Skoči na vsebino

Fireblade,R1,Ninja 9,GSX-R 1000,Duc 999


Ice

Priporočene objave

david125

Član

Član od: nedelja, 29.09.2002 15:20

Objav: 71

Kraj: Laze, Dolenjska

Objavljeno: 21 jan 2003 20:39 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Ka pa pravte, ka je bolš met:

-CBR 900 RR Fireblade

-Yaha maha R1

-Ducati 999

-Kavasaki ninja 9

-Suzuki GSX-R 1000

Pa ne sam hitrosti gledat, rad bi mnenje o celotnem paketu (hitrost, pospeški, navor, vzdržljivost, stroški,...).

Se ne da bom kej kmalu kupu kerga, sam me zanima. Aja, za tanove 2002 oz. 2003 modele me zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo ti pa lahko odgovori :?:

Nihče 8)

Zakaj :?:

Ker nihče od nas, ki se tu oglašamo ni peljal vseh teh motorjev :?

Ker veliiiikaaaa večina ni peljala nobenega od teh motorjev :?

Ker si podatke o teh motorjih lahko poiščeš po internetu in revijah in si iz subjektivnih ocen lahko ustvariš svoje (subjektivno) mnenje, kot vsak izmed nas :twisted: :wink: .

P.S.

Naj se ne čuti prizadetega kdo, ki je peljal posamezen motor, ker se vprašanje nanaša na PRIMERJAVO med njimi :wink: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo ti pa lahko odgovori :?:  

Nihče 8)  

Zakaj :?:  

Ker nihče od nas, ki se tu oglašamo ni peljal vseh teh motorjev  :?  

Ker veliiiikaaaa večina ni peljala nobenega od teh motorjev :?  

Ker si podatke o teh motorjih lahko poiščeš po internetu in revijah in si iz subjektivnih ocen lahko ustvariš svoje (subjektivno) mnenje, kot vsak izmed nas :twisted:  :wink: .

P.S.

Naj se ne čuti prizadetega kdo, ki je peljal posamezen motor, ker se vprašanje nanaša na PRIMERJAVO med njimi :wink: .

In zato ker skoraj vsi v nebesa kujejo znamko, ki jo vozijo :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakajte malo :idea: :?: :!: :arrow: :idea: :?: :roll:

Kaj si nismo enotni, da je Ducati kljub vsemu najboljši :?: :idea: :twisted: :P :lol: :roll: :D :agrue: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakajte malo :idea:  :?:  :!:  :arrow:  :idea:  :?:  :roll:  

Kaj si nismo enotni, da je Ducati kljub vsemu najboljši :?:  :idea:  :twisted:  :P  :lol:  :roll:  :D :agrue:  :wink:

... itak da valjda ja ... :)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

david125

Ka pa pravte, ka je bolš met:  

-CBR 900 RR Fireblade  

-Yaha maha R1  

-Ducati 999  

-Kavasaki ninja 9  

-Suzuki GSX-R 1000  

Pa ne sam hitrosti gledat, rad bi mnenje o celotnem paketu (hitrost, pospeški, navor, vzdržljivost, stroški,...).  

Se ne da bom kej kmalu kupu kerga, sam me zanima. Aja, za tanove 2002 oz. 2003 modele me zanima.

:shock: :? :?:

Ducati 999 - kupi če imaš denar (MUCHO DINEROS), boš glavni frajer, pa na dirkališču skoraj nepremagljiv (seveda če znaš vozit) :twisted:

R1 ali GSX-R 1000 - isto sranje, drugo pakovanje kot zgoraj, ampak cenejše in manj frajersko.

CBR ali ninja - "malo" bolj civilno za vozit, drugače pa z pravim voznikom vseeno nič kaj počasnejše od zgornjih.

aja vsi so hitri, imajo zelo dobre pospeške in navor, vzdržljivost in stroški so odvisni od roke ki vozi in ni večjih razlik.

te še kaj zanima? :twisted:

PS: aja vozil sem pa samo R1 letnik 2002, o ostalem lahko samo sanjam čeprav ne vem če bi opazil kako večjo razliko v moči, pospeških,.......... sploh pa ne na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakajte malo :idea:  :?:  :!:  :arrow:  :idea:  :?:  :roll:  

Kaj si nismo enotni, da je Ducati kljub vsemu najboljši :?:  :idea:  :twisted:  :P  :lol:  :roll:  :D :agrue:  :wink:

Pa ja ne bomo testeninarjev hvalil :shock: :agrue: :( 8) :multi:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi so najboljši, pri vseh je vzdrževanje drago, vsi so dragi, izjemno hitri, vsi so lepi ko šment.

Sicer pa:

Ducati 999R ma najlepši števc :)

GSX-r1000 pa najlepši paint-job :)

R1 ma najlepši plug/špičko :)

Ninja ima najbolj strupen pedigree :)

CBR pa, hmm, mercedes po kakovosti izdelave :)

Ps: nobenga od naštetih si zaenkrat ne bi upal pelat -

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi dodal samo nekaj analitičnega vedenja:

- predno začne kdo govorit o dragem vzdrževanju agregata, katerega od naštetih motorjev, naj povem, da redno servisiranje agregata, v strošku celotnega motorja, kjer so upoštevani vsi stroški (gume, olje, verige+sprayi, zavore, gorivo ....) skupaj z amortizacijo, ne presegajo 10% celotnega stroška motorja.

Torej tudi dvakrat dražje vzdrževanje na koncu prinese le 5% razlike v ceni motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vozil cem ´Blade 899 in 918 - zelo dobra in odzivna motorcka,samo ne zame.

vozil sem Ninjo 9,´99 in´01 letnik - se mi zdi bolj udobna in uporabna,kot ´Blade; pozicija sedenja je zame boljsa.

vozil sem GSX-R 1000 ......noro..... vseeno katera prestava,vseeno kateri obrati..... zadeva leti."napaka" je,da pri praznem tanku se v 3. gre samo z gasom na zadnjega; ce sta dva gor se v 4.

zal nisem imel nobenega zadosti dolgo,da bi lahko podal res objektivno mnenje.vsi trije so v rokah spretnega voznika vec kot dovolj,da 99% motorjev streses.kakega MB-lojza se pa po moje ne bi resil. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po vsem svetu je 16 redakcij motociklističnih strokovnih revij glasovalo za motocikel leta 2002/2003. Odločili so se za Yamaho R1.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CBR pa, hmm, mercedes po kakovosti izdelave :)

-

Tuki si pa zlo v temo brcnil.........poglej kaj je nardila Gregsova CBR-a :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CBR pa, hmm, mercedes po kakovosti izdelave :)

-

Tuki si pa zlo v temo brcnil.........poglej kaj je nardila Gregsova CBR-a :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

E jebi ga :lol: njegova je pač najmanjša od CBR. Lahko jo primerjamo z mercedesom če samo pogledamo malčka od mercedesa kateri je tud imel napake še posebaj se je rad prevračal :lol:

Jaz recimo moje CBR900 nisem šparal in je vedno delovala brez problemov. Vedno je dobila svoje takrat, ko je prišla do servisnih kilometrov 8) :D seveda pri olju isem šparal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo omenil, da je trebalo dolivat olje :?: no ja kak deci na 6000km pač odvisno od vožnje. Pri normalni vožnji do 8000rpm ni žrlo nič olja se pa stvarca malce obrne če ga žgeš do rdrčega " full sintetika" :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CBR pa, hmm, mercedes po kakovosti izdelave :)

-

Tuki si pa zlo v temo brcnil.........poglej kaj je nardila Gregsova CBR-a :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Do sedaj so bili moji Gilera, Aprilia, Triumph, Yamaha, zdele pa mam Hondo (CBR). Vsaj od teh lahko mirno rečem, da je Honda neke vrste Mercedes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CBR pa, hmm, mercedes po kakovosti izdelave :)

Mercedes ni več kar je bil, pa HONDA tud ne! :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do sedaj so bili moji Gilera, Aprilia, Triumph, Yamaha, zdele pa mam Hondo (CBR). Vsaj od teh lahko mirno rečem, da je Honda neke vrste Mercedes.
Premza točno. Ne zato, ker bi bila Honda tako dobra, ampak ker Mercedes ni več to, kar je bil.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CBR pa, hmm, mercedes po kakovosti izdelave :)

Mercedes ni več kar je bil, pa HONDA tud ne! :shock:

Najprej probaj, pol govori. Si pa z :shock: sam nakazal, da se čudiš sam sebi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po vsem svetu je 16 redakcij motociklističnih strokovnih revij glasovalo za motocikel leta 2002/2003. Odločili so se za Yamaho R1.

Jasno. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[quote="superblackbird

Do sedaj so bili moji Gilera, Aprilia, Triumph, Yamaha, zdele pa mam Hondo (CBR). Vsaj od teh lahko mirno rečem, da je Honda neke vrste Mercedes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

sem iskal, pa nisem nobene bolj specifične teme našel za zx9r. Kaj pravite na ta motor, letnik 94? Stvar je pa taka; tip je delal generalko na njem, menda ima vse račune od nekega pooblaščenega servisa v Kranju, zamenjana glavna gred, bati in se kaj, tko da pravi, da je zdaj masina kot nova, pa tudi zunanjost je menda tip-top. A je tak motor vreden 900.000 sit?

Drugače km pravi, da jih ima 43.000 , venda pa je potem narejena generalka. In zdej mene zanima , a je mašina, če zariba in se naredi generalko, taka, kot je treba, al je potem še kakšen riziko, da bo spet zaribala ali kaj podobnega? Skratka a so lahko kakšne posledice od prej?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!