Skoči na vsebino

Diners in Lovše


Frips

Priporočene objave

Pa so skesnlali eno kartico. Me prav zanima kaj je v ozadju....

 

Na plačilnih mestih prepovedana uporaba kartice Diners

Avtor: STA, A. O.

Svet Banke Slovenije je družbi Diners Club Slovenija odvzel dovoljenje za opravljanje plačilnih storitev.

 

Družba mora blizu 80 tisoč imetnikom plačilnih kartic onemogočiti njihovo nadaljnjo uporabo za izvrševanje plačilnih transakcij tako v Sloveniji kot drugod.

Uporaba kartic prepovedana od danes


Svet Banke Slovenije je odločbo sprejel v torek, Diners Club Slovenija pa mora z opravljanjem plačilnih storitev prenehati danes, ko mu je bila odločba vročena.
To pomeni, da se mora s tem dnem imetnikom, ki so plačilno kartico pridobili pri družbi Diners Club Slovenija, onemogočiti nadaljnjo uporabo teh kartic za izvrševanje plačilnih transakcij tako v Sloveniji in tujini, so sporočili iz Banke Slovenije.

Prav tako je na plačilnih mestih prepovedano sprejemanje plačilnih kartic Diners Club, ki jih je izdala ta družba ali katerikoli drug izdajatelj plačilnih kartic Diners Club, tudi izven Slovenije.

Terjatve in obveznosti ostajajo v veljavi


Odvzem dovoljenja pa ne vpliva na pravice in obveznosti v zvezi z izvršenimi plačilnimi transakcijami, še pojasnjujejo v centralni banki. Terjatve in obveznosti iz naslova plačilnih transakcij, ki so jih imetniki plačilnih kartic opravili s plačilnimi karticami Diners Club, namreč ostanejo v veljavi in se izpolnijo v skladu s pogodbami.

Diners Club Slovenija je v lasti družbe Findale Enterprises s sedežem na Deviškem otočju, ki jo obvladuje Tomaž Lovše. Družba je bila ustanovljena leta 1993, po podatkih z njenih spletnih strani pa je razvidno, da ima v Sloveniji blizu 80 tisoč aktivnih članov. S kartico Diners Club je moč plačevati na več kot 21.000 prodajnih mestih v Sloveniji in na več kot 15 milijonov prodajnih mest po vsem svetu.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zarad mene lohk ukinejo tud še kakšno kartico ki jo imajo v lasti petičneži.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo bluzis, a ne!

 

Diners je (bila) vec ali manj edina prava kreditna kartica v Sloveniji. Ostale (Visa,...) so debetne z zamaknjenim placilom, Maestro pa debetna s takojsnjim placilom

 

Z Diners se da (je dalo) marsikje placevati na 12 obrokov, brez kakrsnihkoli cirkusov z bankami,... samo s podpisom pri blagajni. In verjemi, to moznost sem nekajkrat izkoristil, ker pac nisem peticnez.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo bluzis, a ne!

 

Diners je (bila) vec ali manj edina prava kreditna kartica v Sloveniji. Ostale (Visa,.. .) so debetne z zamaknjenim placilom, Maestro pa debetna s takojsnjim placilom

 

Z Diners se da (je dalo) marsikje placevati na 12 obrokov, brez kakrsnihkoli cirkusov z bankami,... samo s podpisom pri blagajni. In verjemi, to moznost sem nekajkrat izkoristil, ker pac nisem peticnez.

Večkrat bluzim,sam je fajn.No te Diners kartice imajo moji frendi in delajo razne piknike ,pa golf turnirje,pa ne vem kakšne še zganjajo....prpeljejo se pa z takimi avti ki porabijo liter pri vžigu.No se mi zi da oni ne kupujejo na obroke!

Moj namen te ni bil užalit in se ti ob tej priložnosti opravičujem.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj zanimivo je pa to, da jih je med svojimi člani propagiral in spodbuja k uporabi Sindikat vzgoje in izobraževanje in Zveza upokojencev.

Popravljeno . Popravil MARJA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da podjetje posluje iz davčne oaze pa ni opazil nihče?

 

Sicer ne vem kaj je Lovše delal z denarjem, vendar je čudno, da se je zalomilo pri karticah, ki so v principu easy money in očitno tudi z davki ni imel velikih stroškov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da podjetje posluje iz davčne oaze pa ni opazil nihče?

 

Sicer ne vem kaj je Lovše delal z denarjem, vendar je čudno, da se je zalomilo pri karticah, ki so v principu easy money in očitno tudi z davki ni imel velikih stroškov.

Ja,samo od članarine je Lovše dubu 1.5 mio.Možno pa je, da je denar ki smo

ga plačevali, prelival drugam in ni plačeval naprej, ali pa preveč trošil.Mislim pa, vendar nisem siguren, kako je z obročnim plačevanjem.

Če je to pokrival Dinners, pol niti ni čudno.Zato rabiš kar nekaj kapitala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zveza upokojencev je še  v petek vabila svoje člane naj se pridružijo dinersu.Me zanima kaj imajo od tega ko reklamirajo diners klub?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ja .... nekdo je na elegantno-prefinjen način :l_01:  lovšeta.

 

Verjetno kak stric iz ozadja :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lovše je itaq politični nastavljenec, zajebal je tudi nekaj firm recimo Peko, kartico so pa najbrž skenslali ker najbrž ni poravnaval računov do trgovin kjer se je kupovalo z njimi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo bluzis, a ne!

 

Diners je (bila) vec ali manj edina prava kreditna kartica v Sloveniji. Ostale (Visa,.. .) so debetne z zamaknjenim placilom, Maestro pa debetna s takojsnjim placilom

 

Z Diners se da (je dalo) marsikje placevati na 12 obrokov, brez kakrsnihkoli cirkusov z bankami,... samo s podpisom pri blagajni. In verjemi, to moznost sem nekajkrat izkoristil, ker pac nisem peticnez.

 

Tudi pri Am-Exu so te ugodnosti...

... dokler jih ne ukinejo :-(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Amexu so, samo ni tako razširjeno kot daners. Za Amexom stoji banka Koper oz grupacia Intensa SanPaolo, medtem ko za Danersom ne stoji nobena banka....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lovše bo tožil Banko Slovenije...

Odvetnika bo plačal z Diners kartico  :eek:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večkrat bluzim,sam je fajn.No te Diners kartice imajo moji frendi in delajo razne piknike ,pa golf turnirje,pa ne vem kakšne še zganjajo....prpeljejo se pa z takimi avti ki porabijo liter pri vžigu.No se mi zi da oni ne kupujejo na obroke!

Moj namen te ni bil užalit in se ti ob tej priložnosti opravičujem.

 

 

Večkrat bluzim,sam je fajn.No te Diners kartice imajo moji frendi in delajo razne piknike ,pa golf turnirje,pa ne vem kakšne še zganjajo....prpeljejo se pa z takimi avti ki porabijo liter pri vžigu.No se mi zi da oni ne kupujejo na obroke!

Moj namen te ni bil užalit in se ti ob tej priložnosti opravičujem.

Kmet2, a pa si videl, kakšne barve kartice majo ti tvoji frendi? Verjetno črno (letnačlanarinaje1000€.press), ker jaz s svojo srebrno si ne morem ravno privoščiti golf turnirjev, pa avta s takšno porabo, ... kakšen piknik si že še privoščimo, pa kakšno stvar na obroke tudi občasno!!! Je pa (bla?) Diners kartica krasna stvar za tiste, ki smo bili precej prisotni pri naših južnih (EU!) sosedih, saj si z njo lahko kupoval dobesedno povsod ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Golf turnir ni noben baubau:) Mularija vec v soboto zvecer zapije,kot je pa startnina na turnirju:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!