Skoči na vsebino

Hitrost med vožnjo ..kako veste?


Rutterian

Priporočene objave

23 let vozil s petimi prestavami. potem pa na "novem" najdes 6. ........... :kva1:

 

 

 

priceless. :grim

 

 

... sej eni taprv let šaltajo sam do pega ganga, pol se pa naenkrat zašaltajo, pa vidjo da jim je u šesto padl ....  :lol1: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... a si se že kdaj zalotu, da zanalašč nisi hotu u višjo prešaltat ????? :lol1:

:glare: .....razmišljam..... večkrat... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz mamo pokličem, da mi pove če sem v prvi :010  :yea2:

 

jst sm pa zanč pozabu poklicat, pa sm kr z lerom spelju.... mau se matraš, ampak gre bleh.gif

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vozi po posluhu. v previsokih vrtljajih menjaš navzgor, pri prenizkih pa navzdol... to je to :)

brez zamere samo tole uprašanje je mal hecno :P

če si začetnik potem pa je vse jasno.. ti se samo vozi, ostalo pride samo :)

 

Dragi tintin. Ne boš verjel, ampak vem, da nisi dolgo časa motorist, zato se meni zdi tvoj odgovor bolj hecen, kot njegovo vprašanje. Posluh je kot okus. Nekomu paše slano, drugemu vroče, tretjemu samo svinjsko. Torej, posluh imamo vsak drugačen. Po posluhu ali po občutku je lepo, če voznik ni gluh in glup. Če ima nekdo občutek, bo že sam ugotovil, če ga nima, potem pa učenje in praksa.

Sploh ni neumno vprašanje, če nekdo šteje prestave. So nekateri motorji toliko prožni, da kar pozabiš, v kateri prestavi se nahaja menjalnik. Torej štetje ali pa prikazovalnik prestav. Pomaga tudi obratomer, saj je v določeni prestavi pri določeni hitrosti določeno število vrtljajev.

Je pa tudi tako, da nekomu paše voziti v višjih vrtljajih, nekomu pa v nižjih.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako je, za sabo imam manj kot eno leto in ca. 25k kilometrov.

zato sem pa tudi napisal, da če je začetnik, mi je vse jasno.

tudi jaz sem bil tam... tudi jaz sem se precej lovil gdaj, kako itd... ampak to ti pač pride v kri. s kilometrino razvijaš svoj slog vožnje in počasi use na kar si moral prej misliti, zdaj delaš podzavestno.

Da negdo lahko nima občutka se čisto strinjam s tabo, ampak prej ali slej se bo sam navadil. sam bo videl kaj je bolje, sam bo videl kako se motor lepše vozi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še na tvojo opazko o tem koliko časa sem motorist:

10 let. Od mojega 10. leta dalje. Je pa res da sem na cesti komaj 1 leto. :)

tako da ja... Nekaj izkušen imam.

(naj mod združi moja 2 posta prosim.. Gumba edit ni več)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Hitrost med vožnjo ..kako veste?

aaaaammmmmmmm....... ne vem no, motorcikli imajo "baje" namesceno nekaj podobnega stevcu hitrosti?! ali se motim?

 

mogoce je samo naslov teme "malce zavajajoc".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem nastopi takrat, ko ji v očeh vidiš da si prešaltal iz prve v drugo!

 

No, brez heca je pa prikazovalnik zakon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj se še komu na motorju dogaja da ko rukne iz N v prvo da ne gre... lučka ugasne ni pa v prestavi? ali pa da se med 1 in 2 ustavi v N (torej 20m po štartu naviješ obrate brezveze), lahko pa da mam sam jst taka jajca od motrja.

Drugače pa zmiri iščem 7 :D (na avtu pa 6 sm pač tak da bi zmiri rad vozu v najnižjih možnih obratih)

 

p.s: pa vmes v temi sem pogledal.. 100€ za prikazovalnik prestav se mi zdi malo dosti

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole vprašanje niti ni neumno ampak dejstvo je da jaz na CBF-jki nikol nisem štel...ker se štejem še za začetnika (3 leta izpit) lahko rečem da sem dostikrat iskal 6. prestavo medtem ko bolj malokrat prvo predvsem zaradi lučke N ki jo ima CBF-ka. Sedaj na novi mašinci pa je ta problem rešen serijsko s prikazovalnikom čeprav se tudi zdaj zalotim da iščem 7. predvsem na kakšni avtocesti drugje pa se lepše vozi z 5-6 :)))

 

Tako da če te skrbi predvsem zaradi tega da ne veš ali si v 5 ali 6. mislim da prikazovalnika ne rabiš ampak samo probaš...če gre višje gre če ne pač ne(sicer se sčasoma navadiš da veš da si v 3. in ne v 6. ampak tiste vmesne se pa hitro lahko "sfali")

Če nimaš tiste lučke za ler (kar sicer mislim da imajo vsi) pa bi sam vsekakor dal prikazovalnik da mi ne bi motor crkoval v 1. ali drugi in bi mislil da imam v leru :)

 

Tko da če to ima motor serijsko super, če pa ne pa mislim da ni vredno vgrajevat naknadno.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Imam vprasanje za lastnike z750 l.2004-07 če je tole komu znano. Nabavil sem si heal tech gipro ds indikator prestav ki naj bi bil plug&play. kawi naj bi imel že vgrajen konektor ampak po 2h brskanja po motorju sem obupal nad iskanjem! Se mogoče komu sanja kje bi se ta konektor nahajal? Namerec na netu najdem info samo za novejsi Z in mi para zivce!:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sem nabavil za ninjo 636 plug&play,in sicer se ga poveze med stevec in original konektorjem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da se ga poveze z original konektorjem ampak tega konektorja ne najdem in niti na netu ni nikjer nobene fizicne slike, da bi kdo tole ze konektal in poslikal -.-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uuu Legenda hvala ti! Nism opazu tega na njihovi strani in si mi prisparal en ruzak zivceu :D

Stvar je na motorju in deluje odlicno! Dobis za pivo k se zagledamo ^^

Popravljeno . Popravil Haki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz indikatorja prestav nimam, sem začetnik.

To da iščem sedmo, me ne moti. Najbolj me moti to, da pred ostrim ovinkom ( npr, 180 stopinj v klanec) ne vem v kateri prestavi imam. Ker bi želel npr drugo prestavo, zgrešim in dam v prvo oz. tretjo...

Imel sem priliko vozit motor z indikatorjem prestav in se mi je zdelo glede tega super.

Lp Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor pod sabo je potrebno občutit, ne rabiš nikakršnih prilazovalnikov in ostale navlake. Števec ali merilnik hitrosti je pa indikator za "spoštovanje" hitrostnih omejitev.

Ko plešeš menda ne gledaš soplesalko v noge?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js mam tok pik da skos gledam na števec, včasih zarad paranoje kdaj tut obrnem in kak odsek še enkrat odpelem če se mi zdi da sm bil prehitr. Brez zajebancije :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js mam tok pik da skos gledam na števec, včasih zarad paranoje kdaj tut obrnem in kak odsek še enkrat odpelem če se mi zdi da sm bil prehitr. Brez zajebancije :ninja:

Če te prav razumem, greš nazaj pogledat, če si spregledal radar?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te prav razumem, greš nazaj pogledat, če si spregledal radar?

on ma velik konjev na motorju, pa mora... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!