Skoči na vsebino

MOTO Jakna za visoke in vitke


StaraFeltna

Priporočene objave

S čelado nisem imel težav izmeril obseg melone naročil, dal na glavo se ustrašil da mi bo ob 2x snemanju ušesa odrezalo ampak zdaj je točno to kar mora bit. No s šelado sem imel srečo z jakno pa ne.

 

Prvo sem kupil št 52 (nek hyFly tornado 3) in je bila sicer ok v rokavih, ramenih a če bi vsak dan spil 3 pire pa pošteno pizzo povrh bi rabil cca 1 leto da jo zapolnim. :/ Po eni vožnji sem jo vrnil nazaj v trgovino (spletni nakup) s pripisom slabe izdelave (ena zadrga je odpovedala in notranja prevleka mesh se je nekje odparala). Nato naletim na ugodno ponudbo za usnjeno (njami!) jakno proizvajalca suomi ki je bila znižana iz 259 na 99€. Odločil sem se za velikost L. Šalabajzerji so poslali XL (ampak glede razmer še bolje) ketera je kljub XL imela prekratke rokave, preozka v ramenih in spet bi moral pit pivo + pizzo le da tokrat nekaj let.

 

300 fergazerjev! Kaj naj išče motorist ki ga je mati narava opremila z 190cm višine 90Kg mase in pljunec nadpovprečnimi rameni? Nazadnje sem bil še v eni Slo in eni Ita trgovini pa sem naletel na pravo komedijo.

Prodajalcu sem po 5 preizkušeni jakni rekel v hecu naj mi prinese kako švedsko jakno tam so deci kao bolj visoki... nato pride nazaj z spet eno jakno katero probam in je valjda prekratka pa ga vprašam kaj pa je to? Pa reče priznana švedska firma...

Ko sem pri drugem trgovcu rekel da sem obupal nad sporty kratkimi jaknami (kar bi tudi želel imet) in naj mi da kaj daljšega začne nosit drugo robo... probam in ga vprašam ponovno da naj mi raje da kaj daljšega smo rekli... on pa v zadregi: Saj sem gospod...

 

Ker v lepi podalpski deželici nismo kitajčki je najbrž kar nekaj sorodih duš ki se je s tako težavo ukvarjala. Kako ste rešili kaj ste kupili? :) (raje športnejši izgled, touring look je zadnji izhod)

 

Imel bi kaj takega:

!CCskVhgEWk~$%28KGrHqQOKkIE0YRojg,kBNL-R  41fy3G-RtsL.jpgspidi_40063.jpg

A najbrž nisem uzstreznega formata za kaj takega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po meri stane (pre)več kot budget dopušča. Rad bi "zapravil" kot povprečen motorist ne izvenstandardno. Iščem nekaj tudi žepu prijaznejšega saj če denar nebi bil (vedno) problem bi že zdavnaj rešil.

Ker se nameravam voziti v službo izključno z motorjem 8 mesecev na leto (obala je zakon glede tega) in je relacija naprej nazaj 41km ne rabim nekaj divjega... le da zdrži nekaj dežja ne pa dežne ture 200+km...

 

Itak, da mi najbrž ni prav mi je pa lepa kot kroj in barvni vzorec (če bi bil blizu štacune bi jo šel vsaj probat):

http://www.yogi.si/p-135159-bluzon-sportni-evo-moski-crno-bel.aspx

 

Aja imel sem doma to:

http://www.stanleymotocentro.com.ar/@WebPics/products/118829268.jpg

in mi je še zdaj žal po njej saj velikost XL je na meni zgledala tako:

http://cdn4.lbstatic.nu/files/looks/medium/188457_1_23_april_09.jpg?1240498284

le da sem moški.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

in mi je še zdaj žal po njej saj velikost XL je na meni zgledala tako:

http://cdn4.lbstatic.nu/files/looks/medium/188457_1_23_april_09.jpg?1240498284

 

 

 

 

Potem si pa dobro zgledau... :P

Popravljeno . Popravil DXR16
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se bojim,da edina šansa je res po naročilu,če boš hotu športno jakno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po meri stane (pre)več kot budget dopušča. Rad bi "zapravil" kot povprečen motorist ne izvenstandardno. Iščem nekaj tudi žepu prijaznejšega saj če denar nebi bil (vedno) problem bi že zdavnaj rešil.

Ker se nameravam voziti v službo izključno z motorjem 8 mesecev na leto (obala je zakon glede tega) in je relacija naprej nazaj 41km ne rabim nekaj divjega... le da zdrži nekaj dežja ne pa dežne ture 200+km...

 

Itak, da mi najbrž ni prav mi je pa lepa kot kroj in barvni vzorec (če bi bil blizu štacune bi jo šel vsaj probat):

http://www.yogi.si/p-135159-bluzon-sportni-evo-moski-crno-bel.aspx

 

Aja imel sem doma to:

http://www.stanleymotocentro.com.ar/@WebPics/products/118829268.jpg

in mi je še zdaj žal po njej saj velikost XL je na meni zgledala tako:

http://cdn4.lbstatic.nu/files/looks/medium/188457_1_23_april_09.jpg?1240498284

le da sem moški.

Pokliči Vido, povej svoje težave, če je možno naredit to in to in to... Vida ti bo znala svetovat kaj je možno predelat in kaj ne. Meni je predelala Spykovega dvodelca u nulo ( 182/70 ) in ko sem videl v delavnici kako zhebane kombinezone je spravljala v red... Samo zijaš. Ni vrag, da ti ne bo ene jakne prekrojila. Lp, pa dobro kupi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Ja pa res, full si dobra mačka :OK:

 

Prekleti bikerji :P

Popravljeno . Popravil Horny-et
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom raje ostal na trgovninah oz bom si dal izdelat kaj po meri. No, kaj pa ostali nad 188cm in po možnosti vitki nosite če ni preveč osebno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom raje ostal na trgovninah oz bom si dal izdelat kaj po meri. No, kaj pa ostali nad 188cm in po možnosti vitki nosite če ni preveč osebno?

Kakor želiš... Tvoja koža in denarnica :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom raje ostal na trgovninah oz bom si dal izdelat kaj po meri. No, kaj pa ostali nad 188cm in po možnosti vitki nosite če ni preveč osebno?

a si gledu cene v motobee?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem si pogledal spletno. En dan se bom opogumil in odšel v LJ na en tour de štacune zgleda... :/ z 13 mesečno deklico in ženo ki dela vsak vikend ni to prav nič lahko opravilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak, sej se nisem nadejal da bom našel nekaj ki mi bo stalo kot ulito. Ravnokar ugotovil, da na poti v službo imam 2 srednje velike moto-oprema trgovine (Trst) in si bom po šihtu dal duška pri njih. Če ne bodo nažigali s cenami in bo tipičen italjanski škonto na mestu bodo dobili posel če pa isto zadevo dobim na spletu za več kot 20% ceneje vključno s poštnino pa naj se gredo slikat. Sej morejo kej zaslužit ampak oderuhi pa tudi ne smejo bit. Alternativno pa bom šel poskusit po meri v LJ kot že svetovano.

Če je interes oz. se nekdo j..... z isto težavo bom poročal ugotovitve in moj eventuelni nakup. Trenutno se vozim z ledvičnim in solidno vetrovko znamke INTEL. :P (Če samo pomislim da bi pogrnu se že vidim golega kot dunajski zrezek)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Kratki update... jakna bering max katero sem kupil 5000km nazaj je po 10 nalivih (1x celo toča) praktično kot nova (nosim jo vsak dan, tudi ko je bilo 35 stopinj  senci). Pušča prav nič, ampak več kot 1 uro po dežju nisem peljal. Izredno zadovoljen, nad pričakovanji. Priporočam... (Imajo tudi v Trstu, motočarli ) Kako se bo obnesla do decembra oz. janurja pa poročam ko preizkusim.

Za tiste ki ste okrog 190cm pa 89Kg in vitki, oz. brez vampa, je to ena redkih stvari ki vam bo pasala kot pri krojaču narejena. :) Le trgovca morate povprašati po podaljšanem kroju (T-L, T-XL, T-XXL, sam imam T-XL).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Obujam temo.

 

Pozna kdo kakšno šiviljo v Ljubljani,za popravilo tekstilnih motorističnih hlač.Da ni zlatarka in da naredi v doglednem času.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!