Skoči na vsebino

Kupujem skuter pa nevem kaj vzet,please HELP


Type-RS

Priporočene objave

LP,VSEM!:)

Kupujem skuter pa imam problem,ker nevem kaj vzet-kupit,odločam se pa za PSpeedfight 1-2,Aprilia SR al RS nevem točno ker je ker ,Gilera Runner no pa mogoče Italjeta samo baje niso kvalitetni...

Zdej me pa zanima kaj VI pravite na te skuterje,katerega se splača vzet oz kater izmed zgoraj naštetih bi bil "najkvalitetnejši"???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzem kekšno RS-ko. Ma izgled, hitrost...Al pa kekšnga Derbija :roll: Odvisn kolk si prpravlen dat skuterja :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha sam a so Aprilije kvalitetne oz se kvarjo kej dost oz kakšne so hibe teh skuterjev??

Am ja mislm nabavit rabljen skuter,ker se mi nekak ne dopade jemat novega pa še predragi so... :oops: :D Rad bi mel neki,da nebi blo treba bit vsak tedn na servisu,ker ma kolega Italjeta pa je dobesedno več na servisu kot pa doma. :(

btw kaj je pa Derbi za ena zadeva?

:oops: :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Derbi je pa ena ful huda firma. Skuterji letijo k sneta skira. ne, sej ne. Pr nes je mejn poznana zato verjetn še nikol nis slišu za nih. Osebno mam enga iz njihovih vrst pa moj kolega ga ma, pa še za enga vem. So med tahitrimi skutiči po odstranitvi blokad. Komot loviš kerga kol skuterja, k ni bl friziran. Men so kol zadeva, sam vseen komi čakam de se ga znebim :roll: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A aeroxa si pa kr izpustu, čeprav je po mojem skromnem mnenju precej boljši od spodaj naštetih.

Za RS rabiš pa $$$.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He men so bolj všeč mal bolj "masivni" skutiči zato pridejo v poštev Sfight2,Runner,Aprilija mogoč mogoč Italjet sam dvomim:)

Grillz sam tale Aerox je "bolj skromen",verjamem pa,da dobr leti,sej vemo kaj pravjo ane,da v mejhnih flaškah je strup:))) 8)

Grillz za kerga kol skutota rabš fićfirić sam za Rsko pa še več sam če je kul motor to,bi tud Rs vzel.

En Sfight2 se prodaja za 400ksit,bo treba it pogledat!:)

Aja na kaj naj bom pozoren pri nakupu skutiča rabljenga,neki vem sam tisti,ki mate skutiče ze en cajt ziher veste kje so cake...lepo prosm za nasvete!:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no zaj pa še ti naj jaz malo svetujem

jaz mam aeroxa, kupo sn rablenega, tak da moje nasvete lahko kr upoštevaš

no vglavnem, povej mi prvo keko gnara maš na razpolago?

jas sn kupo aeroxa, stariga 10 mescov za 350 čukov, dobro ohranjenega,...

glede razbitih delov pa tak: meni je reko da ni nič karamboliran,... bla bla bla, te pa sn jaz mel enkrat prometno z fazanom (pujs mi je luč zlamo) in sn mogo vzet dol prednjo plastiko in sn vido da je že ta del bil enkrat prefarbane in zaleplene, pa še nalepk ni imel gori, kar jaz seveda nisn opazo, joj

skratka prej ko ke rablenega kupiš, preveri sprednje vilice, malo plastiko odšraufi in poglej če je kje je zalepleno, preveri če so vse nalepke,...

zakaj pa imaš rajši MASIVNE skutere??????? jas sn tudi najprej htel met ranerja, pa sn tak čist laično sklepal po videze in opazo da je to krava, torej ni za dirkanje, tak da, zaj se odloči al boš cruisal ali divjal???

to je isto kot da kupiš BMW trojkico, al pa mercedes S klaso

tak da se sam odloči

skratka jaz sn z aeroxom zadovoln, ima dobre lastnosti, dobre pospeške, zadovoljivo končno (no v prihodnosti se da tudi kej zvečat z kitom 70cc :) ) ovinke se dajo kul polagat,....

rečem pa ti: odloči se med aeroxom, spidfajtom al pa kaki malaguti firefox tudi ni slab, sploh oblika je svetovna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Manijak:ma nič ni narobe sam aerox pač mi nekak ne sede nevem no,stvar okusa posameznika pač.

Grillz:ma ti nisi normaln še ene 5x preber stavek ta 6ič boš mogoč dojel da piše """""""""MASIVEN"""""""""""pa boš pol dojel MOGOĆE,kej sem mislu...

Aerox:HVALA za nasvet bom pozoren na tvoje opombe pa še kej bom zraven pregledu,treba ni mejhen gnar u igri:))

Na razpolago mam max 500ksit,ampak recmo 400 pa,da se kej ostane!:)

Raj mam pa masiven skuter,ker se mi bolj dopade če je skuter mal širi,lepš zgleda pa še mal bolj felling maš glede varnosti sam ko rukneš,rukneš isto al pa tud huj kokr z kakim zipom,npr...!:))

Skuterja pa NE BOM imel za DIRKAT,ker zato mam avto (160konj) pa mal bolj varno je za pult kokr motor.Skuter hočem met zato,da ne bom tok km delu z avtom pa še "povsod" ga lahko skor pustiš,z avtom moreš pa iskat parking,še sploh če je avto od tal za eno pest...: :roll:

Tko,da bom ubistvu cruisal ne pa dirkal...

Kar se tiče kita 70ccm,ni govora,dam raj za vtec contoller al pa kej podobnega za avto pa se skuter bo dlje delal.:))

Sem pa gledal tudi Malagutija firefoxa,pismo prov ni slab sam ni ponudbe trenutno nobene prave.

Sej sem si reku al bo Speedfight 1-2,Runner al pa Firefox!:))

Če ma pa kdo še kak KORISTEN nasvet pa kar na dan z njim,LP!:))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebral 7× pa še zmeri ne vem kaj hočš.

Sam tko, če so aprilia, speedfight in aerox parkirani skupi so čist enak velki (masivni,... -whatever), edini skuter ki bi lahko tuki izstopal je runner, ki pa spet ni nevem kakšna krava od motorja.

Jst sm sam napisu, da bi pogledu še mal za aeroxom, ker si si ti zaželel kvalitete in čim manj postankov na servisih.

Kolikor sem jaz seznanjen z kvaliteto in vzdržljivostjo teh skuterjev (razen runnerja, ki ga ni iimel noben frend) sem prepričan da je Yamaha

najboljše izbira ker je frend naredu z njo že čez 20k km in edini problem, je bila sklopka s tem da motorja ni šparal.

LP Grillz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He men so bolj všeč mal bolj "masivni" skutiči zato pridejo v poštev Sfight2,Runner,Aprilija mogoč mogoč Italjet sam dvomim:)

Grillz sam tale Aerox je "bolj skromen",verjamem pa,da dobr leti,sej vemo kaj pravjo ane,da v mejhnih flaškah je strup:))) 8)  

Grillz za kerga kol skutota rabš fićfirić sam za Rsko pa še več sam če je kul motor to,bi tud Rs vzel.

En Sfight2 se prodaja za 400ksit,bo treba it pogledat!:)

Aja na kaj naj bom pozoren pri nakupu skutiča rabljenga,neki vem sam tisti,ki mate skutiče ze en cajt ziher veste kje so cake...lepo prosm za nasvete!:)

Em, mislim, da je Aerox celo večji od SpeedFighta (težji ne, daljši pa) in od Runnerja tudi. Priporočam ti pa al SR-50 Ditech (Letnika 1999 in 2000 ne jemat, ker ma spremembe na mašini), SpeedFight 1 ali 2 (oba sta vredu), če pa hočeš najceneje skoz prit tut glede rezervnih delov pa Aeroxa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, tut širok je enak kot ostali skuterji.

Glede kilometrov pa; na mojem števcu se počasi obračajo proti 26.000, poznam enega, ki jih ima pravtako na Aeroxu 45.000 tisoč in skuter dela brez težav.

Rezervni deli so poceni, plastika pa že prebarvana v tovarni (kar pri Gileri in Piaggiu ni, za Italjete pa nisem ziher).

Vodljivost je enako dobra kot pri ostalih skuterjih iz te kategorije.

Imaš Piaolijevo vzmetenje (SpeedFight in Malaguti tudi).

Italjani so se mi zamerli, ker ma Trgoavto slabe veze.

Nikar ne kupuj Italjeta, ker ko boš zlomo roko si v takem kurcu, da lahko skuter stran vržeš. Ne dobiš je ama nikjer.

Eden redkih skuterjev z 13 colnimi felgnami.

Drugače pa se sam odloči, karkoli boš kupo je vredno svojega dnarja (vsaj približno). Navadno nepoznavalci kupujejo po obliki, kar pa tudi ni nič narobe. Če ga misliš met za po mestu, bo katerikoli skuter dovolj dober. Tudi TGB 101. :D Pa še vkradu ti ga nebo noben.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bomo neki nabavl pa,da bo delal-upam,za cruzat bo,kej več pa ne mislm.No edino izpuh bi pa mel kak drug sam a se vsi te neoriginal took derejo al se sam men to zdi??:)Kok pa pride kej drug izpuh za skuter,pa kerga se splača vzet??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bomo neki nabavl pa,da bo delal-upam,za cruzat bo,kej več pa ne mislm.No edino izpuh bi pa mel kak drug sam a se vsi te neoriginal took derejo al se sam men to zdi??:)Kok pa pride kej drug izpuh za skuter,pa kerga se splača vzet??

jaz ti priporočam leovince zx (35000 sit) al pa mf power je tudi vreje če že praviš da rabiš za cruzanje (15000sit)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bomo neki nabavl pa,da bo delal-upam,za cruzat bo,kej več pa ne mislm.No edino izpuh bi pa mel kak drug sam a se vsi te neoriginal took derejo al se sam men to zdi??:)Kok pa pride kej drug izpuh za skuter,pa kerga se splača vzet??

Pusti izpuh pri miru. Za ta dnar že dobiš 70ccm cilinder. Izpuh je 3-ja faza predelave in ne pripomore bistveno k moči motorja. Pojavljale se bojo luknje in potem bo spet drek. Derejo se pa samo tisti, ki so počeni ali pa nimajo dušilca. Moj dela v mejah normale. Ampak jast sem ga zamenjal, ker sem zamenjal že skoraj vse, pa še stari mi je poču.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja to je res ja. ampak otroke je v to težko prepričat, ker je 70cc že kao huda nelegalna predelava izpuh pa kao ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja to je res ja. ampak otroke je v to težko prepričat, ker je 70cc že kao huda nelegalna predelava izpuh pa kao ne.

tak čist btw me zanima kdo je tu otrok???? ke te moti če sn pač 15 let star al ke? al nisi s tem mene mislo??

drgač pa sn mu jaz samo odg. keri auspuh naj kupi če že hoče met drugiga, je pa res boljše prvo kupit 70cc kit pa kaki fergazer al pa zobnike, potem pa šele izpuh!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če še kupuješ:

ne kupi speedfighta

kupi runnerco al aeroxa(če si bolj majhne postave)

Če boš kupu novga pa ga hotu še nekaj časa met pol se najprej pol leta voz z nepredelanim. Auspuh dj gor kuj, pa peno ven da boš vsaj motor slišu. Pol po parih mescih pa dj not še 70.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja no, to zaj on samo pravi da nebo nič friziro

to sn jas tudi pravo ko sn kupoval skutera in tudi prepričan sn bil da se nem tak hudo zavzel za skutere kot se zaj

prej mi je blo 50 preveč, zaj pa mi je 90 premalo

že delam načrte za predelavo (kit, primarni zobniki) hehe

boš videl pr tebi bo isto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oni bi rad mel skuter, pa nebi nič vložo v njega. Pa to ni tak, ko da si kupiš lonec za rože. To je isto ko Tamagochi. Ko ga začneš rihtat ga še vzljubiš poleg.

Okej malo zajebavanja ne škodi.

Ampak res ti bolj priporočam kit kot pa auspuh. To je isto ko na avtu. Ne moreš ti kupit izpuha (govorimo o kakem konkretnem), pol pa pričakuješ, da bo vse v najlepšem redu. Mogoče je treba nastavit ventile, mogoče je to, mogoče ono. Raje kupi kit, ki je po mestu dosti boljša stvar kot pa naložba v izpuh. Ker po mestu ti navadno rabiš pospeške in ne končne hitrosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aerox: z besedo "otrokom" sem imel v mislih tiste ki dajo gor auspuh, kita pa ne. ja tudi jaz sem bil otrok :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!