Skoči na vsebino

Plačilo kazni iz tujine


MartinKR

Priporočene objave

Sicer ni bilo iz Italije, bilo je iz Avstrije napisano dvojezično in to v lepi slovenščini pred 6 leti. Sem plačal radar, nakar dobim čez pol leta iz sodišča v Celju izvržbo na plačo neplačane kazni v Avstriji. Sem se pritožil z vsemi dokazili in jasno uspel.  

pa vem prijatu, da ti nisi kriv .. :D

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa vem prijatu, da ti nisi kriv .. :D

 

:krneki:

Ma jaz to skoz govorim, pa mi ne verjamejo. :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej si že plačal za prekršek, ki si ga storil v preteklosti, zato so te dali v neko bazo podatkov in so ti stari prekršek zaračunali med kontrolo dokumentov zaradi rednega nadzora prometa/obravnave prekrška/karkoli že, ko so ugotovili, da imaš neplačane obveznosti?

 

Ja točno tako je bilo,nisem plačal kazni in,ko so me ustavili domou iz službe je neki pregledaval dokumente in je ugotovil,da imam neporavnano kazen. Dobro da je bilo blizu doma in to točno med Lucinicom in Cormonsom na tisti dolgi ravnini,kjer je opekarna! Ni bilo druge kot it do doma po denar in plačat,avto je ta čas bil tam,ker smo uredili takoj v roku pou ure...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja točno tako je bilo,nisem plačal kazni in,ko so me ustavili domou iz službe je neki pregledaval dokumente in je ugotovil,da imam neporavnano kazen. Dobro da je bilo blizu doma in to točno med Lucinicom in Cormonsom na tisti dolgi ravnini,kjer je opekarna! Ni bilo druge kot it do doma po denar in plačat,avto je ta čas bil tam,ker smo uredili takoj v roku pou ure...

Mislim da te je on malo drugače razumel-da si kazen plačal in so jo potem spet zahtevali od tebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, DXR16 me je čisto prav razumel. Zanimalo me je, ali ima izkušnjo iz prve roke in ali prekrške shranijo v neko bazo podatkov, preko katere te lahko izbrskajo, ko jim ponovno padeš v roke.

 

Tista direktiva EU govori o posredovanju podatkov in ne o prenosu kazni na državo storilca prekrška, ko te potem tvoja država kaznuje za prekršek storjen v tujini (je pa takšna direktiva v pripravi). Italija in Avstrija pač nimata ingerence soditi slovenskim državljanom in jih kaznovati, dokler so ti v Sloveniji. Lahko te kaznujejo na samem mestu prekrška ali pa naslednjič, ko stopiš na njihovo ozemlje. Vmes ti lahko povedo, da si jim dolžan plačilo kazni in da je zate bolje poravnati dolg preden naraste in te dobijo na njihovem ozemlju. To so pa spet dolžni narediti na ustrezen način.

 

Mimogrede, precej italijanskih patruljnih vozil policije ima kamero s sistemom za avtomatsko prepoznavo reg. označb.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem dobil kazen za napačno parkiranje v Italiji. V kuverti sta bila dva papirja in sicer slovenskega okrajnega sodišča z naslovom ZADEVA: VROČITEV LISTINE in italijanski, ki me v štirih jezikih, razen slovenskega (italijansko, angleško, nemško in špansko) poziva naj plačam kazen.

 

Na obeh listinah je naveden povsem napačen moj domači naslov, ki je celo iz druge občine, tako da sploh ne vem, kako je prišla kuverta do mene.  

 

Ali naj po vašem tole plačam (kazen je 84€, če takoj plačam pa samo 55€) ali pa mirno pozabim in se delam francoza :whistle: ?

Kar jaz vem, ti polizia ali karabinieri, ko te ustavijo preverijo vozniško (vsaj meni ga, ko me ustavijo). Če imaš neplačane kazni ni ravni prijetno, če se pa podatki (napačen naslov) ne ujemajo, pa ti nič ne morejo.

Tudi če neboš plačal in,da te nebo nobeden preganjal.... Vedi da naslednjič,ko boš šel v Italojo in bo preveril dokumente boš mogu plačat.Ali pa bo reku,da pusti tle vozilo dokler ne poravnaš kazni. 

točno tako!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je kazen izdana s strani občinske policije v Cefalu, Palermo (far, far away). Nekako dvomim, da te bo kdo izven tega dela Italije haklal za to (ne trdim, da je to zagotovo tako). Kolikor razumem (govorim italijansko a scan druge strani ni najbolj čitljiv)  je max. kazen 84€, če ne plačaš v 60-ih dneh, kar pa je verjetno že dejstvo.

 

Jaz se ne bi sekiral, če se ne bi nameraval voziti po Cefalu. Če ti pa kdaj zatežijo za plačilo v Italiji, potem pač plačaš.

 

Slovensko sodišče ti je samo posredovalo obvestilo v prekršku in v samem postopku poskusa izterjave plačila nima nobene dejanske vloge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No Avstrijci se kar potrudijo... pred 10 dnevi sem dobil domov obvestilo, da sem 15.6.2013 v naselju hitrost prekoračil za 14km/h in zraven položnico za 45€... Seveda je bilo vse skupaj v nemščini, zato sem jim v slovenščini napisal mail. Epilog je bil nov dopis v 4 delovnih dneh, preveden v slovenščino, priložena tudi slika radarja...

 

Požreš, priznaš napako in plačaš...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No Avstrijci se kar potrudijo... pred 10 dnevi sem dobil domov obvestilo, da sem 15.6.2013 v naselju hitrost prekoračil za 14km/h in zraven položnico za 45€... Seveda je bilo vse skupaj v nemščini, zato sem jim v slovenščini napisal mail. Epilog je bil nov dopis v 4 delovnih dneh, preveden v slovenščino, priložena tudi slika radarja...

 

Požreš, priznaš napako in plačaš...

Si se zatipkal?

Poleti leta 2013 naj bi naredil prekršek in po letu in pol dobil na dom kazen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2014 pardon

če mora redarstvo in policija poslati pri nas v določenem času je verjetno za kazni iz tujine tudi diličen rok do kdaj jo moraš prejeti saj imajo računalniško obdelavo podatkov ...

mogoče pogledati v kakšne predpise ali zakone slovenije avstrije in - predvsem - EU ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Italiani te lahko do 5 let terajo in ti tudi avto lahko vzamejo in ga ne vidis vec. Je pa EU zakon, da lahko vsaka EU država pri tebi rubijo, brez kakšne tožbe v domovini.Tudi so razlike, naprimer v Italiji in Avstriji odgovarja. zmirum lastnik, v Nemciji naprimer tisti ki je povzrocil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Je še kdo dobil kazen iz Italije, z nekim čudnim mail naslovom v podpisu in linkom na domeno https://provinciabrescia2.babyloweb.eu/info , kjer se nahaja tudi slika vozila v prekršku?  Tisti babyloweb v naslovu mi že na daleč smrdi... Vse skupaj je čudno, ker dejansko obstaja slika vozila. Na siolu in times.si nekaj piše o tem nategu, nikjer pa konkretno, da gre za prevaro. 

Nasvet; 

Quote

"Prejemnikom tovrstnih obvestil in oškodovancem predlagamo, da samoiniciativno preverijo podatke, kjer je to mogoče. Obenem naj ne komunicirajo s storilci oziroma pošiljatelji tovrstnih obvestil. V primeru sumljivih okoliščin in/ali v primerih finančne škode pa naj zadevo prijavijo najbližji policijski postaji," še svetujejo na policiji.

Dodajajo, da verodostojnost dokumentov lahko preverijo tudi na italijanskem veleposlaništvu ali na slovenskem konzulatu v Trstu.

Komu poznana zadeva?

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, XTR pravi:

Je še kdo dobil kazen iz Italije, z nekim čudnim mail naslovom v podpisu in linkom na domeno https://provinciabrescia2.babyloweb.eu/info , kjer se nahaja tudi slika vozila v prekršku?  Tisti babyloweb v naslovu mi že na daleč smrdi... Vse skupaj je čudno, ker dejansko obstaja slika vozila. Na siolu in times.si nekaj piše o tem nategu, nikjer pa konkretno, da gre za prevaro. 

Nasvet; 

Komu poznana zadeva?

odfukaj položnico, sicer pa če ni nekega "urada" zadaj, na katerega lahko pokličeš se ne sekirat, namreč sem imel primer, ko so mojega sina terjali za plačilo kazni ( katera je bila plačana) sem jih poklical in napizdil ,ter poslal potrdilo o plačilu, so se mi še na mail opravičili-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Sej ne vem v katero temo sodi, pa bom probal tukaj, ker se mi zdi nekako še najbolj primerno... Ima kdo z vami izkušnje z globo za prehitro vožnjo na Madžarskem?

 

Problem je, ker je kazen v forintih (3o.ooo) pa nisem prepričan kako je najboljše da zadevo odplačam? Sem bil na pošti, pa so mi rekli da je edina metoda da plačam v evrih, po tarifi ki jo pač pri nas na pošti imajo... Ima kdo kake izkušnje s takimi plačevanji? Da mi ne bodo potem komplicirali ker bo po njihovi tarifi do 29.987 forintov, ne pa 3o.ooo..... 

 

Lp,

Bg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Bg pravi:

Sej ne vem v katero temo sodi, pa bom probal tukaj, ker se mi zdi nekako še najbolj primerno... Ima kdo z vami izkušnje z globo za prehitro vožnjo na Madžarskem?

 

Problem je, ker je kazen v forintih (3o.ooo) pa nisem prepričan kako je najboljše da zadevo odplačam? Sem bil na pošti, pa so mi rekli da je edina metoda da plačam v evrih, po tarifi ki jo pač pri nas na pošti imajo... Ima kdo kake izkušnje s takimi plačevanji? Da mi ne bodo potem komplicirali ker bo po njihovi tarifi do 29.987 forintov, ne pa 3o.ooo..... 

 

Lp,

Bg

Pejt na Madžarko plačat .. takoj za mejo ... po moje je to najlažje ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, maus pravi:

Pejt na Madžarko plačat .. takoj za mejo ... po moje je to najlažje ;)

 

Bo verjetno res še najboljše ja... Ja nič, pol pa gremo čez vikend nazaj... sam če dobim še eno kazen bom povedal da si me ti nagovoril v to :ras:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Bg pravi:

Sej ne vem v katero temo sodi, pa bom probal tukaj, ker se mi zdi nekako še najbolj primerno... Ima kdo z vami izkušnje z globo za prehitro vožnjo na Madžarskem?

 

Problem je, ker je kazen v forintih (3o.ooo) pa nisem prepričan kako je najboljše da zadevo odplačam? Sem bil na pošti, pa so mi rekli da je edina metoda da plačam v evrih, po tarifi ki jo pač pri nas na pošti imajo... Ima kdo kake izkušnje s takimi plačevanji? Da mi ne bodo potem komplicirali ker bo po njihovi tarifi do 29.987 forintov, ne pa 3o.ooo..... 

 

Lp,

Bg

bo v tej temi lažje.

Zakaj ne plačaš preko banke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!