoče pa bi s tem ukinili nek socialni aparat. Kaj to spet pomeni? ljudje zaposleni na RK (sorry, uporabljam pač njih, lahko bi koga drugega) bodo na sončni, dobivali bodo UTD, ker ne bo več socialnih primerov... ?

brezposelnih ne bo, tako da bodo vsi na zavodu za zaposlovanje od takrat naprej na UTDju ? ali bodo mogoče jih prezaposlili? in tako naprej še v ne vem koliko delovnih mest, ki bodo po uvedbi UTDja nepotrebna. čestitam vsem.

ja, razmišljam točno tako, meni tudi UTD zadošča. :) in s tem se rešimo vse lakote na svetu in kot pravijo vse miss sveta: Mir na svetu ! amen....

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, maus pravi:

skratka ... jeba :dry: 

Nego kaj, če pravi pajkla, de da noge u luft!:blush:

 

Pa s tem ni nč narobe (de ma noge u luft), z ozkim razmišljanjem in pesimizmom brez truda za bolje pa ne bomo daleč prišli. Le še globje u drek.

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, I30 pravi:

Nego kaj, če pravi pajkla, de da noge u luft!:blush:

 

Pa s tem ni nč narobe (de ma noge u luft), z ozkim razmišljanjem in pesimizmom brez truda za bolje pa ne bomo daleč prišli. Le še globje u drek.

tvoji podgovori so vedno usmerjeni na moje virtualne noge...žalostno....

poleg pesimizma obstaja še kaj drugega :) pesimisti ne verjamejo v zaslužek, ampak jim je bližji UTD....

mogoče pa ta pesimizem lahko imenujemo tudi kako drugače? po tvoje.... 

kajti pajkica nima problema s pesimizmom :) še manj z nogami u  luft ....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, pajkica pravi:

tvoji podgovori so vedno usmerjeni na moje virtualne noge...žalostno....

 

Zakaj pa nej bi blo to tolk žalostno?:? A maš tolk krive?:blush:

pred 21 urami, pajkica pravi:

poleg pesimizma obstaja še kaj drugega :) pesimisti ne verjamejo v zaslužek, ampak jim je bližji UTD....

To je pa stvar pogleda.
Sm zihr, da če bi se postavla na noge, bi drgač vidla. Veš, te noge u luft dajo čist drugo perspektivo. Sej je fajn, ampak za realn pogled na svet pa glih ni...:winkiss:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, I30 pravi:

Zakaj pa nej bi blo to tolk žalostno?:? A maš tolk krive?:blush:

To je pa stvar pogleda.
Sm zihr, da če bi se postavla na noge, bi drgač vidla. Veš, te noge u luft dajo čist drugo perspektivo. Sej je fajn, ampak za realn pogled na svet pa glih ni...:winkiss:

 

mam frišn pobrite, če te lih zanima :) tko da zdej lepo zdrsi.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!