Skoči na vsebino

Kupujem skuter pa nevem kaj vzet,please HELP


Type-RS

Priporočene objave

hehe

toto napako sn jaz tudi naredo :((((

Zakaj napako?? Sej ti gre dobr ne??

no ja še kr

zaenkrat še nisn menjal valčkov in fedrce na kuplonge in ima zelo vlke luknje med 0-15 in med 35-55 drugo pa solidno vleče!

tak da bom lahko rekel da mi gre dobr ko bom menjal valčke in fedrce na kuplonge!

molite za mene da nebo lukenj :) :) :twisted: :lol: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

molite za mene da nebo lukenj :) :) :twisted: :lol: :wink:

Oče naš kruh je naš

bolj ga jemo bolj je naš

gdor ga peče tist je

grehov delat se ne sme!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz kupujem nov skuter.

Odločam se nekako med Aprilio SR Di-Tech, Aeroxom, NRG Mc3 in mogoče Speedfight 2...

Najbolj mi je pri srcu SRka, ker ma vrjetno najboljši motor od vseh. Sam je italjan in ma pač svoje muhe. Aerox in SF mata dobre vilce. NRG ima pa zlo dobre pospeške (k je lahek pa dost aerodinamičen)...

Kaj mi uzeti? Cena tu ni problem, ker je kvečjemu okol 20k sit razlike med temi..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

D-tech je samo zablokiran hitrejši.

Čim se da blokade vn se mi zdi da ne gre več kot 85, sej sva s frendom na aeroxu kr lepo mim padla, medtem ko se je tist sklanju za balanco.

Sicer se mi pa zdi da je bolj odziven na gas in najbrz tudi ni tako požrešen, kot drugi s frgazerji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ubistvu. Moj bo itak tuniran...pa se mi zdi ta nova tehnika kul..baje se da že samo z drugim izpuhom (rečmo kak Sport 6 alpa handmade) pridobit veliko na končni (pospeški so pa pri tej že itak ful dobri, ker ma pač direktno vbrizgavanje)...

Drgač me pa malo moti, ker števci na aprilijah tok lažejo..pa še neki me zanima če je res..k do sedaj sploh nism bil pozoren pri frendih..tuki na motosvetu piše, da sploh nima dolge luči (oz da ima samo eno, ki bi bla logično samo kratka)..to se mi zdi mal zgrešeno, al je clo res?

Drgač pa bi vse lastnike zgornjih skuterjev prosu, da mal napišejo kak so kaj zadovoljni z njimi..

Aerox je zagotovo dobr za ovinke polegat, tut motor je kr uredu, moti me edino mal butasta armaturka in tist zadnji zasiln sedež (moja punca nebo lih uživala..:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja gre bolj. samo s kitom bi blo za isto ceno hitreje.

kak to misliš da bi blo bolje?

ker odblokiran aerox gre samo 80 (jaz pa še mam baje blokado na variomatu) tak da mi je brez leo zx šel 75, z kitom, bi pa šel neke isto le moč bi bla večja in lukenj mogoče nebi blo

sicer pa že itaq intenzivno razmišlam o 70cc kite, hehe včere mi je majka dovolila, če se bom lepo obnašal (to se itaq vedno :) ) pa če bom šolo brez kakih problemov narejo, tak da do naslednje zime mogoče že bo 70kubov notr :) juhu hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej sesalc

jaz mam aerox-a in ti bom te malo povedo lastnosti tega skutera

kot si že opazo po nalepkah je to YAMAHIN skuter in kaj to pomeni??? vzdržljivost, kvaliteta, športnost,.... no res pa je da je yamaha prevzela firmo MBK in samo spremenila imena, glede karoserije pa nix, npr. aerox je bil prej nitro :) hehe zanimivo ime

jaz sn zadovoln z njim, drgač pa tisti sedež za sopotnika sploh ni moteč, ker maš pač luknjo pod ritjo, pač bo tvoja deklina mela še eno luknjo več pod ritjo :) hehe brez zamere

nevem pa kaj te pri števcu moti? števci so pa različni od letnika do letnika

npr. novi majo samo do 80km/h in še zraven obratomer

je pa vsaj za mene zelo lep in super za obvladanje, ovinke so itaq za njega mala malca

mogoče še ti lahko mare20 kaj pove o yamahini kvaliteti pa to...

drgač pa sn slišal da te sr-ke in ditech-i so zelo trdi za obvladat, nevem kaj je s tem, ker moj sošolec tak pravi ki se spozna na to

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ubistvu. Moj bo itak tuniran...pa se mi zdi ta nova tehnika kul..baje se da že samo z drugim izpuhom (rečmo kak Sport 6 alpa handmade) pridobit veliko na končni (pospeški so pa pri tej že itak ful dobri, ker ma pač direktno vbrizgavanje)...

Drgač me pa malo moti, ker števci na aprilijah tok lažejo..pa še neki me zanima če je res..k do sedaj sploh nism bil pozoren pri frendih..tuki na motosvetu piše, da sploh nima dolge luči (oz da ima samo eno, ki bi bla logično samo kratka)..to se mi zdi mal zgrešeno, al je clo res?

Drgač pa bi vse lastnike zgornjih skuterjev prosu, da mal napišejo kak so kaj zadovoljni z njimi..

Aerox je zagotovo dobr za ovinke polegat, tut motor je kr uredu, moti me edino mal butasta armaturka in tist zadnji zasiln sedež (moja punca nebo lih uživala..:)

Mislim, da SR-ke neboš mogo tunirat, tak da se boš mogo sprijaznit z navadno mašino, ki jo skuter že vsebuje. Ja tehnika pač ne pozna meja ali pa tudi? Torej 70ccm kit za SR-ko Di-Tech odpade.

Glede Aeroxa: če ga boš kupu ti nebo žal, če ga neboš pa boš nekaj zamudu....skratka, je nekak zlo enostavn za vozit, ker je lahek. Mašina je ena izmed bolj vzdržljivih (kdo je že pljuval po Minarelliju?), namenjena tuniranju. Vilce so dobre, bremze itak (ni ga težko na prednje kolo ustavit). Zadnja bremza je edino svinjsko močna. Všeč mi je, da ni ko na kolesu, ampak se bremze samo dotakneš pa že dela svojo nalogo. Polaga se ovinke ko za finto. Če neboš pretiraval neboš nasedu na centralno stojalo (to je hvalabogu, premaknjeno zelo gor, ne pa tak ko pri Runnerju, ko se ti zdi, da ga skoz za sabo vlečeš po tleh), če pa boš pa najverjetneje neboš padel, ker skuter ob zdrsu hitro spet skoči na svoje zadnje kolo. Zadnji zic pa ni tak problematičn ko zgleda. Moja punca se je na njemu peljala 50km pa je rekla, da je ni nič rit bolela. Glede armaturke: meni je vesoljska, komu drugemu pa gnila. Pač odvisno od okusa.

SpeedFighta sem tut vozu in mi je bil dokaj všeč. Leti k sneta skira (tolko sicer ne, ko dunker pravi), ampak števec ne laže (skuter suvereno gre svojih 80km/h), pospeški so tudi dobri, dizajn je itak super, vilce pa so iste ko na Aeroxu (beri: Piaolli). Po ovinkih se preveč nisem upal (ampak ne zato, ker nebi šou), ker ni bil moj skuter.

Za ostale pa nevem, ker še nisem vozu. SR-ka porabi zelo malo, ampak bojda ne gre več kot 75km/h, čeprav kaže 90km/h. Sej vprašanje kolko grejo njej podobni skuterji. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od kdaj pa te ma speedfight VILCE???

kolko sn jaz obveščen in keko teko dobro vidim ma podobno nihajni roki(kot vsi skuterji od zadaj), samo nevem kak se reče

al ste vi z vilcami mislili kaj drugega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vzmetenje :wink:

aja pa jamaha ma ziher najboljsho opremo - paioli vzmetenje, brembo diski. tu se kvaliteta zelo pozna - jaz v 12000 km nisem obrabo niti enih zavornih ploshcic, diskov, nobenega bobna(za zadnjo bremzo imam boben) ves zavorni sistem je she kot nov. ne pa neki speedfight - jrko je menjal v 25k kilometrih zhe ene 5 parov ploshchic(ene na 5k) in njegov disk je vech kot 50% ozhji od originalnega. tako da glej tudi na te sthroshke :wink:

p.s. - shumniki mi ne delajo :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk pa leti odblokiran Aerox?

Drgač a tist drži, da imajo samo 80 na števcu? Ma mogoč kdo fotko nove armaturke?

Kok kej spije? Pa

če kdo ve, če še kje prodajajo letnik 02..ker mi je vseeno če je ta letnik, sam je pa kul, ker so ponavad kr precej cenejši od 03..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še neki me zanima če je res..k do sedaj sploh nism bil pozoren pri frendih..tuki na motosvetu piše, da sploh nima dolge luči (oz da ima samo eno, ki bi bla logično samo kratka)..to se mi zdi mal zgrešeno, al je clo res?

Ja res je sr-ka ma samo eno luč. Ta se mi zdi de je kratka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk pa leti odblokiran Aerox?

Drgač a tist drži, da imajo samo 80 na števcu? Ma mogoč kdo fotko nove armaturke?

Kok kej spije? Pa

če kdo ve, če še kje prodajajo letnik 02..ker mi je vseeno če je ta letnik, sam je pa kul, ker so ponavad kr precej cenejši od 03..

oblokiran letnik 00+ leti 80, starejši pa malo več, tisti iz francije pa 90-95 :)

aerox spije meni 3L mogoče včasih 3'5L ko ga vedno puna turam

ja novi aeroxi majo vsi 80 na števe, moj 01 letnik še ma 120 :) :P fotke od števca pa poglej tu, na close ups klikni

http://www.yamaha-motor-europe.com/page.cf...fm?pageID=63891

ker jaz nevem kak se sem gor da fotka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tak čisto btw me zanima če ma kdo fonsko od TOMO servisa? pa ne mi dajat zaj njegovega mobitela, ampak telefonsko na servisu! :) :)

a še je vedno odprt od 17.-19.???

če jo ma kdo mi naj plz pošlje na private mesage

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk pa leti odblokiran Aerox?

Drgač a tist drži, da imajo samo 80 na števcu? Ma mogoč kdo fotko nove armaturke?

Kok kej spije? Pa

če kdo ve, če še kje prodajajo letnik 02..ker mi je vseeno če je ta letnik, sam je pa kul, ker so ponavad kr precej cenejši od 03..

oblokiran letnik 00+ leti 80, starejši pa malo več, tisti iz francije pa 90-95 :)

aerox spije meni 3L mogoče včasih 3'5L ko ga vedno puna turam

ja novi aeroxi majo vsi 80 na števe, moj 01 letnik še ma 120 :) :P fotke od števca pa poglej tu, na close ups klikni

http://www.yamaha-motor-europe.com/page.cf...fm?pageID=63891

ker jaz nevem kak se sem gor da fotka

3L z odblokiranim? kaj natunanim?

Drgač hvala za fotko..sam se mi itak zdi, da je samo številčnica do 80..da so še pol naprej narjen števc, sam ni številk..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja 3-3'5L mi žere z odblokiranim, včasih tudi malo več ko ga nonstop puna žgem

no natunan je zaj z leo zx, samo še zaj nisn nikol računo kolko zaj več žere, samo mislim da nebi smelo ke preveč več žret

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, meni tud ne žere tak svinjsko dosti. Prej ko sem mel zablokiranega je požr okol 4-4,5l na 100km. Pol ko sem ga odblokiral je požr okol 3-3,5l (tak ko je reko Aerox), zdaj pa popije okol 4-4,5l na 100km pri forsiranju, drugače pa občutno manj. Če se voziš skoz 60km/h (to sem mel možnost sprobat v fazi ajnfaranja) je popil pod 3l. Edina stvar je, da je fergazer originaln. Pomoje to občutno zmanjša porabo. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk pa leti odblokiran Aerox?

Drgač a tist drži, da imajo samo 80 na števcu? Ma mogoč kdo fotko nove armaturke?

Kok kej spije? Pa

če kdo ve, če še kje prodajajo letnik 02..ker mi je vseeno če je ta letnik, sam je pa kul, ker so ponavad kr precej cenejši od 03..

Ja enega poznam, ko ma novega Aeroxa pa mu leti preko 80, tistih, ki so začrtani na tachotu. Nekaj je fantaziral, da bo iz nemčije prineso podlago do 120km/h. In potem svizec zavije čokolado v folijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!